gnome-games - en to sr translation catalogue (1197 entries)

en: A list of strings that come in the form of a quintuple: name, wins, total games played, best time (in seconds) and worst time (also in seconds). Unplayed games do not need to be represented.
sr: Списак ниски у облику петорке: име, победа, укупно одиграних игара, најбоље време (у секундама) и најгоре време (исто у секундама). Неодигране игре се не морају укључити.

en: Select the style of control
sr: Изаберите стил управљања

en: Select whether to drag the cards or to click on the source then the destination.
sr: Изаберите да ли да превлачите карте или да кликнете на изворну па на одредишну.

en: Statistics of games played
sr: Статистика одиграних игара

en: The game file to use
sr: Датотека игре која ће се користити

en: The height of the main window.
sr: Висина главног прозора.

en: The name of the file with the graphics for the cards.
sr: Име датотеке са сликама за карте.

en: The name of the scheme file containing the solitaire game to play.
sr: Име датотеке која садржи опис врсте пасијанса који ће се играти.

en: The width of the main window.
sr: Ширина главног прозора.

en: Theme file name
sr: Име датотеке са темом

en: Whether or not to show the toolbar
sr: Да ли приказивати палету алата

en: Whether or not to show the toolbar.
sr: Да ли приказивати палету алата.

en: Window height
sr: Висина прозора

en: Window width
sr: Ширина прозора

en: A scheme exception occured and we were unable to create a temporary file to report it:
    
    %s
sr: Догодила се грешка са схемом, и нисмо успели да направимо привремену датотеку да то пријавимо:
    
    %s

en: Congratulations.
sr: Честитамо.

en: You have won!!!
sr: Победио си!!!

en: There are no more moves.
sr: Нема више потеза.

en: _New Game
sr: _Нова Игра

en: Select Game
sr: Изаберите игру

note: Rules Tab
en: Rules
sr: Правила

en: The game is over.
    No hints are available
sr: Игра је завршена.
    Нема више доступних савета

en: This game does not have hint support yet.
sr: Ова игра још увек нема подршку за савете.

en: Move %s onto %s.
sr: Пребаци %s на %s.

en: Move %s %s.
sr: Пребаци %s %s.

en: This game uses a deprecated hint method (case 3).
    Please file a bug at http://bugzilla.gnome.org including this message and
    the name of the game you where playing (look in the title bar if you 
    aren't sure).
sr: Ова игра користи сада занемарен начин давања савета (случај 3).
    Убележите ову грешку на http://bugzilla.gnome.org укључујући и ову
    поруку као и име игре коју сте играли (погледајте у насловну линију уколико
    нисте сигурни).

en: You are searching for a %s.
sr: Тражите %s.

en: This game is unable to provide a hint.
sr: Ова игра није у могућности да даје савете.

en: AisleRiot Cards
sr: Карте за пасијанс

en: FreeCell Solitaire
sr: Игра Ослобађања поља

en: Play the popular FreeCell card game
sr: Играј популарну карташку игру Ослобађања поља.

en: Main game:
sr: Главна игра:

en: Card games:
sr: Игре картама:

en: AisleRiot
sr: Пасијанс

en: AisleRiot provides a rule-based solitaire card engine that allows many different games to be played.
sr: Пасијанс је систем који омогуђава играње велики број различитих пасијанс игара.

en: _Game
sr: _Игра

en: _View
sr: П_реглед

en: _Control
sr: Упр_ављање

note: not translated on purpose
en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Select Game...
sr: _Изабери игру...

en: Play a different game
sr: Играј другу игру

en: S_tatistics
sr: С_татистике

en: Show gameplay statistics
sr: Прикажи статистике тока игре

en: _Cards...
sr: _Карте...

en: View help for Aisleriot
sr: Прикажи помоћ за пасијанс

en: View help for this game
sr: Прикажи помоћ за ову игру

en: _Toolbar
sr: _Палета алата

en: _Click to Move
sr: _Кликните за потез

en: Base Card:
sr: Основна карта:

en: Base Card: Ace
sr: Основна карта: Кец

en: Base Card: Jack
sr: Oсновна карта: Жандарм

en: Base Card: King
sr: Основна карта: Краљ

en: Base Card: Queen
sr: Основна карта: Краљица

en: Deal more cards
sr: Подели још карата

en: Stock left:
sr: Преостало на гомили:

en: Stock left: 0
sr: Преостало на гомили: 0

en: Try rearranging the cards
sr: Пробајте да прераспоредите карте

en: an empty foundation pile
sr: празна гомила на `темељу`

en: Deal another round
sr: Подели још једну руку

en: an empty foundation
sr: Празан `темељ`

en: Move something on to an empty reserve
sr: Поставите нешто у празно место

en: an empty Foundation
sr: Празан `темељ`

en: an empty Tableau
sr: празна Талон гомила

en: an empty Foundation pile
sr: празна гомила на `темељу`

en: Deal a new card from the deck
sr: Подели нову карту са талона

en: an empty bottom slot
sr: Празно поље на дну

en: an empty corner slot
sr: Празно поље у углу

en: an empty left slot
sr: Празно лево поље

en: an empty right slot
sr: Празно десно поље

en: an empty slot
sr: Празно поље

en: an empty top slot
sr: празно горње поље

en: itself
sr: самом себи

en: Move waste back to stock
sr: Врати `отпад` назад на куп

en: Reserve left:
sr: Број преосталих замена:

en: empty slot on foundation
sr: празно поље на `темељу`

en: empty space on tableau
sr: празан простор на талону

en: Move a card to the Foundation
sr: Померите карту на `темељ`

en: Move something into the empty Tableau slot
sr: Поставите нешто у празно место талона

en: Consistency is key
sr: Доследност је кључна

en: Fishing wire makes bad dental floss
sr: Најлон за пецање је лоша замена за конац за зубе

en: Have you read the help file?
sr: Да ли сте прочитали упутство?

en: I could sure use a backrub right about now...
sr: Баш би ми требала четка за трљање леђа...

en: If you're ever lost and alone in the woods, hug a tree
sr: Ако се икада затекнете сами и изгубљени у шуми, загрлите дрво

en: Just because a crosswalk looks like a hopscotch board doesn't mean it is one
sr: Пешачки прелаз није простор за играње школица,иако личи на њега

en: Look both ways before you cross the street
sr: Гледај на обе стране пре него пређеш улицу

en: Monitors won't give you Vitamin D -- but sunlight will...
sr: Монитори вас неће снадбети витамином Д -- сунчева светлост хоће...

en: Never blow in a dog's ear
sr: Никад не дувај у ухо пса

en: Odessa is a better game.  Really.
sr: Одеса је боља игра.  Стварно.

en: Tourniquets are not recommended unless in the direst emergency
sr: Стезници се не препоручују сем у највећој невољи

en: When without a stapler, a staple and a ruler will work
sr: Када сте без алата за хефтање, спајалица и лењир могу послужити

en: the foundation pile
sr: гомила на `темељу`

en: Redeals left:
sr: Број преосталих дељења:

en: Deal a card
sr: Подели карту

en: Move ~a to an empty foundation
sr: Помери ~a на празан `темељ`

en: an empty slot on tableau
sr: празно поље на талону

en: Move a King on to the empty Tableau slot
sr: Помери Краља на празно талон поље

en: No hint available right now
sr: Тренутно нема савета

en: I'm not sure
sr: Нисам сигуран

en: Remove the aces
sr: Уклони асове

en: Remove the eights
sr: Уклони осмице

en: Remove the fives
sr: Уклони петице

en: Remove the fours
sr: Уклони четворке

en: Remove the jacks
sr: Уклони жандаре

en: Remove the kings
sr: Уклони краљеве

en: Remove the nines
sr: Уклони деветке

en: Remove the queens
sr: Уклони краљице

en: Remove the sevens
sr: Уклони седмице

en: Remove the sixes
sr: Уклони шестице

en: Remove the tens
sr: Уклони десетке

en: Remove the threes
sr: Уклони тројке

en: Remove the twos
sr: Уклони двојке

en: Return cards to Stock
sr: Врати карте на гомилу

en: Consider moving something into an empty slot
sr: Размислите о томе да нешто пребаците у празно поље

en: Move ~a off the board
sr: Помери ~a са табле

en: No moves available
sr: Нема доступних потеза

en: an empty reserve
sr: празна резерва

en: an open tableau
sr: отворени талон

en: game has no solution
sr: игра нема решења

en: the foundation
sr: основа

en: Move a card from the reserve on to the empty tableau slot
sr: Пребаци карту из резерве у празно поље на талону

en: Select a card from the reserve for first foundation pile
sr: Изабери карту из резерве за темељ гомиле

en: on to the empty tableau slot
sr: на празно талон поље

en: Deal another card
sr: Подели још једну карту

en: Deal another hand
sr: Подели још једну руку

en: Move a card or build of cards on to the empty slot
sr: Помери карту или низ карата на празно поље

en: Move card from Waste
sr: Уклони карту из `Отпада`

en: Move waste to stock
sr: Врати `отпад` назад на куп

en: an empty tableau slot
sr: празно талон поље

en: an empty Tableau slot
sr: празно талон поље

en: Three card deals
sr: Дељење по три карте

en: Try moving cards down from the foundation
sr: Покушајте да померите карте са `темеља`

en: Base Card:
sr: Основна карта:

en: Aim to place the suits in the order which fits the current layout most naturally.
sr: Нациљај да наместиш боје у поретку који најприродније одговара тренутном распореду.

en: something
sr: нешто

en: Move ~a from the stock to an empty edge or tableau slot
sr: Пребаци ~a из резерве у празно поље или на талон

en: Move ~a to an empty field
sr: Премести ~а у празно поље

en: Place cards on to the Tableau to form poker hands
sr: Постави карте на талон да формирају покер

en: Shuffle mode
sr: Помешани режим

en: an empty Tableau pile
sr: празна талон гомила

en: Deal the cards
sr: Подели карте

en: Reshuffle cards
sr: Промешај карте

en: Move waste on to a reserve slot
sr: Помери отпад на резервно поље

en: empty foundation
sr: празан `темељ`

en: Place something on empty slot
sr: Поставите нешто у празно место

en: Please fill in empty pile first.
sr: Попуните прво испражњену гомилу.

