YaST2 (memory) - en to sr translation catalogue (132 entries)

note: Translators: popup message part, ends with a newline
en: AMaViS, a virus scanner, will be installed.
sr: АМаВиС, вирус скенер ће бити инсталиран.

note: Translators: popup message part, ends with a newline
en: Fetchmail, a mail downloading utility, will be installed.
sr: Фетцхмаил, програм за преузимање поште ће бити инсталиран.

note: Translators: dialog caption
en: Initializing mail configuration
sr: Иницијализовање маил подешавања

note: Translators: progress label do not translate MTA
en: Determining Mail Transport Agent (MTA)
sr: Одређујем агента за транспорт поште (МТА)

note: Translators: progress label
en: Reading general settings
sr: Читање основних подешавања

note: Translators: progress label
en: Reading masquerading settings
sr: Читам подешавања

note: Translators: progress label
en: Reading downloading settings
sr: Читање подешавања преузимања

note: Translators: progress label
en: Reading alias tables
sr: Читам табелу алиас-а

note: Translators: progress label smtp-auth
en: Reading authentication settings...
sr: Читам подешања &за аутентичност...

note: Translators: error message, %1 is a file name, %2 is a long file name - leave it on a separate line
en: Error reading file %1. The file must have
    a fixed format to be readable by YaST2.  For details, see
    %2
sr: Грешка приликом читања датотеке %1. Датотека мора да има
    фиксни формат да би YaST2 могао да га чита. За више детаља погледајте
    %2

note: Translators: error message
en: Error writing the fetchmail configuration.
sr: Грешка приликом снимања фетцхмаил подешавања.

note: Translators: error message
en: Error writing file %1
sr: Грешка приликом читања датотеке %1

note: Translators: error message
en: Error running SuSEconfig.
sr: Грешка приликом рада СуСЕцонфиг.

note: Translators: error message
en: Error starting service %1.
sr: Грешка приликом покретања сервиса %1.

note: Translators: progress label
en: Writing general settings
sr: Снимање основних подешавања

note: Translators: progress label
en: Writing masquerading settings
sr: Снимам подешавања

note: Translators: progress label
en: Writing alias tables
sr: Снимање табеле алијаса

note: Write them unconditionally, because it is now possible to enter them also in the Permanent mode. Bug #17417. Translators: progress label
en: Writing downloading settings
sr: Снимање подешавања преузимања

note: Translators: progress label
en: Writing authentication settings...
sr: Снимање подешавања за аутентичност...

note: Translators: progress label
en: Finishing writing configuration files
sr: Завршавање снимања конфигурационих фајлова

note: Translators: progress label
en: Running SuSEconfig
sr: Покретање СуСЕцонфиг

note: Translators: progress label
en: Restarting services
sr: Рестартовање сервиса

note: Translators: dialog caption
en: Saving mail configuration
sr: Снимање подешавања за маил

note: summary header; mail transfer agent
en: MTA
sr: МТА

note: summary header
en: Connection Type
sr: Тип повезивања

note: summary header
en: Outgoing Mail Server
sr: Одлазећи сервер поште

note: summary header; the "From: foo@bar.com" mail header
en: From Header
sr: Из заглавља

note: summary item
en: Local Domains
sr: Локални домени

note: summary item
en: Masquerade Other Domains
sr: Маскирај остале домене

note: summary item
en: Masquerade Users
sr: Маскирај кориснике

note: summary header
en: Accept remote SMTP connections
sr: Прихвати удаљене СМТП везе

note: summary item
en: Yes
sr: &Да

en: No
sr: &Не

note: summary header
en: Use AMaViS
sr: Користи АМаВиС

note: summary item
en: Fetchmail
sr: Фетцхмаил

note: summary item Translators: dialog caption
en: Aliases
sr: Алијаси

note: summary item
en: Virtual Users
sr: Виртуелни корисници

note: summary item
en: Authentication
sr: Ауторизација

note: For translators: mail read dialog help, part 1 of 2
en: <P><B><BIG>Initializing mail</BIG></B><BR>
    Please wait...
    <BR></P>
sr: <П><Б><БИГ>Покретање поште</БИГ></Б><БР>
    Молим сачекајте...
    <БР></П>

