gnome-system-tools - en to sr translation catalogue (446 entries)

en: Comma separated list of hosts that the GST will be able to access when the remote configuration option is enabled
sr: Списак рачунара раздвојених зарезима којима ће ГСА моћи да приступи када је укључена могућност за удаљену администрацију

en: Last GST version executed
sr: Последња верзија Гномових системских алата је извршена

en: Preferred bootloader that boot-admin will configure
sr: Жељени подизач система који ће подесити boot-admin

en: Remote hosts
sr: Удаљени рачунари

en: The GST are able to do remote configuration through SSH, enable this option to use this feature
sr: ГСА могу да врше удаљено подешавање кроз шифровани канал; укључите ову опцију да бисте користили ову могућност

en: The last GST version that this computer has run
sr: Последња верзија ГНОМ Системских Алата покренутих на овом рачунару

en: This key stores the bootloader that boot-admin will configure if there are more than one installed, if it's not set or isn't valid, then boot-admin will ask the user
sr: Овај кључ садржи подизач система који ће подесити boot-admin уколико је инсталирано више од једног, а ако није постављен или није исправан, онда ће boot-admin питати корисника

en: Whether the tools will use remote administration or not
sr: Да ли ће алати користити удаљену администрацију или не

en: Whether the users-admin tool should show all users and groups or not
sr: Да ли програм users-admin треба да прикаже све кориснике и групе или не

en: Whether the warning dialog should be shown or not
sr: Да ли прозорче са упозорењем треба да буде приказано или не

en: <b>Security</b>
sr: <b>Сигурност</b>

en: <span size="larger" weight="bold">Several bootloaders have been found</span>
    
    please select which do you want to configure
sr: <span size="larger" weight="bold">Нађено је више подизача система</span>
    
    Изаберите који желите да подесите

en: <span weight="bold">Basic Settings</span>
sr: <span weight="bold">Основна подешавања</span>

en: <span weight="bold">Image Settings</span>
sr: <span weight="bold">Подешавање отиска језгра</span>

en: <span weight="bold">Other Settings</span>
sr: <span weight="bold">Остала подешавања</span>

en: <span weight="bold">Starting the Computer</span>
sr: <span weight="bold">Укључивање рачунара</span>

en: Ask at boot
sr: Питај при подизању система

en: Boot Manager Settings
sr: Подешавања подизања оперативног система

en: Choose a kernel image to boot, and a partition to mount as the root partition. Optionally, you may also enter parameters passed to the kernel at boot time.
sr: Изаберите који отисак језгра се користи и која деоница се прикључује као корена деоница. Додатно, такође можете придодати параметре који се прослеђују језгру приликом подизања оперативног система.

en: Click "Forward" to continue
sr: Притисните „Напред“ за наставак рада

en: Confirmation
sr: Потврђивање

note: set window title
en: Creating a new boot image
sr: Стварам нови отисак језгра

en: Don't ask me again
sr: Не питај ме више

en: Enable IDE SCSI emulation
sr: Омогући IDE SCSI емулацију

en: Enter a name for the boot image, and specify what kind of operating system it is.
sr: Унесите име датотеке са отиском језгра и наведите који оперативни систем је у питању.

en: Finished
sr: Завршено

en: Manual
sr: Упутство

en: Number of colors:
sr: Број боја:

en: Other parameters:
sr: Остали параметри:

en: Password
sr: Лозинка

en: Protect with password
sr: Заштити помоћу лозинке

en: Resolution:
sr: Резолуција:

en: Seconds to wait before loading default kernel or OS
sr: Број секунди после којих се учитава подразумевано језгро или оперативни систем

en: Select a kernel image
sr: Изаберите датотеку са отиском језгра

en: Select an initrd image
sr: Изаберите initrd датотеку

en: Specify the partition on which the operating system is installed.
sr: Наведите деоницу на којој је инсталиран оперативни систем.

en: The new boot image has been added. Please click "Apply" to save your changes.
sr: Додали сте нову датотеку са отиском језгра. Притисните „Примени“ како би сачували измене.

en: This assistant is designed to help you quickly and easily add a new boot image to your system.
sr: Помоћник је ту како би Вам помогао да брзо и лако додате нови отисак језгра на Ваш систем.

en: Video modes (only frame buffer)
sr: Видео режими (само фрејмбафер)

en: _Add...
sr: _Додај...

