dasher - en to sr translation catalogue (111 entries)

note: Paneltree |         /-menutree Widgettree------buttontree \-edittree Tree, parent, children, next, pointer, data, string, colour
en: Panels
sr: Панели

en: Application
sr: Програм

en: Menus
sr: Менији

en: Buttons
sr: Дугмад

en: Text
sr: Текст

en: Control
sr: Управљање

en: Windows
sr: Прозори

en: Stop
sr: Стани

en: Pause
sr: Пауза

en: Move
sr: Премести

en: Delete
sr: Обриши

en: Speak
sr: Изговори

en: Everything
sr: Све

en: New
sr: Ново

en: Repeat
sr: Понови

en: Character
sr: Знак

en: Word
sr: Реч

en: Line
sr: Ред

en: Unknown
sr: Непознато

en: Training Dasher, please wait
sr: Увежбавам Јуришника, сачекајте

en: Select File
sr: Изабери датотеку

en: Dasher
sr: Јуришник

en: Dasher is a predictive text entry application
sr: Јуришник је програм за предвидиви унос текста

note: Just a debugging thing, output to the console
en: %d characters output in %ld seconds
sr: %d знакова излаза за %ld секунди

en: <b>Alphabet Selection:</b>
sr: <b>Избор писма:</b>

en: <b>Button control setup</b>
sr: <b>Подешавање управљања дугмадима</b>

en: <b>Color Selection:</b>
sr: <b>Избор боје:</b>

en: <b>Control Style:</b>
sr: <b>Стил управљања:</b>

en: <b>Miscellaneous Options:</b>
sr: <b>Разне опције:</b>

en: <b>Orientation:</b>
sr: <b>Усмерење:</b>

en: <b>Smoothing:</b>
sr: <b>Омекшавање:</b>

en: <b>Starting And Stopping:</b>
sr: <b>Покретање и заустављање:</b>

en: <b>Toggle button Mode:</b>
sr: <b>Измени режим дугмета:</b>

en: <b>View Options:</b>
sr: <b>Опције прегледа:</b>

en: <b>X/Y Coordinates:</b>
sr: <b>X/Y координате:</b>

en: <b>Y Axis Options:</b>
sr: <b>Опције усправне осе:</b>

en: Advanced
sr: Напредно

en: Alphabet
sr: Писмо

en: Alphabet Default
sr: Подразумевано писмо

en: Bottom to Top
sr: Одоздо на горе

en: Button control setup
sr: Поставке управљања дугмадима

en: Button mode
sr: Режим дугмета

en: Button:
sr: Дугме:

en: Change colour scheme automatically
sr: Сам измени шему боја

en: Color
sr: Боја

en: Control mode
sr: Режим управљања

en: Copy
sr: Умножи

en: Copy _All
sr: Умножи _све

en: Copy all on stop
sr: Умножи све по заустављању

en: Cut
sr: Исеци

en: Cyclical button mode
sr: Кружни режим дугмади

en: Dasher Preferences
sr: Поставке Јуришника

en: Distance from centreline for start on mouse position:
sr: Растојање од средишње линије за почетак код положаја миша:

en: Down/3:
sr: Доле/3:

en: Draw box outlines
sr: Цртај обрисе оквира

en: Draw line between crosshairs and mouse
sr: Цртај линију између нишана и миша

en: Edit Button-control options
sr: Уреди опције управљања дугмадима

en: Enter text into other windows
sr: Унеси текст у остале прозоре

en: Eyetracker mode
sr: Режим праћења ока

en: If this mode is selected, up  and down will
    cycle backwards and forwards between coordinates and right will confirm the choice
sr: Уколико је изабран овај режим, горе и доле 
    ће ићи у круг напред и назад по координатама, а десно ће потврдити избор

en: Large
sr: Велико

en: Left to Right
sr: Слева на десно

en: Left/2:
sr: Лево/2:

en: New file
sr: Нова датотека

en: Normal
sr: Обично

en: Number of pixels that should cover the entire y range:
sr: Број тачака које покривају читав усправни опсег:

en: One dimensional mode
sr: Једнодимензиони режим

en: Open file
sr: Отвори датотеку

en: Paste
sr: Убаци

en: Pause outside window
sr: Убаци ван прозора

en: Right to Left
sr: Сдесна на лево

en: Right/4:
sr: Десно/4:

en: Save file
sr: Сачувај датотеку

en: Save file as
sr: Сачувај датотеку као

en: Select Font
sr: Изабери фонт

en: Show mouse position
sr: Прикажи положај миша

en: Show speed slider
sr: Прикажи клизача брзине

en: Show toolbar
sr: Прикажи траку алатки

en: Speak on stop
sr: Говори по заустављању

en: Speed
sr: Брзина

en: Start on left mouse button
sr: Почни на притисак левог дугмета миша

en: Start on space bar
sr: Почни на притисак размака

en: Start with mouse position
sr: Почни са положајем миша

en: Timestamp new files
sr: Ознака времена за нове датотеке

en: Top to Bottom
sr: Одозго на доле

en: Training
sr: Увежбавање

en: Training Dasher - please wait
sr: Увежбавање Јуришника — сачекајте

en: Up/1:
sr: Горе/1:

en: Use this control to adjust the relative sizes of the 
    letter boxes. Note that selecting high values will slow
    your writing speed.
sr: Користите ову контролу за прилагођавање релативних 
    величина кућица слова. Приметите да ће избор великих 
    вредности успорити вашу брзину писања.

en: Very Large
sr: Веома велика

en: View
sr: Преглед

en: _About
sr: _О програму

en: _Append to file
sr: При_додај датотеци

en: _Dasher Font
sr: _Фонт Јуришника

en: _Dasher Font Size
sr: Величина фонта _Јуришника

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Edit Font
sr: У_реди фонт

en: _File
sr: _Датотека

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Import Training Text
sr: _Увези текст за увежбавање

en: _Options
sr: _Опције

en: _Reset fonts
sr: _Врати фонтове

en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
sr: абвгдђежзиј АБВГДЂЕЖЗИЈ

en: <b>Speed</b>
sr: <b>Брзина</b>

en: If this mode is selected, up and down will cycle backwards and forwards between coordinates and right will confirm the choice
sr: Уколико је изабран овај режим, горе и доле ће ићи у круг напред и назад по координатама, а десно ће потврдити избор

en: Orientation
sr: Усмерење

en: Use this control to adjust the relative sizes of the letter boxes. Note that selecting high values will slow your writing speed.
sr: Користите ову контролу за прилагођавање релативних величина кућица слова. Приметите да ће избор великих вредности успорити вашу брзину писања.

en: Unable to initialize speech support
sr: Не могу да подесим подршку за говор

en: Unable to initialize voices
sr: Не могу да подесим гласове

en: Warning: unable to set speech parameters
sr: Упозорење: не могу да поставим параметре говора

en: Dasher Text Entry
sr: Јуришников унос текста
