libbonobo - en to sr translation catalogue (108 entries)

en: Couldn't find which child the server was listed in
sr: Нисам успео да откријем на који подпроцес је сервер уврштен

en: Not a valid Activation ID
sr: Неважећа идентификација за покретање

en: Directory to read .server files from
sr: Директоријум из којег ће се читати .server датотеке

en: DIRECTORY
sr: ДИРЕКТОРИЈУМ

en: Serve as an ActivationContext (default is as an ObjectDirectory only)
sr: Служи као ActivationContext (подразумевано је само ObjectDirectory)

en: File descriptor to write IOR to
sr: Описник датотеке за уписивање IOR-а

en: FD
sr: ОД

en: Query expression to evaluate
sr: Израз за претрагу који треба вредновати

en: EXPRESSION
sr: ИЗРАЗ

en: CORBA CosNaming service.
sr: CORBA CosNaming служба.

en: Name service
sr: Служба именовања

en: Notification service
sr: Служба за обавештења

en: Notification service for activation
sr: Служба обавештавања за активацију

en: We don't handle activating shlib objects in a remote process yet
sr: Још немамо начина за руковање shlib објектима у удаљеном процесу

en: The Bonobo Activation configuration file was not read successfully. Please, check it is valid in: %s
sr: Датотека са подешавањима за Бонобо активацију није успешно прочитана. Проверите да ли је исправна у: %s

note: * If this exception blows ( which it will only do with a multi-object ) * factory, you need to ensure you register the object you were activated * for [use const char *bonobo_activation_iid_get (void); ] is registered * with bonobo_activation_active_server_register - _after_ any other * servers are 
en: Race condition activating server '%s'
sr: Утркивање при активирању сервера „%s“

en: a NULL iid is not valid
sr: NULL iid је неважећи

en: iid %s has a NULL type
sr: iid %s је NULL врсте

en: iid %s has a NULL location
sr: iid %s има NULL локацију

en: invalid character '%c' in iid '%s'
sr: неважећи знак „%c“ in iid „%s“

en: Property '%s' has no value
sr: Особина „%s“ нема никакву вредност

en: Could not parse badly formed XML document %s
sr: Не могу да обрадим лоше обликован XML документ %s

en: Trying dir %s
sr: Покушавам директоријум %s

en: Child process did not give an error message, unknown failure occurred
sr: Подпроцес није дао никакву поруку о грешци, догодила се непозната грешка

en: Failed to read from child process: %s
sr: Нисам успео да читам из подпроцеса: %s

en: Couldn't fork a new process
sr: Нисам могао до почнем нови процес

en: Child received signal %u (%s)
sr: Подпроцес је примио сигнал %u (%s)

en: Unknown non-exit error (status is %u)
sr: Непозната не-излазна грешка (status is %u)

en: bonobo-activation failed to set process group of %s: %s
sr: бонобо активација није успела да постави групу процеса %s: %s

en: Failed to execute %s: %d (%s)
sr: Нисам успео да извршим %s: %d (%s)

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
sr: Превише нивоа надимака за локалитет — може указивати на петљу

en: File descriptor to print IOR on
sr: Описник датотеке на којем ће се исписати IOR

en: IID to activate
sr: IID који треба покренути

en: Prevent registering of server with OAF
sr: Спречи регистровање сервера на OAF-у

en: Bonobo activation options
sr: Опције за покретање бонобоа

en: g_module_open of `%s' failed with `%s'
sr: g_module_open за „%s“ није успео са „%s“

en: Can't find symbol Bonobo_Plugin_info in `%s'
sr: Не могу да нађем симбол Bonobo_Plugin_info у „%s“

en: Factory `%s' returned NIL for `%s'
sr: Творница „%s“ је вратила NIL за „%s“

en: Shlib `%s' didn't contain `%s'
sr: Shlib „%s“ не садржи „%s“

en: Name
sr: Име

en: Application unique name
sr: Јединствено име програма

en: Custom CORBA POA
sr: Прилагођен CORBA POA

en: An unsupported action was attempted
sr: Покушај извршења радње која није подржана

en: IO Error
sr: УИ грешка

en: Invalid argument value
sr: Неважећа вредност аргумента

en: Object not found
sr: Објекат није пронађен

en: Syntax error in object description
sr: Синтаксна грешка у опису објекта

en: Cannot activate object from factory
sr: Не могу да активирам објекат из творнице

