galeon 1.3 - en to sr translation catalogue (1322 entries)

en: Galeon automation
sr: Аутоматизација Галије

en: Galeon Nautilus view
sr: Наутилус преглед помоћу Галије

en: Galeon Nautilus view factory
sr: Фабрика прегледа за Наутилус помоћу Галије

en: Galeon content view component
sr: Део Галије за преглед садржаја

en: Galeon content view component's factory
sr: Фабрика за део Галије за преглед садржаја

en: View as Web Page (Galeon)
sr: Погледај као веб страницу (Галија)

en: Web Page (Galeon)
sr: Веб страница (Галија)

en: Web Page Viewer (Galeon)
sr: Читач веб страница (Галија)

en: Unresolved alias
sr: Неразрешени надимак

en: Open in New _Window
sr: Отвори у новом _прозору

en: Open in New _Tab
sr: Отвори у новом _листу

en: Copy _Link Location
sr: Умножи _адресу везе

en: Add _Bookmark Here
sr: _Додај обележивач овде

en: New _Bookmark
sr: Нови _обележивач

en: New _Folder
sr: Нова _категорија

en: Open Folder in _Windows
sr: Отвори категорију у _прозорима

en: Open Folder in _Tabs
sr: Отвори категорију у _листовима

en: Show as _Toolbar
sr: Прикажи као траку са _алаткама

en: _Set as Default Folder
sr: Постави за _уобичајену категорију

note: see also bookmarks-editor.c
en: New Site
sr: Нова страница

en: New folder
sr: Нова категорија

en: Fin_d:
sr: _Пронађи:

en: O_ptions...
sr: _Опције...

en: New Smart Site
sr: Нова мудра страница

en: New Autobookmarks Folder
sr: Нова категорија за само-обележиваче

en: Select the bookmarks file to open
sr: Изаберите датотеку са обележивачима

en: Epiphany bookmarks
sr: Обележивачи Спознаје

en: Epiphany RDF bookmarks format
sr: Спознајин RDF начин записа обележивача

en: Konqueror Bookmarks Export Druid
sr: Помоћник за извоз обележивача из Конкверора

en: Konqueror Bookmarks Export
sr: Извоз обележивача из Конкверора

en: Mozilla Bookmarks Export Druid
sr: Помоћник за извоз обележивача из Мозиле

en: Mozilla Bookmarks Export
sr: Извоз обележивача из Мозиле

en: Netscape Bookmarks Export Druid
sr: Помоћник за извоз обележивача из Нетскејпа

en: Netscape Bookmarks Export
sr: Извоз обележивача из Нетскејпа

en: This druid will help you to export a bookmarks file.It will make a backup of any overwritten file.
sr: Овај помоћник служи за извоз датотеке са обележивачима. Направиће бекап сваке преписане датотеке.

en: Bookmark file location
sr: Путања за датотеку са обележивачима

en: Found possible locations:
sr: Могуће путање:

en: These locations are typical places where bookmarks can be found.
sr: Ове путање су уобичајена места за обележиваче.

en: Chosen location:
sr: Изабрана путања:

en: This is the location that will be used. You can choose one from the list or enter your own.
sr: Ово је изабрана путања. Можете изабрати неку из списка или је самостално унети.

en: Bookmarks Exported
sr: Извезена обележја

en: Choose a file to export
sr: Изаберите датотеку коју извозите

en: Location
sr: Путања

en: The exporting process has finished. For safety, you have a copy of your old bookmark set in %s.
sr: Поступак извоза обележивача је завршен. Ради безбедности, примерак ваших старих обележивача је смештен у %s.

en: The exporting process has finished.
sr: Поступак извоза је завршен.

en: There has been an error exporting your bookmarks.
sr: Дошло је до грешке при извозу ваших обележивача.

en: Epiphany (RDF) Bookmarks Import Druid
sr: Помоћник за увоз обележивача из Спознаје (RDF)

en: Epiphany (RDF) Bookmarks Import
sr: Увоз Спознајиних (RDF) обележивача

en: XBEL (Galeon and Konqueror) Bookmarks Import Druid
sr: XBEL (Галија и Конкверор) помоћник за увоз обележивача

en: XBEL (Galeon and Konqueror) Bookmarks Import
sr: XBEL (Галија и Конкверор) увоз обележивача

en: Mozilla Bookmarks Import Druid
sr: Помоћник за увоз обележивача из Мозиле

en: Mozilla Bookmarks Import
sr: Увоз Мозилиних обележивача

en: Netscape Bookmarks Import Druid
sr: Помоћник за увоз обележивача из Нетскејпа

en: Netscape Bookmarks Import
sr: Увоз Нетскејпових обележивача

en: This druid will help you to import a bookmarks file and merge its contents in the current bookmark set.
sr: Овај помоћник служи за увоз датотеке са обележивачима и сједињавање њеног садржаја са текућим скупом обележивача.

en: Merge imported bookmarks
sr: Сједини увежене обележиваче

en: Imported bookmarks:
sr: Увежени обележивачи:

en: These are the bookmarks just imported.
sr: Ово су тек увезени обележивачи.

en: Current bookmarks:
sr: Текући обележивачи:

en: These are the bookmarks of your current bookmark set.
sr: Ово су обележивачи из вашег текућег скупа обележивача.

en: Automatic merge
sr: Аутоматско сједињавање

en: You can manually merge the two bookmark sets using drag & drop and copy & paste.
    Alternatively, you can try the Automatic Merger.
sr: Можете ручно сјединити два скупа обележивача помоћу превлачења и пуштања, или умножавања и убацивања.
    Такође можете користити и аутоматско сједињавање.

en: Automatically merged bookmarks
sr: Аутоматски сједињени обележивачи

en: Merged bookmarks:
sr: Сједињени обележивачи:

en: This is the resulting bookmark set after merging.
sr: Ово је производ сједињавања скупова обележивача.

en: Bookmarks Imported
sr: Увезени обележивачи

en: Choose a file to import
sr: Изаберите датотеку из које увозите

en: No bookmarks have been imported.
sr: Ниједан обележивач није увезен.

en: The importing process has finished. For safety, you have a copy of your old bookmark set in %s.
sr: Поступак увоза обележивача је завршен. Ради безбедности, примерак вашег старог скупа обележивача је смештен у %s.

en: The importing process has finished.
sr: Поступак увоза је завршен.

en: Mozilla bookmarks format
sr: Начин записа Мозилиних обележивача

en: Mozilla bookmarks
sr: Мозилини обележивачи

en: Personal Toolbar Folder
sr: Категорија са личним алаткама

en: Could not open file: %s
sr: Не може да отвори датотеку: %s

en: Netscape bookmarks format
sr: Начин записа Нетскејпових обележивача

en: Bookmark
sr: Обележивач

en: Bookmark represented.
sr: Представљен обележивач.

en: Title
sr: Наслов

en: XBEL bookmarks format
sr: XBEL начин записа обележивача

en: XBEL bookmarks root
sr: XBEL почетак обележивача

en: Untitled folder
sr: Безимена категорија

en: Name
sr: Име

en: Value
sr: Вредност

en: Path
sr: Путања

en: Secure
sr: Безбедан

en: Expires
sr: Истиче

en: %.1f of %.1f MB
sr: %.1f од %.1f MB

en: %d of %d KB
sr: %d од %d KB

en: Unknown
sr: Непознато

en: Download Details
sr: Детаљи преузимања

en: Filename
sr: Име датотеке

en: Size
sr: Величина

en: Remaining
sr: Преостало

en: Cancel all pending downloads?
sr: Откажи свако заказано преузимање?

en: Use "%s" to open the selected item
sr: Користи „%s“ за отварање изабране ставке

en: This Site
sr: Ова страница

en: Allow Images From %s
sr: Дозволи слике са %s

en: Block Images From %s
sr: Одбиј слике са „%s“

en: Open Image (%s)
sr: Отвори слику (%s)

en: Select the destination filename
sr: Изабери име циљне датотеке

note: Dummy gettext string so that the menu label gets translated
en: _Encoding
sr: _Кодирање

en: No available applications to open the specified file.
sr: Не постоје програми за отварање наведене датотеке.

note: if so, put it in a folder named "Local files"
en: Local files
sr: Локалне датотеке

note: FIXME gnome vfs doesnt handle https correctly
en: Other
sr: Остали

en: Untitled
sr: Неименована

note: this is an error, set string, color, and append * to the list of errors
en: Error:
sr: Грешка:

note: this is an warning, set string, color, and append * to the list of warnings
en: Warning:
sr: Упозорење:

en: Browse the web
sr: Прегледај веб

en: Galeon Web Browser
sr: Веб читач Галија

en: Web Browser
sr: Читач веба

en: Allow Java
sr: Дозволи Јаву

en: Allow Java.
sr: Дозволи Јаву.

en: Allow JavaScript
sr: Дозволи ЈаваСкрипт

en: Allow JavaScript.
sr: Дозволи ЈаваСкрипт.

en: Allow popups
sr: Дозволи искачуће прозоре

en: Allow prompts
sr: Дозволи питања

en: Allow sites to change the statusbar message using JavaScript (if JavaScript is enabled).
sr: Дозволи страницама да измене приказану поруку у линији са стањем помоћу ЈаваСкрипта (уколико је ЈаваСкрипт омогућен).

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
sr: Дозволи страницама да отворе нове прозоре помоћу ЈаваСкрипта (уколико је ЈаваСкрипт омогућен).

en: Allow sites to open prompts using JavaScript (if JavaScript is enabled).
sr: Дозволи страницама да постављају питања помоћу ЈаваСкрипта (уколико је ЈаваСкрипт омогућен).

en: Allow sites to resize windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
sr: Дозволи страницама да измене величину прозор помоћу ЈаваСкрипта (уколико је ЈаваСкрипт омогућен).

en: Allow statusbar rewrites
sr: Допусти измене стања

en: Allow statusbar rewrites.
sr: Допусти поновне измене садржаја у линији са стањем.

en: Allow statusbar updates
sr: Дозволи допуне стања

en: Allow window resizing
sr: Дозволи измену величине прозора

en: Always save session
sr: Увек сними сесије

en: Always show tabs
sr: Увек прикажи језичке

en: Always show tabs, even when only one is open.
sr: Увек прикажи језичке, чак и када је само један лист отворен.

en: Ask for download directory
sr: Унети директоријум за преузиме

en: Ask for download directory.
sr: Питај за директоријум за смештање преузима

en: Autocompletion
sr: Самодопуњавање

en: Automatic proxy configuration URL
sr: Адреса за аутоматско подешавања посредника

en: Automatic proxy configuration URL.
sr: Адреса за аутоматско подешавања посредника.

en: Automatically complete entries in the location bar from history.
sr: Уносе у пољу за адресу аутоматски допуни помоћу ставки из историјата.

en: Autowrap for find in page
sr: Тражи и испред за претрагу у страници

en: Bookmark menu actions location
sr: Локација мени акција за обележивача

en: Bookmark title
sr: Наслов обележивача

en: Color (in #RRGGBB hex format) of new tab titles for tabs that have finished loading, which the user has not yet seen.
sr: Боја (у хексадецималном запису #RRGGBB) наслова на језичцима страница које су учитане, а корисник није погледао.

en: Color (in #RRGGBB hex format) of tab titles while the tab is loading.
sr: Боја (у хексадецималном запису #RRGGBB) наслова на језичцима страница које се учитавају.

en: Confirmation dialog when attempting to close a window that contains multiple embeds. If true, the dialog is shown.
sr: Да ли да прикаже прозорче за потврду при покушају затварања прозора у којем се прегледа више страница.

en: Confirmation dialog when attempting to open a session file. If true, the dialog is shown.
sr: Да ли да прикаже прозорче за потврду при покушају отварања датотеке сесије.

