gcalctool - en to sr translation catalogue (289 entries)

note: Strings for each base value.
en: _Bin
sr: _Бин

en: _Oct
sr: _Окт

en: _Dec
sr: _Дец

en: He_x
sr: _Хекс

note: Tooltips for each base value.
en: Set numeric base to binary (base 2)
sr: Постави бинарну бројну основу (основа 2)

en: Set numeric base to octal (base 8)
sr: Постави окталну бројну основу (основа 8)

en: Set numeric base to decimal (base 10)
sr: Постави децималну бројну основу (основа 10)

en: Set numeric base to hexadecimal (base 16)
sr: Постави хексадецималну бројну основу (основа 16)

note: Strings for each display mode value.
en: E_ng
sr: Ин_ж

en: _Fix
sr: _Разл

en: _Sci
sr: _Науч

note: Tooltips for each display mode value.
en: Set display type to engineering format
sr: Постави начин приказа на инжињерски

en: Set display type to fixed-point format
sr: Постави начин приказа на број у непокретном зарезу

en: Set display type to scientific format
sr: Постави начин приказа на научни

en: Set hyperbolic option for trigonometric functions
sr: Користи хиперболичке тригонометријске функције

en: Set inverse option for trigonometric functions
sr: Користи инверзне тригонометријске функције

note: Mode titles to be added to the titlebar.
en: Basic
sr: Основни

en: Advanced
sr: Напредни

en: Financial
sr: Финансијски

en: Scientific
sr: Научни

en: Expression
sr: Изрази

note: Strings for each trig type value.
en: De_grees
sr: _Степени

en: Gr_adians
sr: Гр_адијани

en: _Radians
sr: _Радијани

note: Tooltips for each trig type value.
en: Set trigonometric type to degrees
sr: Тригонометријске функције раде са степенима

en: Set trigonometric type to gradians
sr: Тригонометријске функције раде са градијанима

en: Set trigonometric type to radians
sr: Тригонометријске функције раде са радијанима

en: Numeric 7
sr: Цифра 7

en: Numeric 8
sr: Цифра 8

en: Numeric 9
sr: Цифра 9

en: Divide
sr: Дељење

en: Start group of calculations
sr: Покрени скуп израчунавања

en: Left bracket
sr: Отворена заграда

en: Bksp
sr: Бриши

en: Remove rightmost character from displayed value
sr: Уклони последњи знак на десној страни из приказане вредности

en: Backspace
sr: Брисање

en: Clear displayed value
sr: Очисти приказану вредност

en: Clear entry
sr: Очисти унос

en: Clr
sr: Очисти

en: Clear displayed value and any partial calculation
sr: Очисти приказану вредност и било који делимични прорачун

en: Clear
sr: Очисти

en: Numeric 4
sr: Број 4

en: Numeric 5
sr: Број 5

en: Numeric 6
sr: Број 6

en: *
sr: ×

en: Multiply
sr: Множење

en: End group of calculations
sr: Окончај скуп израчунавања

en: Right bracket
sr: Затворена заграда

en: Change sign [c]
sr: Промени знак [c]

en: Int
sr: Цео

en: Integer portion of displayed value [i]
sr: Цео део приказане вредности [i]

en: Integer portion
sr: Целобројни део

en: Sto
sr: Сни

en: Store displayed value in memory register [S]
sr: Смести приказану вредност у меморијски регистар [S]

en: Store to register
sr: Сачувај у регистар

en: Numeric 1
sr: Број 1

en: Numeric 2
sr: Број 2

en: Numeric 3
sr: Број 3

en: -
sr: —

en: Subtract
sr: Одузми

en: Percentage
sr: Проценат

en: Sqrt
sr: Корен

en: Square root [s]
sr: Квадратни корен [s]

en: Frac
sr: Разл

en: Fractional portion of displayed value [:]
sr: Разломљени део приказане вредности [:]

en: Fractional portion
sr: Разломљени део

en: Rcl
sr: Учт

en: Retrieve memory register to display [R]
sr: Учитај из меморијског регистра и прикажи [R]

en: Retrieve from register
sr: Учитај из регистра

en: Numeric 0
sr: Број 0

en: .
sr: ,

en: Numeric point
sr: Децимални зарез

en: Calculate result
sr: Израчунај резултат

en: Add
sr: Сабери

en: Reciprocal [r]
sr: Реципрочна [r]

