Firestarter - en to sr translation catalogue (282 entries)

en: Firestarter
sr: Паликућа

en: Firestarter Firewall Tool
sr: Паликућа Алат за подешавање фајервола

en: Allow incoming DHCP packets, and start the firewall when an IP lease is obtained.
sr: Дозволи DHCP пакете и покрени фајервол када се добије IP адреса

en: Always convert the entries in the Hit View from IP format to a valid hostname. This options can slow down the client a lot, as it is not threaded.
sr: Увек трансформиши линије у Прегледнику конекција из IP формата у име домаћина формат. Ова поставка може умногоме успорити програм, јер није написан у нитима.

en: Apply the ICMP settings, as configured in the wizard.
sr: Примени ICMP поставке, као што је назначено у чаробњаку.

en: Apply the settings of Type of Service, as configured in the wizard.
sr: Примени подешавања типа сервиса, као што је назначено у чаробњаку.

en: Apply the settings of the well known services, as configured in the wizard.
sr: Примени подешавања познатијих сервиса, као што је назначено у чаробњаку.

en: Convert IPs to human readable form
sr: Прикажи IP адресе у читљивом формату

en: Enable NAT
sr: Омогући NAT

en: Enable Network Address Translation, or Internet connection sharing.
sr: Омогући Превод мрежних адреса или дељење интернет конекције.

en: Enable the configuration of ICMP
sr: Омогући подешавања ICMP

en: Enable the configuration of services
sr: Омогући подешавања сервиса

en: Enable the configuration of tos
sr: Омогући подешавања типа сервиса

en: External interface is modem
sr: Спољни уређај је модем

en: External interface uses DHCP
sr: Спољни уређај користи DHCP

en: Filter out hits not meant for your machine
sr: Одбијај пакете који нису намењени вашој машини

en: Filter out hits that have an destination IP that does not match your IP.
sr: Одбијај пakete чија циљна адреса није ваша IP адреса.

en: Filter out redundant hits
sr: Одбијај сувишне пакете

en: Filter out sequences of identical hits.
sr: Одбијај низове истих пакета.

en: Show the Type of Service column in the Hit View.
sr: Приказуј колону за тип сервиса у Прегледнику пакета.

en: Show the destination column in the Hit View
sr: Приказуј колону о циљу у Прегледнику пакета

en: Show the destination column in the Hit View.
sr: Приказуј колону о циљу у Прегледнику пакета

en: Show the device the hit was recieved from in the Hit View.
sr: Приказуј уређај са којег је пристигао пакет у Прегледнику пакета.

en: Show the device the hit was routed to in the Hit View.
sr: Приказуј уређај преко којег се рутирао пакет у Прегледнику пакета.

en: Show the in column in the Hit View
sr: Приказуј долазни саобраћај у Прегледнику пакета

en: Show the length column in the Hit View
sr: Приказуј колону о дужини у Прегледнику пакета

en: Show the out column in the Hit View
sr: Приказуј колону о одлазном саобраћају у Прегледнику пакета

en: Show the packet length column in the Hit View.
sr: Приказуј колону о дужини пакета у Прегледнику пакета.

en: Show the port column in the Hit View
sr: Приказуј колону о порту у Прегледнику пакета

en: Show the port column in the Hit View.
sr: Приказуј колону о порту у Прегледнику пакета

en: Show the protocol column in the Hit View
sr: Приказуј колону о протоколу у Прегледнику пакета

en: Show the protocol column in the Hit View.
sr: Приказуј колону о протоколу у Прегледнику пакета

en: Show the service column in the Hit View
sr: Приказуј колону о сервису у Прегледнику пакета

en: Show the service column in the Hit View.
sr: Приказуј колону о сервису у Прегледнику пакета

en: Show the source column in the Hit View
sr: Приказуј колону о извору у Прегледнику пакета

en: Show the source column in the Hit View.
sr: Приказуј колону о извору у Прегледнику пакета

en: Show the time column in the Hit View
sr: Приказуј колону о времену у Прегледнику пакета

en: Show the time column in the Hit View.
sr: Приказуј колону о времену у Прегледнику пакета

en: Show the tos column in the Hit View
sr: Приказуј колону о типу сервисa у Прегледнику пакета

en: Start the firewall when the program loads
sr: Покрени фајервол када се програм учита

en: Start the firewall when the program loads.
sr: Покрени фајервол када се програм учита.