en: Cookie behavior
sr: Понашање колачића

en: Couple a history dropdown box with smart bookmarks.
sr: Упари падајуће поље са мудрим обележивачима.

en: Default charset
sr: Уобичајени скуп знакова

en: Default charset.
sr: Уобичајени скуп знакова.

en: Default color for unvisited links in #RRGGBB hex format.
sr: Уобичајена боја за непосећене везе у #RRGGBB хексадецималном запису.

en: Default color for visited links in #RRGGBB hex format.
sr: Уобичајена боја за посећене везе у #RRGGBB хексадецималном запису.

en: Default directory to download to
sr: Уобичајени директоријум за преузиме

en: Default directory to download to.
sr: Уобичајени директоријум за смештање преузетих датотека.

en: Default font type
sr: Уобичајена врста писма

en: Default font type. Possible values are 0 (serif), 1 (sans-serif)
sr: Уобичајена врста писма. Могуће вредности су 0 (серифна) и 1 (безсерифна)

en: Default page background color
sr: Уобичајена боја позадине страница

en: Default page background color in #RRGGBB hex format.
sr: Уобичајена боја позадине странице у #RRGGBB хексадецималном запису.

en: Default page text color
sr: Уобичајена боја текста

en: Default page text color in #RRGGBB hex format.
sr: Уобичајена боја текста у #RRGGBB хексадецималном запису.

en: Default session recovery method. 0 reopens windows, 1 adds sites to bookmarks, 2 discards session.
sr: Уобичајена врста опоравка сесије. 0 за поновно отварање прозора и страница, 1 за додавање страница међу обележиваче, 2 за занемаривање сесије.

en: Default spinner theme
sr: Уобичајен изглед вртешке

en: Default unvisited link color
sr: Уобичајена боја непосећених веза

en: Default visited link color
sr: Уобичајена боја посећених веза

en: Display arrows in smart bookmarks
sr: Прикажи стрелице у мудрим обележивачима

en: Edge of window used for tabs
sr: Ивица прозора на коју се смештају језичци

en: Edge of window used for tabs. 0 is left, 1 is right, 2 is top, and 3 is bottom.
sr: Ивица прозора на коју се смештају језичци. 0 је за лево, 1 десно, 2 на врху и 3 у дну.

en: Enable SSL 2 protocol
sr: Омогући SSL 2 протокол

en: Enable SSL 2 security protocol
sr: Омогући SSL 2 безбедносни протокол

en: Enable SSL 3 protocol
sr: Омогући SSL 3 протокол

en: Enable SSL 3 security protocol
sr: Омогући SSL 3 безбедносни протокол

en: Enable TLS protocol
sr: Омогући TLS протокол

en: Enable TLS security protocol
sr: Омогући TLS безбедносни протокол

en: Enable proxy keep-alive
sr: Омогући држање везе са посредником

en: Enable proxy keep-alive.
sr: Омогући држање везе са посредником (keep-alive).

en: Expire history
sr: Очисти историјат

en: Expire history after how many days.
sr: Након колико дана застаревају записи о посетама страница.

en: External download command
sr: Спољна наредба за преузимање

en: External download command. %s will be the URL to download.
sr: Спољна наредба за преузимање. %s је адреса коју треба преузети.

en: FTP proxy
sr: FTP посредник

en: FTP proxy port
sr: Порт FTP посредника

en: FTP proxy port.
sr: Порт FTP посредника.

en: FTP proxy.
sr: FTP посредник.

en: Filename to print to
sr: Име датотеке у коју штампати

en: Filename to print to.
sr: Име датотеке у коју треба штампати.

en: Find in frames
sr: Пронађи у оквирима

en: For find in page, whether to search inside frames
sr: За претрагу странице, да ли да тражи унутар оквира

en: For find in page, whether to start again at the beginning after reaching the end of the page
sr: За претрагу у страници, да ли да тражи од почетка странице када стигне до краја

en: Group history by hosts
sr: Групиши историјат према домаћинима

en: Group history by hosts.
sr: Групиши историјат према домаћинима.

en: HTTP proxy
sr: HTTP посредник

en: HTTP proxy port
sr: Порт HTTP посредника

en: HTTP proxy port.
sr: Порт HTTP посредника.

en: HTTP proxy.
sr: HTTP посредник.

en: HTTP version
sr: HTTP издање

en: HTTP version. Possible values are confusing since it's an int instaed of a float, so: 0 (1.0), 1 (1.1).
sr: HTTP издање. Могуће вредности су збуњујуће пошто су цео број уместо децималног записа. Према томе: 0 (1.0) и 1 (1.1).

en: History popup
sr: Искакање историјата

en: History search time
sr: Претрага историјата по времену

en: Home page
sr: Почетна страница

en: How many autobookmarks to use
sr: Колико само-обележивача да користи

en: How many autobookmarks to use.
sr: Колико само-обележивача да користи.

en: If set, override the display of toolbar items from the desktop default. Possible values are 0 (Text beside icons), 1 (Text below icons), 2 (Text only), and 3 (Icons only)
sr: Уколико је постављено, занемарује приказ алатки према системским подешавањима. Дозвољене вредности су 0 (текст поред икона), 1 (текст испод икона), 2 (само текст) и 3 (само иконе)

en: Image animation type
sr: Начин анимације слике

en: Image animation type. Possible values are 0 (continuously), 1 (once through), 2 (never)
sr: Начин анимације слике. Допуштене вредности су 0 (непрекидно), 1 (једном до краја), 2 (не анимирај)

en: Indicates if the prefs have been migrated to GNOME2.2 settings
sr: Означава да ли су поставке пренете у Гномова 2.2 подешавања

en: Indicates if the prefs have been migrated to GNOME2.2 settings.
sr: Означава да ли су поставке пренете у Гномова 2.2 подешавања.

en: Items to show when autocompletion
sr: Ставке које се приказују при самодопуњавању

en: Jump to new tabs
sr: Иди на нове листове

en: Jump to new tabs.
sr: Да ли да отвори лист по његовом стварању.

en: Keep downloader open after all downloads have finished.
sr: Преузимач остаје отворен када се сва преузимања заврше.

en: Keep downloader open after download finished
sr: Преузимач остаје отворен када се преузимање заврши

en: Languages
sr: Језици

en: Loading tab color
sr: Боја листова при учитавању

en: Match case for find in page
sr: Поклапање величине слова при претрази

en: Match case for find in page.
sr: Поклапање величине слова при претрази странице.

en: Match whole words only for find in page
sr: Поклапање целих речи при претрази странице

en: Middle mouse button action
sr: Акција на средње дугме миша

en: Minimum number of bookmarks to ask confirmation before removing them.
sr: Најмањи број обележивача за које тражити потврду пре уклањања.

en: Minimum number of bookmarks to ask confirmation before removing them. Will remove bookmarks without asking if less than this. If it's -1, it will never ask for confirmation.
sr: Најмањи број обележивача за које тражити потврду пре уклањања. Уклониће обележиваче без потрвде уколико их има мање од овог броја. Уколико је -1, никад неће тражити потврду.

en: New page type
sr: Нова врста странице

en: New tab color
sr: Боја нових листова

en: Number of items to show in the autocompletions alternatives window when showing it automatically.
sr: Број ставки које треба да прикаже међу могућим изборима за самодопуњавање када их приказује аутоматски.

en: Open in tabs by default.
sr: Подразумевај отварање у листовима.

en: Open popups in tabs
sr: Нове искачуће прозоре отварај као листове

en: Open popups in tabs instead of new windows.
sr: Прави нове листове уместо искачућих прозора.

en: Override toolbar style
sr: Постави начин приказа алатки

en: Paper type
sr: Врста папира

en: Paper type: 0 (Letter), 1 (Legal), 2 (Executive), 3 (A4).
sr: Врста папира: 0 (Летер), 1 (Легал), 2 (Егзекјутив), 3 (А4).

en: Pop up history when right clicking on back button
sr: Избаци историјат при десном клику на дугме за назад

en: Preferred languages, two letter codes.
sr: Жељени језици, двословне ознаке.

en: Print range
sr: Распон за штампу

en: Print range: 0 (all pages), 1 (specific range).
sr: Распон за штампу: 0 (све странице), 1 (одређен распон).

en: Printer name
sr: Име штампача

en: Printer name.
sr: Име штампача.

en: Printing bottom margin
sr: Доња маргина при штами

en: Printing bottom margin (in inches).
sr: Доња маргина при штами (у палцима).

en: Printing left margin
sr: Лева маргина при штами

en: Printing left margin (in inches).
sr: Лева маргина при штами (у палцима).

en: Printing right margin
sr: Десна маргина при штами

en: Printing right margin (in inches).
sr: Десна маргина при штами (у палцима).

en: Printing top margin
sr: Горња маргина при штами

en: Printing top margin (in inches).
sr: Горња маргина при штами (у палцима).

en: Program to use to handle mailto: links
sr: Програм којим се барата „mailto:“ везама

en: Proxy mode
sr: Врста посредника

en: Proxy mode. Possible values are 0 (no proxy), 1 (manual), 2 (automatic).
sr: Врста посредника. Дозвољене вредности су 0 (без посредника), 1 (ручно) и 2 (аутоматски).

en: Recently saved sessions
sr: Скоро сачуване сесије

en: Recovery method
sr: Начин опоравка

en: Right mouse button action
sr: Акција на десно дугме миша

en: Run external download program in a terminal
sr: Покрени спољни програм за преузимање у терминалу

en: Run external download program in a terminal.
sr: Покрени спољни програм за преузимање у терминалу.

en: SOCKS proxy
sr: SOCKS посредник

en: SOCKS proxy port
sr: Порт SOCKS посредника

en: SOCKS proxy port.
sr: Порт SOCKS посредника.

en: SOCKS proxy version
sr: Издање SOCKS посредника

en: SOCKS proxy version.
sr: Издање SOCKS посредника.

en: SOCKS proxy.
sr: SOCKS посредник.

en: SSL proxy
sr: SSL посредник

en: SSL proxy port
sr: Порт SSL посредника

en: SSL proxy port.
sr: Порт SSL посредника.

en: SSL proxy.
sr: SSL посредник.

en: Save passwords
sr: Памти лозинке

en: Save passwords.
sr: Памти лозинке.

en: Scroll step with no modifier
sr: Корак померања без измењивача

en: Scroll step with no modifier, in lines.
sr: Корак померања без измењивача, у редовима.

en: Session open confirmation
sr: Потврда отварања сесије

en: Shorten autobookmarks to length
sr: Скрати само-обележиваче на дужину

en: Shorten autobookmarks to length (in chars).
sr: Скрати само-обележиваче на дужину (у знаковима).

en: Show autocompletions alternatives list automatically
sr: Аутоматски прикажи списак избора за самодопуњавање

en: Show favicons in tabs
sr: Прикажи сличицу у сваком језичку

en: Show favicons in tabs. Possible values are (0 don't show), 1 (show favicon or default icon), and 2 (show only favicons).
sr: Прикажи сличицу у сваком језичку. Дозвољене вредности су 0 (не приказуј), 1 (прикажи сличицу странице или подразумевану сличицу) и 2 (прикажи само сличице страница).

en: Show only history entries from a particular time. Possible values are 0 (all items), 1 (today), 2 (yesterday), 3 (two days ago), 4 (this week), 5 (this month).
sr: Прикажи записе о посећеним страницама само за одређен период. Могуће вредности су 0 (сви записи), 1 (данас), 2 (јуче), 3 (пре два дана), 4 (ове недеље) и 5 (овог месеца).

en: Show sidebar by default
sr: Уобичајено прикажи споредни оквир

en: Show sidebar by default.
sr: Уобичајено прикажи споредни оквир.

