YaST2 (update) - en to sr translation catalogue (62 entries)

note: Proposal for backup during update checkbox label if user wants to backup modified files
en: Create Backup of Modified Files
sr: Креирај копију модификованих датотека

note: Proposal for backup during update
en: Create Backup of /etc/sysconfig Directory
sr: Креирај спас /etc/sysconfig директоријума

note: Proposal for backup during update
en: Do Not Create Backups
sr: Не правите сигурносну копију

note: Proposal for backup during update
en: Remove Backups from Previous Updates
sr: Обриши Сигурносну Копију Система Претходних Доградњи

note: this is a heading
en: Backup
sr: Спас

note: this is a menu entry
en: &Backup
sr: &Спас

note: error popup, user did not enter a valid directory specification
en: Invalid backup path.
sr: Непостојећа путања резервне копије

note: there is not enough space for the backup during update inform the user about this (MB==megabytes)
en: Minimum disk space of %1 MB required.
sr: Минимални простор на диску од %1 МБ је потребан

note: screen title for software selection
en: Backup System Before Update
sr: Направите Сигурносну Копију система Пре Доградње

note: checkbox label if user wants to backup /etc/sysconfig
en: Create a Complete Backup of /etc/sysconfig
sr: Креирај комплетни спас /etc/sysconfig директоријума

note: checkbox label if user wants remove old backup stuff
en: Remove Old Backups from the Backup Directory
sr: Обриши старе спасове са директоријума за спас

note: help text for backup dialog during update 1/7
en: <p>To avoid any loss of information during update,
    it is possible to create a <b>backup</b> prior to updating.</p>
sr: <п>За избегавање губитка информација током надоградње,
    могуће је креирати <б>резервну копију</б> пре доградње.</п>

note: help text for backup dialog during update 2/7
en: <p><b>Warning:</b> This will not be a complete
    backup. Only modified files will be saved.</p>
sr: <п>
    Могуће је направити <б>сигурносну копију</б> вашег постојећег оперативног система.
    Молимо будите свесни да то неће бити комплетна сигурносна копија. Само ваше
    конфигурационе датотеке ће бити спашене.
    </п>

note: help text for backup dialog during update 3/7
en: <p>Select the desired options.</p>
sr: <п>Изаберите жељене опције.<п>

note: help text for backup dialog during update 4/7
en: <p><b>Create a Backup of Modified Files:</b>
    Stores those modified files that are replaced during update.</p>
sr: <п><б>Креирање резервне копије промењених датотека:</б>
    Сачувати модификоване датотеке које замењене током надоградње.</п>

note: help text for backup dialog during update 5/7
en: <p><b>Create a Complete Backup of
    /etc/sysconfig:</b> This covers all configuration files that are part of the
    sysconfig mechanism, even those that are not replaced.</p>
sr: <п><б>Креирај комплетну копију за
    /etc/sysconfig:</б> Ово покрива све конфигурационе датотеке које су део
    sysconfig механизма, чак и оне које нису замењене.</п>

note: help text for backup dialog during update 6/7
en: <p><b>Remove Old Backups from the Backup
    Directory:</b> If your current system already is the result of an earlier
    update, there may be old configuration file backups. Select this option to
    remove them.</p>
sr: <п><б>Обрисати старе копије из дирекотријума 
    копија:</б> Ако је текући систем настао надградњом претходног система
    , можда постоје старе копије конфигурације. Изаберите ову опцију
    да би сте их обрисали.</п>

note: help text for backup dialog during update 7/7
en: <p>All backups are placed in %1.</p>
sr: <п>Све копије су смеђтене у %1.</п>

note: Unkown for unknown system label for an unknown installed system
en: Unknown
sr: Непознато

note: label for selection of root partition (for boot)
en: Partition or System to Boot:
sr: Партицију или систем за Боот:

note: help text for root partition dialog (for boot)
en: <p>
    Select the partition or system to boot.
    </p>
sr: <п>
    Изаберите партицију или систем за боот.
    </п>

note: label for selection of root partition (for update)
en: Partition or System to Update:
sr: Партицију или систем за доградњу.

