gftp-2.0.14 - en to sr translation catalogue (514 entries)

en: Error: Could not find bookmark %s
sr: Грешка: не могу да пронађем снимњени унос %s

en: Bookmarks Error: There are some missing entries in this bookmark. Make sure you have a hostname and username
sr: Грешка: Постоје неки недостајући подацу у овом снимљеном уносу. Уверите се да сте унели име компјутера и корисничко име

en: Error: Could not make directory %s: %s
sr: Грешка: Не могу да направим директоријум %s: %s

en: Error: Cannot open local file %s: %s
sr: Грешка: Не могу да отворим локалну датотеку %s: %s

en: Error: Cannot create temporary file: %s
sr: Грешка: Не могу да направим привремену датотеку: %s

en: Error closing file descriptor: %s
sr: Грешка приликом затварања датотеке: %s

en: Error: Cannot seek on file %s: %s
sr: Грешка: Не могу да претражим датотеку %s: %s

en: Error: Invalid line %s in cache index file
sr: Грешка: Погрешна линија %s у сачуваној листи фајлова

en: General
sr: Опште

en: Email address:
sr: Адреса електронске поште:

en: Enter your email address here
sr: Овде унесите вашу адресу електронске поште

en: View program:
sr: Програм за преглед:

en: The default program used to view files. If this is blank, the internal file viewer will be used
sr: Предефинисани програм за преглед датотека. Ако оставите празно, биће коришћен уграђени програм за преглед

en: Edit program:
sr: програм за измену

en: The default program used to edit files.
sr: Предефинисани програм за измену датотека

en: Startup Directory:
sr: Стартни директоријум:

en: The default directory gFTP will go to on startup
sr: Предефинисани директоријум у коме ће гФТП бити по стартовању

en: Max Log Window Size:
sr: Максимална величина прозора са историјатом

en: The maximum size of the log window in bytes for the GTK+ port
sr: Максимална величина прозора са историјатом у бајтовима у ГТК+ верзији програма

en: Append file transfers
sr: Надовежи трансфере датотека

en: Append new file transfers onto existing ones
sr: Надовежи нове трансфере датотека на постојеће

en: Do one transfer at a time
sr: Један трансфер истовремено

en: Do only one transfer at a time?
sr: Ради само један трансфер истовремено?

en: Overwrite by Default
sr: Предефинисано препиши

en: Overwrite files by default or set to resume file transfers
sr: Предефинисано препиши датотеке или настави трансфере датотека

en: Refresh after each file transfer
sr: Освежи након сваког трансфера датотеке

en: Refresh the listbox after each file is transfered
sr: Освежи листу након сваке пребачене датотеке

en: Sort directories first
sr: Прво сортирај директоријуме

en: Put the directories first then the files
sr: Прикажи прво директоријуме па датотеке

en: Start file transfers
sr: Покрени трансфер датотеке

en: Automatically start the file transfers when they get queued?
sr: Аутоматски покрени трансфер датотеке из листе чекања?

en: Show hidden files
sr: Прикажи скривене датотеке

en: Show hidden files in the listboxes
sr: Прикажи скривене датотеке у листи

en: Network
sr: Мрежа

en: Network timeout:
sr: Дозвољено време чекања:

en: The timeout waiting for network input/output. This is NOT an idle timeout.
sr: Дозвољено време чекања за мрежни саобраћај. Ово НИЈЕ идле чекање.

en: Connect retries:
sr: Број покушаја конектовања:

en: The number of auto-retries to do. Set this to 0 to retry indefinately
sr: Број дозвољених аутоматских покушаја конектовања. Поставите на 0 за бесконачно покушаја

en: Retry sleep time:
sr: Чекање пре поновног покушаја:

en: The number of seconds to wait between retries
sr: Број секунди колико ће програм чекати између покушаја

en: Max KB/S:
sr: Максимално KB/S:

en: The maximum KB/s a file transfer can get. (Set to 0 to disable)
sr: Максимум KB/S колико трансфер датотеке може да добије. (Поставите на 0 да искључите)

en: Default Protocol
sr: Предефинисани протокол

en: This specifies the default protocol to use
sr: Подешава предефинисани протокол који ће програм користити

en: Proxy hostname:
sr: Адреса прокси сервера:

en: Firewall hostname
sr: Адреса заштитног зида

en: Proxy port:
sr: Порт прокси сервера:

en: Port to connect to on the firewall
sr: Порт за конектовање на заштитни зид

en: Proxy username:
sr: Корисничко име за прокси:

en: Your firewall username
sr: Корисничко име за заштитни зид

en: Proxy password:
sr: Лозинка за прокси:

en: Your firewall password
sr: Лозинка за заштитни зид

en: Proxy account:
sr: Налог за прокси:

en: Your firewall account (optional)
sr: Налог за заштитни зид (опционо)

en: Passive file transfers
sr: Пасиван мод трансфера датотеке

en: Send PASV command or PORT command for data transfers
sr: Пошалји PASV или PORT команду за трансфер датотеке

en: Resolve Remote Symlinks (LIST -L)
sr: Разоткривај удаљене системске линкове (LIST -L)

en: If you disable this feature, then gFTP will only send LIST to the remote server instead of LIST -L
sr: Ако искључите ову могућност, гФТП ће слати само LIST команду удаљеном серверу уместо LIST -L команде

en: Proxy server type
sr: Тип прокси сервера

en: Proxy config
sr: Подешавања проксија

en: This specifies how your proxy server expects us to log in
sr: Подешава како прокси сервер очекује пријављивање

