libgda - en to sr translation catalogue (346 entries)

en: Data source %s not found in configuration
sr: Извор података %s није нађен у подешавању

en: Could not find provider %s in the current setup
sr: Не може да наћи посредника %s u текућем подешавању

en: Provider %s does not implement entry function
sr: Посредник %s не извршава улазну функцију

en: Could not create GdaServerProvider object from plugin
sr: Немогуће направити GdaServerProvider објекат из прикључка

en: Temporary data source created by libgda. Don't remove it
sr: Привремени извор података направила libgda. Немојте га уклонити

en: Error: %s
sr: Грешка: %s

en: Name
sr: Име

en: Provider
sr: Посредник

en: Connection string
sr: Низ конекције

en: Description
sr: Опис

en: Username
sr: Корисничко име

en: Password
sr: Лозинка

en: Data model %p is not editable
sr: Модел података %p није измењив

en: Attempt to initialize an already initialized client
sr: Покушава да започне веч започетог клијента

en: libgda needs GModule. Finishing...
sr: libgda треба GModule. Завршавање...

en: Could not parse SQL string '%s'
sr: Нисам могао да обрадим SQL низ знакова '%s'

en: SQL command is not a SELECT (is '%s'
sr: SQL команда није SELECT (is '%s'

en: There is already a field called %s
sr: Веч постоји поље звано %s

en: Could not parse SQL command '%s'
sr: Нисам могао да обрадим SQL наредбу '%s'

en: Error while reading %s: %s
sr: Грешка при читању %s: %s

en: Could not create file %s
sr: Не може да креира даtoteku %s

en: TRUE
sr: Јесте

en: FALSE
sr: Није

en: (GObject of type '%s'
sr: (GObject типа '%s'

en: NULL GObject
sr: Непостојећи GObject

en: Could not load file at %s
sr: Не може да натовари датотеку на %s

en: Could not parse file at %s
sr: Нисам могао да обрадим датотеку на %s

en: Invalid XML database file '%s'
sr: Погрешан XML датотека базе података '%s'

en: Could not create a XML node from table %s
sr: Не може да направи XML чвориште од табеле %s

en: Could not dump XML file to memory
sr: Не може да складишти XML датотеку у меморију

en: Table %s already exists
sr: Табела %s већ постоји

en: Invalid node
sr: Погрешно чвориште

en: Duplicated <data> node for table %s
sr: Дуплирано <подаци> чвориште од табеле %s

en: Invalid XML node
sr: Погрешан XML чвориште

en: Could not add the data from the XML node
sr: Не може да дода податке из XML чвора

en: No database specified
sr: Ниједна база података није наведена

en: Invalid Firebird handle
sr: Неисправна Firebird ознака

en: Invalid transaction handle
sr: Неисправна ознака трансакције

en: Provider for FireBird databases
sr: Посредник за FireBird базе података

en: Connection aborted. You must provide at least a host, username and password using DSN 'QUERY=;USER=;PASSWORD='.
sr: Конекција прекинута. Најмање морате обезбедити име домаћина, корисничко име и лозинку користећи DSN 'QUERY=;USER=;PASSWORD='.

en: Error creating message container.
sr: Грешка при прављењу контејнера за поруке.

en: Error creating error container.
sr: Грешка при прављењу контејнера за грешке.

en: Allocating tds context failed.
sr: Обезбеђивање додатног tds није успело.

en: Allocating tds socket failed.
sr: Обезбеђивање tds сокета није успело.

note: gda_freetds_free_connection_data (tds_cnc);
en: Establishing connection failed.
sr: Успостављање везе неуспело.

en: Failed getting connection info.
sr: Није успео да добије информације о конекцији.

en: Query did not succeed in execute_cmd().
sr: Потражња није успела у execute_cmd().

en: Unexpected result tokens in execute_cmd().
sr: Неочекивани сигнал резултата у execute_cmd().

en: Unexpected return in execute_cmd().
sr: Неочекиван повратак у execute_cmd().

en: Msg %d, Level %d, State %d, Server %s, Line %d
    %s
sr: Порука %d, Ниво %d, Стање %d, Сервер %s, Линија %d
    %s

en: Not available
sr: Недоступан

en: Error processing result rows.
sr: Грешка при обради резултата реда.