en: _Device:
sr: _Уређај:

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Initrd image path:
sr: Путања до initrd датот_еке:

en: _Kernel image path:
sr: _Путања до датотеке са отиском језгра:

en: _Name:
sr: _Име:

en: _Operating system:
sr: _Оперативни систем:

en: _Parameters:
sr: _Параметри:

en: _Root file system device:
sr: У_ређај са кореним системом датотека:

en: <span weight="bold" size="larger">Please enter your root password</span>
sr: <span weight="bold" size="larger">Унесите администраторску лозинку</span>

en: <span weight="bold" size="larger">The platform you are running is not supported by this tool</span>
sr: <span weight="bold" size="larger">Овај алат не подржава платформу коју користите</span>

en: Enter Password
sr: Унесите лозинку

en: If you know for sure that it works like one of the platforms listed below, you can select that and continue. Note, however, that this might damage the system configuration or downright cripple your computer.
sr: Ако сте сигурни да ради као једна од платформи приказана испод можете је изабрати и наставити. Обратите пажњу да, поред свега, ово може оштетити подешавања система или потпуно смањити радне способности Вашег рачунара.

en: Remote administration
sr: Удаљена администрација

en: Run _Without Password
sr: По_крени без лозинке

en: Unsupported Platform
sr: Неподржана платформа

en: Use this window to select the computer you wish to configure
sr: Користите овај прозор да изаберете који рачунар желите да подешавате

en: You need administrator privileges to use this tool. Enter a password to modify
    your system configuration.
sr: За коришћење овог алата Вам требају администраторска овлашћења. 
    Унесите лозинку како би добили приступ системским подешавањима.

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: <b>Account data</b>
sr: <b>Подаци налога</b>

en: <b>Connection settings</b>
sr: <b>Подешавања везе</a>

en: <b>Connection</b>
sr: <b>Веза</b>

en: <b>DNS Servers</b>
sr: <b>Сервери имена</b>

en: <b>Host Settings</b>
sr: <b>Подешавања рачунара</b>

en: <b>Internet service provider data</b>
sr: <b>Подаци за добављача Интернет услуга</b>

en: <b>Modem settings</b>
sr: <b>Подешавања модема</b>

en: <b>Search Domains</b>
sr: <b>Домени за тражење</b>

en: <b>Wireless settings</b>
sr: <b>Бежична подешавања</b>

en: Aliases:
sr: Друга имена:

en: C_onfiguration:
sr: _Подешавања:

en: Connections
sr: Везе

en: DNS
sr: Систем имена домена

en: D_omain name:
sr: Име _домена:

en: Default _gateway device:
sr: Подразумевани _уређај за мрежни пролаз:

en: Device:
sr: Уређај:

en: E_nable this connection
sr: Омогући ову везу

en: General
sr: Опште

en: Host alias settings
sr: Подешавања других имена рачунара

en: Hosts
sr: Рачунари

en: IP address:
sr: ИП адреса:

en: Interface properties
sr: Особине мрежног прикључка

en: Key _type:
sr: _Врста кључа:

en: Location name:
sr: Име места:

en: Location:
sr: Место:

en: Modem
sr: Модем

en: Network name (_ESSID):
sr: Име мреже (_ESSID):

en: Off
    Low
    Medium
    Loud
sr: Искључен
    Тих
    Средње
    Гласан

en: Options
sr: Могућности

en: P_assword
sr: _Лозинка

en: Plain (ASCII)
    Hexadecimal
sr: Обичан текст
    Хексадекадно

en: Select location name
sr: Изаберите име места

en: Static IP address
    DHCP
sr: Стална ИП адреса
    Кружна додела адресе

en: Tones
    Pulses
sr: тонско
    пулсно

en: Use the Internet service provider nameservers
sr: Користи сервере имена добављача интернет услуга

en: WEP _key:
sr: WEP _кључ:

en: _Activate
sr: _Успостави

en: _Autodetect
sr: _Сам пронађи

en: _Deactivate
sr: Пре_кини

en: _Dial prefix:
sr: _Префикс за звање:

en: _Dial type:
sr: _Врста позива:

en: _Gateway address:
sr: _Адреса уређаја за мрежни пролаз:

en: _Hostname:
sr: _Име рачунара:

en: _IP address:
sr: _ИП адресе:

en: _Local IP:
sr: _Локална ИП адреса:

en: _Modem port:
sr: _Порт модема:

en: _Phone number:
sr: Број _телефона:

en: _Remote IP:
sr: ИП адреса _удаљеног рачунара:

en: _Retry if the connection breaks or fails to start
sr: Покушај поново уколико се _ова веза прекине или се не покрене

en: _Set modem as default route to internet
sr: Постави модем као подразумевану путању _према Интернету

en: _Subnet mask:
sr: Подмрежна _маска:

en: _Username:
sr: _Корисничко име:

en: _Volume:
sr: Јачина _звука:

en: Advanced settings:
sr: Напредна подешавања:

en: Select the services that you wish to activate:
sr: Изаберите услуге које желите да покренете:

en: <b>Allowed hosts</b>
sr: <b>Допуштени рачунари</b>

en: <b>Hosts settings</b>
sr: <b>Подешавања рачунара</b>

en: <b>Share properties</b>
sr: <b>Особине дељења</b>

en: <b>Shared folder</b>
sr: <b>Дељени директоријум</b>

en: <b>WINS server</b>
sr: <b>WINS сервер</b>

en: <b>Windows sharing Settings</b>
sr: <b>Подешавања Виндовс дељења</b>

en: Add allowed hosts
sr: Додај допуштене рачунаре

en: Allow _browsing folder
sr: Дозволи _разгледање директоријума

en: Allowed hosts:
sr: Допуштени рачунари:

en: Comment:
sr: Напомена:

en: Do not use WINS server
sr: Не користи WINS сервер

en: Domain / _Workgroup
sr: Домен / _радна група

en: General Windows sharing settings
sr: Општа подешавања Виндоуз дељења

en: Host name:
sr: Име рачунара:

en: Name:
sr: Име:

en: Netmask:
sr: Мрежна _маска:

en: Network:
sr: Мрежа:

en: Read only
sr: Само читање

en: Share folder
sr: Дели директоријум

en: Share with:
sr: Дели са:

en: This computer is a WINS server
sr: Овај рачунар је WINS сервер

en: Use WINS Server
sr: Користи WINS сервер

en: Windows sharing settings
sr: Подешавања Виндоуз дељења

en: _Add host
sr: _Додај рачунар

en: _Host description:
sr: _Опис рачунара:

en: _Path:
sr: _Путања:

en: _Read only
sr: Само _читање

en: (unconfigured)
sr: (није подешено)

en: <b>Selection</b>
sr: <b>Избор</b>

en: <b>Time zone</b>
sr: <b>Временска зона</b>

en: Add NTP Server
sr: Додај сервер мрежног протокола за време

en: NTP server
sr: Сервер услуге мрежног протокола за време

en: S_ynchronize clock with Internet servers:
sr: _Усклади сат према времену интернет сервера:

en: Se_lect Servers...
sr: _Изаберите сервере...

en: Time servers
sr: Сервери за време

en: Time zone
sr: Временска зона

en: Time zone:
sr: Временска зона:

en: _Date:
sr: _Датум:

en: _Select Time Zone...
sr: _Изаберите временску зону...

en: _Time:
sr: _Време:

en: <span weight="bold">Advanced Settings</span>
sr: <span weight="bold">Напредна подешавања</span>

en: <span weight="bold">Automatic UID/GID</span>
sr: <span weight="bold">Сам додели ИБ за корисника/групу</span>

en: <span weight="bold">Contact Information</span>
sr: <span weight="bold">Контакт информације</span>

en: <span weight="bold">Group Members</span>
sr: <span weight="bold">Члан групе</span>

en: <span weight="bold">Optional Settings</span>
sr: <span weight="bold">Остала подешавања</span>

en: <span weight="bold">Password Settings</span>
sr: <span weight="bold">Подешавања лозинке</span>

en: <span weight="bold">Password</span>
sr: <span weight="bold">Лозинка</span>

en: <span weight="bold">Profile Settings</span>
sr: <span weight="bold">Подешавања поставке</span>

en: <span weight="bold">System Defaults</span>
sr: <span weight="bold">Подразумевано системски</span>

en: <span weight="bold">User Profile</span>
sr: <span weight="bold">Корисничка поставка</span>