en: %pu = proxy user
sr: %pu = прокси корисник

en: %hu = host user
sr: %hu = локални корисник

en: %pp = proxy pass
sr: %pp = прокси лозинка

en: %hp = host pass
sr: %hp = локална лозинка

en: %ph = proxy host
sr: %ph = прокси адреса

en: %hh = host
sr: %hh = локална адреса

en: %po = proxy port
sr: %po = прокси порт

en: %ho = host port
sr: %ho = локални порт

en: %pa = proxy account
sr: %pa = прокси налог

en: %ha = host account
sr: %ha = локални налог

en: Use HTTP/1.1
sr: Користи HTTP/1.1

en: Do you want to use HTTP/1.1 or HTTP/1.0
sr: Да ли желите да користите HTTP/1.1 или HTTP/1.0

en: SSH Prog Name:
sr: Име SSH програма:

en: The path to the SSH executable
sr: Путања ка SSH извршној датотеци

en: SSH Extra Params:
sr: Додатни параметри SSH програма:

en: Extra parameters to pass to the SSH program
sr: Додатни параметри које треба пренети SSH програму

en: SSH sftpserv path:
sr: SSH sftpserv путања:

en: Default remote SSH sftpserv path
sr: Предефинисана удаљена SSH sftpserv путаља

en: SSH2 sftp-server path:
sr: SSH2 sftp-server путања:

en: Default remote SSH2 sftp-server path
sr: Предефинисана удеаљена SSH2 sftp-server путања

en: Need SSH User/Pass
sr: Потребни SSH корисничко име/лозинка

en: Require a username/password for SSH connections
sr: Захтевај корисничко име/лозинку за SSH конекцију

en: Use ssh-askpass util
sr: Користи ssh-askpass програм

en: Use the ssh-askpass utility to grab the users password
sr: Користи ssh-askpass програм за сазнавање корисникове лозинке

en: Use SSH2 SFTP subsys
sr: Користи SSH2 SFTP подсистем

en: Call ssh with the -s sftp flag. This is helpful because you won't have to know the remote path to the remote sftp-server
sr: Позови ssh са -s sftp параметром. Ово је корисно јер не морате да знате путању до удаљеног sftp сервера

en: Enable old SSH protocol
sr: Омогући стари SSH протокол

en: Enable the old SSH protocol. You will need to download the sftp server from http:///www.xbill.org/sftp
sr: Омогући стари SSH протокол. Мораће те да преузмете sftp сервер са http:///www.xbill.org/sftp

en: This defines what will happen when you double click a file in the file listboxes. 0=View file 1=Edit file 2=Transfer file
sr: Ова опција дефинише шта се дешава када два пута кликенете на име датотеке у листи.  0=Прегледај датотеку 1=Измени датотеку 2=Пребаци датотеку

en: The default width of the local files listbox
sr: Предефинисана ширина локалне листе датотека

en: The default width of the remote files listbox
sr: Предефинисана ширина удаљене листе датотека

en: The default height of the local/remote files listboxes
sr: Предефинисана висина листа датотека

en: The default height of the transfer listbox
sr: Предефинисана висина листе трансфера

en: The default height of the logging window
sr: Предефинисана висина лог прозора

en: The width of the filename column in the transfer window. Set this to 0 to have this column automagically resize.
sr: Ширина колоне са именом датотеке у листи трансфера. Поставите на 0 како би се колона аутоматски проширивала.

en: The default column to sort by
sr: Предефинисана колона по којој ће се сортирати датотеке

en: Sort ascending or descending
sr: Сортирај по реду или обрнутим редом

en: The width of the filename column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
sr: Ширина колоне са именом датотеке у листама датотека. Поставите на 0 како би се колоне аутоматски проширивале. Поставите на -1 да искључите ову колону

en: he width of the size column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
sr: Ширина колоне са величином датотеке у листама датотека. Поставите на 0 како би се колоне аутоматски проширивале. Поставите на -1 да искључите ову колону

en: The width of the user column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
sr: Ширина колоне са власником датотеке у листама датотека. Поставите на 0 како би се колоне аутоматски проширивале. Поставите на -1 да искључите ову колону

en: The width of the group column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
sr: Ширина колоне са величином датотеке у листама датотека. Поставите на 0 како би се колоне аутоматски проширивале. Поставите на -1 да искључите ову колону

en: The width of the date column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
sr: Ширина колоне са групом власника датотеке у листама датотека. Поставите на 0 како би се колоне аутоматски проширивале. Поставите на -1 да искључите ову колону

en: The width of the attribs column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
sr: Ширина колоне са привилегијама над датотеком у листама датотека. Поставите на 0 како би се колоне аутоматски проширивале. Поставите на -1 да искључите ову колону

en: The color of the commands that are sent to the server
sr: Боја команди које се шаљу на сервер

en: The color of the commands that are received from the server
sr: Боја команди које стижу од сервера

en: The color of the error messages
sr: Боја порука о грешци

en: The color of the rest of the log messages
sr: Боја осталих порука

en: gFTP Error: Bad config file name %s
sr: гФТП грешка: Неисправно име датотеке са подешавањима %s

en: gFTP Error: Could not make directory %s: %s
sr: гФТП грешка: Не могу да направим директоријум %s: %s

en: gFTP Error: Cannot find master config file %s
sr: гФТП грешка: Не могу да пронађем главну конфигурациону датотеку %s

en: Did you do a make install?
sr: Да ли сте урадили инсталирање програма (make install)?