en: Recip
sr: Рецип

en: Square [@]
sr: Квадрат [@]

en: Abs
sr: Апс

en: Absolute value [u]
sr: Апсолутна вредност [u]

en: Exch
sr: Замн

en: Exchange displayed value with memory register [X]
sr: Замени приказану вредност и меморијски регистар [X]

en: Exchange with register
sr: Замени са регистром

en: Compounding term [m]
sr: Чинилац састава [m]

en: Double-declining depreciation [d]
sr: Двоструко-опадајуће умањење [d]

en: Fv
sr: Бв

en: Future value [v]
sr: Будућа вредност [v]

en: Pmt
sr: Ппл

en: Periodic payment [P]
sr: Периодично плаћање [P]

en: Pv
sr: Тв

en: Present value [p]
sr: Тренутна вредност [p]

en: Rate
sr: Стопа

en: Periodic interest rate [T]
sr: Периодична стопа камате [T]

en: Straight-line depreciation [l]
sr: Праволинијско умањење [l]

en: Syd
sr: Зцг

en: Sum-of-the years'-digits depreciation [Y]
sr: Збир-цифара-године умањење [Y]

en: Term
sr: Рок

en: Payment period [T]
sr: Период за плаћање [T]

en: Shift displayed value 1-15 places to the left
sr: Помери приказану вредност 1–15 места улево

en: Shift left
sr: Помери улево

en: Shift displayed value 1-15 places to the right
sr: Помери приказану вредност 1–15 места удесно

en: Shift right
sr: Помери удесно

en: 16-bit unsigned integer value of display (])
sr: 16-битна неозначена целобројна вредност приказа (])

en: 16 bit unsigned integer
sr: 16-битни неозначени цео број

note: 16-bit unsigned integer value
en: u16
sr: н16

en: 32-bit unsigned integer value of display ([)
sr: 32-битна неозначена целобројна вредност приказа ([)

en: 32 bit unsigned integer
sr: 32-битни неозначени цео број

note: 32-bit unsigned integer value
en: u32
sr: н32

en: Acc
sr: Прец

en: Set accuracy from 0 to 9 numeric places [a]
sr: Постави прецизност на 0 до 9 цифара [a]

en: Accuracy
sr: Прецизност

en: Con
sr: Конс

en: Constants [#]
sr: Константе [#]

en: Fun
sr: Ф-је

en: User-defined functions [f]
sr: Функције корисника [f]

en: Exp
sr: Експ

en: Enter an exponential number [e]
sr: Унесите експоненцијални број [e]

en: Exponential
sr: Експоненцијални

en: e to the power of displayed value [{]
sr: e на степен приказане вредности [{]

en: E to the x
sr: e на X

en: 10 to the power of displayed value [}]
sr: 10 на степен приказане вредности [}]

en: Ten to the x
sr: Десет на X

en: Raise displayed value to the power of y [y]
sr: Дигни приказану вредност на степен y [y]

en: X to the y
sr: X на y

en: Factorial of displayed value [!]
sr: Факторијел приказане вредности [!]

en: Factorial
sr: Факторијел

en: Rand
sr: Случ

en: Random number in the range 0.0 to 1.0 [?]
sr: Случајан број у опсегу 0.0 до 1.0 [?]

en: Random number
sr: Случајан број

en: Hexadecimal digit D
sr: Хексадецимална цифра D

en: Hexadecimal digit E
sr: Хексадецимална цифра E

en: Hexadecimal digit F
sr: Хексадецимална цифра F

en: Cos
sr: cos

en: Cosine [J]
sr: Косинус [J]

en: Sin
sr: sin

en: Sine [K]
sr: Синус [K]

en: Tan
sr: tg

en: Tangent [L]
sr: Тангенс [L]

en: Ln
sr: ln

en: Natural log [N]
sr: Природни логаритам [N]

en: Log
sr: log

en: Base 10 log [G]
sr: Логаритам са основом 10 [G]

en: Hexadecimal digit A
sr: Хексадецимална цифра A

en: Hexadecimal digit B
sr: Хексадецимална цифра B

en: Hexadecimal digit C
sr: Хексадецимална цифра C

en: Or
sr: Или

en: Bitwise OR
sr: Битовно ИЛИ

en:  Or
sr:  Или

en: And
sr: И

en: Bitwise AND [&]
sr: Битовно И [&]

