YaST2 (partitioning) - en to sr translation catalogue (190 entries)

note: label text
en: Detected CD/DVD Devices
sr: Налажење ЦД/ДВД уређаја

note: table header texts
en: Name
sr: Име

note: header text Column header
en: Device
sr: Уређај

en: Link
sr: Линк

en: Mount Point
sr: Точка монтирања

note: button text Button in RAID-WF
en: A&dd
sr: &Додати

note: button text Button in RAID-WF
en: &Remove
sr: &Избаци

note: popup text
en: No CD/DVD device found
sr: Није пронађен ЦД/ДВД уређај

note: label text
en: Yes
sr: Да

note: label text
en: No
sr: Не

note: error popup text
en: 
    Error loading module.
    Executed cmd was:
        %1
    
    Stderr was:
    %2
sr: 
    Грешка у учитавању модула.
    Команда која је извршена:
        %1
    
    Стдерр је:
    %2

en: New
sr: Нови

note: popup headline
en: Warning!
sr: Упозорење!

note: button text
en: A&pply
sr: &Применити

note: popup text
en: All the settings were written and are ready to use.
sr: Сва сетовања која су записана су спремана за употребу.

note: Popup text
en: No device selected.
    Select the device to edit.
sr: Није изабран уређај.
    Изаберите уређај.

note: list of partition checkboxes: show partition as unassigned e.g. "1:    2 GB, unassigned"
en: &%1:    %2, unassigned
sr: &%1:    %2, непридјељено

note: This disk has an unsupported partition scheme and must be partitioned with the custom partitioner (i.e. Apple Mac)
en: Warning: This disk has foreign partitions and
    must be handled by the custom partitioner.
sr: Упозорење: Наведени диск посједује стране партиције и
    мора се руковати са властитим партицијским алатом.

note: pushbutton to choose the entire disk, erasing all data on the disk this is an easy way to select all partitions on the target disk
en: Use &entire hard disk
sr: Користи &цијели хард диск

note: popup text
en: This disk appears to be used by Windows.
    There is not enough space to install Linux.
sr: Наведени диск чини се да је заузет са Windows-има.
    Нема довољног простора за инсталирање Linuxa.

note: Radio button for using an entire (Windows) partition for Linux
en: &Delete Windows completely
sr: &Обриши Windows комплетно

note: Radio button for resizing a (Windows) partition
en: &Shrink Windows partition
sr: &Смањи Windows партицију

note: helptext, part 2 of 5
en: <p>
    You can either use the <b>entire hard disk</b> or one or more of the
    partitions or free regions shown. The selected space must be contiguous.
    </p>
sr: <п>
    Можете користити <б>цијели хард диск</б> или једну или више
    партиција или приказане слободне регије. Одабрани простор мора бити додинри.
    </п>

note: helptext, part 4 of 5
en: <p>
    Notice: If you select a region that is not shown as <i>free</i>, you
    might loose existing data on your hard disk. This could also affect
    other operating systems.
    </p>
sr: <п>
    Упозорење: Ако изаберете подручје које није приказано као <и>слободно</и>,
    можете изгубити постојеће податке на вашом хард диску. То се чак може
    одразити на друге оперативне системе.
    </п>

note: Frame title for installation target hard disk / partition(s)
en: Installing on:
sr: Инсталирам на:

note: helptext, part 2 of 2
en: <p>
    If you delete Windows, all data on this partition will be <b>irreversibly
    lost</b> in the installation. When shrinking Windows, we <b>strongly
    recommend a data backup</b>, because the data must be reorganized.
    This may fail under rare circumstances.
    </p>
sr: <п>
    Уколико обришете Windowse, сви подаци на наведеној партицији биће <б>иреверзибилно</б>
    изгубљени у инсталацији. Када смањујете Windowse, <б>строго
    препоручујемо да направите сигурносну копију података</б> јер подаци ће
    морати бити реорганизовани. То може бити неуспешно под ретким околностима.
    </п>