en: Show sidebar in full screen mode
sr: Прикажи споредни оквир при прегледу преко целог екрана

en: Show sidebar in full screen mode.
sr: Прикажи споредни оквир при прегледу преко целог екрана.

en: Show statusbar by default
sr: Уобичајено прикажи линију стања

en: Show statusbar by default.
sr: Уобичајено прикажи линију стања.

en: Show statusbar in full screen mode
sr: Прикажи линију стања при прегледу преко целог екрана

en: Show statusbar in full screen mode.
sr: Прикажи линију стања при прегледу преко целог екрана.

en: Show the autocompletions alternatives list automatically when editing the url entry
sr: Аутоматски прикажи списак избора за само-допуњавање при измени адресе

en: Show titles in autocompletion.
sr: Прикажи наслове при само-допуњавању.

en: Show toolbars by default
sr: Уобичајено прикажи алатке

en: Show toolbars by default.
sr: Уобичајено прикажи алатке.

en: Show toolbars in full screen mode
sr: Уобичајено прикажи алатке при прегледу преко целог екрана

en: Show toolbars in full screen mode.
sr: Уобичајено прикажи алатке при прегледу преко целог екрана.

en: Show tooltips for bookmarks menus
sr: Прикажи савете у менијима обележивача

en: Show tooltips for bookmarks menus. If 1, bookmark menuitem URLs are displayed in the statusbar; otherwise, the URLs are displayed in tooltips.
sr: Прикажи савете у менијима обележивача. Уколико је 1, адресе обележивача се приказују у линији са стањем; иначе, адресе се приказују као савети у пољима изнад позиције миша.

en: Size of disk cache
sr: Величина одвојеног простора на диску

en: Size of disk cache, in KB.
sr: Величина диск кеша, у килобајтима.Величина простора на диску у килобајтима, одвојеног за привремено смештање страница, слика и другог садржаја.

en: Smart bookmarks history
sr: Историјат мудрих обележивача

en: Startpage type
sr: Врста почетне стране

en: Temporary bookmark naming behavior
sr: Начин именовања привремених обележја

en: The list of controls that will be present in the toolbar. You should edit this setting with the toolbar editor unless you know what you are doing.
sr: Списак дугмића присутних међу алаткама. Ово треба да подешавате помоћу уређивача алатки, осим уколико знате шта радите.

en: Title to use when creating a new bookmark. Possible values are: 0 (use title of page), 1 (always ask user)
sr: Наслов који се користи при прављењу обележивача. Дозвољене вредности су: 0 (користи наслов странице) и 1 (увек питај корисника)

en: Toolbar setup
sr: Поставка алатки

en: Type of page to show on startup. Possible values are: 0 (home page), 1 (last page), 2 (blank)
sr: Изаберите коју страницу приказати при покретању. Могуће вредности су: 0 (почетна страница), 1 (последња посећена страница) и 2 (празно)

en: Type of page to show when opening a new window or tab. Possible values are: 0 (home page), 1 (last page), 2 (blank)
sr: Изаберите коју страницу приказати по отварању новог прозора или листа. Могуће вредности су: 0 (почетна страница), 1 (последња посећена страница) и 2 (празно)

en: URL for the user's home page. Displayed when Galeon starts up and when a new window or tab is created, as controlled by /apps/galeon/Browsing/General/startpage_type and /apps/galeon/Browsing/General/newpage_type
sr: Адреса за почетну страницу корисника. Приказује се по покретању Галије и када се отвори нови прозор или лист, како је већ подешено у кључевима /apps/galeon/Browsing/General/startpage_type и /apps/galeon/Browsing/General/newpage_type

en: Underline links
sr: Подвуци везе

en: Underline links.
sr: Подвуци везе.

en: Use default step with no modifier
sr: Користи уобичајену величину корака без измењивача

en: Use default step with no modifier.
sr: Користи уобичајену величину корака без измењивача.

en: Use external download program.
sr: Користи спољни програм за преузимање.

en: Use gnome protocol settings handle mailto: links
sr: Користи подешавања Гномових протокола за баратање „mailto:“ везама

en: Use gnome protocol settings to handle mailto: links
sr: Користи подешавања Гномових протокола за баратање „mailto:“ везама

en: Use own colors
sr: Користи изабране боје

en: Use own fonts
sr: Користи изабрана писма

en: Use tabs
sr: Користи листове

en: Use your own colors instead of the colors the page requests.
sr: Користи боје које сте ви изабрали уместо боја које страница захтева.

en: Use your own fonts instead of the fonts the page requests.
sr: Користи писма која сте ви изабрали уместо писама које страница захтева.

en: User-agent
sr: Читач

en: User-agent.
sr: Поље HTTP заглавља за именовање читача (User-agent).

en: Warn before accepting cookies
sr: Упозори пре прихватања колачића

en: Warn before accepting cookies.
sr: Упозори пре прихватања колачића.

en: What happens when clicking with the middle mouse button not over a link. Options: 0 (Bookmarks menu), 1 (Paste url in new tab), 2 (Go back), 3 (Gestures), 4 (Automatic scroll), 5 (Manual scroll, like ggv), 6 (Paste in current tab)
sr: Шта се догађа при притиску на средње дугме миша ван везе. Дозвољене вредности су: 0 (мени са обележивачима), 1 (убаци адресу у нови лист), 2 (иди назад), 3 (акције према кретању миша), 4 (аутоматско померање), 5 (ручно померање, као ggv), 6 (убаци у тренутни лист)

en: What should be shown in the javascript console
sr: Шта треба да се прикаже у ЈаваСкрипт конзоли

en: What should be shown in the javascript console.
sr: Шта треба да се прикаже у ЈаваСкрипт конзоли.

en: What to do when right mouse button is pressed. Possible values are 0 (display context menu immediately), 1 (perform gestures, displaying context menu on button release).
sr: Шта се догађа при притиску на десно дугме миша. Дозвољене вредности су: 0 (одмах прикажи приручни мени), 1 (изврши акције на кретање миша и прикажи приручни мени по отпуштању дугмета).

en: Wheel action with no modifier
sr: Акција точкића без измењивача

en: Wheel action with no modifier. Possible values are 0 (Scroll by one step), 1 (Scroll by one page), 2 (Move in the browsing history), 3 (Zoom).
sr: Акција точкића без измењивача. Дозвољене вредности су 0 (помери за један корак), 1 (помери за једну страну), 2 (крећи се кроз историјат посета), 3 (увећај).

en: When TRUE, no arrows will be displayed in a smart bookmark
sr: Када је постављено, стрелице се неће приказивати у мудром обележивачу

en: When adding a temporary bookmark from a link, if this value is negative use the URL as the name for the bookmark entry. Otherwise if the link name is shorter than this, use the link name and the URL, else just use the name. No UI for this option.
sr: При додавању привременог обележја од везе, уколико је ова вредност негативна онда се користи адреса за име обележивача. Иначе, уколико је име адресе краће од овога, користи се и име и адреса, а иначе само име. Не постоји графички интерфејс за ово подешавање.

en: When to compare cached copy
sr: Поређење сачуваног примерка

en: When to compare cached copy to web copy. Possible values are 0 (once per session), 1 (every time), 2 (never), 3 (automatic).
sr: Када да се упореди сачувани примерак са примерком са веба. Дозвољене вредности су 0 (једном по сесији), 1 (сваки пут), 2 (никад) и 3 (аутоматски).

en: When to load images
sr: Учитавање слика

en: When to load images. Possible values are 0 (always), 1 (from current server only), 2 (never)
sr: Када да се учитају слике. Дозвољене вредности су 0 (увек), 1 (само са текућег сервера) и 2 (никад)

en: When true, titles will be shown in the autocompletion alternatives window.
sr: Када је постављено, наслови ће се приказивати међу изборима за само-допуњавање.

en: Where to accept cookies from. Possible values are 0 (anywhere), 1 (from current server only), 2 (nowhere)
sr: Одакле се прихватају колачићи. Дозвољене вредности су 0 (сви), 1 (само са текућег сервера) и 2 (ниједан)

en: Where to put the menu of actions on a bookmark folder. Possible values are: 0 (top of each folder's menu), 1 (bottom of each folder's menu), 2 (context menus only)
sr: Где сместити мени са деловањима за категорије обележивача. Дозвољене вредности су: 0 (врх менија сваке категорије), 1 (дно менија сваке категорије), 2 (само у приручним менијима)

en: Whether the current session is automatically saved on exit.
sr: Да ли се текућа сесија аутоматски снима при изласку.

en: Whether to print the date in the footer.
sr: Штампање датума у подножју.

en: Whether to print the page URL in the header
sr: Штампање адресе странице у заглављу

en: Whether to print the page numbers (x of total) in the footer.
sr: Штампање бројева страница (x од укупно) у подножју.

en: Whether to print the page title in the header.
sr: Штампање наслова странице у заглављу.

en: Whether to show the editing pane in the bookmarks editor.
sr: Да ли се приказује површ за измену у уређивачу обележивача.

en: Whether to split the bookmarks editor view in two.
sr: Да ли се уређивач обележивача дели на два дела.

en: Window close confirmation
sr: Потврда затварања прозора

en: Helper Applications
sr: Помоћни програми

en: The site %s wants to modify an existing cookie.
sr: Страница %s жели да измени постојећи колачић.

en: The site %s wants to set a cookie.
sr: Страница %s жели да постави колачић.

en: The site %s wants to set a second cookie.
sr: Страница %s жели да постави додатни колачић.

en: The site %s wants to set another cookie. You already have %d cookie from this site. | The site %s wants to set another cookie. You already have %d cookies from this site.
sr[0]: Страница %s жели да постави додатни колачић. Већ имате %d колачић са ове странице.
sr[1]: Страница %s жели да постави додатни колачић. Већ имате %d колачића са ове странице.
sr[2]: Страница %s жели да постави додатни колачић. Већ имате %d колачића са ове странице.

en: _Reject
sr: _Одбаци

en: _Accept
sr: _Прихвати

note: Set up the text
en: Accept cookie from %s?
sr: Прихвати колачић са %s?

en: R_emember this decision for this site
sr: Запамти _одлуку за ову страницу

note: add the disclosure button and the cookie details table
en: Cookie Details
sr: Детаљи колачића

en: Galeon cannot handle this protocol,
    and no GNOME default handler is set
sr: Галија не може да ради са овим протоколом,
    а обично баратање из Гнома није постављено.

en: The protocol specified is not recognised.
    
    Would you like to try the GNOME default?
sr: Наведени протокол није препознат.
    
