sound-juicer - en to sr translation catalogue (123 entries)

en: Extract music from your CDs
sr: Извуците музику са ваших ЦД-ова

en: Sound Juicer CD Ripper
sr: Цеђење ЦД-а Звуковником

en: <b>Artist:</b>
sr: <b>Извођач:</b>

en: <b>Device</b>
sr: <b>Уређај</b>

en: <b>Duration:</b>
sr: <b>Трајање:</b>

en: <b>Format</b>
sr: <b>Запис</b>

en: <b>Genre:</b>
sr: <b>Жанр:</b>

en: <b>Music Folder</b>
sr: <b>Директоријум са музиком</b>

en: <b>Title:</b>
sr: <b>Наслов:</b>

en: <b>Track Names</b>
sr: <b>Имена песама</b>

en: <i>path_example_label</i>
sr: <i>пример_ознаке_путање</i>

en: CD _drive:
sr: ЦД _уређај:

en: E_ject
sr: Из_баци

en: Edit _Profiles
sr: Уреди профиле

en: Example Path:
sr: Пример путање:

en: File _name:
sr: _Назив датотеке:

en: Folder hie_rarchy:
sr: _Хијерархија директоријума:

en: Multiple Albums Found
sr: Више албума пронађено

en: O_utput:
sr: И_злаз:

en: Pre_vious Track
sr: Претходна песма

en: Preferences
sr: Поставке

en: Select A Folder
sr: Изаберите директоријум

en: Skip to the next track
sr: Пређи на следећу песму

en: Skip to the previous track
sr: Пређи на претходну песму

en: Sound Juicer
sr: Звуковник

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is below and press <i>Continue</i>.
sr: Овај ЦД може бити један од више албума. Испод изаберите који је албум и притисните <i>Настави</i>.

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _Continue
sr: _Настави

en: _Deselect All
sr: _Укини избор за све

en: _Disc
sr: Диск

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Eject when finished
sr: _Избаци по завршетку

en: _Folder:
sr: _Директоријум:

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Next Track
sr: Следећа песма

en: _Play / Pause
sr: Пусти / Паузирај

en: _Re-read
sr: _Поново учитај

en: _Select All
sr: _Изабери све

en: _Strip special characters
sr: И_збаци нарочите знаке

en: label
sr: ознака

en: %at -- album title %aT -- album title (lowercase) %aa -- album artist %aA -- album artist (lowercase) %tt -- track title %tT -- track title (lowercase) %ta -- track artist %tA -- track artist (lowercase)
sr: %at — наслов албума %aT — наслов албума (малим словима) %aa — извођач албума %aA — извођач албума (малим словима) %tt — наслов песме %tT — наслов песме (малим словима) %ta — извођач песме %tA — извођач песме (малим словима)

en: Audio Profile with which to encode
sr: Звучни профил којим да кодира

en: Do not specify an extension. %at -- album title %aT -- album title (lowercase) %aa -- album artist %aA -- album artist (lowercase) %tn -- track number (i.e 8) %tN -- track number, zero padded (i.e 08) %tt -- track title %tT -- track title (lowercase) %ta -- track artist %tA -- track artist (lowercase)
sr: Не наводи екстензију. %at — наслов албума %aT — наслов албума (малим словима) %aa — извођач албума %aA — извођач албума (малим словима) %tn — број песме (нпр. 8) %tN — број песме, попуњен нулама (нпр. 08) %tt — наслов песме %tT — наслов песме (малим словима) %ta — извођач песме %tA — извођач песме (малим словима)

en: If enabled, special characters such as space, wildcards and backslashes will be removed from the output filename.
sr: Ако је укључено, специјални карактери као што су размак, џокер знаци и обрнуте косе црте биће уклоњени из излазног имена датотеке.

en: If specified, this value will override the default MusicBrainz server.
sr: Уколико је наведена, ова вредност се користи уместо подразумеваног MusicBrainz сервера.

en: If to strip special characters from filenames
sr: Избацивање специјалних карактера из имена датотеке

en: Paranoia mode, 3 settings: 0 (no paranoia), 4 (cdda2wav-style overlap checking) and 255 (full paranoia)
sr: Параноични мод, 3 подешавања: 0 (без параноје), 4 (провера преклапањем на cdda2wav начин) и 255 (пуна параноја)

en: The GNOME Audio Profile with which to encode.
sr: Звучни профил Гнома помоћу којег да кодира.

en: The MusicBrainz server to use
sr: MusicBrainz сервер

en: The directory structure for the files
sr: Структура директоријума за датотеке

en: The name pattern for files
sr: Облик имена за датотеке

en: The paranoia mode to use
sr: Користити параноични режим

en: Whether to eject the CD when finished extracting.
sr: Да ли да избаци ЦД када заврши извлачење?

en: An Audio CD Extractor
sr: Извлачење ЦД звука

en: A file called '%s' exists, size %s.
    Do you want to skip this track or overwrite it?
sr: Датотека звана „%s“ постоји, величине %s kB.
    Да ли желите да пропустите ову песму или да је преснимите?

en: _Skip
sr: _Пропусти

en: _Overwrite
sr: Пре_сними

note: Display a nice dialog
en: Sound Juicer could not extract this CD.
    Reason: %s
sr: Звуковник не може да извуче песме са овог ЦД-а.
    Разлог: %s

en: Estimated time left: %d:%02d (at %0.1fx)
sr: Преостало време: %d:%02d (при %0.1fx)

en: Estimated time left: unknown
sr: Преостало време: непознато

note: TODO: need to have a better message here
en: The tracks have been copied successfully.
sr: Песме су успешно копиране.