en: Start the firewall when the users dials out. Modifies /etc/ppp/ip-up.local.
sr: Покрени фајервол када корисник покуша да зове. Ова поставка мења /etc/ppp/ip-up.local.

en: Stop the firewall when the program exists
sr: Искључи фајервол када се програм искључи

en: Stop the firewall when the program exists.
sr: Искључи фајервол када се програм искључи.

en: System tray operation mode
sr: Рад у оквиру обавештајне зоне панела

en: The Internet connected network interface. For example, ppp0 or eth0.
sr: Мрежни уређај повезан на интернет. Рецимо, ppp0 или eth0.

en: The LAN connected network interface. For example, eth0 or eth1.
sr: Мрежни уређај повезан у локалну мрежу. Рецимо, eth0 или eth1.

en: The external interface
sr: Спољни уређај

en: The first time Firestarter starts several special actions are taken.
sr: Када се Паликућа први пут покрене, изврши се неколико посебних наредби.

en: The internal interface
sr: Унутрашњи уређај

en: The location of the file the system logging daemon writes to.
sr: Локација фајла у који пише пратилац рада система.

en: The system log file
sr: Фајл о дешавањима на систему

en: User has gone trough the wizard at least once
sr: Корисник је прошао бар једном кроз чаробњака

en: When closing the program window in tray mode the program is hid instead of exited. Works together with the notification area applet.
sr: Приликом постављања прозора програма у обавештајну зону панела, програм се сакрива уместо да се искључи. Ради заједно са аплетом за обавештења.

en: Firewall stopped, network traffic is now flowing freely
sr: Фајервол искључен, саобраћај сада тече слободно

en: Failed to stop the firewall
sr: Нисам успео да искључим фајервол

en: There was an undetermined error when trying to stop your firewall.
sr: Јавила се непозната грешка приликом покушаја заустављања вашег фајервола.

en: Firewall started
sr: Фајервол покренут

en: Failed to start the firewall
sr: Нисам успео да покренем фајервол

en: The device %s is not ready.
sr: Уређај %s није спреман.

en: Please check your network device settings and make sure your
    Internet connection is active.
sr: Молимо вас да проверите поставке вашег мрежног уређаја и уверите се
    да сте повезани на интернет.

en: All traffic halted
sr: Сав саобраћај заустављен

en: Failed to enter halted firewall mode
sr: Неуспешно пребацивање у рад са заустављеним фајерволом

en: There was an undetermined error when trying to halt the network traffic.
sr: Јавила се непозната грешка приликом покушаја обустављања мрежног заобраћаја.

en: Firewall stopped
sr: Фајервол заустављен

en: Firewall running
sr: Фајервол укључен

en: All traffic halted
sr: Сав саобраћај обустављен

en: Firestarter
sr: Паликућа

en: 
    
     -s, --start            Start the firewall
     -p, --stop             Stop the firewall
         --halt             Halt all outgoing and incoming traffic (panic mode)
         --generate-scripts Generate firewall scripts from current configuration
     -v, --version          Prints Firestarter's version number
     -h, --help             You're looking at it
sr: 
     -s, --start           Покрени Фајервол
     -p, --stop            Заустави Фајервол
         --halt            Обустави сав долазни и одлазни саобраћај (мод рада у паници)
         --generate-scripts Направи фајервол скрипте из садашњих поставки
     -v, --version          Исписује 
     -h, --help             Управо гледате

en: Insufficient privileges
sr: Недовољне дозволе

en: You must have root user privileges to use Firestarter.
sr: Морате имати дозволе корисника root да би користили Паликућу.

en: Firestarter requires a Linux 2.4 or later kernel to function.
    
    A client for your system might be available at http://firestarter.sf.net
sr: Паликућа захтева Linux 2.4 или новије језгро да би радио.
    