en: Try moving card piles around
sr: Покушајте да померите карте около

en: Place something on to the empty Tableau slot
sr: Поставите нешто на празан талон

en: Allow temporary spots use
sr: Дозвољена употреба привремених поља

en: Move a card to an empty temporary slot
sr: Премести карту на празно привремено поље

en: No hint available
sr: Савети нису доступни

en: and all cards below it
sr: и све карте испод ње

en: empty slot(s)
sr: празно(а) поље(а)

en: Deal a card from the deck
sr: Подели карту са талона

en: appropriate Foundation pile
sr: одговарајућа `темељ` гомила

en: Move a build of cards on to the empty Tableau slot
sr: Помери низ карата на празно поље на талону

en: the appropriate Foundation pile
sr: одговарајућа `темељ` гомила

en: Aisleriot can't load the file: 
    %s
    
    Please check your Aisleriot installation
sr: Пасијанс не може да учита датотеку: 
    %s
    
    Проверите инсталацију Пасијанса

en: Aisleriot
sr: Пасијанс

en: Score:
sr: Разултат:

en: Time:
sr: Време:

en: Variation on game rules
sr: Варијације правила игре

en: NAME
sr: ИМЕ

en: AisleRiot Solitaire
sr: Пасијанс

en: Play many different solitaire games
sr: Играј више различитих варијанти пасијанса

en: Unknown color
sr: Непозната боја

en: Unknown suit
sr: Непознат знак

en: Unknown value
sr: Непозната вредност

en: ace
sr: Кец

en: black joker
sr: црни џокер

en: clubs
sr: трефови

en: diamonds
sr: каро

en: eight
sr: осам

en: five
sr: пет

en: four
sr: четири

en: hearts
sr: херчеви

en: jack
sr: жандар

en: king
sr: краљ

en: nine
sr: девет

en: queen
sr: краљица

en: red joker
sr: црвени џокер

en: seven
sr: седам

en: six
sr: шест

en: spades
sr: пикови

en: ten
sr: десет

en: the ace of clubs
sr: треф ас

en: the ace of diamonds
sr: каро ас

en: the ace of hearts
sr: херц ас

en: the ace of spades
sr: пик ас

en: the eight of clubs
sr: осмица треф

en: the eight of diamonds
sr: осмица каро

en: the eight of hearts
sr: осмица херц

en: the eight of spades
sr: осмица пик

en: the five of clubs
sr: петица треф

en: the five of diamonds
sr: петица каро

en: the five of hearts
sr: петица херц

en: the five of spades
sr: петица пик

en: the four of clubs
sr: четворка треф

en: the four of diamonds
sr: четворка каро

en: the four of hearts
sr: четворка херц

en: the four of spades
sr: четворка пик

en: the jack of clubs
sr: жандар треф

en: the jack of diamonds
sr: жандар каро

en: the jack of hearts
sr: жандар херц

en: the jack of spades
sr: жандар пик

en: the king of clubs
sr: краљ треф

en: the king of diamonds
sr: краљ каро

en: the king of hearts
sr: краљ херц

en: the king of spades
sr: краљ пик

en: the nine of clubs
sr: деветка треф

en: the nine of diamonds
sr: деветка каро

en: the nine of hearts
sr: деветка херц

en: the nine of spades
sr: деветка пик

en: the queen of clubs
sr: краљица треф

en: the queen of diamonds
sr: краљица каро

en: the queen of hearts
sr: краљица херц

en: the queen of spades
sr: краљица пик

en: the seven of clubs
sr: седмица треф

en: the seven of diamonds
sr: седмица каро

en: the seven of hearts
sr: седмица херц

en: the seven of spades
sr: седмица пик

en: the six of clubs
sr: шестица треф

en: the six of diamonds
sr: шестица каро

en: the six of hearts
sr: шестица херц

en: the six of spades
sr: шестица пик

en: the ten of clubs
sr: десетка треф

en: the ten of diamonds
sr: десетка каро

en: the ten of hearts
sr: десетка херц

en: the ten of spades
sr: десетка пик

en: the three of clubs
sr: тројка треф

en: the three of diamonds
sr: тројка каро

en: the three of hearts
sr: тројка херц

en: the three of spades
sr: тројка пик

en: the two of clubs
sr: двојка треф

en: the two of diamonds
sr: двојка каро

en: the two of hearts
sr: двојка херц

en: the two of spades
sr: двојка пик

en: the unknown card
sr: непозната карта

en: three
sr: три

en: two
sr: два

note: For translators: N/A means "Not Applicable", use whatever * abbreviation you have for a value that has no meaning.
en: N/A
sr: Н/В

en: <b>Time</b>
sr: <b>Време</b>

en: <b>Wins</b>
sr: <b>Победе</b>

en: Best:
sr: Најбољи:

en: Percentage:
sr: Постотак:

en: Statistics
sr: Статистике

en: Total:
sr: Укупно:

en: Wins:
sr: Победе:

en: Worst:
sr: Најгори:

en: _Reset
sr: _Поново покрени

note: * Translatable strings file generated by get_titles.pl. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Agnes
sr: Агнес

en: Auld Lang Syne
sr: Аулд Ланг Сајн

en: Backbone
sr: Кичма

en: Bakers Dozen
sr: Пекарово туце

en: Bakers Game
sr: Пекарова игра

en: Beleaguered Castle
sr: Опкољени замак

en: Block Ten
sr: Блокирај десетку

en: Bristol
sr: Бристол

en: Camelot
sr: Камелот

en: Canfield
sr: Кенфилд

en: Carpet
sr: Тепих

en: Chessboard
sr: Шаховска табла

en: Clock
sr: Сат

en: Cover
sr: Заклон

en: Diamond Mine
sr: Дијамантска мина

en: Doublets
sr: Дублови

en: Eagle Wing
sr: Орлово крило

en: Easthaven
sr: Источна лука

en: Eight Off
sr: Осмица

en: Elevator
sr: Лифт

en: Escalator
sr: Покретне Степенице

en: First Law
sr: Први закон

en: Fortress
sr: Утврђење

en: Fortunes
sr: Колачићи

en: Fourteen
sr: Четрнаестица

en: Freecell
sr: Ослободилац поља

en: Gay Gordons
sr: Гордон хомосексуалац

en: Glenwood
sr: Гленвуд

en: Golf
sr: Голф

en: Gypsy
sr: Цига

en: Helsinki
sr: Хелсинки

en: Hopscotch
sr: Хопскоч

en: Isabel
sr: Изабела

en: Jamestown
sr: Џејмстаун

en: Jumbo
sr: Џамбо

en: Kansas
sr: Канзас

en: King Albert
sr: Краљ Алберт

en: Klondike
sr: Клондајк

en: Labyrinth
sr: Лавиринт

en: Lady Jane
sr: Дама Џејн

en: Maze
sr: Лавиринт

en: Monte Carlo
sr: Монте Карло

en: Neighbor
sr: Комшија

en: Odessa
sr: Одеса

en: Osmosis
sr: Осмоза

en: Peek
sr: Врх

en: Pileon
sr: Пајлон

en: Plait
sr: Плејт

en: Poker
sr: Покер

en: Quatorze
sr: Кваторз

en: Royal East
sr: Краљевски исток

en: Scorpion
sr: Шкорпија

en: Scuffle
sr: Скафл

en: Seahaven
sr: Морска лука

en: Sir Tommy
sr: Сер Томи

en: Spiderette
sr: Пауковњача

en: Spider One Suit
sr: Пауковњача један комплет

en: Spider
sr: Паук

en: Spider Two Suit
sr: Пауковњача два комплета

en: Straight Up
sr: Право горе

en: Streets And Alleys
sr: Улице и сокаци

en: Template
sr: Шаблон

en: Ten Across
sr: Десет попреко

en: Thieves
sr: Лопови

en: Thirteen
sr: Тринаестица

en: Thumb And Pouch
sr: Палац и торба

en: Treize
sr: Трез

en: Triple Peaks
sr: Троструки врхови

en: Union Square
sr: Уједињени квадрати

en: Valentine
sr: Валентин

en: Westhaven
sr: Западна лука

en: Whitehead
sr: Бела глава

en: Will O The Wisp
sr: Блудна ватра

en: Yield
sr: Род

en: Yukon
sr: Јукон

en: Zebra
sr: Зебра

en: Blackjack
sr: Ањц

en: Play the casino card game Blackjack
sr: Играј карташку игру Ањц

en: Display probabilities
sr: Приказуј могућности

en: Display the probabilities of each dealer hand outcome and the expected value of your hand.
sr: Приказује могућности руке сваког дељења и очекиване вредности ваше руке.

en: The amount of money in your bank
sr: Свота новца у банци

en: The amount of money in your bank.
sr: Свота новца у банци.

en: The name of the rules file containing the variation of the rules to play.
sr: Име датотеке са правилима која садржи варијације правила игре.

en: The variation of the rules file to use
sr: Датотека са варијацијама правила која ће се користити

en: Use a quick deal
sr: Користи брзо дељење

en: Use a quick deal with no delay between each card.
sr: Користи брзо дељење без икакве паузе између две карте.

en: Blackjack - %s
sr: Ањц - %s

en: _Settings
sr: По_дешавања

en: D_eal
sr: Д_ели

en: Deal a new hand
sr: Подели нову руку

en: _Hit
sr: _Баци

en: Add a card to the hand
sr: Додај карту у руку

en: _Stand
sr: _Чекај

en: Stop adding cards to the hand
sr: Окончај додавање карата у руку

en: S_urrender
sr: П_редај се

en: Forfeit this hand for half of your wager
sr: Предај ову руку за половину свог улога

en: _Double down
sr: _Дупла доле

en: Double your wager for a single hit
sr: Дуплирај свој улог за једно бацање

en: S_plit the hand
sr: По_дели руку

en: Split cards in two new hands
sr: Подели карте на две нове руке

en: Show toolbar
sr: Прикажи палету алата

en: Cards left:
sr: Преостало карата:

en: Wager:
sr: Улог:

en: Balance:
sr: Равнотежа:

en: Place your wager or deal a hand
sr: Уложи или подели руку

en: Blackjack rule set to use
sr: Која правила за Ањц користити

en: Would you like insurance?
sr: Да ли желите осигурање?