    Желите ли да пробате уобичајени Гном протокол?

en: Save with content
sr: Сними са садржајем

en: The specified path does not exist.
sr: Наведена путања не постоји.

en: A file was selected when a folder was expected.
sr: Изабрана је датотека, а очекиван је директоријум.

en: A folder was selected when a file was expected.
sr: Изабран је директоријум, а очекивана је датотека.

en: _Select Certificate
sr: Иза_берите сертификат

en: Choose a certificate to present as identification to %s.
sr: Изаберите сертификат који да користи за идентификацију на %s.

en: Select a certificate to identify yourself.
sr: Изаберите сертификат за вашу идентификацију.

en: Certificate Details
sr: _Детаљи сертификата

note: Add the buttons
en: _View Certificate
sr: По_гледај сертификат

en: The site %s returned security information for %s. It is possible that someone is intercepting your communication to obtain your confidential information.
sr: Страница %s је вратила безбедносне податке за %s. Могуће је да неко прислушкује вашу везу како би сазнао ваше поверљиве податке.

en: You should only accept the security information if you trust %s and %s.
sr: Безбедносне податке треба да прихватите једино уколико верујете у %s и %s.

en: Accept incorrect security information?
sr: Да прихватим неисправне безбедносне податке?

en: Your browser was unable to trust %s. It is possible that someone is intercepting your communication to obtain your confidential information.
sr: Ваш читач не може да верује у %s. Могуће је да неко прислушкује вашу везу како би сазнао ваше поверљиве податке.

en: You should only connect to the site if you are certain you are connected to %s.
sr: Повежите се на ову страницу једино ако сте убеђени да сте повезани са %s.

en: Connect to untrusted site?
sr: Повежи се на непроверену страницу?

en: _Don't show this message again for this site
sr: _Не приказуј више ову поруку за ову страницу

en: Co_nnect
sr: По_вежи се

en: Accept expired security information?
sr: Прихвати истекле безбедносне податке?

en: The security information for %s expired on %s.
sr: Безбедносни подаци за  %s су истекли још %s.

en: Accept not yet valid security information?
sr: Прихвати још увек неисправне безбедносне податке?

en: The security information for %s isn't valid until %s.
sr: Безбедносни подаци за %s нису исправни до %s.

note: To translators: this a time format that is used while displaying the * expiry or start date of an SSL certificate, for the format see * strftime(3)
en: %a %d %b %Y
sr: %a, %d. %b %Y.

en: You should ensure that your computer's time is correct.
sr: Потребно је да обезбедите да време на вашем рачунару буде исправно.

en: Cannot establish connection to %s.
sr: Не могу да успоставим везу са %s.

en: The certificate revocation list (CRL) from %s needs to be updated.
sr: Списак одбијених сертификата (CRL) са %s треба освежити.

en: Please ask your system administrator for assistance.
sr: Молим затражите помоћ од администратора вашег система.

en: _Trust CA
sr: _Веруј ИС-у

en: Trust %s to identify:
sr: Верује %s ради идентификације:

en: Trust new Certificate Authority?
sr: Веровати новом издаваоцу сертификата (ИС)?

en: Before trusting a Certificate Authority (CA) you should verify the certificate is authentic.
sr: Пре него што укажете поверење издаваоцу сертификата треба да проверите да ли је сертификат аутентичан.

en: _Web sites
sr: _Веб странице

en: _Software developers
sr: _Програмери

en: Certificate already exists.
sr: Сертификат већ постоји.

en: The certificate has already been imported.
sr: Сертификат је већ увежен.

en: _Backup Certificate
sr: _Резервни сертификат

en: Select password.
sr: Изаберите лозинку.

en: Select a password to protect this certificate.
sr: Изаберите лозинку да заштитите овај сертификат.

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: Con_firm password:
sr: По_тврдите лозинку:

note: TODO: We need a better password quality meter
en: Password quality:
sr: Квалитет лозинке:

en: I_mport Certificate
sr: Ув_езите сертификат

en: Password required.
sr: Лозинке је обавезна.

en: Enter the password for this certificate.
sr: Унесите лозинку за овај сертификат.

en: Certificate Revocation list successfully imported.
sr: Списак одбијених сертификата успешно увезен.

en: Certificate Revocation list (CRL) imported:
sr: Списак одбијених сертификата (CRL) увезен:

en: Organization:
sr: Удружење:

en: Unit:
sr: Јединица:

en: Next Update:
sr: Следеће освежавање:

en: Not part of certificate
sr: Не чини део сертификата

en: Certificate Properties
sr: Особине сертификата

en: This certificate has been verified for the following uses:
sr: Овај сертификат је одобрен за наредне употребе:

en: Could not verify this certificate because it has been revoked.
sr: Не могу да проверим овај сертификат зато што је повучен.

en: Could not verify this certificate because it has expired.
sr: Не могу да проверим овај сертификат зато што је истекао.

en: Could not verify this certificate because it is not trusted.
sr: Не могу да проверим овај сертификат зато што му се не верује.

en: Could not verify this certificate because the issuer is not trusted.
sr: Не могу да проверим овај сертификат зато што се не верује његовом издаваоцу.

en: Could not verify this certificate because the issuer is unknown.
sr: Не могу да проверим овај сертификат зато што није познат његов издавалац.

en: Could not verify this certificate because the CA certificate is invalid.
sr: Не могу да проверим овај сертификат зато што је CA сертификат неисправан.

en: Could not verify this certificate for unknown reasons.
sr: Не могу да проверим овај сертификат из непознатих разлога.

en: Generating Private Key.
sr: Образује приватни кључ.

en: Please wait while a new private key is generated. This process could take a few minutes.
sr: Молим сачекајте мало док се образује нови приватни кључ. Овај процес може потрајати неколико минута.

note: render the complete portal
en: My Portal
sr: Моја лука

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: End of current session
sr: Крај текуће сесије

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
sr: %a, %-d. %b %Y. у %-H:%M

en: Default
sr: Подразумевано

en: None
sr: Ништа

en: Arabic
sr: Арапски

en: Baltic
sr: Балтички

en: Central European
sr: Централноевропски

en: Chinese
sr: Кинески

en: Cyrillic
sr: Ћирилица

en: Greek
sr: Грчки

en: Hebrew
sr: Јеврејски

en: Indian
sr: Индијански

en: Japanese
sr: Јапански

en: Korean
sr: Корејски

en: Turkish
sr: Турски

en: Unicode
sr: Уникод

en: Vietnamese
sr: Вијетнамски

en: Western
sr: Западни

en: Arabic (IBM-864)
sr: Арапски (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
sr: Арапски (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6)
sr: Арапски (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
sr: Арапски (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
sr: Арапски (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
sr: Арапски (MacArabic)

en: Arabic (Windows-1256)
sr: Арапски (Windows-1256)

en: Armenian (ARMSCII-8)
sr: Јерменски (ARMSCII-8)

en: Baltic (ISO-8859-13)
sr: Балтички (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
sr: Балтички (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
sr: Балтички (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
sr: Келтски (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
sr: Централноевропски (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
sr: Централноевропски (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
sr: Централноевропски (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
sr: Централноевропски (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
sr: Кинески поједностављени (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
sr: Кинески поједностављени (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
sr: Кинески поједностављени (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
sr: Кинески поједностављени (HZ)

en: Chinese Simplified (Windows-936)
sr: Кинески поједностављени (Windows-936)

en: Chinese Traditional (Big5)
sr: Кинески Традиционални (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
sr: Кинески Традиционални (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
sr: Кинески Традиционални (EUC-TW)

en: Croatian (MacCroatian)
sr: Хрватски (MacCroatian)

en: Cyrillic (IBM-855)
sr: Ћирилица (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
sr: Ћирилица (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
sr: Ћирилица (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
sr: Ћирилица (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
sr: Ћирилица (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
sr: Ћирилица (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
sr: Ћирилица/Руски (CP-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
sr: Ћирилица/Украјински (KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (MacUkrainian)
sr: Ћирилица/Украјински (MacUkrainian)

en: English (US-ASCII)
sr: Енглески (US-ASCII)

en: Farsi (MacFarsi)
sr: Фарси (MacFarsi)

en: Georgian (GEOSTD8)
sr: Грузијски (GEOSTD8)

en: Greek (ISO-8859-7)
sr: Грчки (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
sr: Грчки (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
sr: Грчки (Windows-1253)

en: Gujarati (MacGujarati)
sr: Гуџарати (MacGujarati)

en: Gurmukhi (MacGurmukhi)
sr: Гурмуки (MacGurmukhi)

en: Hebrew (IBM-862)
sr: Хебрејски (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
sr: Хебрејски (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
sr: Хебрејски (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
sr: Хебрејски (MacHebrew)

en: Hebrew (Windows-1255)
sr: Хебрејски (Windows-1255)

en: Hindi (MacDevanagari)
sr: Хинду (MacDevanagari)

en: Icelandic (MacIcelandic)
sr: Исландски (MacIcelandic)

en: Japanese (EUC-JP)
sr: Јапански (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
sr: Јапански (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
sr: Јапански (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
sr: Корејски (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
sr: Корејски (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
sr: Корејски (JOHAB)

en: Korean (UHC)
sr: Корсејски (UHC)

en: Nordic (ISO-8859-10)
sr: Нордијски (ISO-8859-10)

en: Romanian (MacRomanian)
sr: Румунски (MacRomanian)

en: Romanian (ISO-8859-16)
sr: Румунски (ISO-8859-16)

en: South European (ISO-8859-3)
sr: Јужноевропски (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
sr: Тајландски (TIS-620)

en: Turkish (IBM-857)
sr: Турски (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
sr: Турски (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
sr: Турски (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
sr: Турски (Windows-1254)

en: Unicode (UTF-7)
sr: Уникод (UTF-7)

en: Unicode (UTF-8)
sr: Уникод (UTF-8)

en: Unicode (UTF-16BE)
sr: Уникод (UTF-16BE)

en: Unicode (UTF-16LE)
sr: Уникод (UTF-16LE)

en: Unicode (UTF-32BE)
sr: Уникод (UTF-32BE)

en: Unicode (UTF-32LE)
sr: Уникод (UTF-32LE)

en: User Defined
sr: Корисник изабрао

en: Vietnamese (TCVN)
sr: Вијетнамски (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
sr: Вијетнамски (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
sr: Вијетнамски (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
sr: Вијетнамски (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
sr: Визуелни Хебрејски (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
sr: Западни (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
sr: Западни (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
sr: Западни (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
sr: Западни (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
sr: Западни (Windows-1252)

en: Thai
sr: Тајландски

en: Devanagari
sr: Деванагари

en: Tamil
sr: Тамил

en: Simplified Chinese
sr: Поједностаљени кинески

en: Traditional Chinese
sr: Традиционални кинески

en: Default (recommended)
sr: Уобичајено (препоручено)

note: set the application name manually until gnome handles the * GNOME_PARAM_HUMAN_READABLE_NAME in a sane fashion
en: Galeon
sr: Галија

en: URL Clicked
sr: Кликнута адреса

en: Toggle fullscreen mode
sr: Постави преко целог екрана

en: Fullscreen
sr: Цео екран

en: Go to the specified location
sr: Иди на наведену адресу

en: Go To The Specified _Location
sr: Иди на наведену _адресу

en: Go To The Specified Location in Another _Tab
sr: Иди на наведену адресу у новом _листу

en: Go To The Specified Location in Another _Window
sr: Иди на наведену адресу у новом _прозору

en: Go
sr: Иди

en: Go to your home page
sr: Иди на почетну страницу

en: Go _Home
sr: На по_четак

en: Go Home in Another _Tab
sr: На _почетак у новом листу

en: Go Home in Another _Window
sr: На почетак у _новом прозору

en: _Set Current Page as Home Page
sr: Постави _текућу страницу за почетну

en: Home
sr: Почетна

en: Edit Languages
sr: Уреди језике

en: Open a new tab in an existing Galeon window
sr: Отвори нови лист у постојећем прозору Галије

en: Open a new window in an existing Galeon process
sr: Отвори нови прозор у постојећем процесу Галије

en: Do not raise the window when opening a page in an existing Galeon process
sr: Не издижи прозор при отварању странице у постојећем процесу Галије

en: Run Galeon in full screen mode
sr: Користи Галију преко целог екрана

en: Attempt to load URL in existing Galeon window
sr: Покушај да отвориш адресу у постојећем прозору Галије

en: Load the given session file
sr: Учитај дату датотеку сесије

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Don't open any windows; instead act as a server for quick startup of new Galeon instances
sr: Не отварај прозоре; уместо тога, понашај се као сервер за брзо покретање нових Галија

en: Add a bookmark (don't open any window)
sr: Додај обележивач (не отварај никакав прозор)

en: URL
sr: Адреса

en: Create the initial window with the given geometry, see X(1) for the GEOMETRY format
sr: Отвори почетни прозор помоћу датих димензија. Погледајте X(1) ман страницу за навођење димензија.