en: Account
sr: Налог

en: Advanced
sr: Напредно

en: Assign a random password by default
sr: Додела случајне лозинке је подразумевано понашање

en: Check password _quality
sr: Провери квалите лозинке

en: Con_firmation:
sr: _Потврђивање:

en: Days between warning and password expiration:
sr: Број дана између упозорења о истеку лозинке и уклањања налога:

en: Default _group:
sr: Подразумевана _група:

en: Default _shell:
sr: Подразумевана _љуска:

en: Generate _random password
sr: Образуј _случајну лозинку

en: Group _ID:
sr: _Број групе:

en: Group _members:
sr: _Чланови групе:

en: Group _name:
sr: _Име групе:

en: Group properties
sr: Особине групе

en: Groups
sr: Групе

en: Ma_ximum days a password may be used:
sr: Максимални _број дана важења лозинке:

en: Maximum UID:
sr: Највећа вредност за кориснички ИБ:

en: Mi_nimum days between password changes:
sr: _Минимални број дана за које не смете мењати лозиинку:

en: Minimum GID:
sr: Најмања вредност броја групе:

en: Minimum UID:
sr: Најмања вредност корисничког броја:

en: Minimum days allowed between password changes:
sr: Минимални број дана за које не смете мењати лозиинку:

en: Number of days that a password may be used:
sr: Број дана за које се лозинка може користити:

en: O_ffice location:
sr: Адреса _фирме:

en: Password set to:
sr: Постављена лозинка:

en: Privileges
sr: Овлашћења

en: Profile _name:
sr: Име _поставке:

en: Set password b_y hand
sr: Ручно постави _лозинку

en: Show a_ll users and groups
sr: _Прикажи све кориснике и групе

en: User _ID:
sr: ИБ _корисника:

en: User _password:
sr: Корисничка _лозинка:

en: User privileges
sr: Овлашћења корисника

en: User profiles
sr: Скупови подешавања корисника

en: Users
sr: Корисници

en: _Add Group...
sr: _Додај групу...

en: _Add Profile...
sr: _Додај поставку...

en: _Add User...
sr: _Додај корисника...

en: _All users:
sr: _Сви корисници:

en: _Comments
sr: _Напомене

en: _Days between warning and password expiration:
sr: Број дана између упозорења и самог _истека лозинке:

en: _Delete
sr: _Уклони

en: _Edit User Profiles...
sr: _Уреди корисничке поставке...

en: _Generate
sr: О_бразуј

en: _Home directory:
sr: _Лични директоријум:

en: _Home phone:
sr: _Кућни телефон:

en: _Main group:
sr: _Главна група:

en: _Profile:
sr: _Поставка:

en: _Real name:
sr: _Стварно име:

en: _Shell:
sr: _Љуска:

en: _Work phone:
sr: _Телефон на послу:

en: 32,768
sr: 32.768

en: 65,536
sr: 65.536

en: 16,777,216
sr: 16.777.216

en: Invalid VGA value
sr: Неисправна ВГА вредност

en: "%s" is not a valid VGA value.
sr: „%s“ није исправна вредност за ВГА.

en: Error creating boot image
sr: Грешка при прављењу отиска за подизање

en: Creating a new boot image (%d of %d)
sr: Стварам нови отисак за подизање (%d од %d)

en: Finished creating a new boot image
sr: Готово стварање новог отиска за подизање

en: Unknown
sr: Непознат

en: Windows NT
sr: Виндоуз НТ (Windows NT)

en: Windows 9x
sr: Виндоуз 9x (Windows 9x)

en: Dos
sr: ДОС

en: Linux
sr: Линукс

en: Linux swap
sr: Линукс размена меморије

en: GNU/Hurd
sr: ГНУ/Крдо

en: "%s" is an invalid path
sr: „%s“ је неисправна путања

en: "%s" already exists, please set another name.
sr: „%s“ већ постоји, молим изаберите неко друго име.

en: Invalid image name: "%s".
sr: Погрешно име отиска: „%s“.

en: Invalid image: "%s".
sr: Погрешан отисак: „%s“.

en: Invalid root device: "%s".
sr: Неисправан корени уређај: „%s“.

en: _Module path:
sr: _Путања модула:

en: Password confirmation is not correct.
sr: Потврда лозинке није исправна.