    Програм за ваш систем је можда доступан на http://firestarter.sf.net

en: An all-in-one Linux firewall utility for GNOME.
sr: Све-у-једном Linux фајервол алат за ГНОМ.

en: Hits
sr: Пакета

en: Rules
sr: Правила

note: column for time
en: Time
sr: Време

note: column for in device
en: In
sr: Долазни

note: column for out device
en: Out
sr: Одлазни

note: column for port
en: Port
sr: Порт

note: column for source
en: Source
sr: Извор

note: column for destination
en: Destination
sr: Циљ

note: column for packet length
en: Length
sr: Дужина

note: column for ToS
en: TOS
sr: Тип Сервиса

note: column for protocol
en: Protocol
sr: Протокол

note: column for service
en: Service
sr: Сервис

en: Reload
sr: Напуни изнова

en: Reload Hit List
sr: Изнова напуни листу пакета

en: Save
sr: Сачувај

en: Save Hit List to File
sr: Сачувај листу пакета у фајл

en: /_Firewall
sr: /_Фајервол

note: w
en: /_Firewall/Run _Wizard
sr: /_Фајервол/Покрени _Чаробњака

en: /_Firewall/---
sr: /_Фајервол/---

note: s
en: /_Firewall/_Start Firewall
sr: /_Фајервол/_Покрени Фајервол

note: p
en: /_Firewall/Sto_p Firewall
sr: /_Фајервол/_Заустави Фајервол

note: h
en: /_Firewall/_Halt Network Traffic
sr: /_Фајервол/_Обустави мрежни саобраћај

note: q
en: /_Firewall/_Quit
sr: /_Фајервол/_Излаз

en: /_Edit
sr: /_Измени

note: c
en: /_Edit/_Copy
sr: /_Измени/_Копирај

en: /_Edit/---
sr: /_Измени/---

note: p
en: /_Edit/_Preferences...
sr: /_Измени/_Поставке...

en: /_View
sr: /_Преглед

note: c
en: /_View/_Clear Hit List
sr: /_Преглед/_Очисти Листу Пакета

note: l
en: /_View/_Re_load Hit List
sr: /_Преглед/_Поново учитај листу пакета

en: /_View/---
sr: /_Преглед/---

en: /_View/Hit columns
sr: /_Преглед/Колоне о пакету

en: /_View/Hit columns/Time
sr: /_Преглед/Колоне о пакету/Време

en: /_View/Hit columns/In
sr: /_Преглед/Колоне о пакету/Долазни

en: /_View/Hit columns/Out
sr: /_Преглед/Колоне о пакету/Одлазни

en: /_View/Hit columns/Port
sr: /_Преглед/Колоне о пакету/Порт

en: /_View/Hit columns/Source
sr: /_Преглед/Колоне о пакету/Извор

en: /_View/Hit columns/Destination
sr: /_Преглед/Колоне о пакету/Циљ

en: /_View/Hit columns/Length
sr: /_Преглед/Колоне о пакету/Дужина

en: /_View/Hit columns/ToS
sr: /_Преглед/Колоне о пакету/Тип Сервиса

en: /_View/Hit columns/Protocol
sr: /_Преглед/Колоне о пакету/Протокол

en: /_View/Hit columns/Service
sr: /_Преглед/Колоне о пакету/Сервис

en: /_Hits
sr: /_Пакети

note: b
en: /_Hits/_Block Host
sr: /_Пакети/_Блокирај сервер

note: t
en: /_Hits/_Trust Host
sr: /_Пакети/_Веруј серверу

note: o
en: /_Hits/_Open Port
sr: /_Пакети/_Отвори порт

note: h
en: /_Hits/Open Port for This _Host Only
sr: /_Пакети/Отвори порт само _за овај сервер

note: s
en: /_Hits/Block and _Stop Logging Port
sr: /_Пакети/Блокирај и _искључи логовање порта

note: l
en: /_Hits/_Lookup Hostname
sr: /_Пакети/_Нађи име сервера

en: /_Hits/---
sr: /_Пакети/---

note: f
en: /_Hits/Save Hit List to _File
sr: /_Пакети/Сачувај Листу Пакета у _Фајл