en:  And
sr:  И

en: Not
sr: Нег

en: Bitwise NOT [~]
sr: Битовна негација [~]

en: Xor
sr: Илли

en: Bitwise XOR [^]
sr: Битовно ИЛЛИ [^]

en:  Xor
sr:  Илли

en: Xnor
sr: Нилли

en: Bitwise XNOR [n]
sr: Битовно НИЛЛИ [n]

en:  Xnor
sr:  Нилли

en: Kilometer-to-mile conversion factor
sr: Чинилац за претварање километара у миље

en: square root of 2
sr: квадратни корен од 2

note: PI
en: pi
sr: π

en: Centimeter-to-inch conversion factor
sr: Чинилац за претварање центиметра у инче

en: degrees in a radian
sr: степени у радијану

en: Gram-to-ounce conversion factor
sr: Чинилац за претварање грама у унце

en: Kilojoule-to-British-thermal-unit conversion factor
sr: Чинилац за претварање килоџула у британске термичке јединице

en: Cubic-centimeter-to-cubic-inch conversion factor
sr: Чинилац за претварање кубних центиметара у кубне инче

note: THIS ROUTINE IS CALLED WHEN AN ERROR CONDITION IS ENCOUNTERED, AND *  AFTER A MESSAGE HAS BEEN WRITTEN TO STDERR.
en: Error
sr: Грешка

en: Previous expression
sr: Претходни израз

en: Malformed expression
sr: Неисправан израз

en: No sane value to store
sr: Нема разумне вредности за смештање

en: Malformed function
sr: Неисправна функција

en: Cleared display, prefix without an operator is not allowed
sr: Очишћен приказ, предметак без оператора није допуштен

en: Malformed parenthesis expression
sr: Неисправан израз у заградама

en: Numeric stack error
sr: Грешка нумеричког стека

en: Operand stack error
sr: Грешка стека операнда

en: -a needs accuracy value
sr: -a захтева вредност тачности

en: %s: accuracy should be in the range 0-%d
sr: %s: тачност треба да буде у опсегу 0–%d

en: %s: %s as next argument.
sr: %s: %s као следећи аргумент.

note: No calculator error initially. Not entering an exponent number. No pending arithmetic operation. No User supplied title line.
en: calculator
sr: калкулатор

en: %s: base should be 2, 8, 10 or 16
sr: %s: основа може да буде 2, 8, 10 или 16

en: %s: invalid display mode [%s]
sr: %s: неисправан начин приказа [%s]

en: %s: invalid mode [%s]
sr: %s: неисправан мод [%s]

en: %s: invalid trigonometric mode [%s]
sr: %s: неисправан тригонометријски мод [%s]

en: %s: invalid syntax mode [%s]
sr: %s: неисправан режим синтаксе [%s]

en: %s version %s
sr: %s издање %s

en: Usage: %s: [-D] [-E] [-a accuracy]
sr: Употреба: %s: [-D] [-E] [-a тачност]

en: _Calculator
sr: _Калкулатор

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _View
sr: П_реглед

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Quit
sr: _Изађи

en: Quit the calculator
sr: Изађи из калкулатора

en: _Copy
sr: _Умножи

en: Copy selection
sr: Умножи изабрано

en: _Paste
sr: У_баци

en: Paste selection
sr: Убаци изабрано

en: _Insert ASCII Value...
sr: У_метни АСКРИ вредност...