en: No permission to access stream
sr: Нема овлашћења за приступ низу

en: An unsupported stream action was attempted
sr: Покушај извршења неподржане радње на низу

en: IO Error on stream
sr: УИ грешка на току

en: IO Error on storage
sr: УИ грешка при складиштењу

en: Name already exists in storage
sr: Име већ постоји у складишту

en: Object not found in storage
sr: Објекат није пронађен у складишту

en: No permission to do operation on storage
sr: Нема овлашћења за извршење радње на складишту

en: An unsupported storage action was attempted
sr: Покушај извршења неподржане складишне радње

en: Object is not a stream
sr: Објекат није у току

en: Object is not a storage
sr: Објекат није складиште

en: Storage is not empty
sr: Складиште није празно

en: malformed user interface XML description
sr: погрешно обликован XML опис корисничког сучеља

en: invalid path to XML user interface element
sr: неисправна стаза ка XML елементу корисничког сучеља

en: the requested UI attribute didn't exist
sr: затражена особина корисничког сучеља не постоји

en: Unknown command or verb
sr: Непозната наредба или предикат

en: Command is insensitive
sr: Наредба је неосетљива

en: incorrect data type
sr: неисправна врста података

en: stream not found
sr: ток није нађен

en: property not found
sr: особина није нађена

en: property has invalid type
sr: особина је неважеће врсте

en: property is read only
sr: особина је само за читање

en: config database backend failed
sr: грешка у бази са подешавањима

en: Moniker interface cannot be found
sr: Нисам нашао спрегу надимака

en: Moniker activation timed out
sr: Истекло је време за активацију надимка

en: Syntax error within moniker
sr: Синтаксна грешка у надимку

en: Moniker has an unknown moniker prefix
sr: Надимак има непознат предметак за надимке

en: Error checking error; no exception
sr: Грешка при провери грешке; без изузетка

en: General activation error with no description
sr: Општа грешка при активацији без описа

en: Could not initialize Bonobo
sr: Бонобо није могао бити покренут

en: Failed to resolve, or extend '%s
sr: Неуспешно разрешење или проширење „%s“

en: Failed to activate object
sr: Неуспех активирања објекта

en: Exception activating '%s'
sr: Изузеће при активацији „%s“

en: Failed to activate '%s'
sr: Неуспела активација „%s“

en: HTTP Moniker
sr: HTTP надимак

en: ORB IOR handling moniker
sr: Надимак за руковање са ORB IOR

en: Standard Moniker factory
sr: Стандардна творница надимака

en: generic Oaf activation moniker
sr: општи надимак за активацију Oaf-а

en: generic Oaf query moniker
sr: општи надимак за упит Oaf-а

en: generic factory 'new' moniker
sr: општа творница „new“ надимака

en: generic item moniker
sr: општи надимак за ставке

en: stream MonikerExtender
sr: MonikerExtender тока

en: Bonobo Echo server factory
sr: Бонобо творница Echo сервера

en: Bonobo Echo server sample program
sr: Пример Бонобо Echo сервер програма

en: Echo component
sr: Echo компонента

en: Echo component factory
sr: Творница Echo компоненте

en: I could not initialize Bonobo
sr: Не могу да покренем Бонобо

en: Could not create an instance of the sample echo component
sr: Неуспех стварања примерка пробне echo компоненте

en: An exception occured '%s'
sr: Догодио се изузетак „%s“

en: Could not save configuration file.
sr: Нисам могао да сачувам датотеку са подешавањима.

en: Please, make sure you have permissions to write to '%s'.
sr: Проверите да ли имате овлашћења да пишете у „%s“.

en: Successfully wrote configuration file.
sr: Успешно записана датотека са подешавањима.

en: configuration file is:
        %s
sr: датотека са подешавањима је:
        %s

en: %s already in configuration file
sr: %s већ постоји у датотеци са подешавањима

en: there is not a properly structured configuration file
sr: нема исправно структуиране датотеке са подешавањима

en: Bonobo-activation configuration file contains:
sr: Датотека са подешавањима за бонобо-активацију садржи:

en: Directory to remove from configuration file
sr: Директоријум који треба уклонити из датотеке са подешавањима

en: directory path
sr: путања директоријума

en: Directory to add to configuration file
sr: Директоријум који треба додати у датотеку са подешавањима

en: Display directories in configuration file
sr: Прикажи директоријуме у датотеци са подешавањима

en: Display path to configuration file
sr: Прикажи путању до датотеке са подешавањима
