rhythmbox - en to sr translation catalogue (297 entries)

en: Add to Music Library
sr: Додај у музичку библиотеку

en: Nautilus context menu extension for Rhythmbox
sr: Проширење приручног менија Наутилуса за Ритам машину

en: Rhythmbox Nautilus Context Menu Item
sr: Ставка приручног менија Наутилуса за Ритам машину

en: I could not initialize Bonobo
sr: Не могу да покренем Бонобо

en: Could not create an instance of the sample echo component
sr: Не могу да образујем примерак пробне повратне компоненте

en: An exception occured '%s'
sr: Догодио се изузетак „%s“

en: Rhythmbox shell
sr: Љуска Ритам машине

en: Rhythmbox shell factory
sr: Творница Ритам машине

en: Add if any criteria are matched
sr: Додај ако задовољава неки од услова

en: Create automatically updating playlist where:
sr: Где да прави нови самоосвежавајући списак песама:

en: _Limit to:
sr: О_граничи на:

en: songs
sr: песама

en: Rhythmbox manages all of your music in a central music "library", so you can easily view, search, and organize it.
    In order to use this feature, you need to tell Rhythmbox where to find your music.  You may choose to skip this step; instead, you can add music to your library at any point later.
    Please choose one of the options below:
sr: Ритам машина барата свом вашом музиком помоћу централне музичке „библиотеке“, тако да је можете лако прегледати, претраживати и сређивати.
    
    Да бисте ово користили, Ритам машина мора да зна где може да пронађе вашу музику. Можете и прескочити овај корак; уместо тога, можете додати музику у вашу библиотеку било када.
    Молим изаберите неку од могућности испод:

en: _Browse...
sr: _Пронађи...

en: _Enter location manually:
sr: _Унесите адресу ручно:

en: _Path:
sr: _Путања:

en: _Skip this step
sr: Пре_скочи овај корак

en: A_lbum
sr: А_лбум

en: Track _number
sr: Број _песме

en: Visible Columns
sr: Приказане колоне

en: _Artist
sr: И_звођач

en: _Duration
sr: Тра_јање

en: _Genre
sr: _Жанр

en: _Last played
sr: После_дња изведена

en: _Play count
sr: _Број извођења

en: _Quality
sr: _Квалитет

en: _Rating
sr: О_цена

en: Artists and albums
sr: Извођачи и албуми

en: Browser Views
sr: Прегледи читача

en: Genres and artists
sr: Жанрови и извођачи

en: Genres, artists and albums
sr: Жанрови, извођачи и албуми

en: The following files couldn't be loaded:
sr: Није успео да учита наредне датотеке:

en: Basic
sr: Основни

en: Details
sr: Подаци

en: Duration:
sr: Трајање:

en: Encoding:
sr: Кодирање:

en: File name:
sr: Име датотеке:

en: Last played:
sr: Последње изведена:

en: Location:
sr: Адреса:

en: Play count:
sr: Број извођења:

en: Quality:
sr: Квалитет:

en: _Album:
sr: А_лбум:

en: _Artist:
sr: И_звођач:

en: _Comments:
sr: _Примедбе:

en: _Date:
sr: _Датум:

en: _Genre:
sr: _Жанр:

en: _Rating:
sr: О_цене:

en: _Title:
sr: _Наслов:

en: _Track number:
sr: Број _песме:

en: _of:
sr: _од:

en: _Location:
sr: _Адреса:

en: L_ocation:
sr: А_дреса:

en: Play Count:
sr: Песма број:

en: Wed, Jan 01, 1970 00:00:00 -0500
sr: сре, 01. јан 1970 00:00:00 +0200

en: _Last Played:
sr: _Последње изведена:

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to add:
sr: Унесите _адресу (URI) датотеке коју желите да додате:

en: Open from URI
sr: Отвори са адресе

en: _Album
sr: А_лбум

en: Art_ist
sr: И_звођач

en: Ge_nre
sr: _Жанр

en: Ti_me
sr: В_реме

en: Tra_ck
sr: П_есма

en: _Title
sr: _Наслов

en: L_ast Played
sr: Задња изво_ђена

en: _Play Count
sr: П_есма број

en: Music Player
sr: Музички програм

en: Play and organize your music collection
sr: Организуј и изводи своју музичку збирку

en: Rhythmbox
sr: Ритам машина

en: Deselect all songs
sr: Поништи избор свих песама

en: Eject Audio-CD
sr: Избаци Звучни ЦДа

en: Scroll the view to the currently playing song
sr: Превуци поглед на тренутно извођену песму

en: Select _All
sr: О_значи све

en: Select all songs
sr: Означи све песме

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Eject Audio-CD...
sr: Избаци Зву_чни ЦД

en: _Jump to Playing Song
sr: Скочи на изво_ђену песму

en: _View
sr: П_реглед

en: Add Lo_cation...
sr: Додај ад_ресу...

en: Change the visibility of the browser
sr: Промените видљивост претраживача

en: Change the visibility of the main window
sr: Промените видљивост главног прозора

en: Change the visibility of the source list
sr: Промените видљивост изворног списка

en: Change the visibility of the statusbar
sr: Промените видљивост линије са стањем

en: Choose a location (URI) to be added to the library
sr: Изаберите адресу (URI) за додавање у библиотеку

en: Choose a playlist to be loaded
sr: Изаберите списак песама који желите да учитате

en: Choose files or a directory to be added to the library
sr: Изаберите датотеке или директоријум који желите да додате у библиотеку

en: Copy selection
sr: Умножи избор

en: Create a new Internet Radio station
sr: Направи нову интернет радио станицу

en: Create a new automatically updating playlist
sr: Направи нови самоосвежавајући списак песама

en: Create a new playlist
sr: Направи нови списак песама

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: Cut selection
sr: Исеци изабрано

en: D_eselect All
sr: Означи _ништа

en: Delete selection
sr: Уклони избор

en: Display music player help
sr: Прикажи помоћ музичког програма

en: Edit music player preferences
sr: Уреди поставке музичког програма

en: Extract and import songs from a CD
sr: Извуци и увези песме са CD-а

en: Import Lo_cation...
sr: Путања за _увоз...

en: Import _Audio CD...
sr: Увези зву_чни ЦД...

en: Make the main window smaller
sr: Учини главни прозор мањим

en: New _Automatic Playlist...
sr: Нови _аутоматски списак песама...

en: New _Internet Radio Station
sr: Нова _Интернет радио станица

en: P_revious
sr: П_ретходни

en: Paste selection
sr: Убаци изабрано

en: Pause playing
sr: Паузирај извођење

en: Playlist
sr: Списак песама

en: Prefere_nces
sr: _Поставке

en: Quit the music player
sr: Затвори музички програм

en: Repea_t
sr: Поно_ви

en: S_tatusbar
sr: Линија са ста_њем

en: Save a playlist to a file
sr: Сачувај списак песама у датотеку

en: Show information about the music player
sr: Прикажи информацију о музичком програму

en: Show information on the selected song
sr: Покажи детаље изабране песме

en: Source _List
sr: _Изворни списак

en: Start playing
sr: Почни извођење

en: Start playing the next song
sr: Почни извођење следеће песме

en: Start playing the previous song
sr: Почни извођење претходне песме

en: Stop playing
sr: Заустави извођење

en: Toggle random playing order
sr: Изабери случајан редослед извођења

en: Toggle repeat mode
sr: Изабери режим понављања

en: _About
sr: _О програму

en: _Add to Library...
sr: _Додај у библиотеку...

en: _Browser
sr: Прегле_дач

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _Control
sr: Уп_рављање

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Cut
sr: _Исеци

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Import folder...
sr: У_вези директоријум...

en: _Load from file...
sr: Учитај из _датотеке...

en: _Music
sr: _Музика

en: _New Playlist...
sr: _Нови списак песама...

en: _Next
sr: Сле_дећи

en: _Paste
sr: У_баци

en: _Play
sr: Изв_еди

en: _Properties
sr: _Особине

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Remove
sr: У_клони

en: _Save to file...
sr: _Сачувај у датотеку...