en: Error modifying boot image
sr: Грешка при измени отиска за подизање

en: Boot
sr: Подизање система

en: Configure the system boot process
sr: Подесите поступак подизања система

en: Boot Image Editor
sr: Програм за избор отиска језгра

en: Boot Append Editor
sr: Додавање параметара при подизању оперативног система

en: Error deleting boot image
sr: Грешка при брисању отиска језгра

en: Without at least one boot image your computer will not start.
sr: Систем се неће покренути без барем једне датотеке са отиском језгра.

en: Are you sure you want to delete "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите да уклоните „%s“?

en: This may leave this operating system unbootable.
sr: Ово може онемогућити покретање овог оперативног система.

en: The configuration will show empty
sr: Подешавања ће бити празна

en: The file "%s" is missing or could not be read.
sr: Недостаје датотека „%s“ или се не може прочитати.

en: Name
sr: Име

en: Default
sr: Подразумевано

en: Type
sr: Врста

en: Kernel Image
sr: Датотека са отиском језгра

en: Device
sr: Уређај

en: _Add
sr: _Додај

en: _Properties
sr: _Особине

note: the proccess was running ssh
en: The tool could not connect to the computer
sr: Не могу успоставити шифровани канал са тим рачунаром

en: Check that you have access to this network and that the computer is actually working and running SSHD
sr: Проверите да ли имате приступ овој мрежи, да тражени рачунар заправо ради и има покренут сервер за шифровање комуникационог канала

note: the proccess was running su
en: The entered password is invalid
sr: Унета лозинка је нетачна

en: Check that you typed it correctly and that you haven't activated the "caps lock" key
sr: Проверите да ли сте је исправно укуцали и да нисте оставили укључен тастер за велика слова

en: Could not run "%s"
sr: Не могу да покренем „%s“

en: Check that you have permissions to run this command
sr: Проверите да ли сте овлашћени да покренете ову наредбу

en: An unexpected error has occurred
sr: Дошло је до неочекиване грешке

en: Could not execute the backend
sr: Не могу сам да покренем позадинску скрипту

en: There was an error creating the child process, the tool will close now.
sr: Дошло је до грешке при образовању потпроцеса, алат се сада затвара.

en: Could not find widget: %s
sr: Не могу пронаћи елемент: %s

en: There are changes which have not been applied
sr: Постоје промене које нису примењене

en: Apply them now?
sr: Применити их сада?

en: Error connection signal `%s' in widget `%s'
sr: Грешка повезивања сигнал `%s' у елементу `%s'

en: The configuration could not be loaded
sr: Не могу учитати подешавања

en: There was an error running the backend script
sr: Догодила се грешка при раду позадинске скрипте

en: Welcome to the %s prerelease of the GNOME System Tools
sr: Добродошли у %s предиздање Гномових системских алата

en: This is still a work in progress, and so it may have serious bugs. Due to the nature of these tools, bugs may render your computer <span weight="bold">practically useless</span>, costing time, effort and sanity points. You have been warned. Thank you for trying out this prerelease of the GNOME System Tools!
sr: Ово је развојно издање програма које може садржати озбиљне грешке. Због природе ових алата, грешке могу Ваш рачунар учинити <span weight="bold">практично неупотребљивим</span> што ће Вам одузети време и захтевати додатни труд. Упозорени сте. Хвала Вам на испробавању овог предиздања „Гномових системских алата“!

en: Warning
sr: Упозорење

en: Don't show me this again
sr: Ову поруку више не приказуј

en: GNOME System Tools
sr: Гномови системски алати

en: Could not display help
sr: Не могу да прикажем помоћ

en: Type address
sr: Унесите адресу

en: Could not enable the interface %s
sr: Не могу да укључим уређај „%s“?

en: Check that the settings are correct for this network and that the computer is correctly connected to it.
sr: Проверите да ли су подешавања исправна за ову мрежу и да је рачунар добро повезан на њу.

en: Could not autodetect modem device
sr: Не могу сам да препознам уређај модема

en: Check that the device is not busy and that is correctly attached to the computer.
sr: Проверите да модем није у употреби и да је правилно прикључен

en: The host name has changed
sr: Име рачунара је измењено

en: This will prevent you from launching new applications, and so you will have to log in again. Continue anyway?
sr: Ово ће спречити покретање нових програма тако да ћете морати да се пријавите на систем поново. Наставити и поред тога?