en: Insurance is a side wager of 50%% of the original wager that the dealer has a natural 21 (aka blackjack) that is offered when the dealer's face up card is an ace. If the dealer has a natural 21 then the player is paid double.
sr: Осигурање је улог са стране у вредности 50%% почетног улога када делилац има природних 21 (познато као „ањц“) који се нуди када делилац наиђе на кеца. Уколико делилац има природних 21, тада се играчу двоструко исплаћује.

en: Set your wager and click in the white outline to deal a new hand.
sr: Положи свој улог и кликни на белу ивицу да поделиш нову руку.

en: Set your wager or click on the cards to deal a new hand.
sr: Положи свој улог и кликни на карте да поделиш нову руку.

en: Blackjack Preferences
sr: Поставке за Ањц

en: Game
sr: Игра

en: _Display hand probabilities
sr: _Прикажи могућност руке

en: _Quick deals (no delay between each card)
sr: _Брзо дељење (без пауза између сваке карте)

en: _Reset Balance
sr: _Врати равнотежу

en: Name
sr: Име

en: Decks
sr: Шпилови

en: Hit Soft 17
sr: Погоди меку 17

en: Double Any Total
sr: Дуплирај сваки збир

en: Double 9
sr: Дупла 9

en: Double Soft
sr: Дупло меко

en: Double After Hit
sr: Дуплирај после поготка

en: Double After Split
sr: Дуплирај после половљења

en: Resplit
sr: Поново пресеци

en: Resplit Aces
sr: Раздвоји асове

en: Surrender
sr: Предај се

en: Dealer Speed
sr: Брзина дељења

en: Click to double your wager
sr: Кликни да дуплираш улог

en: Double click to increase your wager by %.2f
sr: Двокликни да увећаш свој улог за %.2f

en: Double click to decrease your wager by %.2f
sr: Двокликни да умањиш свој улог за %.2f

en: Click to deal another card; drag card to split pair
sr: Кликни да поделиш још једну карту; вуци карту да раздвојиш пар

en: Click to deal another card
sr: Подели још једну карту

en: Click to finish adding cards to your hand
sr: Кликни да окончаш додавање карата у твоју руку

en: Click to deal a new hand
sr: Кликни за дељење нове руке

en: Blackjack can't load the requested file
sr: Ањц не може да учита захтевану датотеку

en: Please check your Blackjack installation
sr: Проверите инсталацију Ањца

en: The best option is to stand
sr: Најбоља опција је да чекате

en: To stand means to stop adding cards to your hand.  Do this by clicking on the dealer's cards or by selecting the option from the Control menu.
sr: Прескакање значи да прекинете са додавањем карти у вашу руку.  Ово радите кликом на карте делиоца или избором опције из менија „Управљање“.

en: The best option is to hit
sr: Најбоља опција је да баците

en: To hit means to add another card to your hand.  Do this by clicking once on your cards or by selecting the option from the Control menu.
sr: Бацити значи да додате нову карту у вашу руку.  Ово радите једним кликом на ваше карте или избором опције из менија „Управљање“.

en: The best option is to double down
sr: Најбоља опција је да двоструко дижете

en: To double down means to double the initial wager and receive exactly one more card.  Do this by clicking once on the chips at the bottom of the window or by selecting the option from the Control menu.
sr: Дизати двоструко значи да удвостручите почетни улог и примите тачно једну нову карту.  Ово радите једним кликом на жетоне у дну прозора или избором опције из менија „Управљање“.

en: The best option is to split
sr: Најбоља опција је да поделите

en: To split means to divide your current hand into two separate hands.  Do this by dragging one of your cards and dropping it off to the side or by selecting the option from the Control menu.
sr: Поделити значи да поделите вашу текућу руку у две руке.  Ово радите превлачењем једне ваше карте и пуштањем исте на страну или избором опције из менија „Управљање“.

en: The best option is to surrender
sr: Најбоља опција је да предате

en: To surrender means to give up half your wager and not complete the hand.  Do this by selecting the option from the Control menu.
sr: Предати значи да жртвујете пола вашег улога и да не завршите руку.  Ово радите избором опције из менија „Управљање“.

en: Blackjack provides a casino-style blackjack card game.
sr: Ањц је карташка игра каква се игра у казинима.

en: Computing basic strategy...
sr: Рачунање основне стратегије...

en: Bust
sr: Хапшење

en: Blackjack!
sr: Ањц!

en: Soft
sr: Меко

en: Win
sr: Победа

en: Push
sr: Притисни

en: Lose
sr: Пораз

en: Player expected values
sr: Играч очекује вредности

en: Stand
sr: Чекај

en: Hit
sr: Баци

en: Double
sr: Дуплирај

en: Split
sr: Подели

en: Dealer hand probabilities
sr: Вероватноће руке делиоца

en: Light:
sr: Бели:

en: Dark:
sr: Црни:

en: Light's move
sr: Бели је на потезу

en: Dark's move
sr: Црни је на потезу

en: Light player wins!
sr: Бели је победио!

en: Dark player wins!
sr: Црни је победио!

en: The game was a draw.
sr: Игра је нерешена.

en: Based on code from Iagno by Ian Peters
sr: Засновано на коду из Иагноа од Иана Петерса (Ian Peters)

en: Ataxx
sr: Aтакс

en: A disk-flipping game where you attempt to dominate the board.
sr: Игра извртања дискова у којој покушавате да освојите таблу.

en: Compete to dominate the board in a Reversi-like game
sr: Покушајте да доминирате таблом у игри попут Реверсија

en: Animate
sr: Анимирано

en: Flip final results
sr: Окрени коначни резултат

en: Level of black player
sr: Ниво црног играча

en: Level of white player
sr: Ниво белог играча

en: Quick moves
sr: Брзи потези

en: Tileset
sr: Шпил

en: Tileset to use.
sr: Изаберите шпил.

en: Whether or not to flip final results.
sr: Да ли да окрећем коначни резултат.

en: Whether or not to use quick moves.
sr: Да ли да брзи потези буду у употреби.

en: Zero corresponds to no animations, one is partial animations, two is complete animations.
sr: Нула је без анимација, један са делимичним анимацијама, два је са путпуним анимацијама.

en: Zero is human; one through three correspond to the level of the computer player.
sr: Нула је човек; од један до три је ниво компјутерског противника.

note: create window
en: Ataxx Preferences
sr: Атакс поставке

note: Players tab
en: Players
sr: Играчи

en: _Quick moves
sr: _Брзи потези

en: Shortens the time a computer waits before doing a move
sr: Скраћује време које рачунар чека пре повлачења свог потеза

note: Dark level select
en: Dark
sr: Црни

en: Human
sr: Човек

en: Very easy
sr: Врло лако

en: Easy
sr: Лако

en: Medium
sr: Средње

en: Hard
sr: Тешко

en: Very hard
sr: Врло тешко

note: Light level select
en: Light
sr: Бели

note: Appearance tab
en: Appearance
sr: Изглед

note: animation button
en: _Animation
sr: _Анимација

en: Flip the pieces with some visual effects
sr: Обрни фигуре уз неке визуелне ефекте

note: flip tiles button
en: _Flip final results
sr: _Обрни коначни резултат

en: Put all the white pieces at the bottom and all the black pieces on the top of the board when a game is over
sr: Постави све беле фигуре на дно и све црне фигуре на врх табле када се игра заврши

note: show grid button
en: _Show grid
sr: _Прикажи мрежу

en: Whether the grid should be shown
sr: Да ли се приказује мрежа

en: _Tile set:
sr: Скуп _фигура:

en: The appearance of the pieces
sr: Изглед фигура

en: Small
sr: Мало

en: Large
sr: Велико

en: Could not load theme
sr: Не могу да учитам тему

en: Preferences
sr: Поставке

en: Unable to locate file:
    %s
    
    The default theme will be loaded instead.
sr: Не могу да пронађем датотеку:
    %s
    
    Учитавам подразумевану тему.

en: Unable to locate file:
    %s
    
    Please check that Five or More is installed correctly.
sr: Не могу да пронађем датотеку:
    %s
    
    Проверите да ли је Пет или више исправно инсталиран.

en: Match five objects of the same type in a row to score!
sr: Повежите пет предмета исте врсте у низу да би освојили поене!

en: GNOME Five or More
sr: Гномово Пет или више

en: Board Size:
sr: Величина табле:

en: Game Over!
sr: Игра је готова!

note: Can't move there!
en: You can't move there!
sr: Немогућ потез!

en: Five or More
sr: Пет или више

en: GNOME port of the once-popular Color Lines game
sr: Гном изведба некад популарне игре Линије

en: Five or More Preferences
sr: Поставке за Пет или више

en: Themes
sr: Теме

en: _Image:
sr: _Слика:

en: B_ackground color:
sr: Боја п_озадине:

en: Board Size
sr: Величина табле

en: _Small
sr: _Мало

en: _Medium
sr: _Средње

en: _Large
sr: _Велико

en: General
sr: Основно

en: _Use fast moves
sr: _Користи брзе потезе

en: Next:
sr: Следеће:

en: Remove colored balls from the board by forming lines
sr: Уклањајте обојене лопте са табле формирајући линије

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Background color. The hex specification of the background color.
sr: Боја позадине. Хексадекадна вредност за боју позадине.

en: Ball style
sr: Стил лопте

en: Ball style. The filename of the images to use for the balls.
sr: Стил лопте. Име датотеке са сликама које користити за лопте.

en: Game field
sr: Поље за игру

en: Game field from last saved session.
sr: Поље за игру из последње сачуване игре.

en: Game preview
sr: Преглед игре

en: Game preview from last saved session.
sr: Преглед игре из последње сачуване игре.

en: Game score
sr: Резултат игре

en: Game score from last saved session.
sr: Резултат из последње сачуване игре.

en: Playing field size
sr: Величина поља за игру

en: Playing field size. 1=Small, 2=Medium, 3=Large. Any other value is invalid.
sr: Величина поља за игру. 1=мало, 2=средње, 3=велико. Друге вредности нису могуће.

en: Time between moves
sr: Време између потеза

en: Time between moves in milliseconds.
sr: Време између потеза у милисекундама.

en: Compete to make lines of the same color
sr: Такмичите се у формирању линије истих боја

en: Four-in-a-Row
sr: Четири у низу

en: A number specifying the preferred theme.
sr: Број који означава жељену тему.