en: GEOMETRY
sr: ДИМЕНЗИЈЕ

en: Close all Galeon windows
sr: Затвори све прозоре Галије

en: Same as --close, but exits server mode too
sr: Исто као „--close“, само што гаси и сервере

en: Used internally by the nautilus view
sr: Користи се интерно за наутилус преглед

en: Galeon failed to start.
sr: Галија није успела да се покрене.

en: The existing Galeon instance is not responding. Terminating the <tt>"galeon-bin"</tt> processes may fix the problem.
sr: Постојећи примерак Галије не одговара. Гашење <tt>„galeon-bin“</tt> процеса може средити проблем.

en: name of icon for the mozilla view
sr: име сличице за мозила преглед

en: mozilla summary info
sr: сажети мозила подаци

en: Go up
sr: Иди изнад

en: Go back
sr: Иди назад

en: Go forward
sr: Иди напред

en: Back (with menu)
sr: Назад (са менијем)

en: Back
sr: Назад

en: Forward (with menu)
sr: Напред (са менијем)

en: Forward
sr: Напред

en: Up (with menu)
sr: Горе (са менијем)

en: Up
sr: Горе

en: Open a new tab or window
sr: Отвори нови лист или прозор

en: New _Window
sr: Нови _прозор

en: New _Tab
sr: Нови _лист

en: New
sr: Нови

en: Afrikaans
sr: Афрички

en: Albanian
sr: Албански

en: Azerbaijani
sr: Азербејџански

en: Basque
sr: Баскијски

en: Breton
sr: Бретонски

en: Bulgarian
sr: Бугарски

en: Byelorussian
sr: Белоруски

en: Catalan
sr: Каталонски

en: Croatian
sr: Хрватски

en: Czech
sr: Чешки

en: Danish
sr: Дански

en: Dutch
sr: Холандски

en: English
sr: Енглески

en: Esperanto
sr: Есперанто

en: Estonian
sr: Естонски

en: Faeroese
sr: Фарски

en: Finnish
sr: Фински

en: French
sr: Француски

en: Galician
sr: Галски

en: German
sr: Немачки

en: Hungarian
sr: Мађарски

en: Icelandic
sr: Исландски

en: Indonesian
sr: Индонежански

en: Irish
sr: Ирски

en: Italian
sr: Италијански

en: Latvian
sr: Летонски

en: Lithuanian
sr: Литвански

en: Macedonian
sr: Македонски

en: Malay
sr: Малајски

en: Norwegian/Nynorsk
sr: Норвешки/Нинорск

en: Norwegian/Bokmaal
sr: Норвешки/Бокмал

en: Norwegian
sr: Норвешки

en: Polish
sr: Пољски

en: Portuguese
sr: Португалски

en: Portuguese of Brazil
sr: Португалски у Бразилу

en: Romanian
sr: Румунски

en: Russian
sr: Руски

en: Scottish
sr: Шкотски

en: Serbian
sr: Српски

en: Slovak
sr: Словачки

en: Slovenian
sr: Словенски

en: Spanish
sr: Шпански

en: Swedish
sr: Шведски

en: Ukrainian
sr: Украјински

en: Walloon
sr: Валун

en: Custom [%s]
sr: Према избору [%s]

en: Off
sr: Искључено

en: East Asian
sr: Источноазијски

en: Bookmarks menu
sr: Мени обележивача

note: "0"
en: Paste URL in new tab
sr: Убаци адресу у нови лист

en: Go Back
sr: Иди назад

note: "2"
en: Gestures
sr: Млатарање

en: Automatic scroll
sr: Аутоматско померање садржаја

en: Manual scroll
sr: Ручно померање садржаја

en: Paste URL in current tab
sr: Убаци адресу у текући лист

en: Cannot start network proxy configuration program.
sr: Не могу да покренем програм за подешавање мрежног посредника.

en: General
sr: Опште

en: Language
sr: Језик

en: Fonts
sr: Фонтови

en: Tabs
sr: Листови

en: Mouse
sr: Миш

en: Web Content
sr: Веб садржај

en: Privacy
sr: Приватност

en: Network
sr: Мрежа

en: Galeon Preferences
sr: Поставке Галије

en: Display the latest content of the current page
sr: Прикажи најновији садржај текуће странице

en: Normal _Reload
sr: _Уобичајене освежавање

en: Bypass _Cache
sr: Заобиђи привремени _смештај

en: Reload All Tabs in This _Window
sr: Осве_жи све листове у овом прозору

en: Reload All Tabs in A_ll Windows
sr: Ос_вежи све листове у свим прозорима

en: Reload
sr: _Освежи

en: Bonobo couldn't locate the file %s.
sr: Бонобо не може да пронађе датотеку %s.

en: Usually this is an indication of an incomplete installation. See the INSTALL document for more details.
sr: Ово обично означава непотпуну инсталацију. Погледајте документ INSTALL за детаљнији опис.

en: Ensure the %s environment variable is set to the correct Mozilla installation directory.
sr: Проверите да ли је променљива окружења %s постављена на исправну путању инсталације Мозиле.

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: A bookmark file that was probably saved by Galeon 1 has been found. Galeon 1 saved non-ascii chars incorrectly. Do you want to try to fix the bookmarks?
sr: Пронашао је датотека обележивача највероватније из Галије 1. Галија 1 је неисправно уснимила знаке који нису у ASCII скупу. Желите ли да пробате да поправите обележиваче?

en: Stop current data transfer
sr: Прекини тренутни пренос података

en: _Stop Loading This Tab
sr: _Заустави учитавање овог листа

en: Stop Loading All Tabs in This _Window
sr: Заустави учитавање свих листова у овом _прозору

en: Stop Loading _All Tabs
sr: Заустави учитавање свих _листова

en: Stop
sr: Заустави

en: site
sr: странице

en: Transferring data from %s (%d kB loaded)
sr: Преноси податке са %s (%d KB учитано)

en: Transferring data from %s (%d%% complete, %d kB of %d kB loaded)
sr: Преноси податке са %s (%d%% завршено, %d kB од %d kB учитано)

en: Redirecting to %s...
sr: Преусмерава на %s...

en: Transferring data from %s...
sr: Преноси податке са %s...

en: Waiting for authorization from %s...
sr: Очекује овлашћење од %s...

en: Loading %s...
sr: Учитава %s...

en: Done.
sr: Готово.

en: St_yles
sr: _Стилови

en: History
sr: Историјат

en: Insecure
sr: Небезбедно

en: Broken
sr: Разбијен

en: Medium
sr: Осредњи

en: Low
sr: Низак

en: High
sr: Висок

en: Security level: %s
    %s
sr: Ниво безбедности: %s
    %s

en: Security level: %s
sr: Ниво безбедности: %s

en: _Allow Cookies From %s
sr: _Дозволи колачиће са %s

en: _Block Cookies From %s
sr: _Одбиј колачиће са %s

en: _Allow Images From %s
sr: _Дозволи слике са %s

en: _Block Images From %s
sr: _Одбиј слике са %s

en: _Allow Popups From %s
sr: _Дозволи искачуће прозоре са %s

en: Enter the arguments for this smart site:
sr: Унесите аргументе за ову мудру страницу:

en: Open multiple bookmarks?
sr: Отвори више обележивача?

en: _Open the bookmarks
sr: _Отвори обележиваче

en: You have requested to show %d bookmarked site in a different window or tab. Are you sure? | You have requested to show %d bookmarked sites in different windows or tabs. Are you sure?
sr[0]: Изабрали сте да прикажете %d страницу из обележивача у разним прозорима или листовима. Јесте ли сигурни?
sr[1]: Изабрали сте да прикажете %d странице из обележивача у разним прозорима или листовима. Јесте ли сигурни?
sr[2]: Изабрали сте да прикажете %d страница из обележивача у разним прозорима или листовима. Јесте ли сигурни?

en: Last visited
sr: Последња посета

en: First visited
sr: Прва посета

en: Times visited
sr: Пута посећено

en: MIME Type
sr: МИМЕ Тип

en: Action
sr: Деловање

en: Helper
sr: Помоћник

en: Always Use
sr: Увек користи

en: Save to disk
sr: Сними на диск

en: Run with Helper App
sr: Покрени помоћу помоћног програма

en: Ignored
sr: Занемарено

en: Ask the user
sr: Питај корисника

en: True
sr: јесте

en: False
sr: није

en: New mime item
sr: Нова МИМЕ ставка

en: Host
sr: Сервер

en: User Name
sr: Корисничко име

en: Status
sr: Стање

en: Domain
sr: Домен

en: Cannot save passwords
sr: Не може да сачува лозинке

en: Can set cookies
sr: Може да постави колачиће

en: Cannot set cookies
sr: Не може да постави колачиће

en: Can show images
sr: Може да прикаже слике

en: Cannot show images
sr: Не може да прикаже слике

en: Can show popups
sr: Може да прикаже искачуће прозоре

en: Cookie properties
sr: Особине колачића

en: Sites opened before crash on %s
sr: Странице отворене пре пада у %s

en: Sites opened before crash
sr: Странице отворене пре пада

en: A popup from %s was blocked
sr: Искачући прозор од %s је блокиран

en: _Allow Popups
sr: _Дозволи искачуће прозоре

en: Allow popups from %s?
sr: Дозволи искачуће прозоре са %s?

en: A popup from %s was blocked. You can allow popups from this site to be shown in the future.
sr: Искачући прозор са %s је блокиран. Можете дозволити искачуће прозоре са ове странице у будућности.

en: Check this out!
sr: Погледајте ово!

en: Select the file to open
sr: Изаберите датотеку коју желите да отворите

en: Certificate Manager
sr: Управљање сертификатима

note: this one is supposed to be in cyrillic
en: Yanko Kaneti <yaneti@declera.com>
sr: Јанко Канети  <yaneti@declera.com>

en: Past developers:
sr: Претходни програмери:

en: Graphic arts:
sr: Графика:

en: A GNOME browser based on Mozilla
sr: Гном читач заснован на Мозили

en: Cannot display help.
sr: Не могу да прикажем помоћ.

en: Bookmarks Properties
sr: Особине обележивача

en: Mo_re Properties...
sr: _Још особина...

en: N_otes:
sr: _Белешке:

en: Nic_knames:
sr: Надим_ци:

en: S_mart URL:
sr: _Мудра адреса:

en: _Location:
sr: _Адреса:

en: _Name:
sr: _Име:

en: Add to context menu
sr: Додај у приручни мени

en: Create a toolbar for this folder
sr: Направи траку са алаткама за ову категорију

en: Date added
sr: Датум додавања

en: Date modified
sr: Датум измене

en: Date visited
sr: Датум посете

en: Folders where this bookmark is present:
sr: Категорије у које је укључен овај обележивач:

en: Nicks
sr: Надимци

en: Notes
sr: Белешке

en: Parameter's encoding
sr: Запис параметра:

en: Smart URL
sr: Мудра адреса

en: Smart entry width
sr: Ширина мудрог поља

en: Toolbar Image
sr: Слика алатки

en: <b>Options for searching bookmarks</b>
sr: <b>Опције за претраживање обележивача</b>

en: Find Bookmarks Options
sr: Пронађи опције обележивача

en: Include _folders
sr: Укључи _категорије

en: Include _sites
sr: Укључи _странице

en: Look in _name
sr: Прегледај и_мена

en: Look in lo_cation
sr: Прегледај _адресу

en: Look in n_otes
sr: Прегледај _примедбе

en: Match _all words in search entry
sr: Поклапање _свих речи у пољу за претрагу

en: Match an_y word in search entry
sr: Поклапање _било које речи у пољу за претрагу

en: _Case sensitive
sr: _Битна је величина слова

en: _Exact match text in search entry
sr: _Потпуно поклапање текста у пољу за претрагу

en: Added:
sr: Додато:

en: Alias
sr: Други надимак

en: Bookmark Name
sr: Име обележивача

en: Close dock
sr: Затвори место припајања

en: Create a new alias
sr: Направи нови надимак

en: Create a new bookmark
sr: Додај обележивач

en: Create a new folder
sr: Додај категорију

en: Create a new separator
sr: Додај раздвојник

en: Detach dock
sr: Одвој место припајања

en: Don't _ask me confirmation again when removing several bookmarks
sr: Више не тражи потврду при уклањању више обележивача

en: Edit
sr: Уреди

en: Entry width:
sr: Ширина поља:

en: Find bookmarks
sr: Пронађи обележиваче

en: Find bookmarks whose
sr: Пронађи обележиваче који

en: Find:
sr: Пронађи:

en: Folder
sr: Категорија

en: Galeon Bookmarks Editor
sr: Галијин уређивач обележивача

en: Modified:
sr: Измењен:

en: N_icknames:
sr: _Надимци:

en: Name:
sr: Име

en: New item
sr: Нова ставка

en: Nicknames:
sr: Надимци:

en: Notes:
sr: Белешке:

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove bookmark
sr: Уклони обележивач

en: Separator
sr: Раздвојник

en: Set size of smart bookmark entry
sr: Постави величину поља мудрог обележивача

en: Set to default
sr: Постави на уобичајено

en: Show edit bookmarks controls
sr: Омогући уређивање обележја

en: Show menu
sr: Прикажи мени

en: The following bookmarks will be deleted. Please, make sure that no important information will be lost.
sr: Следећи обележивачи ће бити уклоњени. Проверите да не изгубите важне податке.

en: URL:
sr: Адреса:

en: Visited:
sr: Посећена:

en: _Add to context menu
sr: _Додај у приручни мени

en: _Remove all these bookmarks
sr: _Уклони све ове обележиваче

en: _Show as toolbar
sr: _Прикажи као траку алатки

en: _Smart URL:
sr: _Мудра адреса:

en: _URL:
sr: _Адреса:

en: contains
sr: садржи

en: doesn't contain
sr: не садржи

en: ends with
sr: завршава се са

en: is
sr: је

en: is not
sr: није

en: name
sr: име

en: nicknames
sr: надимци

en: notes
sr: белешке

en: starts with
sr: почиње са

en: <b>Fingerprints</b>
sr: <b>Отисци</b>

en: <b>Issued By</b>
sr: <b>Издао</b>

en: <b>Issued To</b>
sr: <b>Издато коме</b>

en: <b>Validity</b>
sr: <b>Исправност</b>

en: Certificate _Fields
sr: _Поља сертификата

en: Certificate _Hierarchy
sr: _Хијерархија сертификата

en: Common Name (CN):
sr: Заједничко име (CN):

en: DYNAMIC
sr: ДИНАМИЧКИ

en: Details
sr: Детаљи

en: Expires On:
sr: Истиче:

en: Field _Value
sr: _Вредност поља

en: Issued On:
sr: Издато:

en: MD5 Fingerprint:
sr: MD5 отисак:

en: Organization (O):
sr: Организација (O):

en: Organizational Unit (OU):
sr: Јединица организације (OU):

en: SHA1 Fingerprint:
sr: SHA1 отисак:

en: Serial Number:
sr: Серијски број:

en: C_ut
sr: _Исеци

en: Close
sr: Затвори

en: Close the current file
sr: Затвори текућу датотеку

en: Copy
sr: Умножи

en: Copy the selection
sr: Умножи изабрано

en: Create a new autobookmarks folder
sr: Направи нову категорију за само-обележиваче

en: Create a new site
sr: Направи нову страницу

en: Create a new smart site
sr: Направи нову мудру страницу

en: Cut
sr: Исеци

en: Cut the selection
sr: Исеци изабрано

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete selected bookmarks
sr: Уклони изабране обележиваче

en: E_xport
sr: И_звези

en: Edit bookmark's properties
sr: Уреди особине колачића

en: Export to Ko_nqueror...
sr: Извези у Ко_нкверор...

en: Export to Konqueror
sr: Извези у Конкверор

en: Export to Mozilla
sr: Извези у Мозилу

en: Export to Ne_tscape...
sr: Извези у Не_тскејп...

en: Export to Netscape
sr: Извези у Нетскејп

en: Export to _Mozilla...
sr: Извези у _Мозилу...

en: Fetch Bookmark Icon
sr: Добави икону обележивача

en: Fetch Bookmark _Icon
sr: Добави _икону обележивача

en: Fetch an icon for the bookmark
sr: Добави икону за обележивач

en: Helps exporting your Galeon bookmarks to Konqueror
sr: Помаже при извозу Галијиних обележивача у Конкверор

en: Helps exporting your Galeon bookmarks to Mozilla
sr: Помаже при извозу Галијиних обележивача у Мозилу

en: Helps exporting your Galeon bookmarks to Netscape
sr: Помаже при извозу Галијиних обележивача у Нетскејп

en: Helps importing your Epiphany bookmarks into Galeon
sr: Помаже при увозу Спознајиних обележивача у Галију

en: Helps importing your Galeon or Konqueror bookmarks into Galeon
sr: Помаже при увозу Галијиних или Конкверорових обележивача у Галију

en: Helps importing your Mozilla bookmarks into Galeon
sr: Помаже при увозу Мозилиних обележивача у Галију

en: Helps importing your Netscape bookmarks into Galeon
sr: Помаже при увозу Нетскејпових обележивача у Галију

en: Import From Epiphany
sr: Увези из Спознаје

en: Import From Mozilla
sr: Увези из Мозиле

en: Import From Ne_tscape...
sr: Увези из Не_тскејпа...

en: Import From Netscape
sr: Увези из Нетскејпа

en: Import From XBEL
sr: Увези из XBEL-а

en: Import From XBEL...
sr: Увези из XBEL-а...

en: Import From _Epiphany...
sr: Увези из _Спознаје...

en: Import From _Mozilla...
sr: Увези из _Мозиле...

en: Import From _XBEL (Galeon and Konqueror)...
sr: Увези из _XBEL-а (Галија и Конкверор)...

en: Insert Separator
sr: Убаци раздвојник

en: Insert _Separator
sr: Убаци _раздвојник

en: Move Down
sr: Премести испод

en: Move Up
sr: Премести изнад

en: Move bookmarks down
sr: Премести обележивач испод

en: Move bookmarks up
sr: Премести обележивач изнад

en: New A_lias
sr: Нови _надимак

en: New A_utobookmarks folder
sr: Нова категорија за само-обележиваче

en: New Alias
sr: Нови надимак

en: New Boo_kmark
sr: Нови _обележивач

en: New Bookmark
sr: Нови обележивач

en: New Folder
sr: Нова категорија

en: New S_mart Bookmark
sr: Нови _мудри обележивач

en: O_ne Level (folders first)
sr: _Један ниво (прво категорије)

en: One _Level
sr: Је_дан ниво

en: Open
sr: Отвори

en: Open a file
sr: Отвори датотеку

en: Open the destination URL
sr: Отвори циљну адресу

en: P_roperties
sr: _Особине

en: Paste
sr: Убаци

en: Paste the clipboard
sr: Убаци из списка исечака

en: Properties
sr: Особине

en: Rec_ursively (folders first)
sr: Ре_курзивно (прво категорије)

en: Redo
sr: Понови

en: Redo the undone action
sr: Понови одбачену акцију

en: Revert
sr: Врати

en: Revert to a saved version of the file
sr: Врати на сачувано издање датотеке

en: S_ort Folder
sr: _Уреди категорију

en: Save
sr: Сачувај

en: Save As
sr: Сачувај као

en: Save _As...
sr: Сачувај _као...

en: Save the current file
sr: Сачувај текућу датотеку

en: Save the current file with a different name
sr: Сачувај текућу датотеку са другим именом

en: Set _as Default Folder
sr: Постави за _уобичајену категорију

en: Set as Default Folder
sr: Постави за уобичајену категорију

en: Set this folder as the folder to add new bookmarks
sr: Постави ову категорију за категорију у коју се додаји нови обележивачи

en: Show editing pane
sr: Прикажи површ за уређивање

en: Show editing pane.
sr: Прикажи површ за уређивање.

en: Show two panes of bookmarks.
sr: Прикажи две површи са обележивачима.

en: Shows and editing pane
sr: Приказује површ за уређивање

en: Shows two panes of bookmarks.
sr: Приказује две површи са обележивачима.

en: Sort One Level (folders first)
sr: Поређај један ниво (прво категорије)

en: Sort Recursively
sr: Поређај рекурзивно

en: Sort a folder of bookmarks one level
sr: Поређај један ниво обележивача у категорији

en: Sort a folder of bookmarks one level (folders first)
sr: Поређај један ниво обележивача у категорији (прво категорије)

en: Sort a folder of bookmarks recursively
sr: Поређај обележиваче у категорији рекурзивно

en: Sort a folder of bookmarks recursively (folders first)
sr: Поређај обележиваче у категорији рекурзивно (прво категорије)

en: Sort one level
sr: Поређај један ниво

en: Sort recursively (folders first)
sr: Поређај рекурзивно (прво категорије)

en: Split View
sr: Подељени преглед

en: Start a new document
sr: Направи нови документ

en: Undo
sr: Опозови

en: Undo the last action
sr: Опозови последњу акцију

en: _Bookmark
sr: _Обележивач

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Edit Pane View
sr: _Уреди површ за преглед

en: _Go to Bookmark Target
sr: Иди на место _обележивача

en: _Import
sr: _Важно

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: _Paste
sr: У_баци

en: _Recursively
sr: _Рекурзивно

en: _Revert
sr: _Врати

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Split View
sr: По_дељени преглед

en: _View
sr: П_реглед

en: A_lways Allow
sr: У_век дозволи

en: About _Plug-ins
sr: О _додацима

en: About this application
sr: О овом програму

en: Add Bookmark
sr: Додај обележивач

en: Add Bookmark for Frame
sr: Додај обележивач за оквир

en: Add a bookmark for the current location to the default folder
sr: Додај обележивач за тренутну локацију у уобичајену категорију

en: Add a bookmark for the link to the default folder
sr: Додај обележивач за везу у уобичајену категорију

en: Add a bookmark to the default folder
sr: Додај обележивач у уобичајену категорију

en: Allow Cookies from this site to accepted
sr: Дозволи примање колачића са ових страница

en: Allow Images From This Site
sr: Дозволи слике са ове странице

en: Allow Images from this site to load
sr: Дозволи учитавање слика са ових страница

en: Allow Java_Script
sr: Дозволи Јава_Скрипт

en: Allow Popups from this site to be accepted
sr: Дозволи искачуће прозоре са ових страница

en: Allow _From Current Server Only
sr: _Само са тренутног сервера

en: Allow _Java
sr: Дозволи _Јаву

en: Allow images from this image's originating host
sr: Одбиј слике са рачунара са ког потиче ова слика

en: Always accept cookies
sr: Прихвати све колачиће

en: Always allow popup windows
sr: Прихвати све искачуће прозоре

en: Block Cookies from this site from being accepted
sr: Одбиј колачиће са ових страница

en: Block Images From This Site
sr: Одбиј колачиће са ових страница

en: Block Images from this site from loading
sr: Одбиј учитавање слика са ових страница

en: Block images from this image's originating host
sr: Одбиј слике од домаћина ове слике

en: C_ookies
sr: _Колачићи

en: Change the visibility of the bookmarks toolbars
sr: Измени видљивост алатки обележивача

