totem - en to sr translation catalogue (348 entries)

en: Add...
sr: Додај...

en: Move Down
sr: Премести испод

en: Move Up
sr: Премести изнад

en: Playlist
sr: Листа

en: Remove
sr: Уклони

en: Save...
sr: Сачувај...

en: _Copy Location
sr: _Умножи путању...

en: Next chapter or movie
sr: Следеће поглавље или филм

en: Play / Pa_use
sr: Пусти / п_ауза

en: Play or pause the movie
sr: Пусти или паузирај филм

en: Previous chapter or movie
sr: Претходно поглавље или филм

en: Show _Controls
sr: Прикажи _контроле

en: Show controls
sr: Прикажи контроле

en: Skip _Backwards
sr: Прескочи унатра_г

en: Skip _Forward
sr: Прескочи унапр_ед

en: Skip backwards
sr: Прескочи унатраг

en: Skip forward
sr: Прескочи унапред

en: Volume _Down
sr: У_тишај

en: Volume _Up
sr: По_јачај

en: Volume up
sr: Појачај

en: _Next Chapter/Movie
sr: _Следеће поглавље/филм

en: _Previous Chapter/Movie
sr: _Претходно поглавље/филм

en: 0 frames per second
sr: 0 кадрова у секунди

en: 0 kbps
sr: 0 Kbit/s

note: 0 seconds
en: 0 seconds
sr: 0 секунди

note: Dimensions
en: 0 x 0
sr: 0 х 0

en: <b>Audio</b>
sr: <b>Звук</b>

en: <b>General</b>
sr: <b>Опште</b>

en: <b>Video</b>
sr: <b>Видео</b>

en: Album:
sr: Албум:

en: Artist:
sr: Извођач:

en: Bitrate:
sr: Брзина бита:

en: Codec:
sr: Кодек:

en: Dimensions:
sr: Димензије:

en: Duration:
sr: Трајање:

en: Framerate:
sr: Брзина кадрова:

note: Video Codec Audio Codec
en: N/A
sr: недоступно

en: Properties
sr: Особине

en: Title:
sr: Наслов:

note: Title Artist Album Year
en: Unknown
sr: Непознат

en: Year:
sr: Година:

en: <b>Preview</b>
sr: <b>Преглед</b>

en: Save Screenshot
sr: Сачувај снимак екрана

en: Save screenshot
sr: Сачувај снимак екрана

en: Save screenshot to _desktop
sr: Сачувај снимак екрана на _радну површину

en: Save screenshot to _file:
sr: Сачувај снимак екрана у _датотеку:

en: Skip to
sr: Прескочи до

en: _Skip to:
sr: Пре_скочи до:

en: seconds
sr: секунди

en: Play movies and songs
sr: Пуштање филмова и песама

note: Title
en: Totem Movie Player
sr: Пуштање филмова Тотемом

en: 14.4 Kbps Modem
    19.2 Kbps Modem
    28.8 Kbps Modem
    33.6 Kbps Modem
    34.4 Kbps Modem
    56 Kbps Modem/ISDN
    112 Kbps Dual ISDN/DSL
    256 Kbps DSL/Cable
    384 Kbps DSL/Cable
    512 Kbps DSL/Cable
    1.5 Mbps T1/Intranet/LAN
    Intranet/LAN
sr: 14,4 Kbit/s модем
    19,2 Kbit/s модем
    28,8 Kbit/s модем
    33,6 Kbit/s модем
    34,4 Kbit/s модем
    56 Kbit/s модем/ISDN
    112 Kbit/s двоканални ISDN/DSL
    256 Kbit/s DSL/Кабл
    384 Kbit/s DSL/Кабл
    512 Kbit/s DSL/Кабл
    1,5 Mbit/s Т1/Интранет/ЛАН
    Интернет/ЛАН

en: 16:9 (Widescreen)
sr: 16:9 (широки екран)

en: 2.11:1 (DVB)
sr: 2.11:1 (ДВБ)

en: 4:3 (TV)
sr: 4:3 (ТВ)