en: gFTP Error: Cannot open config file %s: %s
sr: гФТП грешка: Не могу да отворим конфигурациону датотеку %s: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in config file: %s
sr: гФТП упозорење: Прескачем линију %d у конфигурационој датотеци: %s

en: gFTP Error: Bad log file name %s
sr: гФТП грешка: Неисправно име лог датотеке %s

en: gFTP Warning: Cannot open %s for writing: %s
sr: гФТП упозорење: Не могу да отворим %s за писање: %s

en: gFTP Error: Bad bookmarks file name %s
sr: гФТП грешка: Неисправно име датотеке са снимљеним уносима %s

en: Warning: Cannot find master bookmark file %s
sr: Упозорење: Не могу да пронађем главну датотеку са снимљеним уносима %s

en: gFTP Error: Cannot open bookmarks file %s: %s
sr: гФТП грешка: Не могу да отворим датотеку са снимљеним уносима %s: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in bookmarks file: %s
sr: гФТП упозорење: Прескачем линију %d у датотеци са снимљеним уносима: %s

en: Config file for gFTP. Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten. If a entry has a (*) in it's comment, you can't change it inside gFTP
sr: Конфигурациона датотека за гФТП. Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Упозорење: Сви коментари у датотеци ће бити преписани. Ако унос има (*) у себи, онда је он коментар, и не можете га изменити из гФТПа

en: This section specifies which hosts are on the local subnet and won't need to go out the proxy server (if available). Syntax: dont_use_proxy=.domain or dont_use_proxy=network number/netmask
sr: Овај део подешава које адресе су на локалној подмрежи па не треба да користе прокси сервер (ако је доступан). Синтакса: dont_use_proxy=.domain или dont_use_proxy=network number/netmask

en: This section contains the data that is in the history
sr: Овај део садржи податке који су у лог-у

en: Bookmarks file for gFTP. Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten
sr: Датотека са снимљеним уносима за гФТП. Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Упозорење: Сви коментари које унесете у фајл ће бити обрисани

en: gFTP Warning: Line %d doesn't have enough arguments
sr: гФТП упозорење: Линија %d нема све параметре

en: Could not change local directory to %s: %s
sr: Не могу да променим локални директоријум у %s: %s

en: Could not get current working directory: %s
sr: Не могу да сазнам тренутни директоријум: %s

en: Error: Cannot truncate local file %s: %s
sr: Грешка: Не могу да одсечем локалну датотеку %s: %s

en: Could not get local directory listing %s: %s
sr: Не могу да сазнам листу локалних директоријума %s: %s

en: Successfully changed local directory to %s
sr: Успешно промењен локални директоријум у %s

en: Successfully removed %s
sr: Успешно уклоњен %s

en: Error: Could not remove directory %s: %s
sr: Грешка: Не могу да уклоним директоријум %s: %s

en: Error: Could not remove file %s: %s
sr: Грешка: Не могу да уклоним датотеку  %s: %s

en: Successfully made directory %s
sr: Успешно направљен директоријум  %s

en: Successfully renamed %s to %s
sr: Успешно преименован  %s у %s

en: Error: Could not rename %s to %s: %s
sr: Грешка: Не могу да преименујем %s у %s: %s

en: Successfully changed mode of %s to %d
sr: Успешно промењен начин %s у %d

en: Error: Could not change mode of %s to %d: %s
sr: Грешка: Не могу да променим начин %s у %d: %s

en: local filesystem
sr: локални фајл систем

en: Error: Could not write to socket: %s
sr: Грешка: Не могу да пишем на конекцију: %s

en: Error: Could not read from socket: %s
sr: Грешка: Не могу да читам са конекције: %s

en: usage: gftp [[ftp://][user:[pass]@]ftp-site[:port][/directory]]
sr: коришћење: gftp [[ftp://][корисник:[лозинка]@]ftp адреса[:порт][/директоријум]]

en: gFTP Error: Cannot find file %s in %s or %s
sr: фГТП грешка: Не могу да пронађем датотеку %s у %s или %s

en: Running program %s
sr: Стартујем програм %s

en: WARNING
sr: УПОЗОРЕЊЕ

en: Error: An incorrect password was entered
sr: Грешка: Унели сте нетачну лозинку

en: Please connect to this host with the command line SSH utility and answer this question appropriately.
sr: Молимо вас да се конектујете на сервер са SSH програмом из командне линије и прикладно одговорите на ово питање.

en: Please correct the above warning to connect to this host.
sr: Молимо вас да исправите горње упозорење како бисте се конектовали на сервер.

en: none
sr: ниједан

en: SITE command
sr: SITE команда

en: user@host
sr: корисник@сервер

en: user@host:port
sr: корисник@сервер:порт

en: user@host port
sr: корисник@сервер порт

en: user@host NOAUTH
sr: корисник@сервер NOAUTH

en: HTTP Proxy
sr: HTTP прокси

en: Custom
sr: Посебно

en: Loading directory listing %s from cache
sr: Учитавам сачувану листу директоријума %s

en: Error: Cannot write to cache: %s
sr: Грешка: Не могу да сачувам листу директоријума: %s

