YaST2 - en to sr translation catalogue (208 entries)

en: Europe
sr: Европа

en: Netherlands
sr: Европа/Холандија

en: Greece
sr: Грчка

en: Northern Ireland
sr: Европа/Северна-Ирска

en: Yugoslavia
sr: Србија и Црна Гора

en: Germany
sr: Немачка

en: Slovakia
sr: Словачка

en: Belgium
sr: Белгија

en: Romania
sr: Румунија

en: Hungary
sr: Мађарска

en: Moldova
sr: Европа/Молдова

en: Denmark
sr: Данска

en: Ireland
sr: Ирска

en: Gibraltar
sr: Европа/Гибралтар

en: Finland
sr: Финска

en: Turkey
sr: Турска

en: Ukraine
sr: Украјина

en: Portugal
sr: Португалија

en: Slovenia
sr: Словенија

en: United Kingdom
sr: Велика Британија

en: Luxembourg
sr: Европа/Луксембург

en: Spain
sr: Шпанија

en: Malta
sr: Малта

en: Monaco
sr: Европа/Монако

en: Russia
sr: Русија

en: Norway
sr: Норвешка

en: France
sr: Француска

en: Czech Republic
sr: Чешка Република

en: Latvia
sr: Јерменија

en: Italy
sr: италија

en: Bosnia & Herzegovina
sr: Босна и Херцеговина

en: Macedonia
sr: Македонија

en: Bulgaria
sr: Бугарска

en: Sweden
sr: Шведска

en: Estonia
sr: Естонија

en: Albania
sr: Албанија

en: Liechtenstein
sr: Европа/Линхенштајн

en: Vatican
sr: Европа/Ватикан

en: Austria
sr: Аустрија

en: Lithuania
sr: Литванија

en: Poland
sr: Пољска

en: Croatia
sr: Хрватска

en: Iceland
sr: Исланд

en: Azores
sr: Азорес

en: Switzerland
sr: Европа/Швајцарска

en: USA
sr: САД

en: Alaska
sr: САД/Аљаска

en: Aleutian
sr: САД/Алеутиан

en: Arizona
sr: САД/Аризона

en: Central
sr: САД/Централ

en: East Indiana
sr: еуропе-еаст

en: Hawaii
sr: SAD/Hawaii

en: Indiana Starke
sr: САД/Индиана-Старке

en: Michigan
sr: САД/Мицхиган

en: Mountain
sr: САД/Моунтаин

en: Pacific
sr: САД/Пацифик

en: Samoa
sr: САД/Самоа

en: Eastern
sr: САД/Еастерн

en: Canada
sr: Канада

en: Atlantic
sr: Атлантик/Азури

en: Newfoundland
sr: Kanada/Newfoundland

en: Saskatchewan
sr: Kanada/Saskatchewan

en: East Saskatchewan
sr: еуропе-еаст

en: Yukon
sr: Јукон

en: Central and South America
sr: Централна и Јужна Америка

en: Brazil East
sr: Бразил Исток

en: Brazil West
sr: Бразил Запад

en: Chile Continental
sr: Чиле/Цонтинентал

en: Chile EasterIsland
sr: Чиле/ЕастерИсланд

en: Jamaica
sr: Глобално/Јамајка

en: Bermuda
sr: Бермуда

en: Mexico BajaNorte
sr: Мексико/БајаНорте

en: Mexico BajaSur
sr: Мексико/БајаСур

en: Asuncion
sr: Америка/Асунцион

en: Barbados
sr: Америка/Барбадос

en: Bogota
sr: Богота

en: Buenos Aires
sr: Америка/Буенос_Аирес

en: Caracas
sr: Америка/Царацас

en: Costa Rica
sr: Костарика

en: Dominica
sr: Америка/Доминица

en: El Salvador
sr: Ел Салвадор

en: Grenada
sr: Америка/Гренада

en: Guadeloupe
sr: Америка/Гуаделоупе

en: Guatemala
sr: Гватемала

en: Lima
sr: Лима

en: Managua
sr: Америка/Манагуа

en: Martinique
sr: Amerika/Marinique

en: Panama
sr: Панама

en: Puerto Rico
sr: Порто Рико

en: Uruguay
sr: Уругвај

en: Virgin
sr: Виргин

en: Mexico General
sr: Основна подешавања

en: Asia
sr: Азија/Газа

en: Japan
sr: Јапан

en: China
sr: Народи Републике Кине

en: Korea
sr: Кореја

en: Hongkong
sr: Глобално/Хонгконг

en: Bahrain
sr: Азија/Бахраин