note: popup text %2 is a disk name e.g. /dev/hda %1 is a number
en: You have created a partition at the beginning of the disk %2.
    This is not compatible with the bootloader.
    Change the start cylinder of your partition to cylinder %1
    or delete this partition
sr: Направили сте партицију на почетку диска %2.
    То није компатибилно са боотлоадер-ом.
    Промените ово и започните вашу партицију на цилиндру %1
    или обришите наведену партицију

note: popup text %2 is a disk name e.g. /dev/hda %1 is a number
en: You have a partition at the beginning of disk %2.
    This is not compatible with the bootloader.
    You should delete this partition and create a
    new partition starting at cylinder %1.
    
    Do you want to change your partitioning?
sr: Упозорење: Поседујете партицију на почетку диска %2.
    То није компатибилно са боотлоадер-ом.
    Требали бисте обрисати наведену партицију и направити нову партицију
    започету на цилиндру %1.
    
    Да ли желите променити ваше партиционисање?

note: menu entry text
en: Delete partition &table and disk label
sr: Обрисати &табелу партиција и диск лабелу

note: popup text
en: 
    WARNING:
    
    You chose to install onto an existing partition that will not be
    formatted. YaST2 cannot guarantee your installation will succeed,
    particularly in any of the following cases:
sr: 
    УПОЗОРЕЊЕ:
    
    Изабрали сте постојећу партицију која неће бити форматирана.
    YaST2 не може гарантовати исправну инсталацију, нарочито у било
    којим следећим случајевима:

note: continued popup text
en: - if this is an existing ReiserFS partition
    - if this partition already contains a Linux distribution that will be
    overwritten
    - if this partition does not yet contain a file system
sr: - ако је то постојећа РеисерФС партиција
    - ако та партиција поседује Linux дистрибуцију која ће бити
      преписана (symlinkovi, простор, ...)
    - ако партиција не поседује још увек филе систем.

note: popup text %1 is directory name
en: Unmount of %1 failed.
    Remove partition anyway?
sr: Демонтирање за %1 је неуспешно.
    Ипак склонити партицију?

note: heading text
en: Enter your password for the encrypted file system
sr: Унесите вашу лозинку за шифровање система датотека

note: label text
en: Don't forget what you enter here!
sr: Немојте заборавити што сте унели овде!

note: Label: get same password again for verification Please use newline if label is longer than 40 characters
en: Reenter the password for &verification:
sr: Поновно унесите лозинку за &проверу:

note: popup text
en: The first and the second version
    of the password do not match!
    Please try again.
sr: Први и други унос лозинке 
    се не слажу!
    Молим пробајте поново.

note: popup text
en: You did not enter a password.
    Try again.
sr: Нисте унели лозинку.
    Пробати поново.

note: popup text
en: The password may only contain the following characters:
     0..9, a..z, A..Z, and any of "#* ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Please try again.
sr: Лозинка може садржати само следеће карактере:
     0..9, а..з, А..З, и било који од "#* ,.;:._-+!$%&/|?{[()]}".
    Молимо покушајте поново.

note: translator comment: %1 is the device name, %2 is a directory example: "...password for device /dev/hda6 mounted on /var"
en: You have to enter your crypt password for 
    device %1 mounted on %2
sr: Морате унети лозинку за шифровање за
    уређај %1 монтиран на %2

note: label text
en: Mount in /etc/fstab by
sr: Монтирање у /етц/фстаб од

note: popup text
en: Provide a volume label to mount by label.
sr: Омогућује лабели волумена да буде монтирана по лабели

note: button text label text
en: O&ptions
sr: О&пције

note: label text table column headings
en: Size
sr: Величина

note: label text
en: S&tart cylinder:
sr: Поче&тни цилиндар:

note: label text
en: En&d:  (9 or +9M or +3.2GB)
sr: Кра&њи: (9 или +9М или +3.2ГБ)

note: label text
en: 
    Start cylinder:
sr: 
    Почетни цилиндар:

note: label text
en: 
    End cylinder:
sr: 
    Крајњи цилиндар:

note: label text
en: 2:Format
sr: 2:Форматирање

en: Do &not format
sr: &Немој форматирати

note: button text
en: &Format
sr: &Форматирај

note: Raid combobox description (don't translate to much ..)
en: Parity &algorithm (only for RAID 5)
sr: &Алгоритам парности (само за РАИД 5)

note: Raid checkbox option (don't translate to much ..)
en: Persistent s&uperblock
sr: Перзистентан с&уперблок

note: label text
en: Si&ze of Loop File
sr: &Величина за Лооп датотеку

en: partition
sr: партиција

note: Popup text %1 is either replaced by "logical volume" or by "partition"
en: You risk losing data if you shrink this %1.
sr: Ризикујете да изгубите податке ако смањите %1.

en: Continue?
sr: Настави?

note: popup text
en: No previous system with mount points was detected.
sr: Није детектован претходни систем за тачкама монтирања.

note: heading text
en: Device
sr: Уређај

en: Mount
sr: Монтирање

note: help text, richtext format
en: <P>To use these mount points, <BR>press <B>Yes</B>.</P>
sr: <П>За употребу ове тачке монтирања, <БР>притисните <Б>Да</Б>.</П>

note: help text, richtext format
en: <P>To ignore these mount points, <BR> press <B>No</B>.</P>
sr: <П>За игнорисање ове тачке монтирања, <БР> притисните <Б>Не</Б>.</П>

en: Show &Previous
sr: Прикажи &претходни

en: Show &Next
sr: Прикажи &следећи

note: label text
en: free
sr: Слободно

note: %1 is a disk device, example: You have selected the disk /dev/hda, but can only edit a partition like /dev/hda11, /dev/hda2,
en: 
     You have selected the disk %1, but you can 
      only edit a partition like %11, %12, ...
sr: 
     Одабрали сте диск %1, али ви можете 
      само променити партицију као %11, %12, ...

note: button text
en: &Yes, delete the partition table now.
sr: &Да, обрисати &табелу партиција сада.

note: popup text
en: Perform LVM configuration changes
sr: Изршите промене ЛВМ конфигурације

note: popup text
en: No changes made so far could be performed.
sr: Нема промена које би могле да се изврше.

note: label text
en: Changes:
sr: Промене:

note: popup text
en:  Do you really want to execute these changes?
sr: Да ли стварно желите да извршите ове промене?

note: button text
en: &Apply
sr: &Примени

note: help text, continued
en: <p>
    Do not forget this password!
    </p>
sr: <п>
    Не заборавите ову лозинку!
    </п>

note: help text, richtext format
en: <p>On already-existing partitions, you can change
    everything except the start and size of the partition.</p>
sr: <п>За већ постојећу партицију можете промјенити 
    све осим почетка и краја партиције.</п>

note: helptext expert partitioning. 2 of 16
en: <p>
    This is intended for <b>experts</b>.
    If you are not familiar with the concepts of hard disk <b>partitions</b>
    and how to use them, you might want to go back and select <b>automatic</b>
    partitioning.
    </p>
sr: <п>
    Ово је намјењено за <б>експерте</б>.
    Уколико нисте упознати са концептима хард диск <б>партиција</б>
    и незнате како их користити, можда се желите вратити и изабрати <б>аутоматско</б>
    партиционисање.
    </п>

note: helptext expert partitioning. 3 of 16
en: <p>
    Please note that <b>nothing will be written to your hard disk</b>
    until you confirm the entire installation in the last installation dialog.
    Until that point, you can safely abort the installation.
    </p>
sr: <п>
    Молимо приметите да <б>ништа неће бити записано на ваш хард диск</б>
    док не потврдите цијелу инсталацију у последњем инсталационом дијалогу.
    До те тачке, можете сигурно прекинути инсталацију.
    </п>

note: helptext expert partitioning. 7 of 16
en: <p>
    <b>Partitions</b> are designated like this:
    </p>
sr: <п>
    <б>Партиције</б> су дизајниране овако:
    </п>