en: Change the visibility of the main toolbar
sr: Измени видљивост главних алатки

en: Change the visibility of the side pane
sr: Измени видљивост површи постранце

en: Change the visibility of the statusbar
sr: Измени видљивост линије са стањем

en: Close all windows and quit
sr: Затвори све прозоре и изађи из програма

en: Close the current page
sr: Затвори текућу страницу

en: Configure the application
sr: Подеси програм

en: Contents
sr: Садржај

en: Copy Email Address
sr: Умножи е-поштанску адресу

en: Copy Image Address
sr: Умножи адресу слике

en: Copy Link Address
sr: Умножи адресу везе

en: Copy Page Address
sr: Умножи адресу странице

en: Copy the Email address to the clipboard
sr: Убаци е-поштанску адресу међу исечке

en: Copy the current page address to the clipboard
sr: Убаци адресу текуће странице међу исечке

en: Copy the image address to the clipboard
sr: Убаци адресу слике међу исечке

en: Copy the link address to the clipboard
sr: Убаци адресу везе међу исечке

en: Copy the selection to the clipboard
sr: Убаци изабрани текст међу исечке

en: Create a copy of this tab
sr: Направи копију овог листа

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: Cut the selection to the clipboard
sr: Исеци изабрани текст и смести га међу исечке

en: Detach this tab into its own window
sr: Одвоји овај лист у свој сопствени прозор

en: Display the latest content of the frame
sr: Прикажи најновији садржај оквира

en: Don't view any images
sr: Не приказуј слике

en: Download Link
sr: Преузми везу

en: Download the link
sr: Преузми везу

en: Edit Bookmarks
sr: Уреди обележиваче

en: Edit Galeon preferences
sr: Уреди поставке Галије

en: Edit the main toolbar
sr: Уреди главне алатке

en: Edit your personal data
sr: Уреди личне податке

en: Find
sr: Пронађи

en: Find Ne_xt
sr: Пронађи сле_деће

en: Find Pre_vious
sr: Пронађи прет_ходно

en: Find next occurrence of the same string
sr: Пронађи следећу појаву истог текста

en: Find previous occurrence of the same string
sr: Пронађи претходну појаву истог текста

en: First
sr: Прво

en: Go to the My Portal
sr: Иди у „Моју луку“

en: Go to the home page
sr: Иди на почетну страницу

en: Go to the next visited page
sr: Иди на следеће посећену страницу

en: Go to the previous visited page
sr: Иди на претходно посећену страницу

en: Go up one level
sr: Иди један ниво изнад

en: I_mages
sr: С_лике

en: J_avaScript Console
sr: ЈаваСк_рипт конзола

en: Java _Console
sr: Ја_ва конзола

en: Last
sr: Последње

en: Load the URL in the location entry
sr: Учитај адресу из одговарајућег поља за унос

en: Move Tab _Left
sr: Пребаци лист _лево

en: Move Tab _Right
sr: Пребаци лист _десно

en: Move this tab left
sr: Пребаци овај лист лево

en: Move this tab right
sr: Пребаци овај лист десно

en: Never accept cookies
sr: Одбаци све колачиће

en: Next
sr: Следеће

en: Normal Size
sr: Обична величина

en: Only allow cookies from a page's own server
sr: Прихвати само колачиће са сервера саме странице

en: Open Frame
sr: Отвори оквир

en: Open Frame in New Tab
sr: Отвори оквир у новом листу

en: Open Frame in New Window
sr: Отвори оквир у новом прозору

en: Open Image
sr: Отвори слику

en: Open Image With
sr: Отвори слику помоћу

en: Open Image in New Tab
sr: Отвори слику у новом листу

en: Open Image in New Window
sr: Отвори слику у новом прозору

en: Open Location...
sr: _Отвори адресу...

en: Open Session...
sr: Отвори сесију...

en: Open With
sr: Отвори помоћу

en: Open a bookmarks editor
sr: Отвори уредник обележја

en: Open a file from a specified location
sr: Отвори датотеку са наведене адресе

en: Open a new tab in this window
sr: Отвори нови лист у овом прозору

en: Open a session
sr: Отвори сесију

en: Open another Galeon window
sr: Отвори нови прозор Галије

en: Open in New Tab
sr: Отвори у новом листу

en: Open in New Window
sr: Отвори у новом прозору

en: Open the Galeon manual
sr: Отвори упутство за Галију

en: Open the frame in a new Galeon window
sr: Отвори оквир у новом прозору Галије

en: Open the frame in a new tab in this window
sr: Отвори оквир у новом листу овог прозора

en: Open the frame in this window
sr: Отвори оквир у овом прозору

en: Open the image in a new Galeon window
sr: Отвори слику у новом прозору Галије

en: Open the image in a new tab in this window
sr: Отвори слику у новом листу овог прозора

en: Open the image in this window
sr: Отвори слику у овом прозору

en: Open the link in a new Galeon window
sr: Отвори везу у новом прозору Галије

en: Open the link in a new tab in this window
sr: Отвори везу у новом листу овог прозора

en: P_ersonal Data
sr: _Лични подаци

en: P_references
sr: П_оставке

en: Page Source
sr: Изворно издање странице

en: Paste the selection from the clipboard
sr: Убаци текст из списка исечака

en: Preferences
sr: Поставке

en: Previous
sr: Претходно

en: Print
sr: Штампај

en: Print the current page
sr: Штампај текућу страницу

en: Reload Frame
sr: Поново учитај оквир

en: Save Background As...
sr: Сними позадину као...

en: Save Image As...
sr: Сними слику као...

en: Save Page As...
sr: Сними страницу као...

en: Save the current page with a different name
sr: Сними текућу страницу са другим именом

en: Save the image
sr: Сними слику

en: Search for a string in the current page
sr: Пронађи текст на текућој страници

en: Select All
sr: Изабери све

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select the entire page
sr: Изабери целу страницу

en: Send the address of the current page by Email
sr: Пошаљи везу на текућу страницу е-поштом

en: Show Java console window
sr: Прикажи прозор са Јава конзолом

en: Show JavaScript console window
sr: Прикажи прозор са ЈаваСкрипт конзолом

en: Show browser history window
sr: Прикажи прозор са историјом читача

en: Show information about the currently installed plugins
sr: Прикажи податке о тренутно инсталираним додацима

en: Show the contents at the normal size
sr: Прикажи садржај у обичној величини

en: Show the contents in less detail
sr: Прикажи садржај са мање детаља

en: Show the contents in more detail
sr: Прикажи садржај са више детаља

en: Show the source of the current page
sr: Прикажи изворно издање текуће странице

en: Specify a location to visit
sr: Изаберите место да посетите

en: St_atusbar
sr: Ли_нија са стањем

en: T_oolbar
sr: _Алатке

en: Toggle allowing of java applets to run
sr: Постави могућност покретања Јава програма

en: Toggle allowing of javascript code to run
sr: Постави могућност покретања ЈаваСкрипт кода

en: Toolbar
sr: Трака са алаткама

en: Use Image As Background
sr: Употреби слику за позадину

en: Use the image as the desktop background image
sr: Користи слику за позадину радне површине

en: View all images
sr: Прикажи све слике

en: View images originating from current server only
sr: Прихвати слике само са тренутног сервера

en: View next tab
sr: Прегледај следећи лист

en: View previous tab
sr: Прегледај претходни лист

en: Zoom In
sr: Увећај

en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: _About Galeon
sr: _О Галији

en: _Add Bookmark
sr: _Додај обележивач

en: _Allow Cookies From This Site
sr: _Дозволи колачиће са ове странице

en: _Allow Images From This Site
sr: _Дозволи слике са ове странице

en: _Allow Popups From This Site
sr: _Дозволи искачуће прозоре са ове странице

en: _Always
sr: _Увек

en: _Back
sr: _Назад

en: _Block Cookies From This Site
sr: _Одбиј колачиће са ове странице

en: _Block Images From This Site
sr: _Одбиј слике са ове странице

en: _Bookmarks
sr: _Обележивачи

en: _Bookmarks Toolbars
sr: Траке са _обележивачима

en: _Clone Tab
sr: _Размножи лист

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _Detach Tab
sr: _Одвој лист

en: _Edit Bookmarks
sr: _Уреди обележиваче

en: _File
sr: _Датотека

en: _Find...
sr: _Пронађи...

en: _Forward
sr: Нап_ред

en: _From Current Server Only
sr: _Само са тренутног сервера

en: _Fullscreen
sr: _Цео екран

en: _Go
sr: _Иди

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _History
sr: И_сторијат

en: _Home
sr: _Почетак

en: _Location...
sr: _Адреса...

en: _My Portal
sr: _Моја лука

en: _Never
sr: _Никад

en: _Never Allow
sr: _Никад не дозволи

en: _New Window
sr: _Нови прозор

en: _Next Tab
sr: _Следећи лист

en: _Normal Size
sr: О_бична величина

en: _Popups
sr: _Искачући прозори

en: _Previous Tab
sr: _Претходни лист

en: _Print...
sr: _Штампај...

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Reload
sr: _Освежи

en: _Send Link To...
sr: По_шаљи везу на...

en: _Side Pane
sr: _Површ постранце

en: _Stop
sr: _Заустави

en: _Tabs
sr: _Листови

en: _Toolbar
sr: _Алатке

en: _Up
sr: _Изнад

en: _View Source
sr: Погледај _извор

en: _Web
sr: _Веб

en: <b>File:</b>
sr: <b>Датотека:</b>

en: <b>Galeon appears to have crashed or been killed the last time it was run.</b>
sr: <b>Изгледа да је Галија пукла или је насилно окончана у току рада.</b>

en: <b>Location:</b>
sr: <b>Адреса:</b>

en: <b>Status:</b>
sr: <b>Стање:</b>

en: <b>Time Elapsed:</b>
sr: <b>Протекло време:</b>

en: <b>Time Remaining:</b>
sr: <b>Преостало време:</b>

en: <b>_Find text in the document:</b>
sr: <b>_Пронађи текст у документу:</b>

en: <span weight="bold" size="larger">What do you want to do with this file?
    </span>
    It's not possible to view this file type directly in the browser:
sr: <span weight="bold" size="larger">Шта желите да радите са овом датотеком?
    </span>
    Ова врста датотека се не може непосредно прегледати у читачу.

en: AL_T text
sr: Додатни _текст

en: C_ase sensitive
sr: _Битна је величина слова

en: C_lear
sr: О_чисти

en: C_ommand:
sr: _Наредба:

en: Choose the file type action
sr: Изабери дејство за врсту датотека

en: Cookie Sites
sr: Колачићи на страницама

en: Cookies
sr: Колачићи

en: Don't _Start Galeon
sr: Не _покрећи Галију

en: Downloading
sr: Преузима

en: Edit Personal Data
sr: Уреди личне податке

en: Element properties
sr: Особине елемента

en: Ever
sr: Икад

en: Find text...
sr: Пронађи текст...

en: Forms on this page:
sr: Обрасци на овој страници:

en: Galeon Crash Recovery
sr: Опоравак Галије након пада

en: I_mage properties
sr: Особине _слике

en: Image Sites
sr: Слике на страницама

en: Image tit_le
sr: Наслов с_лике

en: Images on this page:
sr: Слике на овој страници:

en: Javascript console
sr: ЈаваСкрипт конзола

en: L_ocation
sr: _Локација

en: Last _modified
sr: Последња _измена

en: Last three days
sr: Претходна три дана

en: Last two days
sr: Претходна два дана

en: Li_nk text
sr: Текст _везе

en: Link _title
sr: На_слов везе

en: Links on this page:
sr: Везе на овој страници:

en: Month
sr: Месец

en: Page information
sr: Подаци о страници

en: Password Sites
sr: Лозинке за странице

en: Passwords
sr: Лозинке

en: Popup Sites
sr: Искачући прозори на страницама

en: R_eversed relation
sr: _Обрнути однос

en: Show
sr: Прикажи

en: Start _Galeon
sr: Покрени _Галију

en: Stylesheets on this page:
sr: Стилови ове странице:

en: Target lan_guage
sr: Жељени _језик

en: Target t_ype
sr: Жељени _тип

en: Today
sr: Данас

en: Week
sr: Недеља дана

en: Wi_dth
sr: _Ширина

en: You can open it with another application or save it on disk.
sr: Можете је отворити помоћу неког другог програма или је снимити на диск.