note: help text for root partition dialog (for update)
en: <p>
    Select the partition or system to update.
    </p>
sr: <п>
    Изаберите партицију или систем за доградњу.
    </п>

note: headline for dialog "Select for update"
en: Select for Update
sr: Изабери за ажурирање

note: help text for root partition dialog (general part)
en: <p>
    <b>Show All Partitions</b> expands the list to a
    general overview of your system's partitions.
    </p>
sr: п>
    <б>Show Алл Партитионс</б> expands тхе лист то а
    генерал overview оф your system'с партитионс.
    </п>

note: table header
en: System
sr: Систем

note: table header
en: Partition
sr: Партиција

note: table header
en: Architecture
sr:  Архитектура

note: check box
en: Show All Partitions
sr: Прикажи све Партиције

note: pushbutton to (rightaway) boot the system selected above
en: Boot
sr: Боот

note: screen title for update options this is a heading
en: Update Options
sr: Опције доградње

note: Display warning message
en: You have already chosen software from "Detailed selection".
    You will lose that selection if you change the basic selection.
sr: Већ сте изабрали software из "Детаљног избора".
    Изгубићете избор уколико промјените основни избор.

note: label showing from what version to what version we are updating
en: Update from %1 to %2
sr: Ажурирај од %1 до %2

note: frame title for update selection
en: Update Mode
sr: Мод ажурирања

note: radio button label for update including new packages
en: &Update with Installation of New Software and Features
    Based on the Selection:
sr: &Надоградња са инсталацијом нових прогама и могућности
    заснованих на избору:

note: radio button label for update of already installed packages only
en: Only U&pdate Installed Packages
sr: Само аж&урирај инсталиране пакете

note: check box label translator: add a & shortcut
en: &Delete Unmaintained Packages
sr: Бришем Пакете

note: help text for dialog "update options" 1/4
en: <p>The update option differs between two modes. In
    either case, it is recommended to make a backup of your personal data.</p>
sr: <п>Опција за надоградњу се разликује између два мода.
    У оба случаја, препоручљиво је да направите копију личних података.</п>

note: help text for dialog "update options" 2/4
en: <p><b>With New Software:</b> This default setting
    updates the existing software and installs all new features and benefits of
    the new &product; version. The selection is based on the former predefined
    software selection.</p>
sr: <п><б>Са Новим програмским окружењем:</б> Основна сетовања
    ажурирају текуће програмско окружење и инсталирају све нове могућности и користи од
    нове верзије &производа. Избор је заснован на ранијем предефинисаном избору
    програмског окружења.</п>

note: help text for dialog "update options" 3/4
en: <p><b>Only Installed Packages:</b> This selection
    only updates the packages already installed on your system. <i>Note:</i>
    New software in the predefined software selection, such as new YaST modules, is
    not available after the update. You might miss advertised features.</p>
sr: <п><б>Само инсталирани пакети:</б> Овим избором
    ће се ажурирати само пакети који су већ инсталирани на вашем систему. <и>Важно:</и>
    Нови програми у предефинисаном избору програма, као што су нови YASTmoduli, неће
    бити доступни после надоградње. Можете изгубити наведене карактеристике.</п>

note: yes/no question
en: Do you really want
    to reset your detailed selection?
sr: Да ли заиста желите
    ресетовати ваш детаљни избор?

note: this is a heading
en: Packages
sr: Пакети

note: this is a menu entry
en: &Packages
sr: Пакети

note: intermediate popup while mounting partitions
en: Mounting partitions. One moment please...
sr: Монтирам партиције; Тренутак молим...

note: label
en: Evaluating root partition. One moment please...
sr: Проверавам роот-партицију; Тренутак молим...

note: Proposal for system to update
en: No root partition found
sr: Није пронађена Linux-Роот-Партиција.

note: Proposal for system to update
en: %1 on root partition %2
sr: %1 на роот-партицију %2

note: inform user in the proposal about the failed mount
en: Failed to mount target system
sr: Неуспешно монтирање циљног система

note: this is a heading
en: Selected for Update
sr: Изабрано за ажурирање

note: this is a menu entry
en: &Selected for Update
sr: &Изабери за ажурирање

note: intermediate popup while initializing internal packagemanagement
en: Reading package information. One moment please...
sr: Читам информације о пакетима; Тренутак молим...

note: Can't find any software data, probably a installation media error error message
en: Cannot read package data from installation media. Media error?
sr: Не могу да читам пакет са изворног медијума. Грешка на медијуму?

note: summary text (%1 is package selection)
en: Update to %1
sr: Ажурирати на %1

note: Proposal for selection during update
en: Update Based on Selection "%1"
sr: Надоградња на основу избора "%1"

note: Proposal for backup during update
en: Delete Old Packages
sr: Обриши Старе Пакете...

note: this is a menu entry
en: &Update Options
sr: Опције &доградње

en: Update
sr: &Доградња

en: Clean Up
sr: Очисти

en: Update Configuration
sr: Освежи конфигурацију

note: label, %1 is partition
en: Checking partition %1
sr: Провјеравам партицију %1

note: tex entry label
en: &Device
sr: Уређај

note: error message
en: No fstab found.
sr: фстаб није пронађен !!