en: Drop marble
sr: Пусти кликер

en: Height of the main window
sr: Висина главног прозора

en: Key press to drop a marble.
sr: Тастер за пуштање кликера.

en: Key press to move left.
sr: Тастер за кретање у лево.

en: Key press to move right.
sr: Тастер за кретање у десно.

en: Level of Player One
sr: Ниво првог играча

en: Level of Player Two
sr: Ниво другог играча

en: Move left
sr: Потез у лево

en: Move right
sr: Потез у десно

en: Sound
sr: Звук

en: The height of the main window, in pixels, at start-up.
sr: Висина главног прозора, у тачкама, по покретању.

en: The width of the main window, in pixels, at start-up.
sr: Ширина главног прозора, у тачкама, по покретању.

en: Theme ID
sr: ИБ теме

en: Whether or not to play event sounds.
sr: Да ли пуштати звукове при догађајима.

en: Whether or not to use animation.
sr: Да ли приказивати анимације.

en: Width of the main window
sr: Ширина главног прозора

en: Unable to load image:
    %s
sr: Не могу да учитам слику:
    %s

en: It's a draw!
sr: Нерешено је!

en: You win!
sr: Победили сте!

en: Your move...
sr: Ваш потез...

en: I win!
sr: Моја победа!

en: Thinking...
sr: Размишљам...

en: %s wins!
sr: %s је победио!

en: Hint: Column %d
sr: Савет: колона %d

en: You:
sr: Ви:

en: Me:
sr: Ја:

en: Scores
sr: Резултати

en: Drawn:
sr: Нерешено:

en: "Four in a Row" for GNOME, with a computer player driven by Giuliano Bertoletti's Velena Engine.
sr: "Четири у низу" за Гном, где рачунаром као играчем управља Ђулијано Бартолетијева Велена Машина.

en: Player One:
    %s
sr: Први играч:
    %s

en: Player Two:
    %s
sr: Други играч:
    %s

en: Level one
sr: Први ниво

en: Level two
sr: Други ниво

en: Level three
sr: Трећи ниво

en: Four-in-a-Row Preferences
sr: Поставке за Четири у низу

en: _Theme:
sr: _Тема:

en: Enable _animation
sr: Укључи _анимације

en: Controls
sr: Контроле

en: Keyboard Controls
sr: Контрола тастатуром

en: Classic
sr: Класични

en: Red
sr: Црвени

en: Yellow
sr: Жути

en: High Contrast
sr: Велики контраст

en: High Contrast Inverse
sr: Изврнути велики контраст

en: Cream Marbles
sr: Порцуланци

en: Blue
sr: Плави

en: Glass Marbles
sr: Стакленци

en: Nightfall
sr: Сутон

en: Blocks
sr: Блокови

en: Orange
sr: Наранџасти

en: Gnibbles couldn't find pixmap file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles installation
sr: Игра Гзмије није могла да нађе датотеку са сликом:
    %s
    
    Проверите своју инсталацију Гзмија

en: Gnibbles couldn't load level file:
    %s
    
    Please check your Gnibbles installation
sr: Игра Гзмије није могла да учита датотеку за ниво:
    %s
    
    Проверите своји инсталацију Гзмија

en: Guide a worm around a maze
sr: Води црва кроз лавиринт

en: Nibbles
sr: Змије

en: Color to use for worm
sr: Боја црва

en: Color to use for worm.
sr: Боја црва.

en: Enable fake bonuses
sr: Укључи лажне бонусе

en: Enable fake bonuses.
sr: Укључује лажни бонусе.

en: Enable sounds
sr: Укључи звукове

en: Enable sounds.
sr: Укључује звукове.

en: Game level to start on
sr: Почетни ниво

en: Game level to start on.
sr: Почетни ниво.

en: Game speed
sr: Брзина игре

en: Game speed (1=fast, 4=slow).
sr: Брзина игре (1=брзо, 4=споро).

en: Height of the GNibbles window
sr: Висина прозора ГЗмије

en: Height of the GNibbles window, used to restore the window size between sessions.
sr: Висина прозора ГЗмије, користи се да врати величину прозора за разна покретања.

en: Key to use for motion down.
sr: Тастер за кретање надоле.

en: Key to use for motion left.
sr: Тастер за кретање у лево.

en: Key to use for motion right.
sr: Тастер за кретање у десно.

en: Key to use for motion up.
sr: Тастер за кретање горе.

en: Move down
sr: Помери доле

en: Move up
sr: Помери горе

en: Number of players
sr: Број играча

en: Number of players.
sr: Број играча.

en: Play levels in random order
sr: Играј нивое у насумичном поретку

en: Play levels in random order.
sr: Играј нивое у насумичном поретку.

en: Size of game tiles
sr: Величина поља

en: Size of game tiles.
sr: Величина поља.

en: Use relative movement
sr: Користи релативно кретање

en: Use relative movement (ie. left or right only).
sr: Користи релативно кретање (нпр. само лево или десно).

en: Width of the GNibbles window
sr: Ширина прозора ГЗмије

en: Width of the GNibbles window, used to restore the window size between sessions.
sr: Ширина прозора ГЗмије, користи се за враћање величине прозора за разна покретања.

en: Bonus
sr: Бонус

en: Bonus Appears
sr: Бонус се појавио

en: Eat Bonus
sr: Поједи бонус

en: Extra Life
sr: Додатни живот

en: Game Over
sr: Игра завршена

en: Worm Death
sr: Смрт Црва

en: Worm Reverse
sr: Обрнути Црв

en: Worm Teleport
sr: Телепорт црв

en: A worm game for GNOME.
sr: Гном Црви.

en: Invalid move attempted
sr: Покушан непостојећи потез

en: Invalid game data
sr: Непостојећи податак

en: Peer introduction complete
sr: Упознавање страна завршено

en: New game ready to be started
sr: Нова игра је може почети

en: New game started
sr: Нова игра отпочела

en: Gnibbles Preferences
sr: Поставке Гзмија

en: Speed
sr: Брзина

en: Nibbles newbie
sr: Почетник у змијама

en: My second day
sr: Други дан играња

en: Not too shabby
sr: Не превише лако

en: Finger-twitching good
sr: Добро грчење мишића прстију

note: Options
en: Options
sr: Поставке

en: _Play levels in random order
sr: _Играј нивое у насумичном поретку

en: _Enable fake bonuses
sr: _Укључи лажни бонусе

en: E_nable sounds
sr: У_кључи звукове

note: starting level
en: _Starting level:
sr: _Почетни ниво:

en: N_umber of players:
sr: Б_рој играча:

en: Worm
sr: Црв

en: _Use relative movement
sr: _Користи релативно кретање

en: _Worm color:
sr: Боја _црва:

en: Green
sr: Зелени

en: Cyan
sr: Цијан

en: Purple
sr: Пурпурни

en: Gray
sr: Сиви

en: Worm %d:
sr: Црв %d:

en: '%s' with super-safe moves
sr: „%s“ са супер-безбедним покретима

en: '%s' with safe moves
sr: „%s“ са безбедним покретима

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
sr: Честитамо, Победили сте роботе!! 
    Али да ли можете опет?

en: There are no teleport locations left!!
sr: Нема више телепорт локација!!

en: There are no safe locations to teleport to!!
sr: Нема више безбедних локација са телепортовање!!

en: Set game scenario
sr: Изабери сценарио игре

en: Set game configuration
sr: Изабери подешавања игре

en: Robots
sr: Роботи

en: No game data could be found.
sr: Не може да пронађе податке о игри.

en: The program Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
sr: Програм Роботи није успео да пронађе ниједну датотеку са исправним подешавањима игре. Проверите да ли је програм исправно инсталиран.

en: Some graphics files are missing or corrupt.
sr: Неке датотеке са графиком недостају или су оштећене.

en: The program Robots was unable to load all the necessary graphics files. Please check that the program is installed correctly.
sr: Програм Роботи није успео да учита све неопходне графичке датотеке. Проверите да ли је програм исправно инсталиран.

note: ********************************************************************
en: Avoid the robots and make them crash into each other
sr: Избегавајте роботе и потрудите се да се сударе

en: Enable game sounds
sr: Укључи звукове игре

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
sr: Укључи звукове игре. Пусти звукове за разне догађаје током игре.

en: Enable splats
sr: Укључи прскања

en: Enable splats. Play a sound and show a "Splat!" on the screen.
sr: Омогући прскање. Пусти звук и прикажи "Пљас!" на екрану.

en: Game type
sr: Тип игре

en: Game type. The name of the game variation to use.
sr: Тип игре. Име варијације игре која ће се играти.

en: Key to hold
sr: Тастер за држање

en: Key to move E
sr: Тастер за кретање источно

en: Key to move N
sr: Тастер за кретање северно

en: Key to move NE
sr: Тастер за кретање североисточно

en: Key to move NW
sr: Тастер за кретање северозападно

en: Key to move S
sr: Тастер за кретање јужно

en: Key to move SE
sr: Тастер за кретање југоисточно

en: Key to move SW
sr: Тастер за кретање југозападно

en: Key to move W
sr: Тастер за кретање западно

en: Key to teleport
sr: Тастер за телепортацију

en: Key to teleport randomly
sr: Тастер за случајну телепортацију

en: Key to wait
sr: Тастер за чекање

en: Robot image theme
sr: Тема за изглед робота

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
sr: Тема за изглед робота. Тема са сликама које се користе за роботе.

en: Show toolbar. A standard option for toolbars.
sr: Прикажи палету алата. Уобичајена опција за палете алата.

en: The name of the key used to hold still. The name is a standard X key name.
sr: Име тастера којим се мирује. Име је обично име Икс тастера.

en: The name of the key used to move east. The name is a standard X key name.
sr: Име тастера којим се креће источно. Име је обично име Икс тастера.

en: The name of the key used to move north-east. The name is a standard X key name.
sr: Име тастера којим се креће североисточно. Име је обично име Икс тастера.

en: The name of the key used to move north-west. The name is a standard X key name.
sr: Име тастера којим се креће северозападно. Име је обично име Икс тастера.

en: The name of the key used to move north. The name is a standard X key name.
sr: Име тастера којим се креће северно. Име је обично име Икс тастера.