en: _Eject
sr: Из_баци

en: GNOME Audio Profile
sr: Звучни профил Гнома

en: The GNOME Audio Profile used for encoding audio
sr: Звучни профил Гнома коришћен за кодирање звука.

en: Could not create GStreamer cdparanoia reader
sr: Не може да створи ГСтримеров читач cdparanoia

en: Could not create GStreamer encoders for %s
sr: Не може да направи ГСтримерове енкодере за %s

en: Could not create GStreamer file output
sr: Не може да направи ГСтримерову излазну датотеку

en: Could not get current track position
sr: Не може да добије тренутну позицију песме

en: Extractor object is not valid. This is bad, check your console for errors.
sr: Објекат за извлачење није одговарајућ. То је лоше, проверите своју конзолу за грешке.

en: Could not seek to track
sr: Не може да премота на песму

en: Could not get track start position
sr: Не може да добије стартну позицију песме

en: The plugin necessary for CD access was not found
sr: Додатак неопходан за приступ ЦД-у није нађен

en: The plugin necessary for file access was not found
sr: Додатак неопходан за приступ датотеци није нађен

en: Could not start Sound Juicer
sr: Не могу да покренем Звуковник

en: Reason
sr: Разлог

en: Please consult the documentation for assistance.
sr: Погледајте документацију за помоћ.

en: You are currently extracting a CD. Do you want to quit now or continue?
sr: Ви тренутно извлачите са ЦД-a.  Да ли сада хоћете да прекинете или да наставите?

en: (unknown)
sr: (непознато)

en: Title
sr: Наслов

en: Artist
sr: Извођач

en: Could not read the CD
sr: Не могу да читам ЦД

en: Sound Juicer could not read the track listing on this CD.
sr: Звуковник не може да чита списак песама са овог ЦД-а.

note: Set statusbar message
en: Retrieving track listing...please wait.
sr: Преузимам списак песама... причекајте.

en: No CD-ROM drives found
sr: Ниједан ЦД уређај није нађен

en: Sound Juicer could not find any CD-ROM drives to read.
sr: Звуковник не може да нађе ниједан ЦД уређај да чита.

en: Sound Juicer could not access the CD-ROM device '%s'
sr: Звуковник не може да приступи ЦД уређају „%s“

en: The currently selected audio profile is not available on your installation.
sr: Тренутно изабрани звучни профил није доступан на вашем систему.

en: _Change Profile
sr: _Измени профил

en: Unknown column %d was edited
sr: Непознатa колона %d је промењена

en: Could not display help for Sound Juicer
    %s
sr: Не може да прикаже помоћ за Звуковника
    %s

en: Could not create GConf client.
sr: Не може да направи ГКонф клијент.

en: The interface file for Sound Juicer could not be read.
sr: Датотека сучеља за Звуковник не може да се чита.

en: Track
sr: Нумера

en: Duration
sr: Трајање

en: Cannot create MusicBrainz client
sr: Не може направити MusicBrainz клијент

en: Cannot read CD: %s
sr: Не могу да читам ЦД: %s

en: Unknown Artist
sr: Непознати извођач

en: Unknown Title
sr: Непознат наслов

en: Track %d
sr: Нумера %d

en: MusicBrainz metadata object is not valid. This is bad, check your console for errors.
sr: MusicBrainz објекат са метаподацима није одговарајући. То је лоше, проверите своју конзолу за грешке.

en: Device '%s' does not contain any media
sr: Уређај „%s“ не садржи ниједан медиј

en: Device '%s' could not be opened. Check the access permissions on the device.
sr: Не могу да отворим уређај „%s“. Проверите приступна овлашћења за уређај.

en: This CD could not be queried: %s
sr: Упит за овај ЦД није успео: %s

en: This CD was not found.
sr: Овај ЦД није пронађен.

en: Various
sr: Разни

en: Incomplete metadata for this CD.
sr: Непотпуни метаподаци за овај ЦД.

en: Could not create CD lookup thread
sr: Не могу да направим нит за претрагу ЦД-а

en: Error playing CD.
    
    Reason: %s
sr: Грешка при пуштању ЦД-а.
    
    Разлог: %s

en: Failed to create CD source element
sr: Не може да направи изворни ЦД елемент

en: Failed to create audio output
sr: Не може да направи ГСтримеров аудио излаз

en: Seeking to %s
sr: Премотава на %s

en: Album Artist, Album Title
sr: Извођач albuma, Наслов albuma

en: Track Artist, Album Title
sr: Извођач песме, Наслов албума

en: Album Title
sr: Наслов albuma

note: title
en: Album Artist
sr: Извођач albuma

en: Album Artist - Album Title
sr: Извођач albuma - Наслов albuma

en: [none]
sr: [ништа]

en: Number - Title
sr: Број - Наслов

note: album track number
en: Track Title
sr: Наслов песме

en: Track Artist - Track Title
sr: Извођач песме — Наслов песме

en: Number. Track Artist - Track Title
sr: Број. Извођач песме — Наслов песме

en: Number-Track Artist-Track Title (lowercase)
sr: Број — извођач песме — наслов песме

note: title
en: Track Artist
sr: Извођач песме