en: _Address
sr: _Адреса

en: _Create bookmarks from previous session
sr: _Направи обележиваче од претходне сесије

en: _Discard previous session
sr: _Занемари претходну сесију

en: _Evaluate
sr: _Вреднуј

en: _Find:
sr: _Пронађи:

en: _Forms
sr: _Обрасци

en: _General
sr: _Опште

en: _Group by host
sr: _Групиши према домаћину

en: _Height
sr: _Висина

en: _Image
sr: _Слика

en: _Images
sr: _Слике

en: _Keep the dialog open
sr: Остави п_розорче отворено

en: _Link properties
sr: _Особине везе

en: _Links
sr: _Везе

en: _Next
sr: _Следећи

en: _Pause
sr: _Паузирај

en: _Previous
sr: _Претходни

en: _Relation
sr: _Однос

en: _Restore previous session
sr: _Обнови претходну сесију

en: _Resume
sr: _Настави

en: _Stylesheets
sr: _Стилови

en: _Time:
sr: _Време:

en: _Title
sr: _Наслов

en: _URL
sr: _Адреса

en: _View long description...
sr: _Погледај дужи опис...

en: _Will open in
sr: _Отвориће у

en: _Wrap around
sr: _Тражи у круг

en: Copy Image Location
sr: Умножи адресу слике

en: Copy Link Location
sr: Умножи адресу везе

en: Copy Page Location
sr: Умножи адресу странице

en: Copy the Selection
sr: Умножи изабрано

en: Cut the Selection
sr: Исеци изабрано

en: Paste the Clipboard
sr: Убаци из списка исечака

en: Print the Current File
sr: Штампај текућу датотеку

en: Search for a String
sr: Пронађи текст

en: Select the Entire Document
sr: Изабери цео документ

en: Use Image as Background
sr: Употреби слику за позадину

en: <b>Animated Images</b>
sr: <b>Анимиране слике</b>

en: <b>Certificates</b>
sr: <b>Сертификати</b>

en: <b>Cookies</b>
sr: <b>Колачићи</b>

en: <b>Disk Cache</b>
sr: <b>Привремени смештај</b>

en: <b>Encodings</b>
sr: <b>Кодирања</b>

en: <b>Fonts</b>
sr: <b>Писма</b>

en: <b>Home Page</b>
sr: <b>Почетна страница</b>

en: <b>Images</b>
sr: <b>Слике</b>

en: <b>Language</b>
sr: <b>Језик</b>

en: <b>Mouse Buttons</b>
sr: <b>Дугмићи миша</b>

en: <b>Mouse Wheel</b>
sr: <b>Точкић миша</b>

en: <b>Network Proxy</b>
sr: <b>Мрежни посредници</b>

en: <b>Network proxy configuration program was not found.</b>
sr: <b>Није нашао програм за подешавање мрежног посредника.</b>

en: <b>On New Page</b>
sr: <b>На новој страници</b>

en: <b>Passwords</b>
sr: <b>Лозинке</b>

en: <b>Scripts and Plugins</b>
sr: <b>Скрипте и додаци</b>

en: <b>Session</b>
sr: <b>Сесија</b>

en: <b>Tabs</b>
sr: <b>Листови</b>

en: <b>_Family:</b>
sr: <b>_Породица:</b>

en: Accept cookies _from visited site only
sr: Прихвати колачиће _само са посећене странице

en: Allow _unrequested popup windows
sr: Прихвати _незахтеване искачуће прозоре

en: Always _use these fonts
sr: Увек користи ова _писма

en: Clear C_ache
sr: Очисти одвојени простор на _диску

en: Configure _Network Proxy
sr: Подесите м_режног посредника

en: Context _menu
sr: Приручни _мени

en: Cookies _expire at the end of the session
sr: _Колачићи истичу на крају сесије

en: Cursi_ve:
sr: Курзи_в:

en: Default:
sr: Подразумевано:

en: Display animation _once through
sr: Прикажи једном целу _анимацију

en: Do _not animate images
sr: _Не приказуј анимације

en: Enable Java_Script
sr: Дозволи Јава_Скрипт

en: Enable _Java
sr: Дозволи _Јаву

en: Enco_ding:
sr: _Кодирање:

en: Languages:
sr: Језици:

en: Load _all images
sr: Прикажи _све слике

en: Ma_nage Certificates
sr: Уп_рављање сертификатима

en: Manage _Passwords
sr: Управљање _лозинкама

en: Manage _Popups
sr: Управљање _искачућим прозорима

en: Middle _button:
sr: _Средње дугме:

en: Minimum siz_e:
sr: Најмања в_еличина:

en: Network proxy preferences are configured in GNOME Control Center: Desktop Preferences.
sr: Поставке мрежног посредника се подешавају у Гномовом Контролном Центру: Поставке радне површине.

en: Open _popup windows in tabs
sr: Отвори _искачуће прозоре у листовима

en: Override system _default
sr: Превазиђи подразумевано подешавање у систему

en: Right button:
sr: Десно дугме:

en: S_ans serif
sr: _Безсерифни

en: S_ize:
sr: Ве_личина:

en: Sa_ns serif:
sr: _Безсерифни:

en: Scr_oll by:
sr: Помери садржај _за:

en: Scroll _page by lines
sr: Помери садржај _странице за колико редова

en: Se_rif:
sr: Сери_фни:

en: Select Font
sr: Изаберите фонт

en: Set to Current _Page
sr: Постави на _текућу страницу

en: Show _blank page
sr: Прикажи пра_зну страницу

en: Show h_ome page
sr: Прика_жи почетну страницу

en: Show l_ast page
sr: Прикажи прет_ходну страницу

en: Si_ze:
sr: Ве_личина:

en: _Accept all cookies
sr: _Прихвати све колачиће

en: _Autodetect:
sr: _Сам пронађи:

en: _Default:
sr: По_дразумевано:

en: _Disk cache size:
sr: Одвојени простор на дис_ку:

en: _Do not accept any cookies
sr: _Не прихватај уопште колачиће

en: _Do not load any images
sr: _Не учитавај слике

en: _Fantasy:
sr: Неств_арно:

en: _Gestures
sr: Мла_тарање

en: _Jump to new tabs automatically
sr: _Иди на нове листове аутоматски

en: _Language:
sr: _Језик:

en: _Load images from visited site only
sr: _Учитај слике само са посећене странице

en: _Manage Cookies
sr: _Управљање колачићима

en: _Manage Images
sr: _Управљање сликама

en: _Monospace:
sr: _Утврђене ширине:

en: _Open in tabs by default
sr: Уобичајено _отвори у листовима

en: _Remember passwords
sr: _Запамти лозинке

en: _Repeat animation continuously
sr: Неп_рекидно понављај анимацију

en: _Reset to Default
sr: _Врати на уобичајено

en: _Save session on quit
sr: _Сачувај сесију при излазу

en: _Scroll page by whole page
sr: _Помери садржај странице за целу страницу

en: _Serif
sr: Сери_фни

en: _Show tab bar if only one tab is open
sr: Прикажи језичке чак и када је само један лист отворен

en: _Warn before accepting a cookie
sr: _Упозори пре прихватања колачића

en: lines
sr: редова

en: myportal:
sr: мојалука:

en: points
sr: тачака

en: <b>Colors</b>
sr: <b>Боје</b>

en: <b>Footers</b>
sr: <b>Подножје</b>

en: <b>Headers</b>
sr: <b>Заглавље</b>

en: <b>Margins (inches)</b>
sr: <b>Маргине (у палцима)</b>

en: <b>Orientation</b>
sr: <b>Оријентација</b>

en: <b>Pages range</b>
sr: <b>Распон страница</b>

en: <b>Printer</b>
sr: <b>Штампач</b>

en: <b>Size</b>
sr: <b>Величина</b>

en: A_4 (8.27" x 11.69")
sr: А_4 (21,0 x 29,7 цм)

en: Appearance
sr: Изглед

en: Choose a file to print to
sr: Изаберите датотеку у коју штампати

en: E_xecutive (7.25" x 10.5")
sr: Е_гзекјутив (18,41 x 26,67 цм)

en: G_rayscale
sr: _Сиве нијансе

en: L_egal (8.5" x 14")
sr: Л_егал (21,59 x 35,56 цм)

en: Lan_dscape
sr: _Попреко

en: Le_ft
sr: Ле_во

en: P_age Title
sr: Наслов _странице

en: P_ortrait
sr: _Уздуж

en: Pa_ges
sr: С_траница

en: Page _URL
sr: _Адреса странице

en: Page nu_mbers
sr: _Бројеви страница

en: Paper Details
sr: Детаљи о папиру

en: _All pages
sr: _Све странице

en: _Bottom
sr: _Дно

en: _Color
sr: _Боја

en: _Date
sr: _Датум

en: _Letter (8.5" x 11")
sr: Л_етер (21,59 x 27,94 цм)

en: _Printer
sr: _Штампач

en: _Right
sr: _Десно

en: _Selection
sr: _Избор

en: _Top
sr: _Врх

en: from:
sr: од:

en: to:
sr: до:

en: <b>Cu_rrent Controls</b>
sr: <b>_Текуће контроле</b>

en: <b>_Available Controls</b>
sr: <b>_Доступне контроле</b>

en: Toolbar Editor
sr: Уредник алатки

en: _Reset to defaults
sr: _Врати на уобичајено

en: Expander Size
sr: Величина разграника

en: Size of the expander arrow
sr: Величина стрелице за гранање

en: Cannot find a schema for galeon preferences. 
    Check your gconf setup, look at galeon FAQ for 
    more info
sr: Не може да пронађе схему за поставке Галеона.
    Проверите да ли је gconf исправно постављен, и 
    погледајте у Галеон FAQ за више података

en: GConf error:
      %s
sr: ГКонф грешка:
      %s

en: Choose destination folder
sr: Изаберите одредишни директоријум

en: Galeon Downloader
sr: Галијино преузимање

en: Failed to execute download command.
sr: Неуспело извршавање наредбе за преузимање.

en: Failed to communicate with GTM.
    
    Please check it is installed correctly. Download it from:
    	http://gtm.sourceforge.net
sr: Неуспело споразумевање са GTM-ом.
    
    Проверите да ли је исправно постављен. Преузмите га са:
    \thttp://gtm.sf.net

en: %s not found
sr: %s није нађен

en: _Replace
sr: _Замени

en: Replace "%s"?
sr: Заменити „%s“?

en: The file %s already exists.
    Do you want to replace it?
sr: Датотека %s већ постоји.
    Да ли желите да је преснимите?

en: Drag Handle
sr: Ручица за превлачење

en: Location entry
sr: Унос адресе

en: Back History
sr: Претходне странице

en: Forward History
sr: Следеће странице

en: Up Several Levels
sr: Изнад више нивоа

en: Spinner
sr: Вртешка

en: Zoom
sr: Увећање

note: To translators: the mnemonic shouldn't conflict with any of the * stock items in the GtkEntry context menu (Cut, Copy, Paste, Delete, * and Insert Unicode control character.)
en: Cl_ear
sr: _Очисти