en: _Show Window
sr: Пр_икажи прозор

en: _Shuffle
sr: Изме_шај

en: _Small Display
sr: _Мали приказ

en: New Internet Radio Station
sr: Нова интернет радио станица

en: Unknown
sr: Непознат

en: All
sr: Све

en: %s Properties
sr: Особине за %s

en: Properties for %s
sr: Особине за %s

en: Expander Size
sr: Величина разграника

en: Size of the expander arrow
sr: Величина стрелице разграника

en: GConf error:
      %s
sr: Гконф грешка:
      %s

en: Orientation
sr: Усмерење

en: The orientation of the tray.
sr: Усмерење фиоке.

en: Failed to find %s
sr: Неуспело налажење %s

en: %s exists, please move it out of the way.
sr: %s постоји, молимо вас да га склоните.

en: Failed to create directory %s.
sr: Неуспело стварање директоријума %s.

en: Couldn't write playlist: %s
sr: Не може да упише списак песама: %s

en: Couldn't open playlist: %s
sr: Не може да отвори списак песама: %s

en: %s does not point to a valid CDRom device. This may be caused by:
    a) CD support is not compiled into Linux
    b) You do not have the correct permissions to access the CD drive
    c) %s is not the CD drive.
sr: %s не показује ка исправном ЦД уређају. Узрок може бити:
    а) подршка за ЦД није уграђена у Линукс језгро
    б) Немате права да приступите ЦД уређају
    в) %s није ЦД уређај.

en: You do not seem to have permission to access %s.
sr: Изгледа да немате права да приступите %s.

en: %s does not appear to point to a valid CD device. This may be because:
    a) CD support is not compiled into Linux
    b) You do not have the correct permissions to access the CD drive
    c) %s is not the CD drive.
sr: %s не показује ка исправном ЦД уређају. Узрок може бити:
    а) подршка за ЦД није уграђена у Линукс језгро
    б) Немате права да приступите ЦД уређају
    в) %s није ЦД уређај.

en: Error reading CD header: %s
sr: Грешка при читању ЦД заглавља: %s

en: Error getting leadout: %s
sr: Грешка при читању последње ЦД стазе: %s

en: Very low
sr: Веома слаб

en: Low
sr: Слаб

en: Regular
sr: Обичан

en: High
sr: Висок

en: Very high
sr: Веома висок

en: Lossless
sr: Без губитака

en: Failed to create %s input element; check your installation
sr: Неуспех при образовању улазног елемента %s; проверите вашу инсталацију

en: Failed to create queue element; check your installation
sr: Неуспех при образовању редног елемента; проверите вашу инсталацију

en: Failed to create %s element; check your installation
sr: Неуспех при образовању елемента %s; проверите вашу инсталацију

en: Failed to create volume element; check your installation
sr: Неуспех при креирању елемента озвучења; проверити инсталацију

en: Could not create audio output element; check your settings
sr: Нисам могао да креирам излазни звучни елемент; проверити подешавања

en: No AudioCD support; check your settings
sr: Не постоји подршка за Аудио ЦД; проверити подешавања

en: Failed to set up an audio driver; check your installation
sr: Неуспех при подешавању драјвера за звук; проверите вашу инсталацију

en: No input plugin available for %s; check your installation.
sr: Није доступан додатак за %s; проверити инсталацију.

en: No demux plugin available for %s; check your installation.
sr: Није доступан demux додатак за %s; проверити инсталацију.

en: Demuxing for %s failed; check your installation.
sr: Demux операција за %s није успела; проверити инсталацију.

en: Internal error; check your installation.
sr: Интерна грешка; проверити инсталацију.

en: Audio of %s not handled; check your installation.
sr: %s звук није обрађиван; проверити инсталацију.

en: Unsupported MIME type %s
sr: Неподржан МИМЕ тип %s

en: Unknown file type
sr: Непознат тип датотеке

en: Track %.2d
sr: Стаза %.2d

en: No TRM ID for this song
sr: Не постоји идентификациони број за ову песму

en: No information for this song found
sr: Информације за ову песму нису нађене

en: GStreamer options:
sr: GStreamer опције

en: Please remove %s
sr: Молим Вас одрстаните %s

en: Failed to create directory %s
sr: Нисам успео да креирам директоријум %s

en: Invalid track number
sr: Неисправан број нумере

en: Audio CD track
sr: Аудио ЦД нумера

en: Failed to open file for reading
sr: Нисам успео да отворим датотеку за читање

en: Error decoding FLAC file
sr: Грешка при декодирању FLAC датотеке

en: Failed to gather information about the file
sr: Нисам успео да прикупим податке о датотеци

en: Failed to seek file
sr: Нисам успео да претражим датотеку

en: Failed to open file as Ogg Vorbis
sr: Нисам успео да отворим датотеку као Ogg Vorbis

en: Never
sr: Никада

en: %Y-%m-%d %H:%M
sr: %d.%m.%Y. %H:%M

en: Loading songs...
sr: Учитавам песме...