note: helptext expert partitioning. 8 of 16
en: <p><tt>/dev/hda1 </tt>1st primary partition on the 1st EIDE disk.</p>
sr: <п><тт>/дев/хда1 </тт>прва примарна партиција на првом ЕИДЕ диску.</п>

note: helptext expert partitioning
en: <p><tt>/dev/hda2 </tt>2nd primary partition on the 1st EIDE disk.</p>
sr: п><тт>/дев/хда2 </тт>друга примарна партиција на првом ЕИДЕ диску.</п>

note: helptext expert partitioning. 9 of 16
en: <p><tt>/dev/hda6 </tt>2nd logical partition</p>
sr: <п><тт>/дев/хда6 </тт>друга логичка партиција.</п>

note: helptext expert partitioning. 13 of 16
en: <p>
    One of the four primary partitions may be an <b>extended partition</b>.
    This extended partition can contain one or more <b>logical partitions</b>.
    </p>
sr: <п>
    Једна од четири примарне партиције може бити <б>extended партиција</б>.
    Наведена extended партиција може садржавати једну или више <б>логичких партиција</б>.
    </п>

note: helptext expert partitioning. 15 of 16
en: <p>
    In connection with advanced boot managers such as <b>LILO</b>, you can even
    boot your computer from a logical partition.
    </p>
sr: <п>
    У спрези са напредним боот менаџерима као што су <б>ЛИЛО</б>, можете чак
    подићи (боот-овати) ваш рачунар са логичке партиције.
    </п>

note: error popup text
en: You cannot use the mount point "%1" for LVM.
sr: Не можете да користите тачку монтирања "%1" за ЛВМ.

note: label text
en: AIX LVM
sr: AIX ЛВМ

en:  Size
sr: Величина

note: header text
en:  Container
sr:  Контејнер

note: label text
en: (e.g. var, opt)
sr: (на пр. вар, опт)

note: button text
en: ma&x
sr: ма&кс

note: label text %1 is prelaced by e.g. 4 GB
en: Size %1
sr: Величина %1

note: Popup text
en: You can only remove logical volumes.
sr: Можете склонити само логичке волумене.

en:   Size
sr:   Величина

en:   Type
sr:   Тип

en:  Volume Group
sr: Група Волумена

note: table column headings
en: Device
sr: Уређај

en:  Mount
sr: Монтирање

en:  Type
sr:   Тип

note: button text main dialog: Button Edit partition
en: &Edit
sr: &Промени

note: button text
en: A&dd group
sr: &Додај групу

note: button text
en: Remove &group
sr: Склони групу

note: label text
en: Logical volumes
sr: Логички волумени

note: button text
en: Volume &Group:
sr: Волумен &Група

note: label text Label in raid -wf
en: Size:
sr: Величина:

note: label text
en: V&olume Group
sr: В&олумен група

note: column description, if disk space is not known label text
en: unknown
sr: непознато

note: label text
en: Partition
sr: Партиција

note: label text
en: Crypt Loop File
sr: Шифрирана Лооп Датотека

note: to translators: * Delete Windows partition C: (hda3) 600 MB
en: <font color=red>Delete Windows partition</font> %1 (%2) %3
sr: <фонт цолор=ред>Брисати Windows партицију/фонт> %1 (%2) %3

note: to translators: * Create swap partition 1.2 GB on hda1
en: Create %1 partition %2 on %3
sr: %1 Прављење примарне партиције на %2 %3

note: to translators: * Create root partition 1.2 GB (hda1 with ext2)
en: Create %1 partition %2 (%3 with %4)
sr: %1 Прављење партиције на %2 (%3 са %4)

note: to translators: * Create partition hda3 (id=0x41) 700 MB
en: Create %4 %1 (id=%2) %3
sr: Креирај  %4 %1 (ид=%2) %3

note: to translators: * Create partition hda3 700 MB
en: Create %3 %1 %2
sr: Направи %3 %1 %2