en: Looking up %s
sr: Тражим %s

en: Cannot look up hostname %s: %s
sr: Не могу да пронађем адресу  %s: %s

en: unknown
sr: непознат

en: Failed to create a socket: %s
sr: Нисам успео да направим конекцију: %s

en: Trying %s:%d
sr: Покушавам %s:%d

en: Cannot connect to %s: %s
sr: Не могу да се конектујем на %s: %s

en: Connected to %s:%d
sr: Конектовао сам се на %s:%d

en: Connection to %s timed out
sr: Време конекције ка %s је истекло

en: Cannot get socket flags: %s
sr: Не могу да сазнам параметре конекције: %s

en: Cannot set socket to non-blocking: %s
sr: Не могу да поставим параметре конекције: %s

en: Disconnecting from site %s
sr: Прекинута је конекција ка серверу %s

en: Starting the file transfer at offset %lld
sr: Покрећем трансфер датотеке са померајем %lld

en: Starting the file transfer at offset %ld
sr: Покрећем трансфер датотеке са померајем %ld

en: Cannot retrieve file %s
sr: Не могу да пренесем датотеку %s

en: Finished retrieving data
sr: Завршен пренос података

en: Retrieving directory listing...
sr: Преносим листу директоријума...

en: Received invalid response to PWD command: '%s'
sr: Примио сам неодговарајући одзив на PWD команду: '%s'

en: Cannot find an IP address in PASV response '%s'
sr: Не могу да пронађем IP адресу у PASV одговору '%s'

en: Cannot create a data connection: %s
sr: Не могу да направим конекцију: %s

en: Cannot get socket name: %s
sr: Не могу да сазнам име конекције: %s

en: Cannot bind a port: %s
sr: Не могу да се закачим на порт: %s

en: Cannot listen on port %d: %s
sr: Не могу да слушам на порту %d: %s

en: Cannot accept connection from server: %s
sr: Не могу да прихватим конекцију са сервера: %s

en: total
sr: укупно

en: Warning: Cannot parse listing %s
sr: Упозорење: Не могу да прочитам листинг %s

en: Error: Message size %d too big from server
sr: Грешка: Величина поруке %d са сервера је превелика

en: Could not change remote directory to %s: %s
sr: Не могу да променим удаљени директоријум у %s: %s

en: Opening SSH connection to %s
sr: Отварам SSH конекцију ка %s

en: Cannot create a socket pair: %s
sr: Не могу да направим пар конекција: %s

en: Cannot open master pty %s: %s
sr: Не могу да отворим главни терминал %s: %s

en: Error: Cannot execute ssh: %s
sr: Грешка: Не могу да извршим ssh: %s

en: Successfully logged into SSH server %s
sr: Успешно сам се пријавио на SSH сервер %s

en: Cannot fork another process: %s
sr: Не могу да направим други процес: %s

en: Remote host could not find file %s
sr: Удаљени сервер не може да пронађе датотеку %s

en: Received unexpected response from server
sr: Примио сам неочекивани одговор са сервера

en: Finished retrieving directory listing
sr: Завршио сам преузимање листе директоријума

en: %d: Protocol Initialization
sr: %d: Иницијализација протокола

en: %d: Protocol version %d
sr: %d: Протокол верзије %d

en: %d: Open %s
sr: %d: Отвори %s

en: %d: Close
sr: %d: Затвори

en: %d: Open Directory %s
sr: %d: Отвори директоријум %s

en: %d: Read Directory
sr: %d: Прочитај директоријум

en: %d: Remove file %s
sr: %d: Уклони датотеку %s

en: %d: Make directory %s
sr: %d: Направи директоријум %s

en: %d: Remove directory %s
sr: %d: Уклони директоријум %s

en: %d: Realpath %s
sr: %d: Стварна путања %s

en: %d: File attributes
sr: %d: Атрибути датотеке

en: %d: Stat %s
sr: %d: Статистике %s

en: OK
sr: У реду

en: EOF
sr: ЕОФ

en: No such file or directory
sr: Не посотји таква датотека или директоријум

en: Permission denied
sr: Немате дозволу

en: Failure
sr: Грешка

en: Bad message
sr: Неисправна порука

en: No connection
sr: Нема конекције

en: Connection lost
sr: Конекција је изгубљена

en: Operation unsupported
sr: Операција није подржана

en: Unknown message returned from server
sr: Сервер је вратио непознату поруку

en: Error: Message size %d too big
sr: Грешка: Величина поруке %d је превелика

en: Received wrong response from server, disconnecting
sr: Примљен је погрешан одговор сервера, прекидам конекцију

en: about
sr: о

en: Shows gFTP information
sr: Прикажи гФТП информације

en: Sets the current file transfer mode to Ascii (only for FTP)
sr: Постави начин тренутног трансфера датотеке у Ascii (само за FTP)

en: Sets the current file transfer mode to Binary (only for FTP)
sr: Постави начин тренутног трансфера датотеке у Binary (само за FTP)

en: Changes the remote working directory
sr: Мења удаљени радни директоријум

en: Changes the permissions of a remote file
sr: Мења привилегије над удаљеном датотеком

en: Disconnects from the remote site
sr: Прекини конекцију ка удаљеном серверу

en: Removes a remote file
sr: Уклања удаљену датотеку

en: get
sr: прgetеузми

en: Downloads remote file(s)
sr: Преузима удаљену датотеку(е)

en: Shows this help screen
sr: Приказује овај прозор за помоћ

en: Changes the local working directory
sr: Мења локални радни директоријум

en: Changes the permissions of a local file
sr: Мења привилегије над локалном датотеком

en: Removes a local file
sr: Уклања локалну датотеку(е)

en: Shows the directory listing for the current local directory
sr: Приказује листинг директоријума за тренутни локални директоријум