en: Refreshing songs...
sr: Освежавам песме...

en: %d song | %d songs
sr[0]: %d песма
sr[1]: %d песме
sr[2]: %d песама

en: %.1f day | %.1f days
sr[0]: %.1f дан
sr[1]: %.1f дана
sr[2]: %.1f дана

en: %ld minute | %ld minutes
sr[0]: %ld минут
sr[1]: %ld минута
sr[2]: %ld минута

en: %ld hour | %ld hours
sr[0]: %ld час
sr[1]: %ld часа
sr[2]: %ld часова

note: Translators: the format is "X hours and X minutes"
en: %s and %s
sr: %s и %s

en: Print the playing song and exit
sr: Испиши песму која се изводи и изађи

en: Print the playing song URI and exit
sr: Испиши адресу песме која се изводи и изађи

en: Print the playing song length in seconds and exit
sr: Испиши дужину песме која се изводи и изађи

en: Print the current elapsed time of playing song and exit
sr: Испиши трајање песме која се изводи до сада и изађи

en: Seek to the specified time in playing song if possible and exit
sr: Премотај на одређено време у песми која се изводи и изађи

en: Toggle play/pause mode
sr: Изабери режим извођења/паузе

en: Jump to previous song
sr: Иди на претходну песму

en: Jump to next song
sr: Иди на следећу песму

en: Enable debugging code
sr: Омогући проналажење грешака у програму

en: Do not register the shell
sr: Немој пријавити љуску

en: Don't save any data permanently (implies --no-registration)
sr: Не чувај никакве податке трајно (подразумева --no-registration)

en: Quit Rhythmbox
sr: Изађи из Ритам машине

en: MonkeyMedia options:
sr: MonkeyMedia опције:

en: Rhythmbox does not currently work if GNOME sound events are are enabled and esdsink is in use.
sr: Ритам машина тренутно не ради уколико су укључени Гномови звучи догађаји и користи се esdsink.

en: Failed to activate the shell:
    %s
sr: Није успео да покрене љуску:
    %s

en: Couldn't parse playlist
sr: Не може да обради списак песама

en: Load playlist
sr: Учитај списак песама

en: Save playlist
sr: Сачувај списак песама

en: Failed to create the player: %s
sr: Није успео да почне са пуштањем: %s

en: Go to previous song
sr: Иди на претходну песму

en: Go to next song
sr: Иди на следећу песму

en: Change the music volume
sr: Измени јачину звука

en: Opening %s...
sr: Отвара %s...

en: Pause playback
sr: Паузирај извођење

en: _Pause
sr: _Паузирај

en: Stop playback
sr: Заустави извођење

en: _Stop
sr: _Заустави

en: Unexpected end of stream!
sr: Неочекивани крај тока!

en: Music Player Preferences
sr: Поставке музичког програма

en: General
sr: Опште

en: Unable to parse URI "%s"
sr: Не може да обради адресу „%s“

en: Whether the main window is visible
sr: Да ли се приказује главни прозор

en: Properties for the current song
sr: Особине текуће песме

en: Failed to register the shell: %s
    This probably means that you installed Rhythmbox in a different prefix than bonobo-activation; this warning is harmless, but IPC will not work.
sr: Није успео да пријави љуску: %s
    Ово вероватно значи да сте инсталирали Ритам машинуна различитом месту од бонобо активације; ово упозорење је безопасно, али IPC неће радити.