note: label text, short for Megabyte (MB) label text sort for Megabyte (MB) label text end of not yet checked not test mode /////////////////////////////////////////////////////////////////////// END: Preliminary action START: GUI set to "true" to test non-graphical version Unit for parition resizing - cu
en: MB
sr: МБ

note: label text
en: DISK %1
sr: ДИСК %1

en: GB
sr: ГБ

note: label text, %1 is replaced by a unit value ("MB") Labels for input fields. "%1" will be replaced with the current unit (MB).
en: Windows free (%1)
sr: Windows слободно (%1)

note: help text (graphical mode), continued
en: 
    <p>
    Drag the slider or enter a numeric value in either
    input field to adjust the suggested value.
    </p>
sr: 
    <п>
    Повуците слидер или унесите нумеричку вредност у
    пољу уноса за прилагођавање предложене вредности.
    </п>

note: Headline above bar graph that displays current partition size Headline above bar graph that displays current windows partition size
en: Now:
sr: Сада:

note: Headline above bar graph that displays future partitions Headline above bar graph that displays future windows and linux partitions
en: After installation:
sr: Послије инсталације:

note: Label text
en: Used
sr: Заузето

note: button text
en: &RAID...
sr: &РАИД...

note: button text
en: &Primary partition
sr: &Примарна партиција

note: button text
en: &Logical partition
sr: &Логичка партиција

note: button text
en: &Extended partition
sr: &Extended партиција

note: heading in a popup dialog
en: Which type of partition do you want to create?
sr: Који тип партиције желите направити?

note: popup text
en: No extended partition exists.
sr: Нема постојеће extended партиције.

note: popup text
en: No space is left in the extended partition.
sr: Нема расположивог простора на extended партицији.

note: label text example "No primary partition: No space left"
en: No primary partition:
sr: Нема примарне партиције:

note: label text example "No extended partition: No space left
en: No extended partition:
sr: Нема extended партиције:

note: Column header
en: Id
sr: Ид

note: Column header: centered / minimum = 11 characters / fill with space if needed
en:      Size
sr:   Величина

note: Column header: centered / minimum = 3 characters / fill with space if needed
en:  F
sr:  Ф

note: Column header
en: Type
sr: Тип

note: Column header: centered / minimum = 7 characters / fill with space if needed
en:  Mount
sr:  Монт.

note: Column header: minimum = 5 characters   fill with space if needed
en: Start
sr: Почетак

note: Column header: minimum = 4 characters   fill with space if needed
en: End
sr: Крај

note: main dialog: Button Create partition
en: &Create
sr: &Направи

note: main dialog: Button Delete partition
en: &Delete
sr: &Обриши

note: main dialog: Button LVM
en: &LVM...
sr: &ЛВМ...

note: main dialog: Button EVMS
en: E&VMS...
sr: Е&ВМС...

note: heading text
en: Expert Partitioner
sr: Експертни Партиционер

note: popup text , %1 is replaced by a disk name e.g. /dev/hda %2 is replaced by an explanation
en: It is not possible to create a partition on %1
    
    %2
sr: Није могуће направити партицију на %1
    
    %2

note: %1 and %3 are not neccecary anymore, dur to the translation, i have not changed it. Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are free space,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create a primary partition on %2 %3
sr: %1 Прављење примарне партиције на %2 %3

note: Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are many spaces,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create an extended partition on %2 %3
sr: %1 Прављење extended партиције на %2 %3

note: Popup Create Partition: Description of partition %1 and %3 are many spaces,  %2 is for example "/dev/hda3"
en: %1 Create a logical partition on %2 %3
sr: %1 Прављење логичке партиције на %2 %3

note: popup text %1 is replaced by a disk name e.g. /dev/hda
en: Do you really want to delete all partitions on %1?
sr: Да ли желите да обришете све партиције на %1 ?

en: 
    Should the loop file %1 also be removed?
sr: 
    Да ли да такође склоним лооп датотеку %1 ?