en: Unexpected freetds return code in tds_process_row_tokens().
sr: Неочекивани freetds повратни код у tds_process_row_tokens().

en: Error processing results.
sr: Грешка при обрађивању резултата.

en: Unexpected freetds return code in tds_process_result_tokens
sr: Неочекивани freetds повратни код у tds_process_result_tokens

en: Provider for TDS-based databases (using FreeTDS)
sr: Посредник за TDS базиране базе података (користећи FreeTDS)

en: NO DESCRIPTION
sr: Без описа

en: Could not allocate environment handle.
sr: Не може да обезбеди ознаку окружења.

note: GetInfo is needed for obtaining database name is needed for tables schema
en: SQLGetInfo is unsupported. Hence IBM DB2 Provider will not work.
sr: SQLGetInfo није подржан. IBM DB2 Посредник неће радити.

en: Invalid IBM DB2 handle
sr: Неисправна IBM DB2 ознака

en: Function
sr: Функције

en: Owner
sr: Власник

en: Database
sr: База података

en: Index
sr: Индекс

note: Set it here instead of the SQL query to allow i18n
en: Table
sr: Табела

en: Procedure
sr: Процедура

en: Language
sr: Језик

en: SQL Definition
sr: SQL дефиниција

note: Set it here instead of the SQL query to allow i18n
en: Triggers
sr: Окидачи

note: gda_server_recordset_model_set_field_defined_size (recset, 0, 32);
en: Type
sr: Тип

en: Comments
sr: Коментари

en: GDA type
sr: GDA тип

note: Set it here instead of the SQL query to allow i18n
en: Users
sr: Корисници

en: Provider for IBMDB2 databases
sr: Посредник за IBMDB2 базе података

en: Invalid LDAP handle
sr: Неисправна LDAP ознака

en: Row number out of range
sr: Број реда изван оквира

en: Attempt to insert a row with an invalid number of columns
sr: Покушај да се убаци ред са погрешним бројем колона

en: Could not retrieve column's information
sr: Не може да добије информације о колони

en: Could not retrieve column's value
sr: Не може да добије вредност колоне

en: Provider for LDAP directory
sr: Посредник за LDAP dиректоријум

en: A database FILENAME must be specified in the connection_string
sr: Име датотеке базе података мора бити одређено у низу знакова конекције

en: Could not open file %s
sr: Не може да отвори датотеку %s

en: Invalid MDB handle
sr: Неисправна MDB ознака

en: Transactions not supported in MDB provider
sr: Трансакција није подржана у MDB посреднику

en: Field name
sr: Назив поља

en: Data type
sr: Врста податка

en: Size
sr: Величина

en: Scale
sr: Размера

en: Not null?
sr: Није нул?

en: Primary key?
sr: Основни кљућ?

en: Unique index?
sr: Уникатни индекс?

en: References
sr: Препоруке

en: Default value
sr: Уобичајена вредност

en: Return type
sr: Повратни тип

en: # of args
sr: # од args

en: Args types
sr: Args тип

en: Definition
sr: Дефиниција

en: GDA Type
sr: GDA тип

en: Boolean type
sr: Тип Буловог оператора

en: 1-byte integers
sr: 1-бајтни цели број

en: Double precision values
sr: Двострука прцизна вредност

en: Single precision values
sr: Једнострука прецизна вредност

en: 32-bit integers
sr: 32-битни цели број

en: 64-bit integers
sr: 64-битни цели број

en: Variable length character strings
sr: Низ знакова промењиве дужине

en: Money amounts
sr: Износ новца

en: OLE object
sr: OLE објекат

en: FIXME
sr: ПОПРАВИ

en: Date/time value
sr: Тренутни датум и време

en: Character strings
sr: Низ знакова

note: end unsafe
en: Could not parse '%s' command
sr: Нисам могао да обрадим наредбу „%s“

note: parsing went fine, but there is no result (e.g. because of an invalid column name)
en: Got no result for '%s' command
sr: Нисам примио резултат за наредбу „%s“

en: Table %s not found
sr: Табела %s није нађена

en: Provider for Microsoft Access files
sr: Посредник за Microsoft Access датотеке

en: Provider for Hughes Technologies mSQL databases
sr: Посредник за Hughes Technologies mSQL базе података

en: Invalid mSQL handle
sr: Неисправна mSQL ознака

en: mSQL allows database creation only through the msqladmin tool.
sr: mSQL допушта прављење база само помоћу алата msqladmin.