en: The name of the key used to move south-east. The name is a standard X key name.
sr: Име тастера којим се креће југоисточно. Име је обично име Икс тастера.

en: The name of the key used to move south-west. The name is a standard X key name.
sr: Име тастера којим се креће југозападно. Име је обично име Икс тастера.

en: The name of the key used to move south. The name is a standard X key name.
sr: Име тастера којим се креће јужно. Име је обично име Икс тастера.

en: The name of the key used to move west. The name is a standard X key name.
sr: Име тастера којим се креће западно. Име је обично име Икс тастера.

en: The name of the key used to teleport randomly. The name is a standard X key name.
sr: Име тастера којим се случајно телепортује. Име је обично име Икс тастера.

en: The name of the key used to teleport safely (if possible). The name is a standard X key name.
sr: Име тастера којим се безбедно телепортује (ако је могуће). Име је обично име Икс тастера.

en: The name of the key used to wait. The name is a standard X key name.
sr: Име тастера којим се чека. Име је обично име Икс тастера.

en: Use safe moves
sr: Користи безбедне потезе

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
sr: Користи безбедне потезе. Ова опција ће вам помоћи да избегнете смрт услед грешке. Уколико је ова опција укључена и покушате да направите потез који ће довести до ваше смрти нећете моћи да га извршите.

en: Use super safe moves
sr: Користи супер безбедне потезе

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
sr: Користи супер безбедне потезе. Играч се обавештава кад нема више безбедних потеза и када је једина могућност телепортовање.

en: Bad Move
sr: Лош потез

en: Level Complete
sr: Ниво завршен

en: Player Dead
sr: Играч мртав

en: Player Teleport
sr: Играч телепортован

en: Robot has been Splatted!
sr: Робот је прснуо!

en: Victory!!
sr: Победа!!

en: Could not find '%s' pixmap file
sr: Слика „%s“ није пронађена

en: _Move
sr: _Помери

en: _Teleport
sr: _Телепортуј

en: Teleport, safely if possible
sr: Телепортуј, безбедно ако је могуће

en: _Random
sr: _Случајно

en: Teleport randomly
sr: Случајно телепортуј

en: _Wait
sr: _Чекај

en: Wait for the robots
sr: Чекај роботе

en: Show or hide the toolbar
sr: Прикажи или сакриј палету алата

en: New
sr: Нова

en: Start a new game
sr: Започни нову игру

note: FIXME: Someday these should be part of a gnome-games icon theme.
en: Teleport
sr: Телепорт

en: Random
sr: Случајно

en: Wait
sr: Чекање

en: Based on classic BSD Robots.
sr: Засновано на класичним BSD Роботима.

en: Initial Number of Type 1 Robots
sr: Почетни број робота типа 1

en: Initial Number of Robots
sr: Почетни број робота

en: Initial Number of Type 2 Robots
sr: Почетни број робота типа 2

en: Increasing Number of Type 1 Robots per Level
sr: Повећавање броја робота типа 1 у зависности од нивоа

en: Increasing Number of Robots per Level
sr: Повећавање броја робота у зависности од нивоа

en: Increasing Number of Type 2 Robots per Level
sr: Повећање броја робота типа 2 у зависности од нивоа

en: Maximum Number of Type 1 Robots
sr: Највећи број робота типа 1

en: Maximum Number of Robots
sr: Највећи број робота

en: Fill Screen
sr: Попуни екран

en: Maximum Number of Type 2 Robots
sr: Највећи број робота типа 2

en: Type 1 Robot Score
sr: Резултат робота типа 1

en: Robot Score
sr: Резултат робота

en: Type 2 Robot Score
sr: Резултат робота типа 2

en: Type 1 Robot Score When Waiting
sr: Резултат за роботе типа 1 при чекању

en: Robot Score When Waiting
sr: Резултат за роботе при чекању

en: Type 2 Robot Score When Waiting
sr: Резултат за роботе типа 2 при чекању

en: Type 1 Robot Score When Splatted
sr: Резултат за роботе типа 1 када прсну

en: Robot Score When Splatted
sr: Резултат за роботе када прсну

en: Type 2 Robot Score When Splatted
sr: Резултата за роботе типа 2 када прсну

en: Initial Number of Safe Teleports
sr: Почетни број безбедних телепортова

en: Number of Free Safe Teleports per Level
sr: Број слободних безбедних телепортова по нивоу

en: Kills Required While Waiting to Get A Safe Teleport
sr: Убиства неопходна док се чека на безбедни телепорт

en: Score Required To Get A Safe Teleport
sr: Резултат неопходан да би се добио безбедан телепорт

en: Maximum Number of Safe Teleports
sr: Највећи број безбедних телепортова

en: Moveable Junkheaps
sr: Покретне хрпе смећа

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: classic robots
sr: класични роботи

en: robots2
sr: роботи2

en: robots2 easy
sr: роботи2 лаки

en: robots with safe teleport
sr: роботи са безбедним телепортима

en: nightmare
sr: ноћна мора

en: robots
sr: роботи

en: cows
sr: краве

en: eggs
sr: јаја

en: gnomes
sr: гноми

en: mice
sr: мишеви

en: Robots Preferences
sr: Поставке Робота

en: Game Type
sr: Тип игре

en: Property
sr: Својство

en: Value
sr: Вредност

en: _Use safe moves
sr: _Користи безбедне потезе

en: Prevent some dangerous moves
sr: Спречи неке опасне потезе

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
sr: Спречи ненамерне потезе који могу довести до погибије.

en: U_se super safe moves
sr: Кори_сти супер безбедне потезе

en: Prevent all dangerous moves
sr: Спречи све опасне потезе

en: Prevents all moves that result in getting killed.
sr: Спречава све потезе који могу довести до погибије.

en: _Enable sounds
sr: _Укључи звукове

en: Play sounds for major events
sr: Пусти звуке за важне догађаје

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
sr: Пушта звуке за догађаје као што је освајање нивоа или погибија.

en: E_nable splats
sr: У_кључи прскања

en: Play a sound when two robots collide
sr: Пусти звук при судару два робота

en: Play the most common, and potentially the most annoying, sound.
sr: Пушта најчешћи и можда најдосаднији звук.

en: Graphics Theme
sr: Тема за графику

en: _Image theme:
sr: Тема за _слике:

en: _Background color:
sr: Боја _позадине:

en: _Restore Defaults
sr: _Поврати подразумевано

en: Keyboard
sr: Тастатура

en: Safe Teleports:
sr: Безбедна телепортација:

en: Level:
sr: Ниво:

en: Remaining:
sr: Преостало:

note: ********************************************************************
en: Collect all diamonds and find exit
sr: Покупи све дијаманте и нађи излаз

en: Congratulations!!! You have won!
sr: Честитамо!!! Победили сте!

en: Original Atari caves
sr: Оригиналне пећине са Атарија

en: gnome-stones:empty
sr: гном-камење:празно

en: Default caves
sr: Подразумеване пећине

en: Collect diamonds while avoiding falling boulders
sr: Покупи све дијаманте избегавајући стене које падају

en: Stones
sr: Камење

en: Cave number to start
sr: Број пећина на почетку

en: Cave number to start.
sr: Број пећина на почетку.

en: Device to use for joystick control.
sr: Уређај за контролу џојстиком.

en: Enable sound support
sr: Укључи подршку за звук

en: Enable sound support.
sr: Укључује подршку за звук.

en: Game name
sr: Име игре

en: Joystick device
sr: Уређај џојстика

en: Joystick switch level
sr: Степен покретљивости џојстика

en: The full path and filename of game to load.
sr: Пуна путања и име игре коју треба учитати.

en: The level an analog joystick must reach to be considered "on" when emulating a digital joystick. This takes a value between 0.0 and 1.0.
sr: Ниво који аналогни џојстик мора да достигне да би се сматрао "укљученим" када опонаша дигитални џојстик. Ово узима вредност између 0.0 и 1.0.

en: Gnomekoban
sr: Гном Сокобан

en: gnomekoban:empty,0
sr: гном сокобан:празно,0

note: This cave is too big to be played with gnome-stones.
en: The cave you are trying to load is too big for this game.
sr: Пећина коју покушавате да учитате је превелика за ову игру.

en: The cave is corrupted: %s is missing.
sr: Пећина је оштећена: %s недостаје.

note: An object was requested in this cave, that was not declared in the game file's Object section.
en: The cave you are trying to load includes an object, that wasn't declared.
sr: Пећина коју покушавате да учитате садржи објекат који није пријављен.

note: ************************************************************************** Some constants. This message will be printed in the statusline, if no message was specified in a game file.
en: This is GNOME Stones
sr: Ово је Гном Камење

en: Game to play
sr: Шта се игра

en: FILENAME
sr: ДАТОТЕКА

en: An error occurred while loading the image file "%s".
    Please make sure that GNOME Stones is correctly installed!
sr: Грешка се јавила при учитавању слике "%s".
    Проверите да ли је Гном камење исправно инсталирано!

note: That's what a gnome application needs:
en: GNOME Stones
sr: Гном Камење

en: Game title
sr: Наслов игре

en: Start cave
sr: Почетна пећина

en: Pause
sr: Пауза

en: Congratulations, you win!
sr: Честитамо, победили сте!

en: Game over!
sr: Игра завршена!

en: Sokoban levels:
sr: Сокобан нивои:

en: Mine through dirt and collect gems.
sr: Копај по блату и сакупљај драгуље.

en: Scanning private object directory...
sr: Претражујем директоријум са приватним објектима...

en: Scanning public object directory...
sr: Претражујем директоријум са јавним објектима...

en: Scanning private game directory...
sr: Претражујем приватни директоријум игре...

en: Scanning public game directory...
sr: Претражујем јавни директоријум игре...

en: Restoring preferences...
sr: Враћам поставке на старе вредности...

en: You gained an extra life!
sr: Добили сте додатни живот!

en: Seconds left: %d
sr: Преостало секунди: %d

en: Neither your chosen game nor the default game could be loaded.
sr: Ни игра коју сте изабрали, ни стандардна игра није могла да се учита.

en: Please make sure that GNOME Stones is correctly installed.
sr: Проверите да ли је Гном камење исправно инсталирано.