en: Not playing
sr: Не изводи се

note: Translators: the first %s is substituted by the song name, the second one is the elapsed and total time
en: %s
    Paused, %s
sr: %s
    Паузирана, %s

note: Translators: %s is the song name
en: %s (Paused)
sr: %s (паузирана)

en: Maintainers:
sr: Одржавају:

en: Former Maintainers:
sr: Претходно одржавали:

en: Contributors:
sr: Допринели:

en: Music management and playback software for GNOME.
    Audio backend: %s
    Audio formats:%s
sr: Програм за организацију и пуштање музике за Гнома.
    Звучни излази: %s
    Звучни записи: %s

en: Choose Files or Directory
sr: Изаберите датотеке или директоријум

en: To extract CDs you must install the Sound Juicer package.
sr: Да извучете музику са ЦД-а, морате инсталирати пакет Sound Juicer.

en: Couldn't run sound-juicer: %s
sr: Не може да покрене sound-juicer: %s

en: Filter music display by genre, artist, album, or title
sr: Филтрирај приказ музике према жанру, извођачу, албуму или наслову

en: Show _Browser
sr: Прикажи _категорије

en: Hide _Browser
sr: Сакриј _категорије

en: Play songs in a random order
sr: Пусти песме у произвољном редоследу

en: _Repeat
sr: _Понављај

en: Play first song again after all songs are played
sr: Пусти поново прву песму када се одслушају све песме

en: Buffering...
sr: Преузимам унапред...

en: Genre
sr: Жанр

en: Radio
sr: Радио

en: %d station | %d stations
sr[0]: %d станица
sr[1]: %d станице
sr[2]: %d станица

en: Artist
sr: Извођач

en: Album
sr: Албум

en: Library
sr: Библиотека

en: Add Location
sr: Додај адресу

en: No properties available.
sr: Нису доступне особине.

en: This source does not support drag and drop.
sr: Овај извор не подржава превлачење и пуштање.

en: _Source
sr: И_звор

en: Pixbuf Object
sr: Pixbuf објекат

en: The pixbuf to render.
sr: Pixbuf за исцртавање.

en: Welcome to Rhythmbox
sr: Добродошли у Ритам машину

en: Rhythmbox is the GNOME music player that lets you do everything: play your music files, listen to Internet Radio, import music from CDs, and much more.
    
    This assistant will help you get started by asking you some simple questions.
sr: Ритам машина је Гном програм за пуштање музике који вам омогућава да радите све: пуштате музику, слушате Интернет радио, увозите музику са ЦД-ова и много тога другог.
    
    Овај помоћник ће вам помоћи да почнете постављањем пар једноставних питања.

en: Music library setup
sr: Постављање музичке библиотеке

en: Finish
sr: Заврши

en: You are now ready to start Rhythmbox.
    
    Remember that you may add music to the library using "Organize" then "Add to Library", or by importing it from CDs.
sr: Сада сте спремни да покренете Ритам машина.
    
    Не заборавите да можете додати музику у библиотеку помоћу „Организуј“ и затим „Додај у библиотеку“, или увозом исте са ЦД-ова.

en: Error reading filename: %s
sr: Грешка при читању датотеке: %s

en: Choose a directory
sr: Изаберите директоријум

en: Now Playing
sr: Сада пушта

en: Error loading files into library
sr: Грешка при учитавању датотека у библиотеку

en: _Error
sr: _Грешка

en: _File
sr: _Датотека

en: Listening to
sr: Слушате

en: Get information on this album from the web
sr: Погледајте податке о овом албуму са веба

en: Get information on this artist from the web
sr: Погледајте податке о овом уметнику са веба

en: Get information on this station from the web
sr: Добави податке о овој станици са веба

en: %d:%02d of %d:%02d
sr: %d:%02d од %d:%02d

en: %d:%02d of %d:%02d remaining
sr: преостало %d:%02d од %d:%02d

en: Title
sr: Наслов

en: contains
sr: садржи

en: does not contain
sr: не садржи

en: Create Automatic Playlist
sr: Направи аутоматски списак песама

note: this string can only be so long, or there wont be a search entry :)
en: _Search:
sr: _Тражи:

en: from
sr: од

en: by
sr: од

en: Song Properties
sr: Особине песме

en: on the desktop
sr: на радној површини

en: %d kbps
sr: %d kb/s

en:  (Mono)
sr:  (моно)

en:  (Stereo)
sr:  (стерео)

en:  (%d channel) |  (%d channel)
sr[0]:  (%d канал)
sr[1]:  (%d канала)
sr[2]:  (%d канала)