note: For translators: mail read dialog help, part 2 of 2
en: <P><B><BIG>Aborting the initialization:</BIG></B><BR>
    Safely abort the configuration utility by pressing <B>Abort</B>
    now.
    </P>
sr: <П><Б><БИГ>Прекидам покретање:</БИГ></Б><БР>
    Безбедно напустите подешавање приситком на <Б>Прекини</Б>
    сада.
    </П>

note: For translators: mail write dialog help, part 1 of 2
en: <P><B><BIG>Saving mail configuration</BIG></B><BR>
    Please wait...
    <BR></P>
sr: <П><Б><БИГ>Снимање подешавања поште</БИГ></Б><БР>
    Молим сачекајте...
    <БР></П>

note: For translators: mail write dialog help, part 2 of 2
en: <P><B><BIG>Aborting saving:</BIG></B><BR>
    Abort saving by pressing <B>Abort</B>.
    An additional dialog will inform you whether it is safe to do so.
    </P>
sr: <П><Б><БИГ>Прекидање снимања:</БИГ></Б><БР>
    Прекините снимање притиском на <Б>Прекини</Б>.
    Додатни дијалог ће вас обавестити да ли је безбедно да то урадите.
    </П>

note: Translators: mailer (MTA) selection dialog help, part 1 of 1 do not translate MTA
en: <p>Select the mail system (Mail Transfer Agent, MTA)
    to install.</p>
sr: <п>Изаберите систем поште (Агент за трансфер поште, МТА)
    за инсталирање.</п>

note: Translators: connection type dialog help, part 1 of 2
en: 
    <p>How are you connected to the Internet? With a dial-up connection,
    mails will not be sent immediately but rather after invoking
    <b>sendmail&nbsp;-q</b>.</p>
sr: 
    <п>Како сте повезани на Интернет? Са модемском конекцијом
    пошта неће одмах бити послата већ покретањем
    <б>сендмаил&нбсп;-q</б>.</п>

note: Translators: masquerading dialog help, part 1 of 1
en: 
    <p>Specify the rewriting of the sender's address here for each user.</p>
sr: 
    <п>Дефинишите преписивање сваке адресе пошиљаоца за сваког корисника.</п>

note: Translators: authentication dialog help 1/4
en: 
    <p>Some servers require authentication for sending mails. Here you can
    enter information for this option. If you do not want to use authentication,
    simply leave these fields empty.</p>
sr: 
    <п>Неки сервери захтевају ауторизацију за слање поште. Овде можете да унесете
    информацију за ову опцију. Ако не желите да користите ауторизацију,
    само оставите ова поља празна.</п>

note: Translators: authentication dialog help 2/4
en: 
    <p>The outgoing mail server is generally intended for dial-up connections.
    Enter the Internet service provider's SMTP server, such as <b>smtp.provider.com</b>.</p>
sr: 
    <п>Одлазећи сервер поште је генерално намењен за модемске конекције.
    Унесите СМТП сервер вашег интернет провајдера, као на пример <б>смтп.провајдер.цом</б>.</п>

note: Translators: authentication dialog help 3/4
en: 
    <p>In the <b>User Name</b> field, enter the user name assigned by from your provider.</p>
sr: 
    <п>У пољу <б>Корисничко име</б> унесите корисничко име које вам је провајдер доделио.</п>

note: Translators: authentication dialog help 4/4
en: 
    <p>Enter your password in the <b>Password</b> field.</p>
sr: 
    <п>Унесите лозинку у поље <б>Лозинка</б>.</п>

note: Translators: authentication dialog help, 5/4
en: 
    <p>Note: For simplicity, only one server is displayed in this dialog,
    although there may be more of them in your configuration file.
    They will not be lost.</p>
sr: 
    <п>Напомена: Због поједностављености, само један сервер се приказује у дијалогу,
    иако их може бити више у вашој датотеци подешавања.
    Они неће бити обрисани.</п>