en: Insert ASCII value
sr: Уметни АСКРИ вредност

en: _Contents
sr: _Садржај

en: Show help contents
sr: Прикажи садржај помоћи

en: _About
sr: _О програму

en: Show the About Gcalctool dialog
sr: Прикажи прозорче о ГКалктулу

en: 1 place
sr: 1 место

en: 2 places
sr: 2 места

en: 3 places
sr: 3 места

en: 4 places
sr: 4 места

en: 5 places
sr: 5 места

en: 6 places
sr: 6 места

en: 7 places
sr: 7 места

en: 8 places
sr: 8 места

en: 9 places
sr: 9 места

en: 10 places
sr: 10 места

en: 11 places
sr: 11 места

en: 12 places
sr: 12 места

en: 13 places
sr: 13 места

en: 14 places
sr: 14 места

en: 15 places
sr: 15 места

en: Show _Trailing Zeroes
sr: Прикажи пратеће ну_ле

en: Show trailing zeroes
sr: Прикажи пратеће нуле

en: Show T_housands Separator
sr: Прикажи раздвајач _хиљада

en: Show thousands separator
sr: Прикажи раздвајач хиљада

en: _Memory Registers
sr: _Меморијски регистри

en: Show memory registers
sr: Прикажи меморијске регистре

en: _Use Arithmetic Precedence
sr: _Користи првенство операција

en: Use Arithmetic Precedence
sr: Користи првенство операција

en: _0 significant places
sr: _0 значајних места

en: 0 significant places
sr: 0 значајних места

en: _1 significant place
sr: _1 значајно место

en: 1 significant place
sr: 1 значајно место

en: _2 significant places
sr: _2 значајна места

en: 2 significant places
sr: 2 значајна места

en: _3 significant places
sr: _3 значајна места

en: 3 significant places
sr: 3 значајна места

en: _4 significant places
sr: _4 значајна места

en: 4 significant places
sr: 4 значајна места

en: _5 significant places
sr: _5 значајних места

en: 5 significant places
sr: 5 значајних места

en: _6 significant places
sr: _6 значајних места

en: 6 significant places
sr: 6 значајних места

en: _7 significant places
sr: _7 значајних места

en: 7 significant places
sr: 7 значајних места

en: _8 significant places
sr: _8 значајних места

en: 8 significant places
sr: 8 значајних места

en: _9 significant places
sr: _9 значајних места

en: 9 significant places
sr: 9 значајних места

en: _Other (10) ...
sr: _Другачија (10) ...

en: Set other precision
sr: Постави другачију тачност

en: _Basic
sr: _Основни

en: _Advanced
sr: На_предни

en: _Financial
sr: _Финансијски

en: _Scientific
sr: _Научни

en: Gcalctool
sr: Гкалктул

en: Calculator with financial and scientific modes.
sr: Калкулатор са финансијским и научним начином рада.

en: Insert ASCII Value
sr: Убаци АСКРИ вредност

en: Ch_aracter:
sr: _Знак:

en: _Insert
sr: У_метни

en: Edit Constants
sr: Уреди константе

en: Edit Functions
sr: Уреди функције

en: Note:
sr: Обавештење:

en: All constant values are specified in the decimal numeric base.
sr: Све константне вредности се наводе у декадном бројном систему.

en: Click a _value or description to edit it:
sr: Кликните на _вредност или опис да их уредите:

en: No.
sr: бр.

en: Value
sr: Вредност

en: Description
sr: Опис

en: Set Precision
sr: Постави тачност

en: Significant _places:
sr: Значајних _места:

en: _Set
sr: По_стави

en: Calculator
sr: Калкулатор

en: Memory Registers
sr: Меморијски регистри

en: Edit Constants...
sr: Уреди константе...

en: Edit Functions...
sr: Уреди функције...

en: Clipboard contained malformed calculation
sr: Списак исечака је садржао неисправан израз

en: Other (%d) ...
sr: Другачија (%d) ...

en: Set accuracy from 0 to %d numeric places. Currently set to %d places. [a]
sr: Постави прецизност на 0 до %d цифара. Тренутно је постављено на %d цифара. [a]

en: Activated no operator precedence mode
sr: Користи се режим без приоритета операција

en: Activated expression mode with operator precedence
sr: Користи се режим са приоритетом операција

en: Accuracy value out of range
sr: Вредност тачности изван опсега

en: Negative X and non-integer Y not supported
sr: Негативни X и нецели Y нису подржани

en: Error, cannot calculate cosine
sr: Грешка, не могу да израчунам косинус

note: Inversion of cosine
en: acos
sr: arccos

note: Inversion of hyperbolic sine
en: asinh
sr: arcsh

note: Hyperbolic sine
en: asin
sr: arcsin

note: Inversion of hyperbolic tangent
en: atanh
sr: arcth

note: Inversion of tangent
en: atan
sr: arctg

note: Hyperbolic cosine
en: cosh
sr: ch

note: Hyperbolic sine
en: sinh
sr: sh

note: Hyperbolic tangent
en: tanh
sr: th

note: Tangent
en: tan
sr: tg

en: Perform calculations
sr: Израчунај