en: Change _Host name
sr: Промени _име рачунара

en: IP Address
sr: ИП адреса

en: Aliases
sr: Други надимци

en: Create location
sr: Направи место

en: Delete current location
sr: Уклони текуће место

en: Do you want to remove this location?
sr: Желите ли да уклоните ово место?

en: Changing profile
sr: Измена скупа подешавања

en: The interface does not exist
sr: Уређај не постоји

en: Check that it is correctly typed and that it is correctly supported by your system.
sr: Проверите да ли је исправно укуцан и да је подржан на вашем систему.

en: Configure a network interface
sr: Подесите мрежни уређај

en: INTERFACE
sr: УРЕЂАЈ

en: Configure the first network interface with a specific type
sr: Подесите први мрежни уређај са нарочитом врстом

en: TYPE
sr: ВРСТА

en: Network settings
sr: Подешавања мреже

en: Configure network devices and connections
sr: Подесите мрежне уређаје и везе

en: Networking
sr: Умрежавање

en: Ethernet connection
sr: Етернет веза

en: Infrared connection
sr: Инфрацрвена веза

en: ISDN connection
sr: ИСДН веза

en: Modem connection
sr: Модемска веза

en: Parallel port connection
sr: Веза преко паралелног прикључка

en: Wireless connection
sr: Бежична веза

en: Activating interface "%s"
sr: Постављам уређај „%s“

en: The interface %s is not configured
sr: Уређај %s није подешен

en: The interface %s is not active
sr: Уређај %s није активан

en: The interface %s is active
sr: Уређај %s је активан

en: Settings for "%s"
sr: Подешавања за %s

note: FIXME: put service name !!!
en: Are you sure you want to deactivate this service?
sr: Да ли сте сигурни да желите да искључите ову услугу?

en: This may affect your system behavior in several ways, possibly leading to data loss
sr: Ово може утицати на понашање система у разним погледима, водећи до могућег губитка података

en: Services settings
sr: Подешавање услужних програма

en: Configure which services will be run when the system starts
sr: Подесите који услужни програми се покрећу при покретању система

en: Services
sr: Услужни програми

en: Antivirus
sr: Противвирусни

en: Analyzes your incoming mail for virus
sr: Претражује вашу долазећу пошту за вирусе

en: Volumes mounter
sr: Прикључивач дискова

en: Mounts your volumes automatically
sr: Сам прикључује ваше дискове

en: Actions scheduler
sr: Распоред задатака

en: Executes scheduled actions
sr: Извршава постављене задатке

en: Database server
sr: База података

en: Data storage system
sr: Систем за смештање података

en: Graphical login manager
sr: Графички управник пријављивања на систем

en: Allows users to login graphically
sr: Дозвољава графичку пријаву корисника

en: Folder sharing service
sr: Услуга дељења података

en: Shares folders through your network
sr: Дели фасцикле путем мреже

en: File sharing service
sr: Услуга дељења датотека

en: Shares files though internet
sr: Дели датотеке путем Интернета

en: FTP service
sr: FTP услуга

en: Mail fetcher
sr: Прикупљање поште

en: Downloads your mail from remote accounts
sr: Преузима вашу пошту са удаљених налога

en: Mail agent
sr: Услуга е-поште

en: Delivers your mails through internet
sr: Испоручује вашу пошту путем Интернета

en: Clock synchronization service
sr: Услуга усклађивања времена

en: Synchronizes your computer clock with internet time servers
sr: _Усклађује сат према времену интернет сервера

en: Printer service
sr: Услуга штампања

en: Allows applications to use printers
sr: Дозвољава програмима да користе штампаче

en: Remote shell server
sr: Удаљени сервер са конзолним приступом

en: Secure shell server
sr: Сервер за шифровање комуникационог канала

en: Computer activity logger
sr: Услуга вођења дневника

en: Keeps a log of your computer activity
sr: Бележи дневник рада Вашег рачунара

en: Web server
sr: Услуга веб садржаја

en: Shares your web pages through internet
sr: Омогућава објављивање Ваших личних страница на Интернету

en: Are you sure you want to delete this share?
sr: Да ли сте сигурни да ово више не желите да делите?

en: Other computers in your network will stop viewing this.
sr: Остали рачунари у вашој мрежи више неће видети ово.