note: Label above progress bar that indicates windows partition resizing progress. This text will be replaced with the current values for each partition to be resized (device and new size).
en: Resizing...
sr: Мењам величину...

note: Caption above scrolled window that contains directories currently processed
en: Directories:
sr: Директоријум:

note: Caption above scrolled window for errors/warnings
en: Diagnostic output:
sr: Дијагностичке поруке:

note: help text, continued
en: 
    <p>
    Depending on the size of your partition and your processor speed, this	action
    might take some time. Often, the progress meter doesn't show a linear progress;
    even if it stops sometimes, please be patient: The resizing tool has to perform
    various actions. When the directory tree on your partition is reorganized you
    can follow this process in the directory window.
    </p>
sr: 
    <п>
    У зависности од величине ваше партиције и вашој процесорској брзини, ова	акција
    може потрајати неко вријеме. Често, показивач напретка неће приказати линеаран напредак;
    чак се може зауставити некад, молимо будите стрпљиви: Алат за мењање мора обавити
    разне акције. Када стабло директорија на вашој партицији буде реорганизовано можете
    следити овај процес у прозору директоријума.
    </п>

note: help text, continued
en: 
    <p>
    If the resizing tool delivers any diagnostic messages, these are displayed 
    in
    the diagnostics window.
    </p>
sr: 
    <п>
    Уколико алат за мењање величине врати неке дијагностичке грешке, оне су приказане 
    у
    дијагностичком прозору.
    </п>

note: Display the dialog Set the dialog header
en: Resizing the Windows partition
sr: Мењање величине Windows партиције

note: set initial message in diagnostic window to indicate that everything is alright up to now.
en: Everything OK so far.
sr: Све је у реду до сада.

note: fake the string saying which partition is resized to which size
en: Resizing /dev/sda1 to 2000 MB
sr: Мењам величину /дев/сда1 у 2000 МБ

note: popup text
en: An internal error has occurred!
sr: Догодила се интерна грешка!

note: Everything is OK --> actually do it. Change Header of progress bar to indicate the current situation. %1 will be replaced with the current device_name. %2 with the new size in MB.
en: Resizing %1 to %2 MB
sr: Мењам величину %1 у %2 МБ

note: inform the user that resizing was successful
en: Your Windows partition has been resized successfully.
sr: Ваша Windows партиција је промењена успешно

note: popup text
en: A resizing error has occurred!
sr: Догодила се грешка у мењању величине!

note: An error during resizing has occured. Tell the user that he should abort the installation and check his windows partition after booting windows.
en: A resizing error has occurred!
    
    Shrinking your Windows partition was not successful.
    The partition has probably not been altered yet.
    
    Please abort the installation now to reboot Windows.
    Check your Windows partition and possibly shrink it
    by other means.
sr: Догодила се интерна грешка у мењању величине!
    
    Смањивање ваше Windows партиције није успјешно.
    Партиција још увијек није мјењана.
    
    Молимо прекините инсталацију сада и поновно покрените Windows-е.
    Проверите вашу Windows партицију и ако је могуће смањите је
    другим начинима.

note: html-format advise the user to wait for completion part 1 of 2
en: <p>
    Please wait while your hard disk is prepared for installation...
    <br></p>
sr: <п>
    Молимо причекајте док се ваш хард диск припрема за инсталацију...
    <бр></п>

note: label text, example: "Formatting /dev/hda1 for /usr"
en: Formatting %1 as %2
sr: Форматирам %1 као %2

note: The file system on the device is faulty. Tell the user he should correct those errors.
en: An error has occurred!
    
    Your Windows partition has errors in the file system.
    
    Please boot Windows and clear those errors by running
    "scandisk" and "defrag".
    
    If the problem occurs again next time, please shrink your
    Windows partition by other means.
sr: Грешка се догодила!
    
    Ваша Windows партиција има грешака у фајл систему.
    
    Молимо подигните Windowse и уклоните наведене грешке покретањем
    "сцандиск"-а или "дефраг"-а.
    