note: Translators: downloading dialog help, part 1 of 1
en: 
    <p>These are parameters for downloading mail from
    a POP or an IMAP server using <b>fetchmail</b>.</p>
sr: 
    <п>Ово су параметри за преузимање поште са
    ПОП или ИМАП сервера коришћењем програма <б>фетцхмаил</б>.</п>

note: Translators: aliases dialog help, part 1 of 2
en: 
    <p>This table redirects mail delivered locally.
    Redirect it to another local user (useful for system accounts,
    especially for <b>root</b>), to a remote address, or to a list of addresses.</p>
sr: 
    <п>Ова табела преусмерава пошту за локално испоручивање.
    Распоређивање за другог локалног корисника (корисно за системске налоге,
    посебно за <б>роот</б>), за удаљене адресе или листу адреса.</п>

note: Translators: aliases dialog help, part 2 of 2
en: 
    <p>See the aliases(5) manual page
    for a description of advanced features.</p>
sr: 
    <п>Погледајте алиасес(5) страну упутства
    за опис напредних опција.</п>

note: Translators: virtual domains dialog help, part 1 of 2
en: 
    <p>This table redirects incoming mail. Unlike the alias table,
    it also considers the domain
    part of the address.</p>
sr: 
    <п>Ова табела преусмерава долазећу пошту.
    За разлику од алиас табеле, такође разматра
    домен део адресе.</п>

note: Translators: virtual domains dialog help, part 2 of 2
en: 
    <p>It allows hosting multiple "virtual domains"
    on a single machine.</p>
sr: 
    <п>Дозвољава подешавање вишеструких "виртуелних домена"
    на једној машини.</п>

note: Translators: continue/cancel dialog %1 is a sysconfig variable name
en: The setting %1 is turned off. You have
    probably modified the configuration files directly.
    If you continue, it will be turned on and
    SuSEconfig will overwrite manual changes.
sr: Подешавање %1 је искључено. Вероватно сте
    модификовали датотеке подешавања директно.
    Ако наставите биће укључено и 
    СуСЕцонфиг ће преписати ручна подешавања.

note: After text freeze, but a) either something is very broken -> user must know b) user installed a different MTA -> knowledgeable enough to ba) never see this message anyway bb) read English TODO: look at exim and mention it in the popup Translators: error popup
en: YaST2 can only configure Postfix and Sendmail,
    but neither of them is installed.
sr: YaST2 може само да подеси Postfix и Сендмаил,
    али ниједан од њих није инсталиран.

note: not to be displayed, #37554. but ProbePackages still has to be called. continue-cancel popup
en: The configuration will be written now.
sr: Подешавање ће сада бити снимљено.

note: Translators: dialog caption Mailer: Sendmail or Postfix Translators: frame label
en: Mail transfer agent
sr: Агент трансфера поште (МТА)

note: Translators: dialog caption
en: General Settings
sr: Основна подешавања

note: Translators: frame label
en: Connection type
sr: Тип везе

note: Translators: radio button label
en: &Permanent
sr: &Трајно

note: Translators: radio button label
en: &Dial-up
sr: &Диал-уп

note: Translators: radio button label
en: No &connection
sr: &Без повезивања

note: Translators: dialog caption frame label
en: Outgoing Mail
sr: Одлазећи Маил

note: Translators: button TODO ...
en: &Masquerading
sr: &Лажно приказивање

note: Translators: button TODO ...
en: &Authentication
sr: &Ауторизација

note: Translators: dialog caption
en: Incoming Mail
sr: Долазећи Маил

note: pushbutton
en: &Details...
sr: &Детаљи...

note: frame label: mail downloading (fetchmail)
en: &Downloading
sr: Преузи&мање

note: pushbutton
en: &Aliases...
sr: &Алиас-и...

note: pushbutton
en: &Virtual domains...
sr: &Виртуелни домени...