en: mSQL allows database drops only through the msqladmin tool.
sr: mSQL допушта брисање база само помоћу алата msqladmin.

en: mSQL doesn't support transactions.
sr: mSQL не подржава трансакције.

en: Title
sr: Наслов

en: Field Name
sr: Назив поља

en: Not null
sr: Није нул?

en: Table name is needed but none specified in parameter list
sr: Име табеле је неопходно али није одређено у листи параметара

en: Row number out of bounds
sr: Број реда ван граница

en: You cannot provide a UNIX_SOCKET if you also provide either a HOST or a PORT.
sr: Ви неможете обезбедити UNIX_SOCKET ако не обезбедити и домаћина или порт.

en: Invalid MySQL handle
sr: Неисправна MySQL ознака

en: Invalid MYSQL handle
sr: Неисправна MySQL ознака

en: Transactions are not supported in read-only mode
sr: Трансакције нису подржане у моду само за читање

en: Provider for MySQL databases
sr: Посредник за MySQL базе података

en: Unable to SQLAllocEnv()...
sr: Не може да SQLAllocEnv()...

en: Invalid Odbc handle
sr: Неисправна Odbc ознака

en: Id
sr: ID

en: Views
sr: Прегледи

note: Set it here instead of the SQL query to allow i18n
en: Sequence
sr: Секвенца

en: Provider for ODBC data sources
sr: Посредник за ODBC извор података

en: No TNS name supplied
sr: TNS назив није достављено

en: Could not initialize Oracle
sr: Не успело покретање Oracle

en: Could not initialize the Oracle environment
sr: Не може да започне Oracle окружење

en: Could not allocate the Oracle service handle
sr: Не може да обезбеди Oracle сервис ознаку

en: Could not allocate the Oracle error handle
sr: Не може да обезбеди Oracle грешка ознаку

en: Could not allocate the Oracle server handle
sr: Не може да обезбеди Oracle сервер ознаку

en: Could not allocate the Oracle session handle
sr: Не може да обезбеди Oracle сеанса ознаку

en: Could not attach to the Oracle server
sr: Не може да се припоји на Oracle сервер

en: Could not set the Oracle server attribute in the service context
sr: Не може да подеси Oracle особине сервера у додатном сервису

en: Could not set the Oracle username attribute
sr: Не може да подеси Oracle особине корисничког имена

en: Could not set the Oracle password attribute
sr: Не може да подеси Oracle особине лозинке

en: Could not begin the Oracle session
sr: Не може да почне Oracle сеансу

en: Could not set the Oracle session attribute in the service context
sr: Не може да подеси Oracle особине сеансе у додатном сервису

en: Invalid Oracle handle
sr: Погрешна Oracle ручка

en: Could not allocate the Oracle statement handle
sr: Не може да обезбеди Oracle констатација ознаку

en: Could not prepare the Oracle statement
sr: Не може да припреми Oracle констатацију

en: Could not bind the Oracle statement parameter
sr: Не може да веже Oracle параметар констатације

en: Could not get the Oracle statement type
sr: Не може да добије Oracle тип констатације

en: Could not set the Oracle statement pre-fetch row count
sr: Не може да подеси Oracle  констатацију pre-fetch број реда

en: Could not execute the Oracle statement
sr: Не може да изврши Oracle констатацију

en: Could not get the number of columns in the result set
sr: Не може да добије број колоне у постављеном резултату

en: Could not get the parameter descripter in the result set
sr: Не може да добије дескриптер параметара у постављеном резултату

en: Could not get the column name in the result set
sr: Не може да добије име колоне у постављеном резултату

en: Could not attach the transaction to the service context
sr: Не може да припоји трансакцију у додатном сервису