en: <b>Audio Output</b>
sr: <b>Звучни излаз</b>

en: <b>Color balance</b>
sr: <b>Равнотежа боја</b>

en: <b>Display</b>
sr: <b>Приказ</b>

en: <b>Networking</b>
sr: <b>Мрежа</b>

en: <b>Subtitles</b>
sr: <b>Титлови</b>

en: <b>TV-Out</b>
sr: <b>ТВ излаз</b>

en: <b>Visual Effects</b>
sr: <b>Визуелни ефекти</b>

en: <span size="medium"><b>No file</b></span>
sr: <span size="medium"><b>Нема датотеке</b></span>

en: A_udio Menu
sr: Мени за з_вук

en: Always on _Top
sr: Увек на _врху

en: Always on top
sr: Увек на врху

en: Audio
sr: Звук

en: Auto
sr: Аутоматски

en: Automatically _resize the window when a new video is loaded
sr: Аутоматски промени величину прозора када се нови видео учита

en: Co_ntrast:
sr: Ко_нтраст:

en: Connection _speed:
sr: Брзина _везе:

en: Deinterlace
sr: Расплитање

en: Display
sr: Приказ

en: Fit Window to Movie
sr: Прилагоди прозор филму

en: General
sr: Опште

en: Go to the DVD menu
sr: Иди на ДВД мени

en: Go to the angle menu
sr: Иди на мени за углове

en: Go to the audio menu
sr: Иди на мени звука

en: Go to the chapter menu
sr: Иди на мени поглавља

en: Go to the title menu
sr: Иди на мени наслова

en: Help contents
sr: Садржај помоћи

en: Languages
sr: Језици

en: Leave Fullscreen
sr: Напусти цео екран

en: Next
sr: Следећи

en: No Language Selection Available
sr: Избор језика није доступан

en: No subtitles selection available
sr: Избор титлова није доступан

en: Open _Location...
sr: Отвори _путању...

en: Open a non-local file
sr: Отвори датотеку која није локална

en: Play/Pause
sr: Пусти/пауза

en: Previous
sr: Претходни

en: Resize _1:1
sr: Величина _1:1

en: Resize _2:1
sr: Величина _2:1

en: Resize to half the video size
sr: Пола величине видеа

en: Resize to twice the video size
sr: Двострука величина видеа

en: Resize to video size
sr: Изворна величина видеа

en: S_ubtitles
sr: _Титлови

en: Sat_uration:
sr: _Засићење:

en: Set the aspect ratio
sr: Постави однос ширине и висине

en: Set the repeat mode
sr: Постави режим за понављање

en: Set the shuffle mode
sr: Постави испретумбани режим

en: Sets 16:9 (Anamorphic) aspect ratio
sr: Постави однос 16:9 (анаморфни) ширине и висине

en: Sets 2.11:1 (DVB) aspect ratio
sr: Постави однос 2,11:9 (ДВБ) ширине и висине

en: Sets 4:3 (TV) aspect ratio
sr: Постави однос 4:3 (ТВ) ширине и висине

en: Sets automatic aspect ratio
sr: Сам постави однос висине и ширине

en: Sets square aspect ratio
sr: Постави квадратни однос висине и ширине

en: Show _visual effects when an audio file is played
sr: Прикажи _визуелне ефекте када је пуштена аудио датотека

en: Show or hide the sidebar
sr: Прикажи или сакриј бочну површ

en: Shuff_le Mode
sr: Испре_тумбани режим

en: Skip to a specific time
sr: Прескочи до одређеног времена

en: Small
    Normal
    Large
    Extra Large
sr: Мали
    Обични
    Велики
    Огромни

en: Square
sr: Квадрат

en: Stereo
    4-channel
    4.1-channel
    5.0-channel
    5.1-channel
    AC3 Passthrough
sr: Стерео
    4-канални
    4.1-канала
    5.0-канала
    5.1-канала
    AC3 пропуштање

en: Subtitles
sr: Титлови

en: Switch to fullscreen
sr: Пребаци на цео екран

en: Take _Screenshot
sr: Направи _снимак екрана

en: Take a screenshot
sr: Направи снимак екрана

en: Time:
sr: Време:

en: Totem Preferences
sr: Поставке Тотема

en: Tv-out in fullscreen by Nvidia (NTSC)
sr: ТВ-излаз преко целог екрана за Nvidia (NTSC)

en: Tv-out in fullscreen by Nvidia (PAL)
sr: ТВ-излаз преко целог екрана за Nvidia (PAL)

en: Visualisation _size:
sr: В_еличина визуализације:

en: Volume down
sr: Утишај

en: Zoom In
sr: Увећај

en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Zoom Reset
sr: Врати увећање

en: Zoom in
sr: Увећај

en: Zoom out
sr: Умањи

en: Zoom reset
sr: Врати увећање

en: _Angle Menu
sr: Мени за у_глове

en: _Aspect Ratio
sr: _Однос ширине и висине

en: _Audio output type:
sr: Врста _звучног излаза:

en: _Brightness:
sr: _Осветљеност:

en: _Chapter Menu
sr: Мени по_главља

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _DVD Menu
sr: _ДВД мени

en: _DXR3 TV-out
sr: _DXR3 ТВ излаз

en: _Deinterlace
sr: _Расплитање

en: _Eject
sr: Из_баци

en: _Font:
sr: _Фонт:

en: _Fullscreen
sr: _Цео екран

en: _Go
sr: _Иди

en: _Hue:
sr: _Нијанса:

en: _Languages
sr: _Језици

en: _Movie
sr: _Филм

en: _No TV-out
sr: _Без ТВ излаза

en: _Repeat Mode
sr: _Режим понављања

en: _Reset To Defaults
sr: _Врати подразумевано

en: _Resize 1:2
sr: _Величина 1:2

en: _Sidebar
sr: _Бочна површ

en: _Skip to...
sr: Прескочи _до...

en: _Sound
sr: _Звук

en: _Title Menu
sr: Мени _наслова

en: _Type of visualisation:
sr: Врст_а визуализације:

en: Amount of data to buffer for network streams before starting to display the stream (in seconds)
sr: Количина података које учитати унапред за мрежне токове пре почетка приказа тока (у секундама)

en: Buffer size
sr: Величина бафера

en: Enable deinterlacing
sr: Укључи расплитање

en: Height of the video widget
sr: Висина елемента за видео

en: Maximum amount of data to decode ahead of display (in seconds)
sr: Највише података које декодирати пре приказа (у секундама)

en: Name of the visual effects plugins
sr: Назив додатка за визуелне ефекте

en: Network buffering threshold
sr: Праг за мрежно читање унапред

en: Pango font description for subtitle rendering
sr: Опис Панго фонта за исцртавање титлова

en: Repeat mode
sr: Режим понављања

en: Resize the canvas automatically on file load
sr: Промени аутоматски величину платна при уносу датотеке

en: Show visual effects when no video is displayed
sr: Прикажи визуелне ефекте када се не приказује видео

en: Show visual effects when playing an audio only file.
sr: Прикажи визуелне ефекте када је пуштена звучна датотека.

en: Shuffle mode
sr: Испрету_мбани режим

en: Sound volume
sr: Јачина звука

en: Sound volume, in percent, between 0 and 100
sr: Јачина звука, као постотак, између 0 и 100

en: Subtitle font
sr: Фонт титлова

en: The brightness of the video
sr: Осветљење видео снимка

en: The contrast of the video
sr: Контраст видео снимка

en: The hue of the video
sr: Нијансе видео снимка

en: The saturation of the video
sr: Засићење видео снимка

en: Type of audio output to use
sr: Врста звучног излаза који се користи

en: Type of audio output to use: "0" for stereo, "1" for 4-channel output, "2" for 5.0 channel output, "3" for 5.1 channel output, "4" for AC3 Passthrough.
sr: Врста звучног излаза који се користи: „0“ за стерео, „1“ за 4-канални излаз, „2“ за излаз са 5.0 канала, „3“ за излаз са 5.1 канала, „4“ за пропуштање AC3.