en: Creates a local directory
sr: Прави нови локални директоријум

en: Show current local directory
sr: Приказује тренутни локални директоријум

en: Rename a local file
sr: Преименује локалну датотеку

en: Remove a local directory
sr: Уклања локални директоријум

en: Shows the directory listing for the current remote directory
sr: Прикажи листинг директоријума за тренутни удаљени директоријум

en: Creates a remote directory
sr: Направи нови удаљени директоријум

en: Uploads local file(s)
sr: Шаље локалну датотеку(е)

en: Opens a connection to a remote site
sr: Отвара конекцију ка удаљеном серверу

en: Show current remote directory
sr: Приказује тренутни удаљени директоријум

en: Exit from gFTP
sr: Излази из гФТПа

en: Rename a remote file
sr: Преименује удаљену датотеку

en: Remove a remote directory
sr: Уклања удаљени директоријум

en: Show configuration file variables. You can also set variables by set var=val
sr: Приказује вредности варијабли из конфигурационе датотеке. Можете их поставите помоћу set варијабла=вредност

en: >.
    If you have any questions, comments, or suggestions about this program, please feel free to email them to me. You can always find out the latest news about gFTP from my website at http://www.gftp.org/
sr: >.
    Ако имате било која питања, коментаре или предлоге о овом програму, осећајте се слободним да ми пошаљете емејл поруку. Увек можете сазнази задње информације о гФТПу на мојој интернет локацији на адреси http://www.gftp.org/

en: gFTP comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details, see the COPYING file. This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; for details, see the COPYING file
sr: гФТП долази АПСОЛУТНО БЕЗ ГАРАНЦИЈЕ; за детаље, погледајте COPYING датотеку. Ово је слободан програм, и слободно је да га редистрибуирате под одређеним околностима; за детаље, погледајте COPYING датотеку

en: Error: Command not recognized
sr: Грешка: Команда није препозната

en: usage: open [[ftp://][user:pass@]ftp-site[:port][/directory]]
sr: коришћење: open [[ftp://][корисник:лозинка@]ftp сервер[:порт][/директоријум]]

en: Could not parse URL %s
sr: Нисам могао да раставим УРЛ %s

en: Translated by
sr: Превео

en: Error: Not connected to a remote site
sr: Грешка: Не могу да се конектујем на удаљени сервер

en: usage: chdir <directory>
sr: коришћење: chdir <директоријум>

en: usage: mkdir <new directory>
sr: коришћење: mkdir <нови директоријум>

en: usage: rmdir <directory>
sr: коришћење: rmdir <директоријум>

en: usage: delete <file>
sr: коришћење: delete <датотека>

en: usage: rename <old name> <new name>
sr: коришћење: rename <старо име> <ново име>

en: usage: chmod <mode> <file>
sr: коришћење: chmod <мод> <датотека>

en: usage: mget <filespec>
sr: коришћење: mget <датотека>

en: usage: mput <filespec>
sr: коришћење: mput <датотека>

en: File transfer will be throttled to %.2f KB/s
sr: Трансфер датотеке ће бити ограничен на %.2f KB/s

en: Could not download %s
sr: Не могу да преузмем %s

en: Successfully transferred %s
sr: Успешно пренесен %s

en: Supported commands:
sr: Подржане команде:

en: usage: set [variable = value]
sr: коришћење: set [варијабла = вредност]

en: Error: Variable %s is not a valid configuration variable.
sr: Грешка: Варијабла %s није исправна конфигурациона варијабла.

en: Error: Variable %s is not available in the text port of gFTP
sr: Грешка: Варијабла %s није доступна у текст верзији гФТПа

en: Error: You cannot change this variable
sr: Грешка: Не можете променити ову варијаблу

en: Clear the directory cache
sr: Очисти салуван листинг директоријума

en: %s: Please hit the stop button first to do anything else
sr: %s: Молимо вас да притиснете дугме стоп пре него што урадите било шта друго

en: Run Bookmark
sr: Покрени сачувани унос

en: Internal gFTP Error: Could not look up bookmark entry. This is definately a bug. Please email masneyb@gftp.org about it. Please be sure to include the version number and how you can reproduce it
sr: Интерна грешка гФТПа: Не могу да пронађем унос у сачувану листу. Ово је дефинитивно грешка. Пошаљите емејл поруку на masneyb@gftp.org о њој. Молимо вас да укључите податке о верзији гФТПа и податке како је дошло до грешке

en: Add Bookmark: You must enter a name for the bookmark
sr: Додај у листу: Морате унети име за унос у листи

en: Add Bookmark: Cannot add bookmark %s because that name already exists
sr: Додај у листу: Не могу да додам унос %s у листу зато што име већ постоји

en: Add Bookmark
sr: Додај у листу

en: Add Bookmark: You must enter a hostname
sr: Додај у листу: Морате унети адресу сервера

en: Enter the name of the bookmark you want to add
    You can separate items by a / to put it into a submenu
    (ex: Linux Sites/Debian)
sr: Унесите име уноса којег желите да додате у листу
    Можете раздвојити уноса са / како бисте направили подменије
    (ex: Linux Sites/Debian)

en: Remember password
sr: Запамти лозинку

en: New Folder
sr: Нови директоријум

en: Enter the name of the new folder to create
sr: Унесите име новог директоријума којег желите да направите

en: Enter the name of the new item to create
sr: Унесите име новог уноса којег желите да направите

en: Are you sure you want to erase the bookmark
    %s and all it's children?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете унос из листе
    %s и све његове подуносе?