en: /_Rules
sr: /_Правила

note: n
en: /_Rules/_New Rule
sr: /_Правила/_Ново Правило

note: r
en: /_Rules/_Remove Rule
sr: /_Правила/_Уклони Правило

note: e
en: /_Rules/_Edit Rule
sr: /_Правила/_Измени Правило

en: /_Help
sr: /Помо_ћ

note: m
en: /_Help/Online Users` _Manual
sr: /Помо_ћ/Кориснички _Приручник

note: h
en: /_Help/Firestarter _Homepage
sr: /Помо_ћ/Почетна _страна Паликуће на интернету

en: /_Help/---
sr: /Помо_ћ/---

note: a
en: /_Help/_About...
sr: /Помо_ћ/_О програму...

en: /_Block Host
sr: /_Блокирај сервер

en: /_Trust Host
sr: /_Веруј серверу

en: /_Open Port
sr: /_Отвори Порт

en: /Open Port for This _Host Only
sr: /Отвори порт _само за овај сервер

en: /Block and _Stop Logging Port
sr: /Блокирај и _престани са логовањем порта

en: /_Lookup Hostname
sr: _Нађи име сервера

en: /New rule
sr: /Ново правило

en: /Remove rule
sr: /Уклони правило

en: /Edit rule
sr: /Измени правило

en: Wizard
sr: Чаробњак

en: Run Wizard
sr: Покрени Чаробњака

en: Clear
sr: Очисти

en: Clear Hit List
sr: Очисти Листу Пакета

en: Start
sr: Покрени

en: Start Firewall
sr: Покрени Фајервол

en: Stop
sr: Заустави

en: Stop Firewall
sr: Заустави Фајервол

en: Edit rule
sr: Измени правило

en: Add trust host rule
sr: Додај правило о поверењу у сервер

en: Add block host rule
sr: Додај правило о блокирању сервера

en: Add forwarding rule
sr: Додај правило о прослеђивању

en: Add open port rule
sr: Додај правило о отварању порта

en: Add stealth port rule
sr: Додај правило о невидљивом порту

en: Add block port rule
sr: Додај правило о блокирању порта

en: Firewall script saved as %s
sr: Фајервол скрипта је сачувана као %s

en: The general program settings let you configure the overall behavior
    of the program.
sr: Основна поставке програма вам дозвољавају да одредите уопштено понашање
    програма.

en: Start firewall on program startup
sr: Покрени фајервол при покретању програма

en: Check this and the firewall will be started when the program loads.
sr: Овери ово и фајервол ће бити покренут када се програм покрене.

en: Stop firewall on program exit
sr: Заустави фајервол при изласку из програма

en: Check this and the firewall will be stopped when you exit the program.
sr: Овери ово и фајервол ће бити заустављен када изађете из програма.

en: Autoresolve IP numbers to hostnames for hits
sr: Одмах преводи IP бројеве у имена сервера за пакете

en: Check this and instead of the IP number you will see a hostname in the Hits view. This option uses some network bandwidth.
sr: Овери ово и уместо IP бројева видећеш имена сервера у листи пакета. Ова поставка захтева нешто мрежног саобраћаја.

en: When closing the program window in tray mode the program is hid instead of exited and can be restored by clicking the Firestarter system tray icon.
sr: Када се програм ставља у обавештајну зону панела, он се само сакрива али се не искључује и може се повратити притиском тастера миша на икону Паликуће

en: The filtering settings let you weed out excessive information
    from the Hits view.
sr: Поставке филтера омогућавају да уклоните непотребне податке
    са листе пакета.

en: Check this and the Hits view will not show identical hits that follow each other.
sr: Овери ово ии листа пакета неће приказивати исте пакете који иду један за другим

en: Check this and the hits list will not show hits that have a destination field other than your IP.
sr: Овери ово и листа пакета неће приказивати пакете који за циљну адресу немају ваш IP.

en: The advanced settings let the experienced user fine tune
    the program operation.
sr: Напредне поставке омогућавају искусним корисницима да
    прецизније подесе рад програма.