en: You may be able to select a different game from the preferences dialog.
sr: Можете изабрати неку другу игру из дијалога са поставкама.

en: GNOME Stones Preferences
sr: Поставке за Гном Камење

en: Game Title
sr: Наслов игре

en: Caves
sr: Пећине

en: Device
sr: Уређај

en: _Joystick device:
sr: Уређај за _џојстик:

note: We definatly have a "disable" entry.
en: Disabled
sr: Искључено

en: Digital Joystick Emulation
sr: Имитација дигиталног џојстика

en: _Switch level:
sr: _Пређи на ниво:

en: Joystick
sr: Џојстик

en: Enable sound
sr: Укључи звукове

en: _Sound
sr: _Звук

en: Diamonds:
sr: Дијаманти:

en: Cave:
sr: Пећина:

en: Lives:
sr: Животи:

note: Local Variables: mode:c eval:(load-library "time-stamp") eval:(make-local-variable 'write-file-hooks) eval:(add-hook 'write-file-hooks 'time-stamp) eval:(setq time-stamp-format '(time-stamp-yyyy/mm/dd time-stamp-hh:mm:ss user-login-name)) End:
en: Tutorial caves
sr: Пећине за учење

en: Paused
sr: Паузирано

en: Fit falling blocks together
sr: Састављај падајуће блокове

en: Gnometris
sr: Гном тетрис

en: Drop
sr: Пусти

en: Image to use for drawing blocks
sr: Слика за исцртавање блокова

en: Image to use for drawing blocks.
sr: Слика за исцртавање блокова.

en: Key press to drop.
sr: Тастер за пуштање.

en: Key press to move down.
sr: Тастер за кретање доле.

en: Key press to pause.
sr: Тастер за паузирање.

en: Key press to rotate.
sr: Тастер за ротирање.

en: Level to start with
sr: Почетни ниво

en: Level to start with.
sr: Почетни ниво.

en: Rotate
sr: Ротирај

en: The background color
sr: Боја позадине

en: The background color, in a format gdk_color_parse understands.
sr: Боја позадине, у облику који разуме gdk_color_parse.

en: The density of blocks in rows filled at the start of the game. The value is between 0 (for no blocks) and 10 (for a completely filled row).
sr: Густина блокова у редовима који су већ попуњени на почетку игре. Вредност је између 0 (без блокова) и 10 (за потпуно попуњени ред).

en: The density of filled rows
sr: Густина попуњених редова

en: The number of rows that are filled with random blocks at the start of the game.
sr: Број редова који су попуњени насумичним блоковима на почетку игре.

en: The number of rows to fill
sr: Број редова за попуњавање

en: This selects whether or not to draw the background image over the background color.
sr: Ово одређује да ли да исцртава слику за позадину преко боје позадине.

en: Whether to give blocks random colors
sr: Да ли да блокови буду насумичних боја

en: Whether to give blocks random colors.
sr: Да ли да блокови буду насумичних боја.

en: Whether to preview the next block
sr: Да ли приказати следећи блок

en: Whether to preview the next block.
sr: Да ли приказати следећи блок.

en: Whether to rotate counter clock wise
sr: Да ли блокове ротирати у правцу супротном од казаљке на сату

en: Whether to rotate counter clock wise.
sr: Да ли блокове ротирати у правцу супротном од казаљке на сату.

en: Whether to use sound
sr: Да ли да користи звук

en: Whether to use sound.
sr: Да ли да користи звук.

en: Whether to use the background image
sr: Да ли да користи слику за позадину

en: Set starting level (1-10)
sr: Подеси почетни ниво (1-10)

en: LEVEL
sr: НИВО

en: Lines:
sr: Линије:

en: Could not find the theme: 
    %s
    
    Please check your gnome-games installation
sr: Не могу да нађем тему: 
    %s
    
    Проверите инсталацију Гном игара

en: Can't load the image: 
    %s
    
    Please check your gnome-games installation
sr: Не могу да учитам слику: 
    %s
    
    Проверите инсталацију Гном игара

en: <none>
sr: <ништа>

en: Gnometris Preferences
sr: Гном тетрис поставке

en: Setup
sr: Подешавање

note: pre-filled rows
en: _Number of pre-filled rows:
sr: _Број унапред попуњених редова:

note: pre-filled rows density
en: _Density of blocks in a pre-filled row:
sr: _Густина блокова у унапред попуњеним редовима:

en: Operation
sr: Операција

en: _Preview next block
sr: _Прикажи следећи блок

en: _Use random block colors
sr: _Користи насумичне боје блокова

en: _Rotate blocks counterclockwise
sr: _Окрећи супротно смеру казаљке на сату

en: Theme
sr: Тема

en: Block image:
sr: Слика за блок:

en: Written for my wife, Matylda
    Send comments and bug reports to: 
    janusz.gorycki@intel.com
sr: Написано за моју жену, Матилду
    Коментаре и пријаве грешака шаљите на: 
    janusz.gorycki@intel.com

en: Gnometris Scores
sr: Резултати за Гном тетрис

en: Custom
sr: Произвољно

en: Flags: %d/%d
sr: Ознаке: %d/%d

en: The Mines Have Been Cleared!
sr: Мине су очишћене!

en: Great work, but unfortunately your score did not make the top ten.
sr: На жалост, ваш резултат није ушао у најбољих 10.

en: Mines Scores
sr: Резултати Гном мина

en: Size:
sr: Величина:

en: Congratulations!
sr: Честитамо!

en: Your score has made the top ten.
sr: Ваш резултат је ушао у најбољих 10.

en: Click a square, any square
sr: Кликните на квадрат, било који квадрат

en: Maybe they're all mines ...
sr: Можда су све мине ...

en: Faces:
sr: Лица:

en: Graphics:
sr: Графике:

en: Resizing and SVG support:
sr: Подршка за промену величине и СВГ:

en: Mines
sr: Мине

en: Field Size
sr: Величина поља

en: Custom Size
sr: Прозвољна величина

en: _Number of mines:
sr: _Број мина:

en: _Horizontal:
sr: _Водоравно:

en: _Vertical:
sr: _Усправно:

en: _Use "I'm not sure" flags
sr: _Користи "Нисам сигуран" ознаке

en: Mines Preferences
sr: Мине поставке

en: Width of grid
sr: Ширина мреже

en: Height of grid
sr: Висина мреже

en: Number of mines
sr: Број мина

en: NUMBER
sr: БРОЈ

en: Size of the board (1=small, 3=large)
sr: Величина табле (1=мала, 3=велика)

en: X location of window
sr: X позиција прозора

en: Y location of window
sr: Y позиција прозора

en: Press to Resume
sr: Притисните за наставак

en: Time:
sr: Време:

en: Clear mines from a minefield
sr: Очисти мине са минског поља

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
sr: Укључи да би могао да означаваш поља као непозната.

en: Use the unknown flag
sr: Користи ознаку за непознато

en: Unable to find required images.
    
    Please check your gnome-games installation.
sr: Не могу да нађем тражене слике.
    
    Проверите вашу инсталацију игара Гнома.

en: Required images have been found, but refused to load.
    
    Please check your installation of gnome-games and its dependencies.
sr: Нашао сам тражене слике, али их не могу учитати.
    
    Проверите вашу инсталацију игара Гнома и зависних програма.

en: Could not load images
sr: Не могу да учитам слике

en: _Size
sr: Ве_личина

en: Sol_ve
sr: Ре_ши

en: Solve the game
sr: Реши игру

en: _Up
sr: _Горе

en: Move the pieces up
sr: Помери изабрану фигуру горе

en: _Left
sr: _Лево

en: Move the pieces left
sr: Помери изабрану фигуру лево

en: _Right
sr: Де_сно

en: Move the pieces right
sr: Помери изабрану фигуру десно

en: _Down
sr: _Доле

en: Move the pieces down
sr: Помери изабрану фигуру доле

en: _2×2
sr: _2x2

en: Play on a 2×2 board
sr: Играј на 2x2 табли

en: _3×3
sr: _3x3

en: Play on a 3×3 board
sr: Играј на 3x3 табли

en: _4×4
sr: _4x4

en: Play on a 4×4 board
sr: Играј на 4x4 табли

en: _5×5
sr: _5x5

en: Play on a 5×5 board
sr: Играј на 5x5 табли

en: _6×6
sr: _6x6

en: Play on a 6×6 board
sr: Играј на 6x6 табли

en: Size of board (2-6)
sr: Величина табле (2-6)

en: SIZE
sr: ВЕЛИЧИНА

en: Puzzle solved! Well done!
sr: Слагалица решена! Свака част!

en: Puzzle solved!
sr: Слагалица решена!

en: Game paused
sr: Игра је паузирана

en: Playing %d×%d board
sr: Игра се на %dx%d табли

en: Play a puzzle game matching tiles together
sr: Играј слагалицу спајајући одговарајуће облике

en: Tetravex
sr: Тетравекс

en: The height of the playing window in pixels. At minimum it should be 240.
sr: Висина прозора за игру у тачкама. Мора да буде бар 240.

en: The height of the window
sr: Висина прозора

en: The size of the playing grid
sr: Величина мреже за игру

en: The value of this key is used to decide the size of the playing grid. The valid values are 2 to 8, anything else gets set to 3.
sr: Вредност овог параметра се користи да се одлучи о величини мреже за игру. Могуће поставке су од 2 до 8, све друго се поставља на 3 аутоматски.

en: The width of the playing window in pixels. At minimum it should be 320.
sr: Ширина прозора за игру у тачкама. Мора да буде бар 320.