en: Delete Bookmark
sr: Обриши унос

en: Bookmarks
sr: Листа уноса

en: Edit Entry
sr: Измени унос

en: gFTP Icon
sr: гФТП икона

en: Description:
sr: Опис:

en: Hostname:
sr: Адреса сервера:

en: Port:
sr: Порт:

en: Protocol:
sr: Протокол:

en: Remote Directory:
sr: Удаљени директоријум:

en: Local Directory:
sr: Локалан директоријум:

en: Remote SSH sftp path:
sr: Удаљена путања до SSH sftp сервера:

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Account:
sr: Налог:

en: Log in as ANONYMOUS
sr: Пријави се као ANONYMOUS

en:   Cancel
sr:   Одустани

en: Apply
sr: Примени

en: /_File
sr: /_Датотека

en: /File/tearoff
sr: /Датотека/tearoff

en: /File/New Folder...
sr: /Датотека/Нови директоријум...

en: /File/New Item...
sr: /Датотека/Нови унос...

en: /File/Delete
sr: /Датотека/Обриши

en: /File/Properties...
sr: /Датотека/Особине...

en: /File/sep
sr: /Датотека/сеп

en: /File/Close
sr: /Датотека/Затвори

en: Edit Bookmarks
sr: Уреди уносе

en: Operation canceled
sr: Операција прекинута

en: You can now adjust the attributes of your file(s)
    Note: Not all ftp servers support the chmod feature
sr: Сада можете подесити атрибуте ваше датотеке(а)
    Напомена: Не подржавају сви сервера могућност chmod-а

en: Special
sr: Специјално

en: Sticky
sr: Лепљив

en: User
sr: Корисник

en: Read
sr: Читај

en: Write
sr: Пиши

en: Execute
sr: Изврши

en: Group
sr: Група

en: Other
sr: Остали

en: Are you sure you want to delete these %ld files and %ld directories
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете ових %ld датотека(е) и %ld директоријум(а)

en: Delete Files/Directories
sr: Обриши датотеке/директоријуме

en: Delete
sr: Обриши

en: Drag-N-Drop: Ignoring url %s: Not a valid url
sr: Превуци-И-Пусти: Игноришем url %s: Није валидан url

en: Drag-N-Drop
sr: Превуци-И-Пусти

en: Received URL %s
sr: Примљен URL %s

en: Exit
sr: Изађи

en: There are file transfers in progress.
    Are you sure you want to exit?
sr: Неки трансфери још увек трају.
    Да ли сте сигурни да желите да изађете?

en: /FTP/Window 1
sr: /FTP/Прозор 1

en: /FTP/Window 2
sr: /FTP/Прозор 2

en: /FTP/_Options...
sr: /FTP/_Опције...

en: /FTP/_Quit
sr: /FTP/_Изађи

en: /_Local
sr: /_Локални

en: /Local/tearoff
sr: /Локални/tearoff

en: /Local/Open _URL...
sr: /Локални/Отвори _URL...

en: /Local/Disconnect
sr: /Локални/Прекини конекцију

en: /Local/sep
sr: /Локални/sep

en: /Local/Change Filespec...
sr: /Локални/Промени атрибуте...

en: /Local/Show selected
sr: /Локални/Прикажи означене

en: /Local/Select All
sr: /Локални/Означи све

en: /Local/Select All Files
sr: /Локални/Означи све датотеке

en: /Local/Deselect All
sr: /Локални/Скини ознаке

en: /Local/Save Directory Listing...
sr: /Локални/Сними листинг директоријума...

en: /Local/Send SITE Command...
sr: /Локални/Пошаљи SITE команду...

en: /Local/Change Directory
sr: /Локални/Промени директоријум

en: /Local/Chmod...
sr: /Локални/Chmod...

en: /Local/Make Directory...
sr: /Локални/Направи директоријум...

en: /Local/Rename...
sr: /Локални/Преименуј...

en: /Local/Delete...
sr: /Локални/Обриши...

en: /Local/Edit...
sr: /Локални/Измени...

en: /Local/View...
sr: /Локални/Прегледај...

en: /Local/Refresh
sr: /Локални/Освежи

en: /_Remote
sr: /_Удаљен

en: /Remote/tearoff
sr: /Удаљен/tearoff

en: /Remote/Open _URL...
sr: /Удаљен/Отвори _URL..

en: /Remote/Disconnect
sr: /Удаљен/Прекини конекцију

en: /Remote/sep
sr: /Удаљен/sep

en: /Remote/Change Filespec...
sr: /Удаљен/Промени атрибуте

en: /Remote/Show selected
sr: /Удаљен/Прикажи означене

en: /Remote/Select All
sr: /Удаљен/Означи све

en: /Remote/Select All Files
sr: /Удаљен/Означи све датотеке

en: /Remote/Deselect All
sr: /Удаљен/Скини ознаке

en: /Remote/Save Directory Listing...
sr: /Удаљен/Сними листинг директоријума...

en: /Remote/Send SITE Command...
sr: /Удаљен/Пошаљи SITE команду...

en: /Remote/Change Directory
sr: /Удаљен/Промени директоријум

en: /Remote/Chmod...
sr: /Удаљен/Chmod...

en: /Remote/Make Directory...
sr: /Удаљен/Направи директоријум

en: /Remote/Rename...
sr: /Удаљен/Преименуј

en: /Remote/Delete...
sr: /Удаљен/Обриши

en: /Remote/Edit...
sr: /Удаљен/Измени...