en: Could not allocate the Oracle transaction handle
sr: Не може да обезбеди Oracle ознаку трансакције

en: Could not set the Oracle transaction name
sr: Не може да подеси Oracle име трансакције

en: Could not start the Oracle transaction
sr: Не може да покрене Oracle трансакцију

en: Could not prepare the transaction to commit
sr: Не може да припреми трансакцију да пошаље

en: Could not commit the Oracle transaction
sr: Не може да пошаље Oracle трансакцију

en: Could not rollback the Oracle transaction
sr: Не може да врати у претходно стање Oracle трансакцију

note: Set it here instead of the SQL query to allow i18n
en: Aggregate
sr: Сакупити

en: OutType
sr: Тип споља (OutType)

en: InType
sr: Тип унутра (InType)

en: Could not allocate the Oracle describe handle
sr: Не може да обезбеди Oracle ознаку описа

en: Could not set describe handle attribute
sr: Не може да подеси опис ознаку особине

en: Could not describe the Oracle table
sr: Не може да опише Oracle табелу

en: Could not get the Oracle parameter handle
sr: Не може да добије Oracle ознаку параметра

en: Could not get described object type
sr: Не може да добије Oracle тип објекта

en: Could not get synonym referred-to schema
sr: Не може да добије синоним приписан шеми

en: Could not get synonym referred-to name
sr: Не може да добије синоним приписан имену

en: Could not get synonym referred-to dblink
sr: Не може да добије синоним приписан dblink

en: Could not get the number of columns in the table
sr: Не може да добије број колона у табели

en: Could not get the column list
sr: Не може да добије листу колона

en: Could not get the Oracle column handle
sr: Не може да добије Oracle ознаку колоне

en: Could not get the Oracle field name
sr: Не може да добије Oracle име поља

en: Could not get the Oracle field data type
sr: Не може да добије Oracle тип података поља

en: Could not get the Oracle field defined size
sr: Не може да добије Oracle одређену велићину поља

en: Could not get the Oracle field scale
sr: Не може да добије Oracle размерник поља

en: Could not get the Oracle field nullable attribute
sr: Не може да добије Oracle нул особину поља

note: Set it here instead of the SQL query to allow i18n
en: Indexes
sr: Индекси

en: Procedures
sr: Процедуре

en: Sequences
sr: Секвенце

en: Could not get the Oracle parameter
sr: Не може да добије Oracle параметар

en: Could not get the parameter defined size
sr: Не може да добије параметат одрећене величине

en: Could not get the parameter data type
sr: Не може да добије параметар типа података

en: Could not define by position
sr: Не може да одреди из позиције

en: Column out of range
sr: Колона изван оквира

en: Could not get the Oracle parameter information
sr: Не може да добије Oracle информацију параметра

en: Could not get the Oracle column name
sr: Не може да добије Oracle име колоне

en: Could not get the Oracle column data type
sr: Не може да добије Oracle тип података поља

en: Could not get the Oracle column scale
sr: Не може да добије Oracle размеру колоне

en: Could not get the Oracle column nullable attribute
sr: Не може да добије Oracle нул особину колоне

en: Could not get the Oracle defined size
sr: Не може да добије Oracle одрећену величину

en: Could not fetch a row
sr: Не може да добави ред

en: Provider for Oracle databases
sr: Посредник за Oracle базе података

en: Invalid PostgreSQL handle
sr: Погрешна PostgreSQL ручка

note: Set it here instead of the SQL query to allow i18n
en: View
sr: Поглед

note: Set it here instead of the SQL query to allow i18n
en: Databases
sr: Базе података

en: Column number out of range
sr: Број колоне изван оквира

en: Tuples:"%s"
sr: Место:"%s"

en: Provider for PostgreSQL databases
sr: Посредник за PostgreSQL базе података

en: A full path must be specified on the connection string to open a database.
sr: Пуна путања мора бити одређена на низу знакова конекције да отвори базу података.