en: The width of the window
sr: Ширина прозора

note: puzzle name
en: Only 18 Steps
sr: Само 18 корака

note: puzzle name
en: Daisy
sr: Красуљак

note: puzzle name
en: Violet
sr: Љубичица

note: puzzle name
en: Poppy
sr: Мак

note: puzzle name
en: Pansy
sr: Дан и ноћ

note: puzzle name
en: Snowdrop
sr: Пахуљица

note: puzzle name - sometimes called "Le'Ane Rouge"
en: Red Donkey
sr: Црвено магаре

note: puzzle name
en: Trail
sr: Траг

note: puzzle name
en: Ambush
sr: Заседа

note: puzzle name
en: Agatka
sr: Агатка

note: puzzle name
en: Success
sr: Успех

note: puzzle name
en: Bone
sr: Коска

note: puzzle name
en: Fortune
sr: Судбина

note: puzzle name
en: Fool
sr: Будала

note: puzzle name
en: Solomon
sr: Соломон

note: puzzle name
en: Cleopatra
sr: Клеопатра

note: puzzle name
en: Shark
sr: Ајкула

note: puzzle name
en: Rome
sr: Рим

note: puzzle name
en: Pennant Puzzle
sr: Пенант слагалица

note: puzzle name
en: Ithaca
sr: Итака

note: puzzle name
en: Pelopones
sr: Пелопонез

note: puzzle name
en: Transeuropa
sr: Трансевропа

note: puzzle name
en: Lodzianka
sr: Лодзијанка

note: puzzle name
en: Polonaise
sr: Полонеза

note: puzzle name
en: Baltic Sea
sr: Балтичко море

note: puzzle name
en: American Pie
sr: Америчка пита

note: puzzle name
en: Traffic Jam
sr: Гужва у саобраћају

note: puzzle name
en: Sunshine
sr: Сунчев сјај

note: puzzle name
en: Block 10
sr: Блок 10

note: puzzle name
en: Block 10 Pro
sr: Блок 10 профи

note: puzzle name
en: Climb 12
sr: Успон 12

note: puzzle name
en: Climb 12 Pro
sr: Успон 12 профи

note: puzzle name
en: Climb 15 Winter
sr: Успон 15 зима

note: puzzle name
en: Climb 15 Spring
sr: Успон 15 пролеће

note: puzzle name
en: Climb 15 Summer
sr: Успон 15 лето

note: puzzle name
en: Climb 15 Fall
sr: Успон 15 јесен

note: puzzle name
en: Climb 24 Pro
sr: Успон 24 профи

note: set of puzzles
en: HuaRong Trail
sr: Хуа-Ронг траг

note: set of puzzles
en: Challenge Pack
sr: Вишезов

note: set of puzzles
en: Skill Pack
sr: Умеће

note: set of puzzles
en: Minoru Climb
sr: Минору успон

en: _Restart Puzzle
sr: _Поново покрени слагалицу

en: Next Puzzle
sr: Следећа слагалица

en: Previous Puzzle
sr: Претходна слагалица

en: Level completed.
sr: Ниво завршен.

en: The theme for this game failed to render.
    
    Please check that Klotski is installed correctly.
sr: Тема ове игре није успела да се прикаже.
    
    Проверите да ли је Клотски исправно инсталиран.

en: Could not find the image:
    %s
    
    Please check that Klotski is installed correctly.
sr: Није успело налажење слике:
    %s
    
    Проверите да ли је Клотски исправно инсталиран.

en: Moves: %d
sr: Потези: %d

en: Sliding Block Puzzles
sr: Слагалице са клизећим блоковима

en: Klotski
sr: Клотски

en: Solve puzzles by sliding blocks
sr: Реши слагалице померањем блокова

en: The number of the puzzle being played.
sr: Број слагалице која се игра.

en: The puzzle in play
sr: Слагалица која се игра

en: The requested height of the main window in pixels. If this isn't big enough it will be ignored.
sr: Тражена висина главног прозора као број тачака. Уколико ово није довољно велико, биће занемарено.

en: The requested width of the main window in pixels. If this isn't big enough it will be ignored.
sr: Тражена ширина главног прозора као број тачака. Уколико ово није довољно велико, биће занемарено.

en: Already used! Where do you want to put that?
sr: Већ искоришћено! Где желите да га поставите?

note: Arrgh - lets all use the same tabs under emacs: Local Variables: tab-width: 8 c-basic-offset: 8 indent-tabs-mode: nil End:
en: Play a poker-style dice game
sr: Играј игру коцкама у фазону покера

en: Tali
sr: Јамб

en: Choose whether or not to insert a delay between the computer's dice rolls so the player can follow what it is doing.
sr: Изаберите да ли се или не чека између бацања коцкица рачунара како би играч могао да прати шта рачунар ради.

en: Delay between rolls
sr: Прави паузу између бацања

en: Display the computer's thoughts
sr: Приказуј размишљања рачунара

en: If set to true, a dump of the AI's working will be done to standard output.
sr: Уколико је постављено, приказ како ради AI ће бити исписан на стандардни излаз.

en: [Human,Wilber,Bill,Monica,Kenneth,Janet]
sr: [Човек,Миљенко,Гојник,Савудин,Вукашин,Горан]

en: The game is a draw!
sr: Игра је нерешена!

en: %s wins the game with %d point | %s wins the game with %d points
sr[0]: %s је победио са %d поеном
sr[1]: %s је победио са %d поена
sr[2]: %s је победио са %d поена

en: Computer playing for %s
sr: Рачунар игра као %s

en: %s! -- You're up.
sr: %s! -- Ваш ред.

en: Select dice to re-roll, press Roll!, or select score slot.
sr: Изаберите коцкице које хоћете поново да бацате, и притисните Бацај!, или изаберите поље за упис.

en: Roll
sr: Бацај

en: You're only allowed three rolls! Select a score box.
sr: Само су три бацања дозвољена! Изаберите поље за упис.

en: GNOME version (1998):
sr: Гном верзија (1998):

en: Console version (1992):
sr: Конзолна верзија (1992):

en: A variation on poker with dice and less money.
sr: Врста покера са коцкицом и мање новца.

en: Roll!
sr: Бацај!

en: Calculate random die throws (debug)
sr: Израчунај насумична смртна бацања (поправак)

en: Delay computer moves
sr: Прави паузе између потеза рачунара

en: Show high scores and exit
sr: Прикажи најбоље резултате и изађи

en: Display computer thoughts
sr: Приказуј размишљања рачунара

en: Number of computer opponents
sr: Број рачунарских противника

en: Number of human opponents
sr: Број људских противника

en: Current game will complete with original number of players.
sr: Игра која тренутно траје ће бити завршена са првобитним бројем играча.

en: GTali Preferences
sr: Јамб поставке

en: Human Players
sr: Људски играчи

en: _Number of players:
sr: _Број играча:

en: Computer Opponents
sr: Рачунарски противници

note: --- Button ---
en: _Delay between rolls
sr: _Прави паузу између бацања

en: N_umber of opponents:
sr: Б_рој противника:

note: --- PLAYER NAMES FRAME ----
en: Player Names
sr: Имена играча

en: 1s [total of 1s]
sr: Јединице [укупно јединица]

en: 2s [total of 2s]
sr: Двојке [укупно двојки]

en: 3s [total of 3s]
sr: Тројке [укупно тројки]

en: 4s [total of 4s]
sr: Четворке [укупно четворки]

en: 5s [total of 5s]
sr: Петице [укупно петица]

en: 6s [total of 6s]
sr: Шестице [укупно шестица]

note: End of upper panel
en: 3 of a Kind [total]
sr: Три исте [укупно]

en: 4 of a Kind [total]
sr: Покер [укупно]

en: Full House [25]
sr: Фул [25]

en: Small Straight [30]
sr: Мала кента [30]

en: Large Straight [40]
sr: Велика кента [40]

en: 5 of a Kind [50]
sr: Јамб [50]

en: Chance [total]
sr: Шанса [укупно]

note: End of lower panel
en: Lower Total
sr: Доњи збир

en: Grand Total
sr: Велики збир

note: Need to squish between upper and lower pannel
en: Upper total
sr: Горњи збир

en: Bonus if >62
sr: Бонус уколико је >62

en: How many times do you wish to roll?
sr: Колико пута желите да бацате?

en: Generating ...
sr: Производим ...

en: Results
sr: Резултати

en: Num Rolls
sr: Број бацања

en: Total
sr: Збир

en: Iagno server to use
sr: Јагно сервер који треба користити

en: New Net_work Game
sr: Нова мреж_на игра

en: Iagno
sr: Јагно

en: A disk flipping game derived from Reversi.
sr: Игра извртања дискова произашла из игре Реверси.

en: Welcome to Iagno!
sr: Добро дошли у Јагно!

en: Play a game of Reversi
sr: Играј игру Реверси

en: Game over
sr: Игра је завршена

en: Piece flipping
sr: Замена фигура

en: Invalid game data (set_peer)
sr: Непостојећи податак (set_peer)

en: Invalid game data (move)
sr: Непостојећи податак (move)

en: Light must pass, Dark's move
sr: Бели прескаче потез, Црни је на потезу

en: Dark must pass, Light's move
sr: Црни прескаче потез, Бели је на потезу

en: Iagno Preferences
sr: Јагно поставке

en: _Use quick moves
sr: _Користи брзе потезе

en: Animation
sr: Анимација

en: None
sr: Никаква

en: Partial
sr: Делимична

en: Complete
sr: Комплетна

en: _Stagger flips
sr: _Разбацај фигуре

en: S_how grid
sr: П_рикажи мрежу

en: Card Style
sr: Стил карата

en: No key
sr: Без тастера

en: <Press a Key>
sr: <Притисните тастер>

en: Unknown Command
sr: Непозната наредба

en: There was an error accessing GConf: %s
sr: Јавила се грешка при приступању Гконфу: %s

en: The default configuration values could not be retrieved correctly.
sr: Стандардне вредности подешавања нису могле да се правилно подесе.

en: Please check your GConf configuration, specifically that the schemas have been installed correctly.
sr: Првобитне вредности подешавања нису могле бити добијене исправно. Проверите своја подешавања Гконфа, посебно да ли су шеме инсталирано исправно.

en: X Padding
sr: Водоравна попуна

en: Extra space to add to the width allocation.
sr: Додатни размак који се додаје на ширину

en: Extra space to add to the height allocation.
sr: Додатни размак који се додаје на висину.

en: Width Multiple
sr: Делилац ширине

en: What multiple to constrain the width to.
sr: Ширина мора да буде дељива са којим бројем.

en: Height Multiple
sr: Делилац висине

en: What multiple to constrain the height to.
sr: Висина мора да буде дељива са којим бројем.

en: X align
sr: Водоравно поравнање

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right)
sr: Водоравно поравнање, од 0 (лево) до 1 (десно)

en: Y align
sr: Усправно поравнање

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
sr: Усправно поравнање, од 0 (одозго) до 1 (одоздо)

en: The player %s has joined the game.
sr: Играч %s се прикључио игри.