en: Add a shared path, modifies it if it already exists
sr: Додаје дељену путању, или је мења ако већ постоји

en: PATH
sr: ПУТАЊА

en: Shared folders settings
sr: Подешавања дељених директоријума

en: _Share folder
sr: _Дели директоријум

en: Share this folder with other computers
sr: Дели овај директоријум са осталим рачунарима

en: Allowed host/network
sr: Допуштени рачунари/мреже

en: Hosts in the %s network
sr: Рачунари у мрежи %s

en: Specify hostname
sr: Наведите име рачунара

en: Specify IP address
sr: Наведите ИП адресу

en: Specify network
sr: Наведите мрежу

en: Do not share
sr: Не дели

en: SMB
sr: Самба

en: NFS
sr: Мрежни систем датотека

en: Configure which folders are available for your network neighborhood
sr: Подесите који директоријуми су доступни у локалној мрежи

en: Shared Folders
sr: Дељени директоријуми

en: Sharing services are not installed
sr: Услуге за дељење нису инсталиране

en: You need to install at least either Samba or NFS in order to share your folders. The tool will close now.
sr: Морате инсталирати било Самбу било мрежни систем датотека да бисте делили ваше директоријуме. Алат ће се сада затворити.

en: NTP support is not installed
sr: Подршка за мрежни протокол за време није присутна

en: Please install and activate NTP support in the system to enable synchronization of your local time server with internet time servers.
sr: Молим поставите и покрените услугу мрежног времена на систему да омогућите усклађивање локалне временске услуге са временским услугама са Интерната

en: Time and Date Settings
sr: Подешавања времена и датума

en: Change system time, date, and timezone
sr: Промените време, датум и временску зону система.

en: Time and Date
sr: Време и датум

en: Error saving profile
sr: Грешка при чувању скупа подешавања

en: Create New profile
sr: Направи нови скуп подешавања

en: Settings for profile %s
sr: Подешавања за скуп %s

en: Create New Group
sr: Направи нову групу

note: Check if gid is available
en: Invalid group ID
sr: Неисправан ИБ групе

en: Group ID must be a positive number
sr: ИБ групе мора бити позитиван број

note: if group is root
en: Group ID of the "root" user should not be modified
sr: ИБ групе „root“ не треба мењати

en: This would leave the system unusable
sr: Ово може учинити систем неупотребљивим

en: Group ID %s already exists
sr: ИБ групе „%s“ већ постоји

note: If empty.
en: Group name is empty
sr: Име групе није наведено

en: A group name must be specified
sr: Обавезно је навести име групе

note: If too long.
en: The group name is too long
sr: Име групе је предугачко

en: The group name should have less than %i characters for being valid
sr: Име групе треба да има мање од %i знакова да би било исправно

note: if invalid.
en: Group name has invalid characters
sr: Име групе садржи неисправне знакове

en: Please set a valid group name, using only lower case letters
sr: Молим поставите исправно име групе, користећи само мала слова

note: if !exist.
en: Group "%s" already exists
sr: Група „%s“ већ постоји

en: Please select a different group name
sr: Изаберите неко друго име за групу

note: if it's the root group
en: Group name of the "root" user should not be modified
sr: Име групе за администратора (root) не би требало да се мења

en: The group "root" should not be deleted
sr: Не треба брисати групу „root“

en: Are you sure you want to delete group "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите да уклоните групу „%s“?

en: This may leave files with invalid group ID in the filesystem.
sr: На систему датотека могу остати датотеке са неисправним ИБ групе.

en: Settings for Group %s
sr: Подешавања за групу %s

en: Group
sr: Група

en: GID
sr: Број групе

en: User name contains
sr: Корисничко име садржи

en: User ID is
sr: Кориснички број је

en: Group name contains
sr: Име групе садржи

en: User GID is
sr: Број групе је

en: Users and Groups
sr: Корисници и групе

en: Passwords do not match
sr: Лозинке се не подударају

en: Bad password: %s.
    Please try with a new password
sr: Лоша лозинка: %s.
    Молим покушајте са новом лозинком

en: The profile must have a name
sr: Скуп подешавања мора имати име

en: The profile must have a default home
sr: Скуп подешавања мора имати подразумевани лични директоријум

en: The profile must have a default shell
sr: Скуп подешавања мора имати подразумевану љуску

en: The default profile should not be deleted
sr: Подразумевани скуп подешавања се не сме уклонити

en: This profile is used for setting default data for new users
sr: Овај скуп подешавања се користи за постављање подразумеваних података за нове кориснике

en: Delete profile "%s"?
sr: Уклони скуп подешавања „%s“?

