yelp 2.10 - en to sr translation catalogue (150 entries)

en: Applications
sr: Програми

en: Configuration Files
sr: Датотеке са подешавањима

en: Development
sr: Развој

en: FORTRAN Functions
sr: Фортран функције

en: Games
sr: Игре

en: Hardware Devices
sr: Хардверски уређаји

en: Kernel Routines
sr: Потпрограми језгра

en: Library Functions
sr: Функције библиотека

en: Manual Pages
sr: Ман упутства

en: OpenSSL Applications
sr: ОпенССЛ програми

en: OpenSSL Configuration
sr: ОпенССЛ подешавања

en: OpenSSL Overviews
sr: ОпенССЛ прегледи

en: Overviews
sr: Прегледи

en: Perl Functions
sr: Перл функције

en: Qt Functions
sr: Qt функције

en: System Administration
sr: Администрација система

en: System Calls
sr: Системски позиви

en: Termcap Applications
sr: Termcap програми

en: X11 Applications
sr: Икс програми

en: X11 Configuration
sr: Подешавање Икса

en: X11 Devices
sr: Уређаји Икса

en: X11 Functions
sr: Функције Икса

en: X11 Games
sr: Игре Икса

en: X11 Overviews
sr: Прегледи Икса

en: Accessibility
sr: Приступачност

en: Accessories
sr: Алатке

en: Administration
sr: Администрација

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Education Applications
sr: Образовни програми

en: Graphics
sr: Графика

en: Help Topics
sr: Полазне теме

en: Internet
sr: Интернет

en: KDE
sr: КДЕ

en: Multimedia
sr: Мултимедија

en: Office
sr: Канцеларија

en: Other
sr: Остало

en: Other Documentation
sr: Остала документација

en: Panel Applets
sr: Програмчићи панела

en: Preferences
sr: Поставке

en: Programming
sr: Програмирање

en: Scientific
sr: Научни програми

en: System Tools
sr: Системски алати

en: X Applications
sr: Икс програми

en: <b>Accessibility</b>
sr: <b>Приступачност</b>

en: <b>Fonts</b>
sr: <b>Словни лик</b>

en: <b>_Bookmarks:</b>
sr: <b>О_бележивачи:</b>

en: <b>_Title:</b>
sr: <b>_Наслов:</b>

en: Add Bookmark
sr: Додавање обележивача

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: C_ase sensitive
sr: Битна је _величина слова

en: Find
sr: Претрага текста

en: Open Location
sr: Отвори путању

en: Re_name
sr: Пре_именуј

en: _Browse with caret
sr: _Разгледај са курзором

en: _Find:
sr: Тр_ажи:

en: _Fixed width:
sr: _Утврђене ширине:

en: _Location:
sr: _Путања:

en: _Next
sr: _Наредно

en: _Previous
sr: _Претходно

en: _Use system fonts
sr: _Користи словни лик са система

en: _Variable width:
sr: _Променљиве ширине:

en: _Wrap around
sr: У _круг

en: Font for fixed text
sr: Словни лик за текст утврђене ширине

en: Font for text
sr: Словни лик за текст

en: Font for text with fixed width.
sr: Словни лик за текст утврђене ширине.

en: Font for text with variable width.
sr: Словни лик за текст променљиве ширине.

en: Use a keyboard-controllable caret when viewing pages.
sr: Користи курзор којим се управља са тастатуре при прегледу страна.

en: Use caret
sr: Користи курзор.

en: Use system fonts
sr: Користи словни лик са система

en: Use the default fonts set for the system.
sr: Користи подразумевани словни лик постављен на систем.

en: Yelp
sr: Јелп

en: Yelp Factory
sr: Фабрика Јелпа

en: Open Bookmark in New Window
sr: Отвори обележивач у новом прозору

en: Rename Bookmark
sr: Преименуј обележивач

en: Remove Bookmark
sr: Уклони обележивач

en: A bookmark titled <b>%s</b> already exists for this page.
sr: Обележивач за ову страну са насловом <b>%s</b> већ постоји.

en: Document Sections
sr: Одељци документа

en: The file ‘%s’ could not be parsed. Either the file does not exist, or it is not well-formed XML.
sr: Не могу рашчланити датотеку „%s“. Или датотека не постоји, или не представља исправно обликован XML.

en: Unknown Section
sr: Непознати одељак

en: An unknown error occured
sr: Догодила се грешка

en: Could not load document
sr: Не могу да учитам документ

en: Could not load section
sr: Не могу да учитам одељак

en: Could not read the table of contents
sr: Не могу да учитам садржај

en: Unsupported Format
sr: Неподржани запис

en: Could not read document
sr: Не могу да учитам документ

en: Could not process document
sr: Не могу да обрадим документ

en: No information is available about the error.
sr: За ову грешку опис није доступан.

en: The file ‘%s’ could not be read and decoded. The file may be compressed in an unsupported format.
sr: Датотека „%s“ се не може прочитати и разумети. Можда је датотека сажета на неподржани начин.

en: Define which cache directory to use
sr: Дефиниши који директоријум да користи за привремени смештај

en: Could not activate Yelp: '%s'
sr: Нисам могао да активирам Јелп: „%s“

en: Could not open new window.
sr: Нисам могао да отворим прозор.