note: popup text %1: variable name (eg. POSTFIX_LOCALDOMAINS) %2: file name (eg. /etc/sysconfig/postfix) %3: value (about 50 characters)
en: To be able to deliver mail to your local MTA,
    the value of %1 in %2 will be set to
    "%3".
sr: Да би могли да испоручите пошту вашем локалном ,
    вредност %1 у %2 ће бити подешена на
    "%3".

note: There is a check whether the information from the UI is correct and complete.  The login name may contain only certain characters and must begin with a letter. Already in Translation Memory
en: The user login may contain only
    lower case letters, digits, "-" and "_"
    and must begin with a letter or "_".
    Please try again.
sr: Корисничко име може садржавати само
    мала слова, бројеве,"-" и "_"
    и мора почињати са словом или "_".
    Молимо покушајте поновно.

note: Translators: popup dialog heading
en: Sender address rewriting
sr: Преписивање адресе пошиљаоца

note: Translators: text entry label Translators: combo box label
en: &Local user
sr: &Локални корисник

note: Translators: text entry label
en: &Display as
sr: При&кажи као

note: Translators: error message
en: The address for this user is already defined.
sr: Адреса корисника је већ дефинисана.

note: error popup
en: The mail address format is incorrect.
sr: Формат адресе поште није исправан.

note: Translators: dialog caption
en: Masquerading
sr: Лажно приказивање

note: Translators: radio button label
en: Masquerade &local domains
sr: Маскирај &локалне домене

note: `HBox ( `HSpacing (2), `TextEntry (`id (`masqdomains), `opt (`disabled), _("That is"), ld) //			`Left (`Label (`opt (`outputField, `hstretch), ld)) ), Translators: radio button label
en: Ma&squerade other domains
sr: Ма&скирај остале домене

note: Translators: text entry label
en: Do&mains to masquerade
sr: До&мени за маскирање

note: Translators: table column headings
en: Local user
sr: Локални корисник

note: Translators: table column headings
en: Display as
sr: Прикажи као

note: Translators: button
en: A&dd
sr: &Додај

note: Translators: button
en: &Edit
sr: &Промјени

note: Translators: button
en: Dele&te
sr: &Обриши

note: Translators: error popup Already in Translation Memory
en: The domain name is incorrect
sr: Име домена је неиспавно.

note: string mod = listToString (Mail::masquerade_other_domains); list<string> lmod = []; list<map> mu = Mail::masquerade_users; Translators: dialog caption
en: Outgoing Server Authentication
sr: Ауторизација одлазећег сервера

en: Outgoing &Server
sr: Одлазећи &сервер

en: &User name
sr: &Корисничко име

en: &Password
sr: &Лозинка

note: Translators: popup dialog heading Translators: dialog caption
en: Mail downloading
sr: Преузимање поште

note: Translators: table column headings
en: Server
sr: Сервер

note: Translators: table column headings
en: Protocol
sr: Протокол

note: Translators: table column headings
en: User
sr: Корисник

note: Translators: button
en: De&lete
sr: &Обриши

note: Translators: popup dialog heading
en: Incoming mail redirection
sr: Преусмеравање долазећег маил-а

note: Translators: text entry label
en: &Alias
sr: &Алијас

note: Translators: text entry label
en: &Destinations
sr: &Одредишта

note: Translators: error message
en: The alias format is incorrect.
sr: Формат алијаса није исправан.

note: Translators: error message
en: The destinations for this alias are already defined.
sr: Одредиште овог алијаса је већ дефинисано.

note: Translators: table column headings
en: Alias
sr: Алијас

note: Translators: table column headings
en: Destinations
sr: Одредишта

note: Translators: dialog caption
en: Virtual domains
sr: Виртуелни домени

note: Translators: dialog caption
en: Mail configuration
sr: Конфигурација маил-а

note: label
en: Initializing...
sr: YaST2
    Иницијализовање...

note: Translators: error popup
en: The host name is incorrect
sr: Име рачунара није исправно.

note: Translators: error popup
en: The user name format is incorrect.
sr: Формат корисничког имена није исправан.