en: /Remote/View...
sr: /Удаљен/Прегледај...

en: /Remote/Refresh
sr: /Удаљен/Освежи

en: /_Bookmarks
sr: /_Листа уноса

en: /Bookmarks/tearoff
sr: /Листа уноса/tearoff

en: /Bookmarks/Add bookmark
sr: /Листа уноса/Додај унос

en: /Bookmarks/Edit bookmarks
sr: /Листа уноса/Измени листу

en: /Bookmarks/sep
sr: /Листа уноса/sep

en: /_Transfers
sr: /_Трансфери

en: /Transfers/tearoff
sr: /Трансфери/tearoff

en: /Transfers/Start Transfer
sr: /Трансфери/Покрени трансфер

en: /Transfers/Stop Transfer
sr: /Трансфери/Заустави трансфер

en: /Transfers/sep
sr: /Трансфери/sep

en: /Transfers/Skip Current File
sr: /Трансфери/Прескочи тренутну датотеку

en: /Transfers/Remove File
sr: /Трансфери/Уклони датотеку

en: /Transfers/Move File _Up
sr: /Трансфери/Премести датотеку _На горе

en: /Transfers/Move File _Down
sr: /Трансфери/Премести датотеку На _доле

en: /Transfers/Retrieve Files
sr: /Трансфери/Преузми датотеке

en: /Transfers/Put Files
sr: /Трансфери/Пошаљи датотеке

en: /L_ogging
sr: /Л_оговање

en: /Logging/tearoff
sr: /Логовање/tearoff

en: /Logging/Clear
sr: /Логовање/Очисти

en: /Logging/View log...
sr: /Логовање/Прегледај лог...

en: /Logging/Save log...
sr: /Логовање/Сними лог...

en: /Tool_s
sr: /Ал_ати

en: /Tools/tearoff
sr: /Алати/tearoff

en: /Tools/Compare Windows
sr: /Алати/Упореди прозоре

en: /Tools/Clear Cache
sr: /Алати/Очисти сачуване листинге

en: /_Help
sr: /_Помоћ

en: /Help/tearoff
sr: /Помоћ/tearoff

en: /Help/About...
sr: /Помоћ/О програму...

en: Host:
sr: Адреса сервера:

en: Port:
sr: Порт:

en: User:
sr: Корисник:

en: Pass:
sr: Лозинка:

en: Filename
sr: Име датотеке

en: Size
sr: Величина

en: Date
sr: Датум

en: Attribs
sr: Атрибути

en: Progress
sr: Прогрес

en: Connect
sr: Конектуј се

en: Error: You must type in a host to connect to
sr: Грешка: Морате унети адресу сервера на који желите да се конектујете

en: >. If you have any questions, comments, or suggestions about this program, please feel free to email them to me. You can always find out the latest news about gFTP from my website at http://www.gftp.org/
sr: >. Ако имате питања, коментаре, или предлоге о програму, осећајте се слободно да ми пошаљете емејл поруку. Најновије информације о гФТПу можете сазнати на мојој интеренет локацији на адреси http://www.gftp.org/

en: OpenURL
sr: Отвори URL

en: OpenURL: Operation canceled...you must enter a string
sr: Отвори URL: Операција прекинута...морате унети стринг

en: Connect via URL
sr: Конектуј се преко URL-а

en: Enter ftp url to connect to
sr: Унесите ftp url на који желите да се конектујете

en: Change Filespec: Operation canceled...you must enter a string
sr: Мењање атрибута датотеке: Операција прекинута...морате унети стринг

en: Change Filespec
sr: Промени атрибуте датотеке

en: Enter the new file specification
sr: Унесите нове атрибуте датотеке

en: Error: Cannot open %s for writing: %s
sr: Грешка: Не могу да отворим %s за упис: %s

en: Save Directory Listing
sr: Сними листинг директоријума

en: SITE: Operation canceled...you must enter a string
sr: SITE: Операција прекинута...морате унети стринг

en: Site
sr: Локација

en: Enter site-specific command
sr: Унесите локацијски-назначену команду

en: Error: Error writing to %s: %s
sr: Грешка: Грешка приликом писања у %s: %s

en: Successfully wrote the log file to %s
sr: Успешно записана лог у датотеку %s

en: Save Log
sr: Сними лог

en: Cannot find the license agreement file COPYING. Please make sure it is in either %s or in %s
sr: Не могу да пронађем датотеку COPYING са уговором о лиценци. Молимо вас да проверите да се налази било у %s или у %s

en: About gFTP
sr: о гФТПу

en: %s
    Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Official Homepage: http://www.gftp.org/
    Logo by: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>
sr: %s
    Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Официјална интернет страница: http://www.gftp.org/
    Лого урадио: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>

en: About
sr: О програму

en: License Agreement
sr: Уговор о лиценци

en:   Close
sr:   Затвори

en: Compare Windows
sr: Упореди прозоре

en: Refresh
sr: Освежи

en: All Files
sr: Све датотеке

en: ] (Cached) [
sr: ] (Сачувано) [

en: Not connected
sr: Нисам конектован

en: Error opening file %s: %s
sr: Грешка приликом отварања датотеке %s: %s

en: %s: Not connected to a remote site
sr: %s: Није конектован на удаљени сервер

en: %s: This feature is not available using this protocol
sr: %s: Ова могућност није доступна преко коришћеног протокола

en: %s: You must only have one item selected
sr: %s: Морате имати само један унос селектован