en: Help
sr: Помоћ

en: The file ‘%s’ could not be parsed.  Either the file does not exist, or it is formatted incorrectly.
sr: Не могу рашчланити датотеку „%s“.  Или датотека не постоји, или је неисправно записана.

en: Document Information
sr: Подаци о документу

en: The YelpDocInfo struct of the document
sr: Структура YelpDocInfo за документ

note: TRANSLATORS: This is an image of the opening quote character used to watermark blockquote elements.  Different languages use different opening quote characters, so the icon name is translatable.  The name of the icon should be "yelp-watermark-blockquote-XXXX", where XXXX is the Unicode code point of
en: yelp-watermark-blockquote-201C
sr: yelp-watermark-blockquote-201Е

en: YelpTocPager: Pause count is negative.
sr: YelpTocPager: бројач пауза је негативан.

en: Could not load the OMF file '%s'.
sr: Нисам могао да учитам ОМФ датотеку „%s“.

en: Read man page for %s
sr: Прочитај страницу упутства за %s

en: The table of contents could not be loaded. The file ‘%s’ is either missing or is not well-formed XML.
sr: Не могу учитати садржај. Датотека „%s“ или недостаје или не представља исправно обликован XML.

en: The table of contents could not be processed. The file ‘%s’ is either missing or is not a valid XSLT stylesheet.
sr: Не могу обрадити садржај. Датотека „%s“ или недостаје или не представља исправну XSLT стилску страницу.

en: No href attribute found on yelp:document
sr: Нисам нашао href атрибут у yelp:document-у

en: Out of memory
sr: Понестало меморије

en: Help Contents
sr: Садржај помоћи

en: _File
sr: _Датотека

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Go
sr: _Страна

en: _Bookmarks
sr: _Обележивачи

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _New Window
sr: _Нови прозор

en: About This Document
sr: О овом документу

en: Open _Location
sr: Отвори _путању

en: _Close Window
sr: _Затвори прозор

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Select All
sr: _Изабери све

en: _Find...
sr: _Тражи...

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Reload
sr: _Освежи

en: _Back
sr: На_зад

en: Show previous page in history
sr: Прикажи претходну страницу из историјата

en: _Forward
sr: На_пред

en: Show next page in history
sr: Прикажи наредну страницу из историјата

en: _Help Topics
sr: Полазне _теме

en: Go to the listing of help topics
sr: Иди на полазни списак тема у помоћи

en: _Previous Section
sr: _Претходна страна

en: _Next Section
sr: _Наредни одељак

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _Add Bookmark
sr: _Додај обележивач

en: _Edit Bookmarks...
sr: _Уреди обележиваче...

en: _Open Link
sr: _Отвори везу

en: Open Link in _New Window
sr: Отвори везу у _новом прозору

en: _Copy Link Address
sr: _Умножи адресу везе

en: _About
sr: _О програму

en: Help Browser
sr: Прегледач помоћи

en: The Uniform Resource Identifier for the file is invalid.
sr: Једнообразни идентификатор ресурса (URI) датотеке је неисправан.

en: The Uniform Resource Identifier ‘%s’ is invalid or does not point to an actual file.
sr: Једнообразни идентификатор ресурса (URI) „%s“ је неисправан или не показује на постојећу датотеку.

en: Man pages are not supported in this version.
sr: Ман стране нису подржане у овом издању.

en: GNU info pages are not supported in this version
sr: ГНУ инфо странице нису подржане у овом издању.

en: SGML documents are no longer supported. Please ask the author of the document to convert to XML.
sr: SGML документи нису више подржани. Тражите од аутора документа да га претвори у  XML.

en: Find:
sr: Тражи:

en: Find _Next
sr: Тражи у_напред

en: Find _Previous
sr: Тражи ун_азад

en: A transformation context could not be created for the file ‘%s’. The format may not be supported.
sr: Не могу да одредим смисао трансформација за датотеку „%s“. Можда запис није подржан.

en: The section ‘%s’ does not exist in this document. If you were directed to this section from a Help button in an application, please report this to the maintainers of that application.
sr: Одељак „%s“ не постоји у овом документу. Уколико сте на овај одељак упућени из дугмета за помоћ у неком програму, пријавите ово ауторима тог програма.

en: The file ‘%s’ could not be read.  This file might be missing, or you might not have permissions to read it.
sr: Не могу да прочитам датотеку „%s“.  Ова датотека можда не постоји или нисте овлашћени да је читате.

en: Loading...
sr: Учитавање је у току...

en: A documentation browser and viewer for the Gnome Desktop.
sr: Разгледач документације за окружење Гном.

en: The file ‘%s’ could not be parsed. Either the file does not exist, or it is improperly formatted.
sr: Не могу рашчланити датотеку „%s“. Или датотека не постоји или је неисправно обликована.

en: The document ‘%s’ could not be processed. The file ‘%s’ is either missing, or it is not a valid XSLT stylesheet.
sr: Не могу обрадити документ „%s“. Датотека „%s“ не постоји или није исправна XSLT стилска страница.

en: Get help with GNOME
sr: Потражи помоћ са Гномом