en: Whether the main window should stay on top
sr: Да ли главни прозор остаје на врху

en: Whether the main window should stay on top of the other ones
sr: Да ли главни прозор остаје изнад осталих прозора

en: Whether the sidebar is shown
sr: Да ли се приказује бочна површ

en: Whether to enable debug for the playback engine
sr: Да ли да се укључи праћење грешака при пуштању

en: Width of the video widget
sr: Ширина елемента за видео

en: Enter the _address of the file you would like to open:
sr: Унесите _адресу датотеке коју желите да отворите:

en: Open Location
sr: Отвори путању

en: Vanity Webcam utility
sr: Vanity Webcam помагало

en: View live webcam and upload pictures
sr: Прикажи live webcam и пренеси слике

en: Save File
sr: Сними датотеку

en: Vanity Preferences
sr: Поставке за Vanity

en: Zoom 1:1
sr: Однос 1:1

en: Zoom 1:2
sr: Однос 1:2

en: Zoom 2:1
sr: Однос 2:1

en: Zoom _1:1
sr: Однос _1:1

en: Zoom _2:1
sr: Однос _2:1

en: _Picture
sr: _Слика

en: _Zoom 1:2
sr: Од_нос 1:2

en: Unnamed CDROM
sr: Неименовани CDROM

en: %d frames per second
sr: %d кадрова у секунди

en: %d kbps
sr: %d Kbit/s

en: Properties dialog
sr: Прозорче са особинама

en: Couldn't load the '%s' interface.
sr: Није успело учитавање сучеља „%s“.

en: Make sure that Totem is properly installed.
sr: Проверите да ли је Тотем правилно инсталиран.

en: None
sr: Ништа

en: Play Disc '%s'
sr: Пусти диск „%s“

en: Backend options
sr: Опције зачеља

en: Enable debug
sr: Омогући разбубирање

en: Play
sr: Пусти

en: Pause
sr: Паузирај

en: Seek Forwards
sr: Тражи унапред

en: Seek Backwards
sr: Тражи уназад

en: Volume Up
sr: Појачај

en: Volume Down
sr: Утишај

en: Toggle Fullscreen
sr: На цео-екран

en: Show/Hide Controls
sr: Прикажи/сакриј контроле

en: Quit
sr: Изађи

en: Enqueue
sr: Закажи

en: Replace
sr: Замени

en: Option '%s' is unknown and was ignored
sr: Опција „%s“ је непозната и зато занемарена

en: Could not save the playlist
sr: Не могу да сачувам листу

en: Select Movies or Playlists
sr: Изаберите филмове или листе

en: Save Playlist
sr: Сачувај листу

en: Overwrite file?
sr: Пресними датотеку?

en: A file named '%s' already exists.  Are you sure you want to overwrite it?
sr: Датотека „%s“ већ постоји. Да ли сте сигурни да желите да снимите преко ње?

en: playlist
sr: листа

en: Playlist error
sr: Грешка са листом

en: The playlist '%s' could not be parsed, it might be damaged.
sr: Листа „%s“ се не може учитати, можда је оштећена.

en: Select CD
sr: Одаберите ЦД

en: Please select the currently playing CD:
sr: Изаберите тренутно пуштени ЦД:

en: Enable visual effects?
sr: Укључи визуелне ефекте?

en: It seems you are running Totem remotely.
    Are you sure you want to enable the visual effects?
sr: Изгледа да сте покренули Тотем са удаљене локације.
    Да ли заиста желите да омогућите визуелне ефекте?

en: The change of this setting will only take effect for the next movie, or when Totem is restarted.
sr: Промена ове поставке ће узети маха тек од следећег филма или по новом покретању Тотема.

en: Switching on or off this type of TV-Out requires a restart to take effect.
sr: Укључивање или искључивање ове врсте ТВ излаза захтева изновно покретање да би ступило у дејство.

en: Changing the visuals effect type will require a restart to take effect.
sr: Промена врсте визуелних ефеката захтева изновно покретање да би ступила у дејство

en: The change of audio output type will only take effect when Totem is restarted.
sr: Промена врсте звучног излаза ће узети маха тек када се Тотем поново покрене.