en: New Network Game
sr: Нова мрежна игра

note: Create Network Status Frame.
en: Status
sr: Статус

en: Select a nickname and connection method
    then click Connect.
sr: Изаберите надимак и начин повезивања
    а затим кликните Повежи

note: Now for the network connection options.
en: Connection Method
sr: Начин повезивања

en: GNOME games server
sr: Гном сервер за игре

en: _Hostname:
sr: _Име домаћина:

en: Host local game
sr: Организујте локалну игру

en: _Game name:
sr: Име и_гре:

en: Join local game
sr: Прикључи се локалној игри

en: _Local games:
sr: _Локалне игре:

en: _Nickname:
sr: _Надимак:

en: Player
sr: Играч

note: Create buttons.
en: C_onnect
sr: По_вежи се

en: _Start Game
sr: _Почни игру

en: Please supply a nickname.
sr: Наведите надимак.

en: No local game selected.
sr: Није изабрана локална игра.

en: A new gnome games server was successfully started.
sr: Нови сервер игара Гнома је успешно покренут.

en: Network initialization complete.
sr: Покретање мреже завршено.

en: Network shutdown in progress.
sr: Гашење мреже је у току.

note: Shut down the connection, either it was broken or someone is messing with us
en: The remote player disconnected
sr: Удаљени играч се искључио

en: Error occurred during connect attempt.
sr: Грешка при покушају повезивања.

en: Connection succeeded, waiting for opponent
sr: Повезивање успело, чекам противника

en: Error occurred during write.
sr: Грешка при упису.

en: Cleaning up connection
sr: Чистим конекцију

en: Connection in progress...
sr: Повезивање је у току...

en: Connection failed
sr: Повезивање није успело

en: No game server defined
sr: Ниједан сервер за игру није назначен

en: Local Area Network game could not be started. 
    Try running mDNSResponder.
sr: Не може се покренути игра у локалној мрежи.
    Пробајте да покренете mDNSResponder.

en: Image rendering failed.
sr: Неуспешно исцртавање слике.

note: Translators: this is for a minutes, seconds time display.
en: %dm %ds
sr: %dм %dс

note: Note that this assumes the default style is plain.
en: Score
sr: Резултат

en: Time
sr: Време

en: New Game
sr: Нова игра

note: i18n: This "_New" is for the menu item 'Game->New', implies "New Game"
en: _New
sr: _Нова

en: _Pause
sr: _Пауза

en: Res_ume
sr: На_стави

note: i18n: "_Restart" is the menu item 'Game->Restart', implies "Restart Game"
en: _Restart
sr: _Поново покрени

en: _Undo Move
sr: _Опозови потез

en: _Redo Move
sr: _Понови потез

en: _Hint
sr: _Савет

en: _Scores
sr: _Резултати

en: _Fullscreen
sr: Попуни _екран

en: _Leave Fullscreen
sr: О_стави пун екран

en: _End Game
sr: _Заврши игру

en: _Contents
sr: _Садржај

en: Pause the game
sr: Паузирај игру

en: Resume the paused game
sr: Настави паузирану игру

en: Restart the game
sr: Поново покрени игру

en: Undo the last move
sr: Опозови потез

en: Redo the undone move
sr: Понови опозван потез

en: Get a hint for your next move
sr: Тражи савет за свој следећи потез

en: View the scores
sr: Прегледај резултате

en: Enter fullscreen mode
sr: Пређи на пун екран

en: Leave fullscreen mode
sr: Остави пун екран

en: End the current game
sr: Заврши игру у току

en: Quit this game
sr: Изађи из ове игре

en: About this game
sr: О овој игри

en: Configure the game
sr: Подеси игру

en: Network game mode
sr: Режим за мрежну игру

en: The game server
sr: Сервер за игру

en: The identifier for the game
sr: Ознака за игру

en: The mode of network game to use. 1 = Server, 2 = LAN Host, 3 = LAN Client.
sr: Режим за мрежну игру. 1 = сервер, 2 = ЛАН домаћин, 3 = ЛАН клијент.

en: The player's nickname
sr: Надимак играча

en: The player's nickname.
sr: Надимак играча.

en: This string identifies the default game to connect to or create (depending on mode).
sr: Ова ниска одређује подразумевану игру којој се прикључити или коју направити (у зависности од режима).

en: When using server mode, which game server to contact. This accepts the usual hostname or dotted quad notation.
sr: Када се користи серверски режим, којем серверу за игру се прикључити. Прихвата се уобичајено име домена или ИП адреса.

en: The selected theme failed to render.
    
    Please check that Mahjongg is installed correctly.
sr: Изабрана тема није успела да се учита.
    
    Проверите да ли је Махјонг исправно инсталиран.

en: Unable to locate file:
    '%s'
    
    Please check that Mahjongg is installed correctly.
sr: Није могуће наћи датотеку:
    ’%s‘
    
    Проверите да ли је Махјонг исправно инсталиран.

en: Unable to locate file:
    '%s'
    
    The default tile set will be loaded instead.
sr: Не могу да пронађем датотеку:
    ’%s‘
    
    Учитавам подразумевани скуп исечака.

en: Unable to render file:
    '%s'
    
    Please check that Mahjongg is installed correctly.
sr: Није могуће учитати датотеку:
    ’%s‘
    
    Проверите да ли је Махјонг исправно инсталиран.

en: Could not load tile set
sr: Не могу да учитам скуп исечака

en: Do you want to finish the current game or start playing with the new map immediately?
sr: Желите ли да довршите текућу игру или да одмах почнете са новом мапом?

en: If you choose to finish with the old map then the next game will use the new map.
sr: Уколико одлучите да довршите са текућом мапом, онда ће наредна игра користити нову мапу.

en: _Finish
sr: _Заврши

en: Shuffle
sr: Мешај

en: Mahjongg Preferences
sr: Махјонг поставке

en: Tiles
sr: Слике

en: Maps
sr: Мапе

en: _Select map:
sr: _Изабери мапу:

en: Colors
sr: Боје

en: Maps:
sr: Мапе:

en: Tiles:
sr: Слике:

en: GNOME Mahjongg
sr: Гном Махјонг

en: A matching game played with Mahjongg tiles.
sr: Игра слагања са фигурама Махјонга.

en: Mahjongg
sr: Махјонг

en: Sorry, I was unable to find a playable configuration.
sr: Жао нам је, али не можемо да нађемо употребљива подешавања.

en: Tiles Left:
sr: Фигура преостало:

en: Moves Left:
sr: Потеза преостало:

en: Remove matching pairs of tiles.
sr: Уклони сложене парове слика.

en: Disassemble a pile of tiles by removing matching pairs
sr: Расклопи гомилу плочица уклањањем одговарајућих парова

en: The requested height of the main window in pixels. Note that the widgets the window contains are at least 200 pixels high.
sr: Захтевана висина главног прозора као број тачака. Приметите да су елементи које садржи прозор висине најмање 200 тачака.

en: The requested width of the main window in pixels. Note that the widgets the window contains are at least 320 pixels wide.
sr: Захтевана ширина главног прозора као број тачака. Приметите да су елементи које садржи прозор ширин најмање 320 тачака.

en: Difficult
sr: Тешко

en: Confounding Cross
sr: Збуњујући крст

en: Pyramid's Walls
sr: Зидови пирамиде

en: Tic-Tac-Toe
sr: Икс-окс

en: Cloud
sr: Облак

en: Red Dragon
sr: Црвени змај

en: Four Bridges
sr: Четири моста

en: The Ziggurat
sr: Зигурат

note: FIXME: This is long enough to resize the window upwards when * the game finishes.
en: 1000 point bonus for clearing the board!
sr: 1000 додатних поена за чишћење табле!

en: Set the theme
sr: Постави тему

en: For backwards compatibility
sr: За сагласност уназад

en: Game size (1=small, 3=large)
sr: Величина игре (1=мала, 3=велика)

en: Remove groups of balls to try and clear the screen
sr: Уклањај групе лоптица како би очистио цео екран

en: Same GNOME
sr: Гном Исто-исто

en: Height of the custom board
sr: Висина произвољне табле

en: Setting this to FALSE means the pieces fall slowly, but gracefully. A setting of TRUE causes the pieces to fall quickly and jerkily.
sr: Уколико је постављено на ЛАЖНО, фигуре ће падати полако, али лепо. Уколико је постављено на ИСТИНИТО, фигуре ће падати брзо и замрљано.

en: The board size
sr: Величина табле

en: The filename of the theme to use.
sr: Датотека за тему игре.

en: The height of the custom board, 101 &gt; height &gt; 3.
sr: Висина произвољне табле, 101 &gt; висина &gt; 3.

en: The size of the board to use. 1 = Custom, 2 = Small, 3 = Medium, 4 = Large.
sr: Величина табле за игру. 1 = произвољна, 2 = мала 3 = средња, 4 = велика.

en: The theme to use
sr: Коју тему користити

en: The width of the custom board, 101 &gt; width &gt; 3.
sr: Ширина произвољне табле, 101 &gt; ширина &gt; 3.

en: The window height
sr: Висина прозора

en: The window width
sr: Ширина прозора

en: Use fast animation
sr: Користи брзу анимацију

en: Width of the custom board
sr: Ширина произвољне табле

en: No points
sr: Без поена

en: %d point | %d points
sr[0]: %d поен
sr[1]: %d поена
sr[2]: %d поена

en: Score: %d
sr: Разултат: %d

en: I want to play that game! You know, they all go whirly-round and you click on them and they vanish!
sr: Желим да играм ту игру! Знаш, сви они иду у круг, у круг, и ти кликнеш на њих и они нестају!

en: Same GNOME Scores
sr: Резултати за Гном Исто-исто

en: Unfortunately your score did not make the top ten.
sr: На жалост, ваш резултат није ушао у најбољих 10.

en: Same GNOME Theme
sr: Тема за Гном Исто-исто

en: _Theme...
sr: _Тема...

en: _Fast Animation
sr: _Брза анимација

en: No theme data was found.
sr: Нису нађени подаци за ову тему.

en: It is impossible to play the game. Please check that the game has been installed correctly and try again.
sr: Није могуће играти игру. Проверите да ли је игра исправно постављена и покушајте поново.