en: Could not set empty_result_callbacks SQLite option
sr: Не може да постави опцију empty_result_callbacks SQLite

en: Invalid SQLite handle
sr: Погрешана SQLite ручка

en: Invalid SQLITE handle
sr: Погрешна SQLITE ручка

en: Only one database per connection is allowed
sr: Само једна база података је дозвољена по конекцији

en: To remove a SQLite database you should remove the database file by hand
sr: ДА уклоните SQLite базу података треба да ручно уклоните датотеке базе података

en: Could not retrieve information for field
sr: Не може опет доћи до података о пољу

en: Provider for SQLite databases
sr: Посредник за SQLite базе података

en: Out of memory. Allocating connection structure failed.
sr: Изван меморије. Обезбеђивање структуре конекције није успело.

en: Locale set to '%s'.
sr: Локал подешен на '%s'.

en: Cmd structure already in use. Command will not be executed because of blocked connection.
sr: Cmd структура већ у употреби. Наредба неће бити извршена зато што је блокирана конекција.

en: Failed allocating a command structure in %s()
sr: Није успело обезбеђивање структуре наредбе у %s()

en: Could not prepare command structure.
sr: Не може да припреми структуру наредбе.

en: Sending sql-command failed.
sr: Неуспело слање SQL наредбе.

en: GDA_IS_SYBASE_RECORDSET != TRUE
sr: GDA_IS_SYBASE_RECORDSET != ISTINITO

en: Hit unsupported result type
sr: Неподржана врста резултата

en: an error occured when calling ct_diag attempting to test if there is a server message for resultset
sr: Догодила се грешка када позив ct_diag покушава да тестира да ли постоји порука сервера за постављени резултат

en: %s returned %s
sr: %s вратило %s

en: Failed dropping command structure.
sr: Неуспело отпуштање структуре наредбе.

en: Command structure already in use. %s failed.
sr: Структура команда већ у употреби. %s није успело.

en: Could not allocate command structure.
sr: Не може да додели структуру наредбе.

en: Could not prepare command structure with %s.
sr: Не може да припреми структуру команде са %s

en: Sending command failed.
sr: Слање наредбе није успело.

en: %s: %s failed
sr: %s: %s није успело

en: could not allocate cmd structure to find current database.
sr: Не може да додели cmd структуру да нађе тренутну базу податада.

en: could not execute command to get current database.
sr: Не може да да изврши наредбу да добије тренутну базу података.

en: could not send command to get current database.
sr: Не може да пошаље наредбу да добије тренутну базу података.

en: could not bind variable to get current database.
sr: Не може да веже промењиву да добије тренутну базу података.

en: could not fetch data to find current database.
sr: Не може да додели cmd структуру да нађе тренутну базу податада.

en: could not drop cmd structure to find current database.
sr: Не може да додели cmd структуру да нађе тренутну базу податада.

en: Could not allocate datamodel. No results will be returned.
sr: Не може да додели модел података. Ниједа резултат неће бити врећен.

en: ct_cancel() failed.
sr: ct_cancel() није успело.

en: %s failed while processing a row result.
sr: %s Није успео при обради постављеног резултата реда.

en: %s returned <= 0 columns.
sr: %s вратило <= 0 колона.

en: Could not allocate structure for column metainformation.
sr: Не може да додели сруктуру за колонине мета информације.

en: Could not call %s while processing row resultset.
sr: Не може да зове %s док обрађује постављени резултат реда.

en: Could not run %s on column %d
sr: Не може да покрене %s за колону %d

en: Could not allocate data placeholder for column %d
sr: Не може да да додели носилац положаја података за колону %d

en: Could not run %s to cancel processing row resultset.
sr: Не може да покрене %s да поништи обраду постављеног резултата реда.

en: %s failed on row %d
sr: %s није успело за ред %d

en: %s terminated with unexpected return code.
sr: %s прекинуто са неочекиваним повратним кодом.

en: an error occured when calling ct_diag attempting to retrieve a server message count for resultset
sr: Догодила се грешка када позив ct_diag покушава да обезбеди поруку сервера рачунату као постављени резултат

en: attempting to make recordset and msg count != 1 !
sr: Покушава да направи постављен запис и msg count != 1 !