en: Enable Experimental Options
sr: Омогући пробне поставке

en: If you enable this, Firestarter can use some experimental patches for filtering. Do not enable this option until you have read the manual for the prerequisites.
sr: Ако омогућите ово, Паликућа ће користити неке пробне закрпе за филтрирање.
    Немојте омогућавати ову поставку, пре него што сте прочитали приручник.

en: Try to detect the location of system binaries
sr: Пробај да откријеш локације системских програма

en: Check this and Firestarter will search for the location of some needed binaries. Do not check unless you're having problems.
sr: Овери ово и Паликућа ће потражити локације битних програма. Немојте оверавати ову поставку уколико немате проблема.

en: Preferred packet rejection method
sr: Омиљени начин одбијања пакета

en: Deny
sr: Одбиј

en: Silently ignore the rejected packets.
sr: Игнориши одбијени пакет.

en: Reject
sr: Игнориши

en: Reply with a notice of rejection to the sender.
sr: Одговори пошиљаоцу информацијом о одбијању

en: Firestarter: Preferences
sr: Паликућа: Поставке

en: General
sr: Основне

en: Filters
sr: Филтери

en: External Device
sr: Спољашњи уређај

en: Connection Sharing
sr: Дељење интернет везе

en: Services
sr: Сервиси

en: ICMP Filtering
sr: ICMP Филтрирање

en: Type of Service
sr: Тип Сервиса

en: Advanced
sr: Напредно

en: %s (%s) is open to %s
sr: %s (%s) је отворен према %s

en: From port %s to %s, port %s
sr: Од порта %s до порта %s, порт %s

en: Trusted Hosts
sr: Сервери од поверења

en: Blocked Hosts
sr: Блокирани сервери

en: Forwarded Ports
sr: Преусмерени Портови

en: Open Ports
sr: Отворени Портови

en: Stealthed Ports
sr: Сакривени Портови

en: Blocked Ports
sr: Блокирани Портови

note: Column for visible rule data
en: Rule
sr: Правило

note: column for active toggle
en: Active
sr: Активно

note: Columns for rule reconstruction, not necessarily visible
en: Type
sr: Тип

en: Host
sr: Сервер

en: Please specify a valid hostname or IP address.
sr: Упишите постојећу IP адресу или име сервера

en: Please specify a valid port number.
sr: Упишите број порта.

en: Please specify a valid internal hostname or IP address.
sr: Упишите тачно име сервера у локалној мрежи или IP адресу.

en: Please specify a valid port number for the internal host.
sr: Упишите тачан број порта за сервер у локалној мрежи.

en: Trust Host
sr: Веруј серверу

en: IP or hostname:
sr: IP или име сервера:

en: Block Host
sr: Блокирај сервер

en: Forward From
sr: Проследи са

en: Firewall port:
sr: Фајервол порт:

en: Forward To
sr: Прослеђује на

en: Port:
sr: Порт:

en: Open Port
sr: Отвори Порт

en: Stealth Port
sr: Сакриј Порт

en: For Machine
sr: За Машину

en: Block Port
sr: Блокирај Порт

en: Select file to save log to
sr: Изабери фајл за уписивање логова

en: No DHCP client configuration found
    
    The firewall will not be loaded automatically on a lease renewal. Please make sure the external device is configured properly or disable the DHCP option if you are using static settings.
sr: Није нађен фајл са подешавањима DHCP клијента
    
    Фајервол неће бити аутоматски учитан при додели нове адресе. Молимо вас проверите да је спољни уређај добро подешен или искључите DHCP поставку ако користите једнократна подешавања

en: Firewall halted
sr: Фајервол заустављен

en: Start firewall
sr: Покрени Фајервол

en: Stop firewall
sr: Прекини Фајервол

en: Exit
sr: Изађи

en: Firestarter error
sr: Паликућа грешка

en: Failed to open the system log
sr: Неуспело отварање лога система

en: No realtime hit information will be available. Please make sure the syslog daemon is running.
sr: Информације о пакетима неће бити доступне у истом тренутку. Покрените syslog сервис.