en: You will not be able to recover this profile after pressing "apply".
sr: Нећете моћи да повратите овај скуп подешавања након притиска на „Примени“.

note: Column name,          Adv_state_show,	Basic_state_show
en: Profile
sr: Скуп подешавања

en: Comment
sr: Напомена

en: C_lear
sr: _Очисти

en: Choice
sr: Избор

en: Text
sr: Текст

en: The "root" user should not be deleted
sr: Налог за администратора се не сме уклонити

en: This would leave the system unusable.
sr: Ово може учинити систем неупотребљивим.

en: Are you sure you want to delete user "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите да уклоните корисника „%s“?

en: This will disable this user's access to the system without deleting the user's home directory.
sr: Ово ће онемогућити приступ овог корисника систему, али његов лични директоријум неће бити уклоњен.

en: User Account Editor
sr: Уређивање корисничких налога

en: The user name is empty
sr: Име корисника је празно

en: A user name must be specified.
sr: Обавезно је задати име корисника.

note: = sizeof (ut.ut_name)
en: The user name is too long
sr: Име корисника је предугачко

en: To be valid, the user name should have less than %i characters.
sr: Највећи број знакова које треба да има корисничко име да би било исправно: %i.

en: User name for the "root" user should not be modified
sr: Име за администратора (root) не би требало да се мења

en: User name has invalid characters
sr: Име корисника садржи недозвољене знаке

en: Please set a valid user name consisting of a lower case letter followed by lower case letters and numbers.
sr: Молим поставите исправно корисничко име које је састављено од почетног малог слова праћеног малим словима и цифрама.

en: User name "%s" already exists
sr: Корисничко име „%s“ већ постоји

en: Please select a different user name.
sr: Молим изаберите неко друго корисничко име.

en: Invalid character "%c" in comment
sr: Недозвољен знак „%c“ у напомени

en: Check that this character is not used.
sr: Проверите да се не користи овај знак.

en: Home directory should not be empty
sr: Лични директоријум не би требао бити празан

en: Make sure you provide a home directory.
sr: Проверите да наводите лични директоријум.

en: Incomplete path in home directory
sr: Непотпуна путања личног директоријума

en: Please enter full path for home directory
    <span size="smaller">i.e.: /home/john</span>.
sr: Молим унесите пуну путању за лични директоријум
    <span size="smaller">нпр.: /home/slavko</span>

en: Home directory of the "root" user should not be modified
sr: Лични директоријм администратора (root) не би требало да се мења

en: Invalid user ID
sr: Неисправан ИБ корисника

en: User ID must be a positive number.
sr: ИБ корисника мора бити позитиван број.

en: User ID of the "root" user should not be modified
sr: ИБ администратора (root) не би требало да се мења

en: User ID %s already exists
sr: ИБ корисника %s већ постоји

en: Several users may share a single user ID, but it's not common and may lead to security problems.
sr: Више корисника може имати један исти ИБ, али то није уобичајено и може довести до безбедносних неприлика.

en: Incomplete path in shell
sr: Непотпуна путања у љусци

en: Please enter full path for shell
    <span size="smaller">i.e.: /bin/sh</span>.
sr: Молим унесите пуну путању за љуску
    <span size="smaller">нпр.: /bin/sh</span>

en: Password should not be empty
sr: Лозинка не сме бити празна

en: A password must be provided.
sr: Морате унети лозинку.

en: Password confirmation isn't correct
sr: Лозинка и њена потврда морају бити исте

en: Check that you have provided the same password in both text fields.
sr: Проверите да ли сте унели истоветне лозинке у оба поља.

en: Settings for User %s
sr: Подешавања за корисника %s

en: User
sr: Корисник

en: Home
sr: Лични директоријум

en: User details
sr: Детаљи корисника

en: UID
sr: Јединствени број корисника

en: Shell
sr: Љуска

en: Add or remove users and groups
sr: Додајте или уклоните кориснике и групе