en: Select Subtitle Font
sr: Одаберите фонт за титлове

note: FIXME this should be setting an error?
en: Audio/Video
sr: Звук/видео

en: Video
sr: Видео

en: Screenshot%d.png
sr: snimak-ekrana%d.png

en: File '%s' already exists.
sr: Датотека „%s“ већ постоји.

en: The screenshot was not saved
sr: Слика екрана није сачувана.

en: There was an error saving the screenshot.
sr: Дошло је до грешке приликом снимања слике екрана.

en: Screenshot.png
sr: snimak-ekrana.png

en: Shadow type
sr: Врста сенке

en: Style of bevel around the statusbar text
sr: Облик ивице око текста статусне линије

en: Stopped
sr: Заустављено

en: %s (Streaming)
sr: %s (Текући)

note: Seeking to Time / Total Length
en: Seek to %s / %s
sr: Прескочи до %s / %s

en: Buffering
sr: Пренос у бафер

en: Playing
sr: Приказује

en: Paused
sr: Пауза

en: Totem could not eject the optical media.
sr: Тотем није успео да избаци оптички диск.

en: Totem could not play '%s'.
sr: Тотем није могао да пусти „%s“.

en: Totem cannot play this type of media (%s) because you do not have the appropriate plugins to handle it.
sr: Тотем не може да прикаже ову врсту медија (%s) јер немате одговарајуће додатке (plugins).

en: Please install the necessary plugins and restart Totem to be able to play this media.
sr: Инсталирајте неопходне додатке и изнова покрените Тотем да би сте користили овај медиј.

en: Totem could not play this media (%s) although a plugin is present to handle it.
sr: Тотем није успео да пусти овај медиј (%s) иако је одговарајући додатак присутан.

en: You might want to check that a disc is present in the drive and that it is correctly configured.
sr: Могли би сте проверити да ли је диск убачен и да ли је исправно подешен.

en: Failed to play Audio/Video Disc
sr: Неуспех при пуштању аудио/видео диска

en: Reason unknown
sr: Непознат разлог

en: No File
sr: Нема датотеке

en: An error occurred
sr: Дошло је до грешке

en: Select Files
sr: Одаберите датотеке

en: Open Location...
sr: Отвори путању...

en: Totem could not display the help contents.
sr: Тотем није могао да прикаже садржај помоћи.

en: Movie Player using %s
sr: Пуштање филмова помоћу %s

en: Totem
sr: Тотем

en: Copyright © 2002-2005 Bastien Nocera
sr: Сва права задржана © 2002–2005 Бастијен Носера (Bastien Nocera)

en: Totem could not get a screenshot of that film.
sr: Тотем није успео да направи снимак екрана тог филма.

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
sr: Ово није требало да се деси; молимо пријавите грешку.

en: Totem couldn't show the movie properties window.
sr: Тотем није могао да прикаже прозор са особинама филма.

en: Make sure that Totem is correctly installed.
sr: Уверите се да је Тотем правилно инсталиран.

en: Totem could not seek in '%s'.
sr: Тотем није могао да тражи у „%s“.

en: Totem could not startup.
sr: Тотем није успео да се покрене.

en: No reason.
sr: Без разлога.

en: Could not initialize the thread-safe libraries.
sr: Нисам успео да учитам thread-safe библиотеке.

en: Verify your system installation. Totem will now exit.
sr: Проверите инсталацију система. Тотем ће се сада угасити.

en: Totem could not initialize the configuration engine.
sr: Тотем није успео да покрене систем подешавања.

en: Make sure that GNOME is properly installed.
sr: Проверите да ли је Гном правилно инсталиран.

note: Main window
en: main window
sr: главни прозор

en: video popup menu
sr: искачући мени видеа

en: Debug mode on
sr: Режим за приказ грешака је укључен

en: Webcam utility using %s
sr: Помагало за мрежну камеру са %s

en: Vanity could not startup:
    %s
sr: Vanity није успео да покрене:
    %s

en: No reason
sr: Без разлога

en: Vanity could not contact the webcam.
    Reason: %s
sr: Vanity није успео да контактира мрежну камеру.
    Разлог: %s.