note: Translators: error popup Validation
en: Cannot use procmail when root's mail is not forwarded.
sr: Не може се користити процмаил када се прослеђује пошта администратора.

note: combo box choice: deliver mail normally
en: Directly
sr: Нормална испорука маил-а

note: combo box choice: deliver mail through procmail
en: Through procmail
sr: Кроз процмаил

note: combo box choice: deliver mail to cyrus-imapd using LMTP
en: To Cyrus IMAP Server
sr: Испорука маил-а Cyrus ИМАП Серверу

note: Translators: text entry label
en: &Outgoing mail server
sr: Сервер &одлазеће поште

note: help text
en: 
    <p>The outgoing mail server is generally intended for dial-up connections.
    Enter the Internet service provider's SMTP server, such as
    <b>smtp.provider.com</b>.</p>
sr: 
    <п>Сервер одлазеће поште је генерално намењен за модемске везе.
    Унесите СМТП сервер интернет провајдера, као на пример
    <б>смтп.провајдер.цом</б>.</п>

note: Translators: text entry label
en: Do&main for the 'From' header
sr: До&мен за 'Од' заглавље

note: help text
en: 
    <p>You may want the mail you sent to appear as if it originated from
    <b>company.com</b> instead of <b>pc-042.company.com</b>.
    Use the text box provided or a more detailed dialog.</p>
sr: 
    <п>Можда ћете пожелети да користите пошту за коју изгледа као да је стигла из
    <б>предузеће.цом</б> уместо <б>пц-042.предузеће.цом</б>.
    Користите дато поље за унос текста или детаљнији дијалог.</п>

note: Translators: text entry label
en: &Domains for locally delivered mail
sr: &Домени за локално испоручену пошту

note: help text
en: 
    <p>Here, specify the domains for which the mail
    will be delivered locally. If you enter nothing,
    the local host name is assumed.</p>
sr: 
    <п>Овде дефинишете домене за које ће пошта бити
    испоручена локално. Ако ништа не унесете
    име локалног рачунара ће бити подразумевано.</п>

note: check box label
en: Accept remote &SMTP connections
sr: Прихвати удаљене &СМТП везе

note: help text
en: 
    <p>Mail can be received directly via the SMTP protocol
    or it can be downloaded from
    a POP or an IMAP server using <b>fetchmail</b>.</p>
sr: 
    <п>Пошта се може примити директно преко СМТП протокола
    или се може преузети са
    ПОП или ИМАП сервера коришћењем <б>фетцхмаил</б>.</п>

note: checkbox label
en: &Enable virus scanning (AMaViS)
sr: &Укључи скенирање вируса (АМаВиС)

note: help text
en: 
    <p>If AMaViS is not installed and you want to use it, it will be installed
    automatically.</p>
sr: 
    <п>Ако АМаВиС није инсталиран а желите да га користите биће инсталиран
    аутоматски.</п>

note: Translators: text entry label
en: &Server
sr: &Сервер

note: Translators: combo box label
en: &Protocol
sr: &Протокол

note: Translators: text entry label
en: &Remote user name
sr: Удаљено ко&рисничко име

note: Translators: text entry label
en: P&assword
sr: Лозинк&а

note: Translators: text entry label
en: &Forward root's mail to
sr: Прос&леди администраторску пошту

note: help text
en: <p>It is recommended to have a regular user account
    for the system administrator and redirect root's mail to this account.</p>
sr: <п>Препоручљиво је имати обичан кориснички налог
    за систем администратора и преусмерити администраторову пошту на тај налог.</п>

note: Translators: combo box label /etc/sysconfig/postfix: POSTFIX_MDA
en: &Delivery Mode
sr: Модел &испоруке

note: help text
en: <p>The <b>delivery mode</b> is usually <b>procmail</b>, unless you do not forward root's mail or want to access the mail via IMAP.</p>
sr: <п><б>Модел испоруке</б> је обично <б>процмаил</б>, осим ако не прослеђујете администраторову пошту или желите да приступите пошти премо ИМАП-а.</п>