en: Please select your Internet connected network device from the drop-down
    list of detected devices.
sr: Изаберите мрежни уређај који је повезан на интернет из падајуће листе откривених уређаја.

en: Detected device(s):
sr: Откривени уређаји:

en: Select your network device from the dropdown list. Go with the default if unsure.
sr: Изаберите мрежни уређај из падајуће листе. Ако сте несигурни оставите првобитни.

en: Tip: If you use a modem the device name is likely ppp0. If you have a cable modem or a
    DSL connection, choose eth0. Choose ppp0 if your cable or DSL operator uses the PPP
    over Ethernet protocol.
sr: Савет: Ако користите модем онда је ваш уређај ppp0. Ако имате кабловску или DSL везу
    изаберите eth0. Изаберите ppp0 ако ваш провајдер користи PPP over Ethernet проток.

en: Start the firewall on dial-out
sr: Покрени фајервол при позивању провајдера

en: Check this option and the firewall will start when you dial your Internet Service Provider.
sr: Оверите ову поставку и фајервол ће се покренути када позовете вашег провајдера

en: IP address is assigned via DHCP
sr: IP адреса се додељује преко DHCP-a

en: Check this option if you need to connect to a DHCP server. Cable modem and DSL users should check this.
sr: Овери ову поставку ако морате да се повежете на DHCP сервер. Ово је потребно код корисника
    кабловског и DSL интернета.

en: Network Address Translation (NAT) is a technique that allows all the machines
    on your network to share a single IP address and Internet connection.
sr: Превођење мрежних адреса (NAT) је техника која дозвољава машинама
    у вашој мрежи да користе једну IP адресу и интернет везу.

en: Disable Network Address Translation
sr: Онемогући Превођење мрежних адреса

en: Enable Network Address Translation
sr: Омогуће Превођење мрежних адреса

en: Select your internal network device:
sr: Изаберите ваш унутрашњи мрежни уређај:

en: This is the device that connects to your LAN. Go with the default if unsure.
sr: Ово је уређај који се повезује на LAN. Оставите првобитну поставку ако нисте сигурни.

en: Autodetect internal network IP range
sr: Аутоматски откриј IP опсег унутрашње мреже

en: Select this and the IP range of your LAN is autodetected.
sr: Изаберите ово и IP опсег ваше локалне мреже се аутоматски одређује.

en: Specify internal network IP range manually (advanced users only)
sr: Назначи ручно IP опсег локалне мреже (само за напредне кориснике)

en: Select this only if the automatic detection fails.
sr: Изаберите ово само ако аутоматска поставка не успе.

en: Enter the internal network address range:
sr: Упиши IP опсег локалне мреже:

en: Tip: The network range is given in the form of <i>address/mask</i>. 192.168.0.0/24 is the
     most common IP range reserved for internal networks.
sr: Савет: Мрежни опсег је задат у облику <i>адреса/маска</i>. 192.168.0.0/24 је
    најчешћи IP опсег резервисан за локалне мреже.

en: If you run server software on your machine and want to give public access
    to the services you provide, you can configure them here.
sr: Ако вашу машину користите као сервер и желите да дате свима приступ
    услугама које пружате, то можете подесити овде.

en: Tip: Services can easily be configured later from the main interface, in the Rules view.
    The Rules view settings override any conflicting choices made here.
sr: Савети: Сервиси се могу касније лако подесити из главног менију, кроз преглед правила.
    Подешавања правила заобилазе било какве противуречне поставке подешене овде.

en: Disable public access to all services
sr: Онемогући јавни приступ свим сервисима

en: Enable public access to the following services:
sr: Омогући јавни приступ следећим сервисима:

en: ICMP packet filtering can be useful to prevent some common
    Denial of Service (DoS) attacks on your network.
sr: Филтрирање ICMP пакета може бити корисно да се онемогуће неки од познатијих
    Denial of Service (DoS) напада на вашу мрежу.