en: Vanity could not play video from the webcam.
    Reason: %s
sr: Vanity није могао да прикаже слику са мрежне камере.
    Разлог: %s.

en: Vanity Webcam Utility
sr: Помагало за Vanity мрежну камеру

en: Could not initialize the thread-safe libraries.
    Verify your system installation. Vanity will now exit.
sr: Нисам успео да покренем thread-safe библиотеке.
    Проверите инсталацију система. Vanity ће се сада угасити.

en: Vanity could not initialize the 
    configuration engine:
    %s
sr: Vanity није успео да покрене 
    систем подешавања:
    %s

en: Couldn't load the main interface (vanity.glade).
    Make sure that Vanity is properly installed.
sr: Неуспело учитавање главног сучеља (vanity.glade).
    Проверите да ли је Vanity правилно инсталиран.

en: Totem Video Window
sr: Тотемов видео прозор

en: Failed to retrieve working directory
sr: Неуспешно прибављање радног директоријума

en: Location not found.
sr: Путања није нађена.

en: You don't have permission to open that location.
sr: Нисте овлашћени да отворите ту путању.

en: Failed to open media file; unknown error
sr: Неуспешно отварање датотеке; непозната грешка

en: Failed to play: %s
sr: Неуспешно пуштање: %s

en: unknown error
sr: непозната грешка

en: Too old version of GStreamer installed.
sr: Инсталиранo је престаро издање ГСтримера.

en: Media contains no supported video streams.
sr: Датотека не садржи подржане видео токове.

en: Failed to create a GStreamer play object. Please check your GStreamer installation.
sr: Неуспешно образовање ГСтримеров објекат за пуштање. Проверите инсталацију ГСтримера.

en: The video output is in use by another application. Please close other video applications, or select another video output in the Multimedia Systems Selector.
sr: Видео излаз већ користи неки други програм. Затворите остале видео програме, или изаберите неки други видео излаз у „Избирачу мултимедијалног система“.

en: Failed to open video output. It may not be available. Please select another video output in the Multimedia Systems Selector.
sr: Неуспешан приступ видео излазу. Можда није доступан. Изаберите неки други видео излаз у „Избирачу мултимедијалног система“.

en: The audio output is in use by another application. Please select another audio output in the Multimedia Systems Selector. You may want to consider using a sound server.
sr: Звучни излаз већ користи неки други програм. Изаберите други звучни излаз у „Избирачу мултимедијалног система“. Можете и размотрити коришћење звучног сервера.

en: The requested audio output was not found. Please select another audio output in the Multimedia Systems Selector
sr: Није нађен тражени звучни излаз. Изаберите други звучни излаз у „Избирачу мултимедијалног система“.

en: Failed to open audio output. You may not have permission to open the sound device, or the sound server may not be running. Please select another audio output in the Multimedia Systems Selector.
sr: Неуспешан приступ звучном излазу. Нисте овлашћени да приступите звучном уређају, или није покренут звучни сервер. Изаберите други звучни излаз у „Избирачу мултимедијалног система“.

en: Couldn't load the '%s' audio driver
    Check that the device is not busy.
sr: Неуспело учитавање звучног погона „%s“
    Проверите да уређај није заузет.

en: No video output is available. Make sure that the program is correctly installed.
sr: Видео излаз није доступан. Проверите да ли је програм правилно инсталиран.

en: The server you are trying to connect to is not known.
sr: Сервер на који покушавате да се повежете је непознат.

en: The device name you specified (%s) seems to be invalid.
sr: Назив уређаја који сте навели (%s) је изгледа неисправан.

en: The server you are trying to connect to (%s) is unreachable.
sr: Сервер (%s) на који покушавате да се повежете је недоступан.

en: The connection to this server was refused.
sr: Одбијено је повезивање са овим сервером.

en: The specified movie could not be found.
sr: Наведени филм није нађен.