en: Bangkok
sr: Азија/Бангкок

en: Beirut
sr: Азија/Бејрут

en: Brunei
sr: Азија/Брунеи

en: Calcutta
sr: Азија/Калкута

en: Colombo
sr: Азија/Коломбо

en: Damascus
sr: Азија/Дамаскус

en: Dubai
sr: Азија/Дубаи

en: Gaza
sr: Азија/Газа

en: Jakarta
sr: Azija/Qatar

en: Katmandu
sr: Азија/Катманду

en: Kuala Lumpur
sr: Азија/Куала_Лумпур

en: Kuwait
sr: Кувајт

en: Macao
sr: Азија/Мацао

en: Manila
sr: Азија/Манила

en: Qatar
sr: Катар

en: Saigon
sr: Азија/Саигон

en: Samarkand
sr: Азија/Самарканд

en: Tashkent
sr: Азија/Тасхкент

en: Vladivostok
sr: Азија/Владивосток

en: Yekaterinburg
sr: Azija/Yekaterinburg

en: Tokyo
sr: Азија/Токио

en: Shanghai
sr: Азија/Схангаи

en: Taipei
sr: Азија/Таипеи

en: Seoul
sr: Азија/Сеоул

en: Israel
sr: Израел

en: Mideast Riyadh87
sr: SrednjiIstok/Riyadh87

en: Mideast Riyadh88
sr: SrednjiIstok/Riyadh88

en: Mideast Riyadh89
sr: SrednjiIstok/Riyadh89

en: Singapore
sr: Сингапур

en: Australia
sr: Аустралија

en: Africa
sr: Африка

en: Algiers
sr: Африка/Алжир

en: Brazzaville
sr: Африка/Браззавилле

en: Casablanca
sr: Африка/Касабланка

en: Ceuta
sr: Цеута

en: Dakar
sr: Дакар

en: Dar es Salaam
sr: Африка/Дар_ес_Салаам

en: Djibouti
sr: Африка/Дјибоути

en: Freetown
sr: Afrika/Freetown

en: Johannesburg
sr: Африка/Јоханессбург

en: Libreville
sr: Африка/Либревилле

en: Monrovia
sr: Африка/Монровиа

en: Nairobi
sr: Африка/Наироби

en: Timbuktu
sr: Африка/Тимбукту

en: Tunis
sr: Тунис

en: Windhoek
sr: Afrika/Windhoek

en: Cairo
sr: Каиро

en: Egypt
sr: Египт

en: Tripoli
sr: Африка/Триполи

en: Fiji
sr: Фиџи

en: Galapagos
sr: Пацифик/Галапагос

en: Guadalcanal
sr: Пацифик/Гуадалцанал

en: Guam
sr: Гуам

en: Nauru
sr: Науру

en: Palau
sr: Палау

en: Pitcairn
sr: Пацифик/Питцаирн

en: Tahiti
sr: Тахити

en: Global
sr: Глобалне опције

en: South Pole
sr: Јужни Пол

en: Arctic Longyearbyen
sr: Artika/Longyearbyen

en: CET
sr: ЦЕТ

en: CST6CDT
sr: Глобално/ЦСТ6ЦДТ

en: EET
sr: ЕЕТ

en: EST
sr: &Тестирај штампач

en: EST5EDT
sr: Глобално/ЕСТ5ЕДТ

en: GMT
sr: ГМТ

en: GMT+0
sr: ГМТ

en: GMT-0
sr: ГМТ

en: GMT0
sr: ГМТ

en: Greenwich
sr: Itd/Greenwich

en: HST
sr: ХСТ

en: MET
sr: МЕТ

en: MST
sr: МСТ

en: MST7MDT
sr: Глобално/МСТ7МДТ

en: NZ
sr: НЗ

en: NZ-CHAT
sr: Глобално/НЗ-ЦХАТ

en: Navajo
sr: Глобално/Навајо

en: PST8PDT
sr: Глобално/ПСТ8ПДТ

note: "ROC" : _("ROC"),
en: UCT
sr: УЦТ

en: UTC
sr: УТЦ

en: Universal
sr: Итд/Универзално

en: W-SU
sr: W-СУ

en: Zulu
sr: Итд/Зулу

en: Etc
sr: &итд.

en: GMT+1
sr: ГМТ+1

en: GMT+10
sr: Итд/ГМТ+10

en: GMT+11
sr: Итд/ГМТ+11

en: GMT+12
sr: Итд/ГМТ+12

en: GMT+2
sr: ГМТ+2

en: GMT+3
sr: ГМТ+3

en: GMT+4
sr: ГМТ+4

en: GMT+5
sr: ГМТ+5

en: GMT+6
sr: ГМТ+6

en: GMT+7
sr: ГМТ+7

en: GMT+8
sr: ГМТ+8

en: GMT+9
sr: ГМТ+9

en: GMT-1
sr: ГМТ-1

en: GMT-10
sr: Итд/ГМТ-10

en: GMT-11
sr: Итд/ГМТ-11

en: GMT-12
sr: Итд/ГМТ-12

en: GMT-13
sr: Итд/ГМТ-13

en: GMT-14
sr: Итд/ГМТ-14

en: GMT-2
sr: ГМТ-2

en: GMT-3
sr: ГМТ-3

en: GMT-4
sr: ГМТ-4

en: GMT-5
sr: ГМТ-5

en: GMT-6
sr: ГМТ-6

en: GMT-7
sr: ГМТ-7

en: GMT-8
sr: ГМТ-8

en: GMT-9
sr: ГМТ-9