en: Disable ICMP filtering
sr: Онемогући ICMP филтрирање

en: Enable ICMP filtering related to the following packets:
sr: Омогући ICMP филтрирање које се односи на следеће пакете:

en: Echo
sr: Испис

en: Unreachable
sr: Недоступан

en: Timestamping
sr: Бележење времена

en: Address Masking
sr: Маскирање Адресе

en: Redirection
sr: Прослеђивање

en: Type of Service filtering allows you to re-prioritize network services
    to allow higher throughput rates for commonly used services.
sr: Филтрирање по квалитету услуга омогућава да подесите степен предности мрежног сервиса
    у односу на друге и да би дозволили већи проток за неке коришћеније сервисе.

en: Disable ToS filtering
sr: Онемогући филтрирање по квалитету услуге

en: Enable ToS filtering related to the following packets:
sr: Омогући филтрирање по квалитету услуге које се односи на следеће пакете:

en: Client Applications
sr: Клијент Програми

en: Check this option to enable Type of Service flags for common client applications, such as WWW, FTP, SSH & E-Mail.
sr: Овери ову поставку да би омогућили поставке о квалитету сервиса за неке уобичајене клијент програме, као што су WWW, FTP, SSH & E-mail.

en: Server Applications
sr: Сервер програми

en: Check this option to enable Type of Service flags for common server applications, such as SQUID, FTPd, SSHd, SMTP & POP Daemons.
sr: Овери ову поставку да би омогућили поставке о квалитету сервиса за неке уобичајене сервер програме као што су SQUID, FTPd, SSHd, SMTP & POP сервиси.

en: The X Window System
sr: X Window Систем

en: Selecting this option will automatically configure Type of Service for `Throughput' for both X and SSHd. You should select this ONLY if you need to run X over your link
sr: Бирање ове опције ће само од себе подесити већи проток за X и SSHd. Ово требате изабрати САМО ако покрећете X на удаљеној машини

en: Throughput
sr: Проток

en: Selecting this option will configure Type of Service flags for Maximum Throughput for the options you have selected.
sr: Бирање ове поставке ће подесити највећи проток за сервисе које сте изабрали.

en: Reliability
sr: Поузданост

en: Selecting this option will configure Type of Service flags for Maximum Reliability for the options you have selected.
sr: Бирање ове поставке ће подесити највећу поузданост за сервисе које сте изабрали.

en: Delay
sr: Одзив

en: Selecting this option will configure Type of Service flags for Minimum Delay for the options you have selected.
sr: Бирање ове поставке ће подесити најмање време одзива за сервисе које сте изабрали.

en: This wizard will help you to set up a firewall for your
    Linux machine. You will be asked some questions
    about your network setup in order to customize the
    firewall for your system.
sr: Овај чаробњак ће вам помоћи да наместите фајервол за вашу машину.
    Биће вам постављена нека питања о вашим поставкама мреже
    да би се на основу њих подесио фајервол за ваш систем.

en: Tip: If you are uncertain of how to answer a question it is
    best to use the default value supplied.
sr: Савет: Ако нисте сигурни како да одговорите на питање
    најбоље је да користите подразумевану вредност.

en: Please press the forward button to continue.
sr: Притисните тастер Напред за наставак.

en: Firewall Wizard
sr: Фајервол чаробњак

en: Welcome to Firestarter
sr: Добродошли у Паликућу

en: Network device setup
sr: Подешавање мрежног уређаја

en: Internet connection sharing setup
sr: Подешавање дељења интернет везе

en: Network services setup
sr: Подешавање мрежних сервиса

note: FIXME: ToS and ICMP filtering are no longer part of the wizard Maybe the code should be moved to the preferences module?
en: Type of Service filtering setup
sr: Подешавање филтрирања по квалитету услуга

note: g_ptr_array_add (wizard->pages, page);
en: ICMP filtering setup
sr: Подешавање ICMP филтрирања

en: Ready to start your firewall
sr: Ваш фајервол је спреман за рад

en: The wizard is now ready to start your firewall.
    
    Press the save button to continue, or the back button
    to review your choices.
sr: Чаробњак је сада спреман да покрене ваш фајервол.
    
    Притисните тастер Сачувај за наставак, или тастер Назад
    да поново погледате избор.