en: %s: You must have at least one item selected
sr: %s: Мотате имати најмање један унос селектован

en: Change
sr: Промени

en: Rename
sr: Преименуј

en: Add
sr: Додај

en: Cancel
sr: Одустани

en:   Yes
sr:   Да

en:   No
sr:   Не

en: Getting directory listings
sr: Добијам листинг директоријума

en:   Stop
sr:   Заустави

en: Received %ld directories
    and %ld files
sr: Примљено %ld директоријум(а)
    и %ld фајла(ова)

en: Mkdir: Operation canceled...you must enter a string
sr: Mkdir: Операција прекинута..морате унети стринг

en: Make Directory
sr: Прави директоријум

en: Enter name of directory to create
sr: Унесите име диркторијума који желите да направите

en: Edit Host
sr: Измените адресу

en: Add Host
sr: Додајте адресу

en: Domain
sr: Домен

en: Network Address
sr: Мрежна адреса

en: Netmask
sr: Нетмаска

en: Local Hosts
sr: Локална адреса

en: Edit
sr: Измени

en: Options
sr: Опције

en: Rename: Operation canceled...you must enter a string
sr: Преименуј: Операција прекинута..морате унети стринг

en: What would you like to rename %s to?
sr: У шта желите да преименујете %s?

en: Receiving file names...
sr: Примам имена датотека...

en: Waiting %d seconds until trying to connect again
sr: Чекам %d секунди до следећег поновног покушаја конекције

en: Connecting...
sr: Конектујем се...

en: Enter Password
sr: Унесите лозинку

en: Please enter your password for this site
sr: Молимо вас да унесете лозинку за овај сервер

en: Transfer Files
sr: Преносим датотеке

en: Retrieve Files: Not connected to a remote site
sr: Преузимам датотеке: Нисам конектован на удаљени сервер

en: Error: Remote site %s disconnected. Max retries reached...giving up
sr: Грешка: Удаљенои сервер %s није конектован. Максималан број покушаја достигнут...одустајем

en: Error: Remote site %s disconnected. Will reconnect in %d seconds
sr: Грешка: Удаљени сервер %s није конектован. Покушаћу поновно конектовање за %d секунди

en: Error: Remote site disconnected after trying to transfer file
sr: Грешка: Конекција ка удаљеном серверу је прекинута након покушаја трансфера датотеке

en: Could not download %s from %s
sr: Не могу да преузмем %s са %s

en: Successfully transferred %s at %.2f KB/s
sr: Успешно извршен трансгер %s на %.2f KB/s

en: Skipped
sr: Прескочен

en: Waiting...
sr: Чекам...

en: Error: Child %d returned %d
sr: Грешка: Подпроцес %d је вратио %d

en: Child %d returned successfully
sr: Подпроцес %d се завршио успешно

en: Error: Cannot get information about file %s: %s
sr: Грешка: Не могу да сазнам информације о датотеци %s: %s

en: File %s was not changed
sr: Датотека %s није промењен

en: File %s has changed.
    Would you like to upload it?
sr: Датотека %s је измењена.
    Да ли желите да је пошаљете?

en: Edit File
sr: Измени датотеку

en: Finished
sr: Завршено

en: Stopping the transfer of %s
sr: Заустави трансфер %s

en: %d%% complete, %02d:%02d:%02d est. time remaining. (File %ld of %ld)
sr: %d%% завршено, %02d:%02d:%02d преостало. (Датотека %ld од %ld)

en: Recv %s of %s at %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d est. time remaining
sr: Примљено %s од %s на %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d преостало

en: Recv %s of %s, transfer stalled, unknown time remaining
sr: Примљено %s of %s, трансфер заглављен, непознато времена преостало

en: Retrieving file names...%s bytes
sr: Преносим имена датотека...%s бајтова

en: There are no file transfers selected
sr: Није селектован ниједан трансфер датотеке

en: Stopping the transfer on host %s
sr: Заустављам трансфер на серверу %s

en: Skipping file %s on host %s
sr: Прескачем датотеку %s на серверу %s

en: Overwrite
sr: Препиши

en: Resume
sr: Настави

en: Skip
sr: Прескочи

en: Local Size
sr: Локална величина

en: Remote Size
sr: Удаљена величина

en: Action
sr: Акција

en: Download Files
sr: Преузми датотеку

en: Upload Files
sr: Пошаљи датотеку

en: The following file(s) exist on both the local and remote computer
    Please select what you would like to do
sr: Следеће датотеке постоје и на локалном и на удаљеном компјутеру
    Молимо вас да одаберете шта желите да урадите

en: Skip File
sr: Прескочи датотеку

en: Select All
sr: Означи све

en: Deselect All
sr: Скини ознаке

en: View
sr: Прегледај

en: View: %s is a directory. Cannot view it.
sr: Прегледај: %s је директоријум. Не можете да га прегледате.

en: Edit: You must specify an editor in the options dialog
sr: Измени: Морате навести програм за измену у опцијама

en: Edit: %s is a directory. Cannot edit it.
sr: Измени: %s је директоријум. Не можете да га измените.

en: View: Cannot fork another process: %s
sr: Прегледај: Не могу да направим нови процес: %s

en: Running program: %s %s
sr: Покрећем програм: %s %s

en: Opening %s with %s
sr: Отварам %s са %s

en: Viewing file %s
sr: Прегледам датотеку %s

en: View: Cannot open file %s: %s
sr: Прегледај: Не могу да отворим датотеку %s: %s
