YaST2 (memory) - en to sr translation catalogue (29 entries)

en: &File
sr: Датотеке

en: TV
sr: ТВ канали...

note: For translators: Entry for manual selection in the list of the cards to configure
en: Other (not detected)
sr: Друго (није пронађено)

note: Title of initialization dialog Header of TV Initialization Dialog
en: Initializing TV and Radio Card Configuration
sr: Иницијализација конфигурације ТВ и Радио Карте

note: Progress stage
en: Detect the devices
sr: Проналажење уређаја

note: Progress step
en: Finished
sr: &Завршено

note: For translators: Title of the "save" dialog
en: Saving TV and Radio Card Configuration
sr: Снимање конфигурације ТВ и Радио Карте

note: Progress step
en: Checking for TV and radio applications...
sr: Проверавање ТВ и Радио апликација

note: Wait text label
en: Initializing...
sr: YaST2
    Иницијализовање...

note: For translators: Caption of the dialog
en: Infrared Control Configuration
sr: Конфигурација (Инфраред)

note: frame label
en: IRC Settings
sr: ИРЦ Сетовања

note: combobox label
en: Kernel Module
sr: кернел модули

note: button label
en: &Test
sr: &Тестирај

note: translators: command line help text for summary action
en: Configuration summary of TV cards
sr: Цела конфигурација ТВ карте

note: For translators: Header of the table with installed cards Header of table with sound card list 1/2
en: Number
sr: Број

note: SelectioBox label:
en: &Vendor
sr: Произ&вођач

note: PushButton label:
en: TV Channels...
sr: ТВ канали...

note: ComboBox label: combo label
en: &Kernel Module
sr: &Кернел модули

note: Header of a table with kernel module params.
en: Parameter
sr: Параметар

note: Header of a table with kernel module params.
en: Description
sr: Опис

note: PushButton label
en: R&eset
sr: Р&есет

note: textentry label table header 1/2
en: Channel
sr: Канал

note: message popup
en: Enter a TV channel.
sr: Унеси ТВ канал.

note: message popup
en: Enter a station name.
sr: Унесите назив станице.

note: Tv frequency table
en: europe-east
sr: еуропе-еаст

note: Tv frequency table
en: ireland
sr: Европа/Ирска

note: Tv frequency table
en: france
sr: француска

note: Tv frequency table
en: argentina
sr: аргентина

note: Tv frequency table
en: russia
sr: Русија