    Ако се проблем појави и следећи пут, молимо смањите вашу
    Windows партицију другим начинима.

note: Help text for Windows partition resizing - common part for both graphical mode (with bar graphs) and non-graphical mode (text only).
en: <p>
    Choose the new size for your Windows partition.
    </p>
sr: <п>
    Изаберите нову величину за вашу Windows партицију.
    </п>

note: help text (graphical mode), continued
en: 
    <p>
    Within the space you reserve for Linux, partitions will automatically be
    created as necessary.
    </p>
sr: 
    <п>
    У простору коју сте резервисали за Linux, партиције ће аутоматски бити
    направљене по потреби.
    </п>

note: Label for used part of the Windows partition in non-graphical mode
en: Windows used:
sr: Windows искориштено:

note: Label for free part of the Windows partition in non-graphical mode
en: Free:
sr: Слободно:

note: help text (non-graphical mode), continued
en: 
    <p>
    <b>Windows used</b> is the size of the used part of your Windows partition.
    </p>
sr: 
    <п>
    <б>Windows искориштено</б> је величина искориштеног дела ваше Windows партиције.
    </п>

note: help text (non-graphical mode), continued
en: 
    <p><b>Free</b> indicates the current free space (before the Linux
    installation) on the partition.
    </p>
sr: 
    <п><б>Слободно</б> означава тренутни слободан простор (пре Linux
    инсталације) на партицији.
    </п>

note: button text
en: &Shrink Windows
sr: &Смањи Windowse

note: Tell the user about the consequences of deleting his windows. Ask him if he really wants to do it
en: You decided to delete your Windows partition completely.
    
    All data on this partition will be irreversibly lost.
    
    Are you sure you want to delete your Windows partition?
sr: Одлучили сте обрисати вашу Windows партицију комплетно.
    
    Сви подаци на наведеној партицији бити ће неповратно изгубљени.
    
    Да ли заиста желите обрисати вашу Windows партицију?

note: button text
en: &Delete Windows
sr: &Обриши Windowse

note: consistency check: a condition for the installation is not fullfilled this condition is described within the reason
en: The selected partitions are not contiguous.
sr: Одабране партиције нису исправне.

note: consistency check: a condition for the installation is not fullfilled this condition is described within the reason consistency check: a condition for the installation is not fullfilled this condition is described by the reason
en: The selected partitions are not big enough to contain a minimal installation.
sr: Одабране партиције нису довољно велике да би садржавале минималну инсталацију.

note: This dialog selects the target disk for the installation. Below this label, all targets are listed that can be used as installation target heading text
en: Choose a hard disk
sr: Изаберите хард диск

note: normally the target is located on hard disks. Here no hard disks can be found. YaST2 cannot install - now the fallback YaST must be used
en: No disks found, please use the update CD for installation.
sr: Није пронађен диск, молимо користите 'упграде ЦД' за инсталацију.

note: label text
en: Number of &FATs
sr: Број &ФАТ-ова

note: label text
en: FAT &size
sr: &Величина ФАТ

note: label text
en: Hash &function
sr: Хасх &функција

note: label text
en: FS &revision
sr: ФС &ревизија

note: label text
en: &Percentage of inode space
sr: &Проценат од простора за иноде

note: label text
en: Inode &aligned
sr: Инод регулисање

note: label text
en: &Log size in megabytes
sr: &Лог величина у мегабајтовима

note: label text
en: Bytes per &inode
sr: бајтова по &иноде

note: label text
en: Swap &Priority
sr: Swap &приоритет

note: button text
en: &Load Module
sr: &Учитај Модул

note: label text
en: &DASD Parameter
sr: &ДАСД Параметар

note: heading text
en: DASD Name
sr: ДАСД Име

note: heading text
en: DASD Address
sr: ДАСД Адреса

note: heading text
en: Status
sr: Статус

note: label text
en: Partitioning
sr: Партиционисање

note: label text
en: &Partitioning
sr: &Партиционисање