en: The source seems encrypted, and can't be read. Are you trying to play an encrypted DVD without libdvdcss?
sr: Изгледа да је извор шифрован, и не може се прочитати. Да ли покушавате да пустите шифровани ДВД без libdvdcss?

en: The movie could not be read.
sr: Филм се не може учитати.

en: A problem occurred while loading a library or a decoder (%s).
sr: Наступио је проблем при учитавању библиотеке или декодера (%s).

en: This file is encrypted and cannot be played back.
sr: Ова датотека је шифрована и не може се пустити.

en: For security reasons, this movie can not be played back.
sr: Не могу да пустим овај филм из безбедносних разлога.

en: The audio device is busy. Is another application using it?
sr: Звучни уређај је заузет. Да га не користи неки други програм?

en: You are not allowed to open this file.
sr: Нисте овлашћени да отворите ову датотеку.

en: The server refused access to this file or stream.
sr: Сервер одбија приступ овој датотеци или току.

en: The file you tried to play is an empty file.
sr: Датотека коју сте покушали да пустите је празна.

en: There is no plugin to handle this movie.
sr: Нема додатка за гледање овог филма.

en: This movie is broken and can not be played further.
sr: Овај филм је оштећен и не може се даље пуштати.

en: This location is not a valid one.
sr: Ово није исправна путања.

en: This movie could not be opened.
sr: Овај филм се не може отворити.

en: Generic Error.
sr: Општа грешка.

en: This movie is a still image. You can open it with an image viewer.
sr: Овај филм је обична слика. Можете је отворити прегледачем слика.

en: Video codec '%s' is not handled. You might need to install additional plugins to be able to play some types of movies
sr: Видео кодирање „%s“ није подржано. За неке врсте филмова ћете можда морати да инсталирате посебне додатке.

en: Audio codec '%s' is not handled. You might need to install additional plugins to be able to play some types of movies
sr: Звучно кодирање „%s“ није подржано. За неке врсте филмова ћете можда морати да инсталирате посебне додатке.

en: This is an audio-only file, and there is no audio output available.
sr: Ово је датотека са звуком, али нема доступног излаза за звук.

en: Language %d
sr: Језик %d

en: Movie is not playing.
sr: Филм се не приказује.

en: No video to capture.
sr: Нема видео сигнала за снимање.

en: Video codec is not handled.
sr: Видео кодирање није подржано.

en: %d hour | %d hours
sr[0]: %d час
sr[1]: %d часа
sr[2]: %d часова

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d минут
sr[1]: %d минута
sr[2]: %d минута

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d секунда
sr[1]: %d секунде
sr[2]: %d секунди

en: Failed to find real device node for %s: %s
sr: Неуспешно налажење правог чвора уређаја за %s: %s

en: Failed to read symbolic link %s: %s
sr: Неуспешно читање симболичке везе %s: %s

en: Failed to find mountpoint for device %s in /etc/fstab
sr: Није нађена тачка прикључења уређаја %s у /etc/fstab

en: Please check that a disc is present in the drive.
sr: Проверите да ли је диск присутан у уређају.

en: Failed to open device %s for reading: %s
sr: Неуспешно отварање уређаја %s ради читања: %s

en: Failed to retrieve capabilities of device %s: %s
sr: Неуспешно добијање могућности уређаја %s: %s

en: Drive status 0x%x (%s) - check disc
sr: Стање уређаја 0x%x (%s) — проверите диск

en: Unexpected error status %d while mounting %s
sr: Неочекивана грешка %d при прикључивању %s

en: Error getting %s disc status: %s
sr: Грешка при добављању стања диска %s: %s

en: Unexpected/unknown cd type 0x%x (%s)
sr: Неочекивана/непозната врста ЦД-а 0x%x (%s)

en: Audio CD
sr: Звучни ЦД

en: Video CD
sr: Видео ЦД

en: DVD
sr: ДВД

en: Couldn't write parser: %s
sr: Не могу да испишем обрађивача: %s

en: Couldn't open file '%s': %s
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“: %s