en: an error occured when calling ct_diag attempting to retrieve a server message for recordset
sr: Догодила се грешка када позив ct_diag покушава да опет нађе поруку сервера за постављени резултат

en: call to ct_diag failed when attempting to clear the server messages
sr: Позив ct_diag није успео при покушају да обрише поруке сервера

en: Attempt setting a nonnullable field to null.
sr: Покушај подешавања не нул поља на нул.

en: cslib cannot convert type %d
sr: cslib не може претворити тип %d

en: data conversion failed for type %d
sr: Претварање података није успело за тип %d

en: GDA provider for sybase databases (using OpenClient)
sr: GDA посредник за Ѕybase базе података (користећи OpenClient)

en: Could not initiate Sybase component factory
sr: Не може да покрене Sybase фабрику компонената

en: Call: csmsg callback
sr: Зови: csmsg опозов.

en: CS-Library error:
    	severity(%ld) layer(%ld) origin (%ld) number(%ld)
    	%s
sr: CS-Library грешка:
    	озбиљност(%ld) ниво(%ld) порекло (%ld) број(%ld)
    	%s

en: OS error: %s
sr: Грешка ОС: %s

en: Call: Client callback.
sr: Зови: Клијент опозов.

en: CT-Client error:
    	severity(%ld) layer(%ld) origin (%ld) number(%ld)
    	%s
sr: CT-Client грешка:
    	озбиљност(%ld) ниво(%ld) порекло (%ld) број(%ld)
    	%s

en: Call: server callback
sr: Зови: Сервер опозов.

en: CT-Server message:
    	number(%ld) severity(%ld) state(%ld) line(%ld)
sr: CT-Server порука:
    	број(%ld) озбиљност(%ld) стање(%ld) линија(%ld)

en: 	Server name: %s
sr: 	Име сервера: %s

en: 	Procedure name: %s
sr: 	Име процедуре: %s

en: ct_diag() failed determining # of client messages.
sr: ct_diag() није успео у одрђивању # од порука клијента.

en: call to cs_diag failed when attempting to the amount of client messages
sr: Позив cs_diag није успео при покушају да вреднује поруке клијента

en: an error occured when calling cs_diag attempting to retrieve a client message
sr: Догодила се грешка када позив cs_diag покушава да опет нађе поруку клијента

en: OS_Error:(
sr: Грешка ОС:(

en: ) Message:
sr: ) Порука:

en: ), number(
sr: ), број(

en: ), origin(
sr: ), порекло(

en: ), layer(
sr: ), ниво(

en: call to cs_diag failed when attempting to clear the client messages
sr: Позив cs_diag није успео при покушају да обрише поруке клијента

en: call to ct_diag failed when attempting to the amount of server messages
sr: Позив ct_diag није успео при покушају да вреднује поруке сервера

en: an error occured when calling ct_diag attempting to retrieve a server message
sr: Догодила се грешка када позив ct_diag покушава да опет нађе поруку сервера

en: Server:
sr: Сервер:

en: Stored Procedure:
sr: Чуване процедуре:

en: Number
sr: Број

en: Severity
sr: Озбиљност

en: State
sr: Стање

en: Line
sr: Линија

en: call to ct_diag failed when attempting to the amount of client messages
sr: Позив ct_diag није успео при покушају да вреднује поруке клијента

en: an error occured when calling ct_diag attempting to retrieve a client message
sr: Догодила се грешка када позив ct_diag покушава да опет нађе поруку клијента

en: Layer
sr: Ниво

en: Origin
sr: Порекло

en: Message Number
sr: Број поруке

en: call to ct_diag failed when attempting to clear the client messages
sr: Позив ct_diag није успео при покушају да обрише поруке клијента

en: Operation not possible, connection busy.
sr: Операција није могућа, заузета конекција.

en: Either FILENAME or DIRECTORY can be specified, but not both or neither
sr: Свеједно име ДАТОТЕКА или ДИРЕКТОРИЈУМ могу бити одређени, али не и обоје

en: Either FILENAME or DIRECTORY must be specified in the connection string
sr: Свеједно име ДАТОТЕКАили ДИРЕКТОРИЈУМ могу бити одређени у низу знакова конекције

en: Invalid Xbase handle
sr: Погрешна Xbase ручка

en: Provider for Xbase (dBase, FoxPro, etc) files
sr: Посредник за Xbase (dBase, FoxPro итд.) датотеке

en: A full path must be specified on the connection string to open a database on the XML provider.
sr: Пуна путања мора бити наведена у тексту за везу ради отворања базе података од XML добављача.

en: Invalid XML handle
sr: Неисправна XML ознака

en: Invalid internal handle
sr: Погрешна унутрашња ознака

en: Not Implemented
sr: Није примењено

en: Invalid argument
sr: Погрешан агргумнт

en: Could not get description for column
sr: Не може да добије опис за колону

en: XML provider, based on the libgda XML database format
sr: XML добављач, заснован на libgda XML формату базе података

en: Could not parse XML document
sr: Не може да обради XML документ

en: XML document is not valid
sr: XML документ није исправан

en: Could not get file from %s
sr: Не може да добије датотеку од %s

en: An element with ID %s already exists in the report
sr: Елемент са ID %s већ постоји у репорту

en: Item with ID %s is not a label
sr: Ставка са ID %s није обележена

en: Item with ID %s is not a repfield
sr: Ставка са ID %s није repfield

en: Error setting parent -> child relation
sr: Грешка при подешавању родитељ -> дете односа

en: Error setting value %s to attribute %s of item %s
sr: Грешка при подешавању вредности %s за особину %s од ставке %s

en: could not get DTD from %s
sr: Не може да добије DTD од %s

en: Error validating element %s
sr: Грешка при провери елемента %s

en: No declaration for attribute %s of element %s
sr: Нема дефиниције за атрибут %s od елементa %s

en: Value "%s" for attribute %s of %s is not among the enumerated set
sr: Вредност "%s" за особину %s од %s није у оквиру енумерисаног постављања

en: 		NONE
sr: 		НИЈЕДАН

en: ** ERROR: could not open connection to %s
sr: ** ГРЕШКА: немогуће отворити конекцију до %s

note: show provider features
en: 	Provider capabilities...
sr: 	Могућности посредника...

en: 		Aggregates: %s
sr: 		Скупине: %s

en: Supported
sr: Подржан

en: Not supported
sr: Није подржан

en: 		Indexes: %s
sr: 		Индекси: %s

en: 		Namespaces: %s
sr: 		Простори за име: %s

en: 		Procedures: %s
sr: 		Процедуре: %s

en: 		Sequences: %s
sr: 		Секвенце: %s

en: 		Transactions: %s
sr: 		Трансакције: %s

en: 		Triggers: %s
sr: 		Окидачи: %s

en: 		Users: %s
sr: 		Корисници: %s

en: 		Views: %s
sr: 		Погледи: %s

en: 		XML queries: %s
sr: 		XML потражње: %s

en: 		BLOBs: %s
sr: 		BLOB-ови: %s

note: show connection schemas
en: 
    	Provider reports version: %s
sr: 
    	Посредник извештава верзију: %s

en: Namespaces
sr: Простори за име

en: Stored procedures
sr: Чуване процедуре

en: Connection Tables
sr: Табела конекција

en: Available types
sr: Доступни типови

en: Aggregates
sr: Скупине

en: Languages
sr: Језици

en: 	Starting transaction...
sr: 	Почетна трансакција...

en: Error
sr: Грешка

en: 	Finishing transaction...
sr: 	Завршна трансакција...

en: 	Rolling back transaction...
sr: 	Вратити трансакцију у претходно стање...

en: Testing GDA client API
sr: Тестирање GDA клијент API

en: ** ERROR: gda_config_get_data_source_list returned a NULL item
sr: ** ГРЕШКА: gda_config_get_data_source_list вратио нул ставку

en:  Data source = %s, User = %s
sr: Извор података = %s, Корисник = %s

en: ** ERROR: gda_config_get_provider_list returned a NULL item
sr: ** ГРЕШКА: gda_config_get_provider_list вратио нул ставку

en:  Provider = %s
sr:  Посредник = %s

en: 	location = %s
sr: 	локација = %s

en: 	description = %s
sr: 	опис = %s
